PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastik Davlumbaza Sürtüyor Mu?

Bedo
22-01-2013, 09:03
Merhaba herkese, 2 ay önce aldığım 308 sportium modeli aracımın lastiklerini tam sağa ya da tam sola çevirip hareket ettiğimde lastiğin içerdeki çamurluğun plastiğine sürttüğünü farkettim. Hiçbir şekilde ne jantını ne de lastiğini değiştirdim. Fabrika çıkışı 17' jant var üzerinde. Diğer sportium kullanıcılarında da var mı acaba aynı problem? Ne yapmak gerekiyor? Teşekkürler şimdiden.

Abdullah
22-01-2013, 09:08
Merhaba herkese, 2 ay önce aldığım 308 sportium modeli aracımın lastiklerini tam sağa ya da tam sola çevirip hareket ettiğimde lastiğin içerdeki çamurluğun plastiğine sürttüğünü farkettim. Hiçbir şekilde ne jantını ne de lastiğini değiştirdim. Fabrika çıkışı 17' jant var üzerinde. Diğer sportium kullanıcılarında da var mı acaba aynı problem? Ne yapmak gerekiyor? Teşekkürler şimdiden.

anladığım kadarıyla davlumbaza sürtüyor diyorsunuz. Bunun sebebi davlumbazın yerinden çıkmasından dolayı olabilir. Fotograf koyarsanız daha iyi yorum yapabiliriz. Yıkamacılar tazikli suyu bir halt yiyorlarmış gibi davlumbaza direk tuttuklarından bu tip olaylar meydana gelebiliyor.

Bedo
22-01-2013, 09:10
Bu hiç aklıma gelmemişti, bir de bu bilgiyle inceleyeceğim biraz sonra. Dediğiniz gibi o kadar tayzikli suya ne gerek var anlamıyorum:)

onur
22-01-2013, 09:19
yirmi günde bin klometre yol yaptım sürekli park ettim yani manevra yaptım manasında söylüyorum hiç dikkatimi çekmedi ne ses duydum ne dreksiyondan hissettim. ama öyle olmadığı anlamına gelmez birazdan dışarı çıkıcam buna dikkat ediyim bugün akşam gene yazarım

reisG
22-01-2013, 09:19
308lerin davlumbazları bir tür ses yalıtımı sağlayan keçe benzeri bir malzemeden yapılmakta. Sözde temizlik yaptığını zanneden yıkamacılar oaralara su tuttuklarında belli bir süre sonra sarkam oluyor. bir parçası sarkmış veya yerinden çıkmış olabilir.

Yasin CCK
22-01-2013, 09:28
Arkadaşların teşhisine katılıyorum. Sorun muhtemelen bu sebepten ;)

Abdullah
22-01-2013, 09:44
308lerin davlumbazları bir tür ses yalıtımı sağlayan keçe benzeri bir malzemeden yapılmakta. Sözde temizlik yaptığını zanneden yıkamacılar oaralara su tuttuklarında belli bir süre sonra sarkam oluyor. bir parçası sarkmış veya yerinden çıkmış olabilir.

Reis abi düzeltme yapayım. Keçe olarak koyulan davlumbazlar sadece arka tarafta bulunuyordu. Sağa sola çeviriyorum dediği için sanırım bu arkadaşın sorunu ön tarafta ön tarafın davlumbazları keçe değildi.

Bedo
22-01-2013, 09:59
Evet bana da bildirirseniz sevinirim. Benim de dikkatimi çekmemişti geçen güne kadar. Sitenin güvenliği söyledi.

Can ÖNEL
22-01-2013, 12:19
Bende sanırım böyle bir problem yok. Tam sol tam sağ çok yaptım. Dikkatli bir şekilde bakacağım sizin için. Az sonra kullanacağım aracı.

Bedo
22-01-2013, 12:36
Bende sanırım böyle bir problem yok. Tam sol tam sağ çok yaptım. Dikkatli bir şekilde bakacağım sizin için. Az sonra kullanacağım aracı.

tam kırıp hareket etmeniz gerekiyor fakat. camı açtığınızda duyabilirsiniz. yani en azından ben duyuyorum :)

parkmen
22-01-2013, 16:54
Sürtmeden kaynaklı izleri gördün mü? yada direksiyona başkasını oturtup direksiyonu tam kırdırıp baktın mı? yoksa sadece duyduğun seslere dayanarak mı? sürtüyor hükmüne vardın kardeşim

Bedo
22-01-2013, 19:04
direksiyona başkasını koyma imkanım olmadı fakat direksiyonu son noktaya kadar çevirdiğimde ses çıkıyor hatta yağmurlu havada ses de değişiyor yani ıslak lastik sürttüğünde ses değişiyor. şimdili lastiğin iç kesimlerinde belli bir iz yok. anlaşılan deforme edecek bir yere sürtmüyor. yarın gündüz direksiyona başkasını geçirip lastiğin altından fotoğraflar çekicem. çünkü görmek imkansız. ancak aracı kaldırınca mümkün olabilir.

Can ÖNEL
22-01-2013, 19:27
Okuldan çıkarken müsait olamadım şimdi inip bakıyorum. Gelince yazarım buraya.

Ekleme: Araca baktım valla bende ses çıkmıyor ya da ben duyamadım. Diresiyonu tam sol yaptım telefonun feneriyle baktım tekerin arkalara ama sürtebilecek bir durum görmedim ancak oldukça yakındı. Belki tümsek durumlarında sürtme yapabilir. Ben düz zeminde baktım ses çıkmadı. Davlumbaz içeriye doğru küresel bir kıvrıma sahip çarpma olmaması için sizinki de öyledir.

Bedo
23-01-2013, 10:14
Teşekkür ederim Can, seni de uğraştırdım. Benim servise götürmem gerekecek sanırım.

Can ÖNEL
23-01-2013, 15:49
Teşekkür ederim Can, seni de uğraştırdım. Benim servise götürmem gerekecek sanırım.

Rica ederim. Bugün de yıkamacıya girdim dar bir yerdi özellikle dikkat etim camı indirdim bir ses duyamadım.

Hayırlısı olsun. Umarım bir sorun çıkmaz.

parkmen
23-01-2013, 18:25
Kardeşim bence senin aslanın direksiyon pompasından geliyor o ses.

parkmen
28-01-2013, 15:10

Kardeş ne oldu servise gittin mi? İnşallah maliyetli bir sorun çıkmamıştır yada çıkmaz..

Can ÖNEL
28-01-2013, 15:12
Evet, ben de unutmuşum sonuç ne oldu?