PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk kez bir Peugeot beni etkiledi ve işte buradayım..RCZ...

Gajiin
24-01-2013, 10:03
Herkese merhaba,
Açıkçası peugeot markasına karşı biraz önyargım vardı ki hala da var ama bir müddettir RCZ çok kötü aklımı çelmekte :)
Şu an 2000 model Mercedes CLK kullanıyorum. Coupe'den vazgeçemeyen bir yapım var.
Bu aralar otomobilimi değiştirme düşüncesi içindeyim, gönlüm aslında yine Mercedes'ten yana ama yüksek model (2011-2012) bir coupe sahibi olmak için bütçe imkanları doğrultusunda Mercedes modelleri ancak hayal maalesef.
55.000-60.000 TL arasında 2011 belki 12 model RCZ 156hp yearling ya da carbon düşünüyorum.
Herkes gibi otomobilin tasarımı beni de etkiledi, donanımı da yeterli seviyede, performans zaten benim önceliğim değil ama orta şekerli tatminkar olacağını da tahmin ediyorum.
Tüketim benzin nedeniyle can yakacak biliyorum ama gül-diken korelasyonu diyip devam edeceğiz sanırım :)

Kısmet olur yakın zamanda RCZ satın alırsam forumda aktif olmak isterim, diğer RCZ sahipleriyle de tanışmak bilgi alışverişinde bulunmak isterim.
Herkese iyi forumlar, kazasız sürüşler..

Yasin CCK
24-01-2013, 10:19
Bilinçli ve güzel girişiniz için teşekkürler. Umarım gönlünüze göre bir RCZ bulursunuz. RCZ gerçekten farklı bir araç.

Keyifli forumlar...

Abdullah
24-01-2013, 10:42
Aramıza hoşgeldiniz. Gerçekten bu güzel için teşekkür ederiz. Aracınızı alsanızda almasanızda sizi aramızda görmek bizi mutlu edecektir. Alper90 isimli üyemizin 156HP lik bir RCZ si vardı isterseniz konusuna bir göz atın.

http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?2399-Mr-Muscle-RCZ&highlight=Mr.Muscle

EmRaH.
24-01-2013, 11:37
Aramıa hoş geldınız .. iyi bir şeçim olacak RCZ

Gajiin
24-01-2013, 12:50
teşekkür ederim arkadaşlar,
RCZ ile neredeyse tüm konuları okudum inşallah kısa zaman içinde kendi RCZ'mi tanıtacağım bir konu açmak nasip olur.

Abdullah
24-01-2013, 13:54
teşekkür ederim arkadaşlar,
RCZ ile neredeyse tüm konuları okudum inşallah kısa zaman içinde kendi RCZ'mi tanıtacağım bir konu açmak nasip olur.

inşallah ama size tavsiyem 200hp lik almanız olur. Yada asphalt.

reisG
24-01-2013, 14:16
Aramıza hoşgeldiniz. RCZ çok şık bir dizayna sahiptir. Ülkemize düz veya otomatik vites alternatifli 156 bg.lik 1.6 lt THP ile sadece düz vitesli 200 bg.lik 1.6 THP versiyonları getirilmekte.
156 bg.lik olanları beyaz (sedefli veya opak) ile siyah gelmekte. 200 bg.lik olanlar ise sadece siyah renkte. Ayrıca Az sayıda 200 bg.lik asphalt versiyonu da geldi. Bu seride mat gri renk. özel jantlar ve yürüyen aksamda güçlendirme mevcut. 200 bg.lik RCZ lerde bir ses regülatörü ile egsozdan çıkan sesin farklılaşması sağlanmakta. Eğer RCZ alacaksanız 200 bg.lik olanı seçin derim. İkinci elde çok sayıda RCZ olmasına rağamen nerdeyse hepsi çok sert kullanılmış ve yıpranmış durumda. Carbon dediğiniz donanımda ise tavan carbon kaplamalı oluyor.Temiz bir 2nci el RCZ bulmak biraz yorucu olacaktır.

Ömer Gedik
24-01-2013, 15:08
Merhaba

Aramıza hoşgeldin. Forumda keyifli vakit geçirmeni ve keyif alacağın bir araca sahip olmanı dilerim.

Arkadaşlar

ForumPeugeot kullanıcılara ve takipçilere ancak doğru bilgiler veren bir yer olmalıdır. Bu vesile ile paylaştığınız bilgilerin doğruluğundan emin olun. Bu zamana kadar koruduğumuz bu yapı bundan sonra da korunacaktır.

RCZ 200Hp 'nin Yearling, Carbon veya Asphalt modelinin yürüyen aksamları birebir aynıdır. Bahsi geçen yürüyen aksam güçlendirmesi 156Hp ile 200 Hp farkıdır.

RCZ Carbon modelinin Yearling modeline göre donanım eksiklikleri vardır. Ancak sıfır satış fiyatları Yearling'ten fazlaydı. Bunun sebebi Carbon olan tavanıydı. Bu tavan kaplama değildir. Otomotiv sektöründe tavanın Carbon yapılması araç ağırlığının azaltılması yanı sıra araç ağırlık merkezini düşürmek içindir.

2. el çok temiz düşük kmli RCZ ler bulmanız olası. Dikkat etmeniz gereken şey aracın kiralamada kullanılmamış olması olacaktır.

Gajiin
24-01-2013, 16:28
200 hp hiç düşünmüyorum çünkü manuel şanzıman. ağırlıklı şehir içinde ve gündelik kullanacağım otomobilin manuel olmasına motor ne kadar güçlü olursa olsun katlanamam :)
carbon versiyonun yearlinge göre donanım zayıflığı olduğunu bilmiyordum onu öğrendiğim iyi oldu, araştırmalarım da bunu da kıstas alacağım. carbon tavan güzel bir donanım ama kokpit içindeki gibi donanımlardan daha da önemli değil kanımca.

budsing
24-01-2013, 17:32
Öncelikle Foruma Hoşgeldiniz . RCZ Çok iyi bir Tercih olacağından şüpheniz olmasın .
Thp motor Çok iyi bir motordur . Otomatik Şanzıman istediğinize göre 6 ileri Şanzıman Fazlasıyla İyi Gelicektir .Ben de bir ara düşünüyordum RCZ Fakat imkanlar .. :D
Yearling ' de bir çok özellik bulunmakta . Bence 156 Otomatik Ve Beyaz Almanız Dikkatlari Fazlasıyla Üstünüze Çekmenize Yetecektir . Fotoları Bekliyoruz İnşallah :)