PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Efsane ;) İstanbul dan Saygılar...

BERKMAN
18-01-2013, 00:58
Merhaba , Foruma bugün katıldım... 407 iim olmasına rağmen bir ççok şeyi forumdan öğrendim teşekkürler.

Rengi orjianldir boyatmadım. 19" O.Z. Racing Jantlar var karartılmış camlar , ve arkada 4 lü REMUS Egzos var.
2.0 HDI 136 HP dir. Chip taktırmayı ya da yazılım yükletmeyi düşünüyorum tavsiyeleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim teşekkür ederim.

Mal mülk Baki olan Allah'ındır bana kullanmam için nasib ettiği 407 bu arkadaşlar... Hepinize Kazasız Belasız Sürüşler Diliyorum.
http://e1301.hizliresim.com/15/l/j1umv.jpghttp://e1301.hizliresim.com/15/l/j1uqu.jpghttp://f1301.hizliresim.com/15/l/j2r2j.jpghttp://f1301.hizliresim.com/15/l/j2qwu.jpghttp://f1301.hizliresim.com/15/l/j2qzv.jpghttp://e1301.hizliresim.com/15/l/j1utb.jpg

Mert Ali
18-01-2013, 01:08
Maaşallah ! :nazar Jantları gördüm Soleil sandım bir an,ama racing de yakışmış. Arkadan görünüşünü çok merak ettim.

emrexxcv
18-01-2013, 01:23
güle güle kullanın kazasız belasız :nazar jantlar çak yakışmış :havali birde şu remusları bende merak ettim ;)

γuяdaeя
18-01-2013, 03:28
:nazar :nazar :nazar

darkness
18-01-2013, 06:36
kazasız belasız günlerde kullanmanız dileğiyle:nazar:nazar:nazar.bu arabayı sanki göztepe ssk hastanesinin orada görmüş gibiyim.yanılıyorsam kusura bakmayın.

onur
18-01-2013, 07:55
renk ve jantlar ben burdayım diye bağırıyo resmen bide çift egzoz çıkışı varsa dört dörtlük. daha çok foto isteriz aramıza hoş geldin.

EmRaH.
18-01-2013, 08:10
Aramıza hoş geldiniz ..

Allah kaza bela vermesin

mygold
18-01-2013, 08:48
hoşgeldiniz. aracınızı gule gule kullanın..

Abdullah
18-01-2013, 08:51
işte budur bu rengi seviyorum hem 407 de hem 308 de maşallah Allah nazardan korusun. Aramıza hoşgeldiniz.

Yasin CCK
18-01-2013, 08:53
Renk şahane, jant şahane, söylenecek tek şey var; maşallah :nazar

1-2 cm düşse tadından yenmez :) Egzoz için arkadan da foto görmek isteriz. İsim, meslek gibi bilgileri de paylaşırsanız seviniriz.

Keyifli forumlar...

BERKMAN
18-01-2013, 09:10
Hepinize çok teşekkur ederim arkadaslar. Begenmenize sevindim . Darkness arkadaşim doğru görmüşsünüz oralarda da bulundum . Arkadan resmini de akşam eve gittigimde yükleyecegim. Hepinize iyi günler hayirli işler Hayirli Cuma'lar. :)

dirtyharry
18-01-2013, 09:27
hoşgeldiniz keyifli forumlar maşallah kazasız belasız sürüşler olsun :nazar 19 lukta ayrı biz güzel olmuş 407
aracın arkadan fotografını bende merakla bekliyorum :havali

sessizgece
18-01-2013, 09:33
maşallah:nazar
Jantıyla rengiyle güzel duruyor. Bende arka görünüşü merakla bekliyorum. Kazasız, belasız, keyifli sürüşler

huseyinturk
18-01-2013, 09:36
Maşallah araç ağlatıyor resmen.

Taylan43
18-01-2013, 09:49
Allah kaza bela vermesin aracınız çok güzel

Ghost Hunter
18-01-2013, 09:57
selam; aracınız ben varken siz hiçbirşeysiniz diyor sanki:)
maşallah bu jantların kendi aracıma olanını bulamadım çok aradım olmadı
güle güle kullanın

Ömer Gedik
18-01-2013, 10:49
Rengine de Jantına da Maşallah :nazar Güle güle keyifle kullanın.

Can ÖNEL
18-01-2013, 10:55
Maşallah!:nazar Bu ne ya... on numara beş yıldız. Jant ve renk harika. Allah kaza bela göstermesin. Hoş geldiniz.

serkan719
18-01-2013, 11:16
Maşallah. Çok Hoş Olmuş.

Chip için.

MegaChips Mehmet Gazihanla bir Görüşün.

orhun57
18-01-2013, 11:16
Renk müthiş :) Allah kaza bela vermesin. Daha 2 gün önce buluşmada Taylan abim ve Emrullah ile bu renkten bahsediyorduk. Güzel günlerde kullanın.

Abdullah
18-01-2013, 11:45
Maşallah. Çok Hoş Olmuş.

Chip için.

MegaChips Mehmet Gazihanla bir Görüşün.

Mehmet Gazihandan memnun olmayan bir sürü forum üyesi var o yüzden bence iyi düşünün.

dirtyharry
18-01-2013, 12:02
aynen katılıyorum abdullaha :havali yakın zamanda bende uygulamasını yapıcağım için arastırıyorum bir çok kişiden olumlu yanıt aldığım superchıps ile görüşüyorum.Fiyatı piyası sartlarının ustunde ama.
bu arada aracı yenimi aldınız sahibindende ilanı var.ilandan Egzosları görmüş oldum :nargile

mahmut
18-01-2013, 12:21
masallah aslana:nazar aramıza hosgeşdiniz.gecen gişelere gelmeden dudullu sapagında gördüm aslanı hatta o gün taner abiyi arayıp söylemiştim carsamba bulusmasında görmek isteriz aracı musait olursanız bekleriz.

Yasin CCK
18-01-2013, 12:22
Mehmet Gazihan kötüdür demek yanlış olur. Her araşta aynı sonucu vereyebilir bu chip işi, çok hassas ayarları var. Aynı marka modelde bile farklı sonuçlar alınabiliyor. Çok güzel işleri de var, neden emin konuşuyorum çünkü aracımın ilk chipi Gazihan tarafından yazılmıştı. Burada önemli olan, referans ve fayda-maliyet oranı...

parkmen
18-01-2013, 12:27
Allah kaza bela vermesin, bu arada çok haklısın mülk Allah'ın biz sadece emanetçisiyiz.
Genelde hafta içi sabahları Küçükbakkalköy ışıklardan Kayışdağı istikametine doğru giderken aracınızı görüyorum yanlış hatırlamıyorsam.

baturalpm
18-01-2013, 14:47
hoşgeldiniz kazasız belasız kullanmanız dileğiyle renk çok yakışmış :) arkadan görünüşünüde çok merak ettim eksozlar nasıl diye :)

TanerHoca
18-01-2013, 15:01
hoşgeldin.araca maşallah :nazar

bu araçla ilgili olarak "407 sahipleri ve sevenler" bölümünde 2010 yılında yazdığım mesaj :havali

sabahları gördüğüm ve önümden süzüle süzüle geçip giden, bazende kısa süreliğine de olsa servis aracıyla peşinden bir süre gittiğimiz akdeniz mavisi cosmos jantlı 407 nin sahibi jantlarını değiştirmiş.araç hareket halinde olduğu için tam olarak belli olmasa da jantlar 18" veya 19" luk oz marka. jantlarla ve mavi rengiyle araç gerçekten harika görünüyor.kısmet olursa aracın fotosunu da çekerim eğer denk getirebilirsem.gerçekten araca bakmak bile keyif veriyor insana...

Safak065
18-01-2013, 15:09
Maşallah aracınız, jantınız ve araç rengi çok güzel kazasız belasız kullanın. Ancak plaka için aynı şeyi söyleyemem :)

BERKMAN
18-01-2013, 18:57
Arkadaslar Hepinize ayri ayri cok tesekkur ederim . Arka resimleri akşam 8 bucuk gibi Arka resimleri de koyacagim. Araci ilk sahibinden 4 gun önce aldim. Aklimda hep bir 407 vardi boylesini gorunce kacirmadim Allah nasib etti. Sahibi cok ozen gostermis firca bile vurdurmamis arabasina cok iyi bakacagima söz vererek aldim :) Çarşamba günki bulusmaya gelmeyi cok isterim eger son dakka bir işim cikmazsa . Saat kacta Nerede buluşuyoruz? Daha once yazildiysa da kusura bakmayin foruma yeni uye oldum iceride gezme firsati pek bulamadim.. Eve varir varmaz resimleri.koyacağim. Allaha emanet Kazasiz belasiz surusler hepinize.

Maşallah aracınız, jantınız ve araç rengi çok güzel kazasız belasız kullanın. Ancak plaka için aynı şeyi söyleyemem :)

Abi canin saolsun teşekkurler :))

orhun57
18-01-2013, 19:03
Buluşma ve organizasyonlar bölümünden bulabilirsiniz.

mahmut
18-01-2013, 21:19
plaka on numara beş yıldız:kalp

BERKMAN
18-01-2013, 22:34
Arkadaşlar kusura bakmayın dışarda beklenmedik bir işim çıktı o yüzden söz verdiğim saatte evde olup resimleri paylaşamadım. Şuan paylaştım tekrar bakabilrsiniz. Hayırlı Akşamlar Hepinize :)

Arkadan çektiğim resimde bagajı açık unutmuşum arkadaşlar o yüzden öyle görünüyor.

orhun57
18-01-2013, 22:47
Maşallah tekrar :nazar Kazasız belasız. Her jantı çok güzeldir oz'un fakat bu ralli tarzı olan modeller hepsinden güzel.

BERKMAN
18-01-2013, 23:39
bir de arka ve ön firen kaliperlerini hangi Renk taksam diye düşünüyorum arkadaşlar. Kırmızı Brembo lar sırıtırmı acaba ya da parlak siyah vehayut beyaz mı taktırsam acaba ?

Ayrıyetten adamlar Dehşet bir 407 yapmışlar. Siyah ın karizması başka tabi http://www.youtube.com/watch?v=5b2QXZXDJAM

Abdullah
19-01-2013, 00:10
bence beyaz daha iyi duracaktır kaliperler için ;)

BERKMAN
19-01-2013, 00:33
bence beyaz daha iyi duracaktır kaliperler için ;)

Aslında kırmızıyı çok istiyorum ama Cart kaçar diye korkuyorum , beyaz biraz daha mantıklı gibi evet . Teşekkürler.

sohbet23
19-01-2013, 00:39
Hoşgeldiniz iyi forumlar...

orhun57
19-01-2013, 01:27
Kırmızı cart durmuyor sık kollu bir jantınız olduğu için sorun olacağını sanmıyorum. Ben yakın zamanda kırmızı yaptırdım göze batmıyor belli bile olmuyor çok fazla. Bence beyazda çok yakışacaktır geçen hafta bir audide gördüm gayet şıktı fakat boyaydı.

sessizgece
19-01-2013, 10:04
en çok sevdiğim eksoz tipi. Böyle çiftli eksoz görünce nedense o aracın güçlü olduğu konusunda bir fikir oluşuyor bende.

onur
19-01-2013, 10:31
Aslında kırmızıyı çok istiyorum ama Cart kaçar diye korkuyorum , beyaz biraz daha mantıklı gibi evet . Teşekkürler.

kaliper kapağını beyaz alıp brembo yazısını kırmızı yapabilirsin yada siyah. her türlü yakışır bence zaten arabanın rengi alışılmadık ne yapsan yadırganmaz bence

Yasin CCK
19-01-2013, 10:43
Aracın rengi ile kırmızı uymaz. Siyah veya beyaz araca kırmızı yakışıyor. Siyah kaliper taktığınızda belli bile olmuyor. Bu yüzden bende beyaz tavsiye ederim.

dirtyharry
19-01-2013, 10:51
bence aracın rengine yakın mavi kapak daha çok yakışır.Aracın renginde bildiğim kadarıyla kapakta var.Bütün olur.
Bu arada ikinci egsozun baglantısı nasıl yapıldı? egsozun bulundugu tarafa yedek lastık denk gelıyor ve bu da baglantı olayını baya bi zorlastırıyordu.

Soylukan
19-01-2013, 11:39
Rengin guzelligine bakin ya

Kazasiz belasiz ins

BERKMAN
19-01-2013, 12:47
bence aracın rengine yakın mavi kapak daha çok yakışır.Aracın renginde bildiğim kadarıyla kapakta var.Bütün olur.
Bu arada ikinci egsozun baglantısı nasıl yapıldı? egsozun bulundugu tarafa yedek lastık denk gelıyor ve bu da baglantı olayını baya bi zorlastırıyordu.

Egzos baglanti olayi nasil yapildi inanin bilmiyorum ama egzoslarin 2 tarafida calisiyor egzos komple bastan yapildi saniyorum .

TanerHoca
19-01-2013, 16:05
bence sarı...hem aracın rengiyle, hem de plakasıyla uyumlu olur. :havali

dirtyharry
19-01-2013, 17:33
Merak ettim simdi iki tarafta calisiyorsa yapilirken emek harcanmistir ikinci egsozun yerini dedigim gibi yedek lastik engelliyor bulusmaya geldiginizde incelemek isterim aracinizi

demir_mert
19-01-2013, 20:12
Maşallah, araç da plaka da 10 numara :)

Chip için de Maslak'da Paşaoğlu Service i öneririm. Ben hariç bir çok arkadaşım defalarca yazılım yaptırdı, çok memnunlar. Ben de bu ay sonunda yaptıracağım kısmetse...

BERKMAN
26-01-2013, 00:10
Arkadaşlar ben aracımın ses sistemiyle biraz oynamak istiyorum 407 i nin hoparlör boyutlarını bilen varmıdır acaba ? benim twitterlarım ön kapıda değil ön göğüsün üzerinde sağ da ve solda duruyor. boyutları nelerdir bilen bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirm ? :)

TanerHoca
26-01-2013, 00:23
Arkadaşlar ben aracımın ses sistemiyle biraz oynamak istiyorum 407 i nin hoparlör boyutlarını bilen varmıdır acaba ? benim twitterlarım ön kapıda değil ön göğüsün üzerinde sağ da ve solda duruyor. boyutları nelerdir bilen bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirm ? :)

mesutun aracı incelemek sana yaramamış anlaşılan.yan etkisini çabuk göstermiş. :)
ön hoparlörler yanılmıyorsam 16 cm.

BERKMAN
26-01-2013, 00:27
mesutun aracı incelemek sana yaramamış anlaşılan.yan etkisini çabuk göstermiş. :)
ön hoparlörler yanılmıyorsam 16 cm.

Hocam içimde hep vardı zaten ses sistemi yaptırmak ama Mesut abinin aracını görünce iyice depreşti :)

Ghost Hunter
26-01-2013, 14:58
hertürlü yardımcı olurum müzik sistemleri konusunda
yeterki siz degerli dostlarım istesin
bu konuyla ilgili çok iyi referans verebilecegim dört dörtlük yer var gözünüz kapalı aracınızı bırak çık

Ekrem Sezer
26-01-2013, 22:31
Bende hoparlör değişimi için tabir-i caizse "tırmalıyorum". Şu an için ufak bir component set ve amfi ile bir şeyler yapma niyetindeyim. Ama kapıların döşemesi nasıl sökülürü bilmiyorum. İzmir dede bu işi yapan bir yer bilmiyorum, her aksesuarcı kendini "OTO PROFOSYONEL AUDIO SYSTEM" diye garip bir şekilde betimliyor :D Gözüm gibi baktıgım aracıma kendim bir şeyler yapmak istiyorum. Son çare olarak bir döşemeciye dört kapıyı da söktürüp hem kapı hoparlörleri hemde kapı içi yalıtımı ELLERİMLE, KENDİM yapıp yine döşemeciye kapattıracağım sanırım.

sohbet23
26-01-2013, 22:35
Ses sisteminde malzemenin kalitesi kadar işçilikte çok önemli bu durum gözardı edilmemeli

BERKMAN
27-01-2013, 13:56
hertürlü yardımcı olurum müzik sistemleri konusunda
yeterki siz degerli dostlarım istesin
bu konuyla ilgili çok iyi referans verebilecegim dört dörtlük yer var gözünüz kapalı aracınızı bırak çık

Mesut abim cok tesekkur ederim kendimi biraz toparlayim bu konuyla ilgili iletisime geçecegim seninle :)

Ghost Hunter
28-01-2013, 15:53
Ses sisteminde malzemenin kalitesi kadar işçilikte çok önemli bu durum gözardı edilmemeli

kesinlikle tavsiye edicegim yer tamda böyle biryer arkadaşım bana anlattıgında abartıyorsun demiştim kendi aracımda harcanan emegi işçiligi görünce az bile anlatmış demiştim.

407ASLAN
29-01-2013, 06:53
Maşallah aracınız çok güzel allah kaza bela vermesin. Chip tuning uygulamasını bende yapmak isterim. Araca olumsuz etkileri var mı? Tavsiye eder misiniz.

BERKMAN
29-01-2013, 23:29
Maşallah aracınız çok güzel allah kaza bela vermesin. Chip tuning uygulamasını bende yapmak isterim. Araca olumsuz etkileri var mı? Tavsiye eder misiniz.

Teşekkür ederim cümlemize vermesin inş. Chip tuning konusunda benim biraz midem bulandı internette okuduklarımdan dolayı. 407 ye chip konusunda Mahmut abi bilgili o daha net bilgiler verebilir. ama Bir kaç kişi Race Chip tavsiye etti . Ben bide Blow Off istiyordum ama şuan onları bekletiyorum . ses sistemine yöneldim.

BERKMAN
29-01-2013, 23:33
Arkadaşlar benim 407 de bu Tuş tan varmı acaba ?? :D
http://www.youtube.com/watch?v=sNQcHe-LSsQ

TanerHoca
29-01-2013, 23:55

senin 407 nin böyle bir tuşa ihtiyacı yok ki :havali

benimkinde vardı ama yaş kemale erince söktüm.:gül4:

orhun57
30-01-2013, 00:01
Bende hoparlör değişimi için tabir-i caizse "tırmalıyorum". Şu an için ufak bir component set ve amfi ile bir şeyler yapma niyetindeyim. Ama kapıların döşemesi nasıl sökülürü bilmiyorum. İzmir dede bu işi yapan bir yer bilmiyorum, her aksesuarcı kendini "OTO PROFOSYONEL AUDIO SYSTEM" diye garip bir şekilde betimliyor :D Gözüm gibi baktıgım aracıma kendim bir şeyler yapmak istiyorum. Son çare olarak bir döşemeciye dört kapıyı da söktürüp hem kapı hoparlörleri hemde kapı içi yalıtımı ELLERİMLE, KENDİM yapıp yine döşemeciye kapattıracağım sanırım.

Kapı döşemesini sökmekte bir sorun yok eğer kendiniz ses sistemini kurabilecek durumdaysanız onuda yaparsınız emin olun. Tek önemli nokta kapı içlerindeki klipslerin orijinal olanlarını bulmanız.

Kanka facebookta böyle yazmamışın ama olsun :D tuşu hallederiz sorun değil ama gerisini bilemem.

BERKMAN
30-01-2013, 00:47
Taner hocam keşke bana verseymişsiniz sökünce haberim olsa alırdım :D
orhun kanka e yavaştan başlayalım önce tuşu takarız devamı Allah kerim :D

demir_mert
30-01-2013, 08:53
Kapı döşemesini sökmekte bir sorun yok eğer kendiniz ses sistemini kurabilecek durumdaysanız onuda yaparsınız emin olun. Tek önemli nokta kapı içlerindeki klipslerin orijinal olanlarını bulmanız.

Klipsler her peugeot parçacısında mevcut. Ben 2 ay önce 10'lu paketini 10 TL'ye aldım...

Ghost Hunter
30-01-2013, 13:19
sence biri gazamı geldi taxı 4 mü geliyor:)
Made ın Turkey:)

Ekrem Sezer
31-01-2013, 00:48

Kapı döşemesini sökerim zarar vermeden ama nasıl yapacagımı bilmiyorum. 406 mızda kapı döşeme söküp yalıtım yapmıstık arkadasımla. ama 407 de sadece bir tane vida görebildim başka birşey bulamadım.

orhun57
31-01-2013, 01:59
Kapı döşemesini sökerim zarar vermeden ama nasıl yapacagımı bilmiyorum. 406 mızda kapı döşeme söküp yalıtım yapmıstık arkadasımla. ama 407 de sadece bir tane vida görebildim başka birşey bulamadım.

Bugün aklıma gelseydi buluşmadaki 407 lere bakardım fakat bakmadan konuşmak doğru olmaz. Bir tane olmaz vida en az 3 tane vardır. Yanlara, kapı kollarına bakarsanız eğer bir yerlerden çıkar elbet.

BERKMAN
31-01-2013, 16:41
Arkadaslar.muayeneden kaldim bugun ya Xenon farlar yuzunden. Otomatik far yukselik ayarlayicisi yok diyo.. 407 lerde standart olarak var mi ki bu ozellik? Ya da illa Xenonlari sokturmem mi gerekiyo ?

Ömer Gedik
31-01-2013, 16:42
Otomatik far yükseklik ayarı Orjinal Xenonlu araçlarda oluyor diye biliyorum.

BERKMAN
31-01-2013, 16:57
Otomatik far yükseklik ayarı Orjinal Xenonlu araçlarda oluyor diye biliyorum.

Simdi bir saat dil döktüm . Sokturmene gerek yok sari ampul takin getirin gecircem dedi. Simdi elektrikci bulmaya calisiyorm Kurtkoyde .

baturalpm
31-01-2013, 17:13
benim araçta orjinal xenon yok ama otomatik far yükseklik ayarı var.

dirtyharry
31-01-2013, 17:25
bende xenon var far ayarı otomatik.Manuel lerde zaten far yukseklık ayar düğmesi var direksiyonun sol tarafındaki gözün üstünde otomatik far yükseklik ayarlı olanlarda kademe düğmesi yoktur.

orhun57
31-01-2013, 18:26
Berkman, xenonlar eğer fabrika çıkışı değil ise yükseklik ayarları genelde çalışmaz. O yüzden muayeneden geçmez. Aslında fabrika çıkışı olmayan hiçbir xenon geçmez çünkü genelde mercek olmaz sende mercek var her ne kadar halojene uygun olsa bile.

BERKMAN
01-02-2013, 19:16
Valla dün gittim sarı ampul taktırdım 80 lira istediler kıytırık amuller için 25 liraya düşürdüm :D sonra muayeneden geçtim bu sabah taktım xenonları . :)Xenonlardan sonra sarı ampuller gelince kör gibi olmuştum. Mercekli arabalarda niye yasaklıyorlar anlayamıyorum.

orhun57
01-02-2013, 19:31
Mercekten değil Berkman, far yükseklik ayarı yapılamadığı için.

BERKMAN
01-02-2013, 20:45
Almanya da bu şekilde Hafif Kusurlu olarak geçiyormuş . Türkiye de ağır kusurdan bırakıyorlar direk. Ağır kusur olabilicek kadar önemli bişeymi ağırlığa göre farın pozisyon alması, o da tartışılır..

orhun57
01-02-2013, 20:58
Şimdi kanka ben arabayı 2 sene önce aldım aldığım gün daha bayiden çıkmadan ayarladım sonra bir daha hiç ayarlamadım ta ki yazın yüklü bir şekilde ( arabada 3 kişi + full bagaj ) yolculuğa çıkana kadar. Arabanın arkasında yük olduğu için arabanın burnu havada kalıyor ve bu sefer farlar normalden daha yukarı bakar hale geliyor o hale geldiği içinde karşıdan gelenleri kör ediyor sanki uzunlar yanıyor gibi.
Kısacası far yükseklik ayarının kullanım sebepleri sadece sürücü için değil karşıdan gelenler içinde önemli bir durum olduğu için bu konu üzerinde çok duruyorlar. Tabi sebebini bilerek mi duruyorlar orasını bilemem :)

baturalpm
01-02-2013, 21:26
hafta içi olması nedeniyle herhalde baya boştu bende bu sabah gittim ve geçtim muayneden camlar filimli-app plakar-xenonlar hiç bir değişiklik yapmadan gittim hafif kusur geçtim şükür :)

Hasan_33
02-02-2013, 00:30
Almanya da bu şekilde Hafif Kusurlu olarak geçiyormuş . Türkiye de ağır kusurdan bırakıyorlar direk. Ağır kusur olabilicek kadar önemli bişeymi ağırlığa göre farın pozisyon alması, o da tartışılır..

Almanya da hafif kusur mu?

sonradan takilan xenonun Tüv'den gecme sartlari;

otomatik yükseklik ayari
yikama sistemi
kisa farlarin uzunlari yakincada acik kalmasi

cezasi 3 puan ve 135 euro.

Yüklü bir aracin farini ayarlamazsaniz, karsidan gelene uzunlari yakmis gibi olursunuz. Artik ne kadar önemli olup olmadigini oturup tartisalim mi dersiniz?

baturalpm
02-02-2013, 01:18
Almanya da hafif kusur mu?

sonradan takilan xenonun Tüv'den gecme sartlari;

otomatik yükseklik ayari
yikama sistemi
kisa farlarin uzunlari yakincada acik kalmasi

cezasi 3 puan ve 135 euro.

Yüklü bir aracin farini ayarlamazsaniz, karsidan gelene uzunlari yakmis gibi olursunuz. Artik ne kadar önemli olup olmadigini oturup tartisalim mi dersiniz?

Bende yıkama sistemi yok ama geçti. Gerçi burası türkiye :)

sessizgece
02-02-2013, 10:02
Bence sizin aracın kontrolünü yapan arkadaş yeni işe başlamış veya kafasında bir takım problemler olduğundan aradan kaçırmıştır. :gül4:

baturalpm
02-02-2013, 14:22
arabayı baya bir beğendiğini söyledi aynı yerde oturduğumuz çıktı ortaya 5 hafif kusur yazdı okadar :)

BERKMAN
03-02-2013, 01:50
Almanya da hafif kusur olarak geçtiğini bir forum sitesinde okumuştum . Ayrıca bence yine de ağır kusur olarak HAYATİ ANLAM taşıyacak kadar büyük bir mesele değil otomatik ayarlı farlar. Zaten kendimiz içeriden ayarlayabiliyoruz.
Bana bu egzoslarla geçemessin dedi orda sıra bekleyen bir kaç kişi , ne alaka olduğunu sordum tam bi yanıt veremediler. Egzos hiçbir sorun çıkarmadı. Sadece Cam filmi ve Park lambası rengi standartlara uygun değil ( BEYAZ AMPUL ) olarak 2 Hafif Kusur ile geçtim .Park lambalarını da ilk kez duydum.

orhun57
03-02-2013, 02:11
Hayırlı olsun nice muayenelere kanka :D

Mert Ali
03-02-2013, 02:18
Park lambası uygun değilse sattırmayın,satmayın. İyice zıvanadan çıktı artık...

BERKMAN
04-02-2013, 01:16
Hayırlı olsun nice muayenelere kanka :D

Eyvallah kanka . Kusursuzu sizin başiniza insallah :)

Abdullah
04-02-2013, 15:14
bende aracımı muayeneye soktuğumda park lambalarına hafif kusur demişlerdi beyaz olduğu için, hayırlı uğurlu olsun nice sorunsuz muayenelere sorun çıkartması gereken şey janttı ama ona birşey demediler sanırım.

orhun57
04-02-2013, 17:21
bende aracımı muayeneye soktuğumda park lambalarına hafif kusur demişlerdi beyaz olduğu için, hayırlı uğurlu olsun nice sorunsuz muayenelere sorun çıkartması gereken şey janttı ama ona birşey demediler sanırım.

Abdullah jant neden problem olsun? Orijinali zaten 17" değil mi 2.0 hdiların?

Abdullah
04-02-2013, 17:23
Abdullah jant neden problem olsun? Orijinali zaten 17" değil mi 2.0 hdiların?

araçta 19" yok muydu? Ben mi yanlış hatırlıyorum yada kaçırdım mı?

orhun57
04-02-2013, 17:35
araçta 19" yok muydu? Ben mi yanlış hatırlıyorum yada kaçırdım mı?

Aynen 19" jantlar ama benim bildiğim tam sınırda orijinal halinde 17" diye biliyorum. Yoksa ben mevzuyu mu bilmiyorum :D

Abdullah
13-02-2013, 01:17
??? karıştı biraz :D

BERKMAN
18-02-2013, 23:06
Arkadaşlar kusura bakmayın bu aralar sık giremiyorum oyüzden direk cvp atamıyorum :(

Jantlar dan bir sıkıntı çıkmadı. 19" O.Z. var üzerlerinde 245 40 r19 lastikler var . Muayenede jantlara takıldıklarını bilmiyordum ben o.O

BERKMAN
06-03-2013, 13:15
Arkadaşlar geçen gün Optimum un yanındaki Benzin İstasyonundan 30 tl lik mazot aldım. İBre yerinden kıpırdamadı beya . Adamla bi de tartıştım orda. Yok efendim şamadıramı ne bilmemne bozukmuş. Her istasyonda çalışıyo bir seninkinde bozuldu dimi dedim. 50 tl lik mazota 87 kilometre gidebildim . Sahiden bu şamandıralarda mı arıza var yoksa bi dalavere mi çeviriyolar anlamadım ya . ???

Can ÖNEL
06-03-2013, 13:36
Arkadaşlar geçen gün Optimum un yanındaki Benzin İstasyonundan 30 tl lik mazot aldım. İBre yerinden kıpırdamadı beya . Adamla bi de tartıştım orda. Yok efendim şamadıramı ne bilmemne bozukmuş. Her istasyonda çalışıyo bir seninkinde bozuldu dimi dedim. 50 tl lik mazota 87 kilometre gidebildim . Sahiden bu şamandıralarda mı arıza var yoksa bi dalavere mi çeviriyolar anlamadım ya . ???

Pompacı bir şey yapmış olabilir ama günahını almayayım. Bazı istasyonlarda gelir geçer araçlara yakıtla karışık hava bastıklarını duydum. Bir keresinde de Muğla tarafında başımıza geldi aracı fulleyip devam ettik araç olduğundan fazla yaktı. İbre birden düşmüştü. Ancak bu işler bu kadar da kolay değildir diye düşünüyorum. 50TL'ye en az 100 hatta 150km gitmesi lazım. ben 200TL'e otoyolda 877 gittim daha yeni.

dirtyharry
06-03-2013, 15:33
arac calısırken mazot aldıysan gösterdeki ibre oynamaz

Can ÖNEL
06-03-2013, 15:40
arac calısırken mazot aldıysan gösterdeki ibre oynamaz

Güzel bir bilgi. Benim böyle bir şeyden haberim yoktu. Biz de depo kapağı anahtarla açıdığından hiç böyle bişey duymamıştım.

dirtyharry
06-03-2013, 16:04
407 de depo kapağı anahtarsız.bu durumla bende karşılastım çalışırken depoyu tamamen doldurdugunda bile ibre yerinden oynamıyor belli müddet sonra kendine geliyor ama çalışırken alınan 30- yada 40 tl lık mazot ne kadar ac kapa yaparsan da kontagı hareket etmıyor cozumü tekrar mazot almak tabi araç çalışmıyorken :)

Hasan_33
06-03-2013, 16:07

10 litrenin altinda yakit alinirsa ibre oynamiyor.

TanerHoca
06-03-2013, 16:10
bu konu 407 lerle ilgili olarak daha önce de bir kaç defa yazıldı çizildi.aynı şeyi ben de yaşamıştım.hatta forumda bu konuyu ilk olarak dillendiren benim.
arkadaşlar gerekli açıklamaları yapmışlar. :iyi ne pompada/pompacıda ne de şamandırada herhangi bir sorun yok.canını sıkma. ;)

BERKMAN
06-03-2013, 23:25
Gayet ikna oldum :) Teşekkürler hepinize :)

BERKMAN
07-03-2013, 21:10
407 ler için LED STOP buldum ama orjinaline çok benziyo montajlı halini de pek göremedim internette acaba nasıl dururki ? ... http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-peugeot-407-led-stop-lamba-2004-sonrasi-115249833/detay

TanerHoca
07-03-2013, 21:45
ben beğenmedim.
böyle içini tamamen ledle doldurmayıp da; ledler stoplardaki bumerang şeklindeki kısmın kenarlarında bir hat olarak olsaydı o zaman güzel olurdu.örnek: makyajlı 207 stoplarındaki ledler. :havali

en iyisi alalım sana bir çift makyajlı 407 stopları ;)

BERKMAN
07-03-2013, 22:05
Hocam aslında benim araştırdığım stop tarzı bu BMW 5 lerdeki gibi Çubuk şeklinde olanlar nokta nokta olanlar değil. ama sonunda bunu buldum bu da pek içime sinmedi :) Mevcut stoplardan memnunum ama şerit ledli olsa çok daha iyi dururdu gibime geliyor. 407 nin farları büyük olduğu için modifiye ye çok uygun fakat hiçbir firma o farları modifiye etmek için uğraşmamış . Şöyle Daylight lı angellı falan farları olaydı iyi süper olurdu :((

Yasin CCK
07-03-2013, 22:06
Ben beğendim :iyi Zevkler renkler işte :gül4:

Nedeninide açıklıyayım: Senin aslanın gibi standart olmayan bir 407'ye güzel olacaktır ;) Ama biraz pahallı...

Ekrem Sezer
07-03-2013, 22:24
Ben bu stoplar için satıcı firmaya mesaj attım ama araca monte halde resmi yokmuş. Böylede almak biraz kumar gibi. Ne çıkacağı muallak. Bakırköy tarafında olanlar bir gidip prova yaparsa aslında neden olmasın.

BERKMAN
07-03-2013, 22:47
Ekrem kardeşim Ben saatlerdir google ın altını üstüne getirdim hiç bir yerde Modifiye edilmiş far ve stop bulamadım en modifiye edilmiş hali bu ledli stop tu işte :) bu da aman aman bir farklılık katacağını sanmıyorum açıkçası .
Yasin CCK evet biraz tuzlu gibi 590 tl aşırı bir fiyat stop lambaları için.

Aslında 407 nin farları ve stopları üzerlerinde oynanabilcek cinsten hertürlü modifiyeye elverişli şekilde fakat model olarak biraz ağır bir model olduğundan firmalar çalışmıyor galiba.

Ekrem Sezer
13-03-2013, 22:01
Berkman hocam bence senin yapman gereken işini bilen birine ön farları açtırıp merceğin etrafına angel monte ettirmek bunlarıda park niyetine kullanmak. Arka stoplarıda makyajlı tip ile değiştirip gerekirse beyaz kısımlarını SMOKE kaplama yapmak.

BERKMAN
13-03-2013, 23:46
Bakıcaz artık hayırlısı :)

HakanAnt
17-03-2013, 11:41
Berkman kardeşim,aracın çok güzel hayırlı uğurlu olsun Allah kazalardan,nazarlardan korusun...:nazar

BERKMAN
20-03-2013, 16:09
Hakan abi Allah razı olsun hepimizinkini korusun nazarlardan iyi günlerde kazasız belasız binelim inşallah. :) Teşekkür ederim. :)

ssgti
20-03-2013, 17:19
Aracınız çok güzel. Rengi ço güzel göstermiş. Ayrıca jantlarda yakışmış. Plakaya laf yok zaten. En güzeli o :)

BERKMAN
21-03-2013, 01:04
Aracınız çok güzel. Rengi ço güzel göstermiş. Ayrıca jantlarda yakışmış. Plakaya laf yok zaten. En güzeli o :)

Çok teşekkür ederim saolun :)

BERKMAN
03-04-2013, 21:33
Arkadaşlar merhaba , babam bugün Mecidiyeköy'de bayağı dik bir yokuşta trafikten dolayı dur kalk dur kalk yaparken aracın solundan yoğun bi duman gelmiş . Bunun sebebi ne olabilir ? . Çevreden Debriyaj balatası falan demişler ama yine de emin değiliz . Tahmini olan varsa yardım ederse sevinirim.

orhun57
04-04-2013, 16:55
Kanka böyle durumlarda genelde balatalar yanar fakat duman gelmesine birşey diyemem açıkçası, benimde başıma gelmişti aslında herkesin başına gelir ama ben duman çıktığını görmedim.

BERKMAN
06-04-2013, 23:16
Kanka debriyaja bastıkça koku geliyodu o gün. gerçi bugün de biraz kullandım hiç bir sıkıntı yok arabada on numara gidiyo beya . kafam iyice karıştı o.O

yaşar306
07-04-2013, 01:02
aracın maşallahı var kazasız sürüşler.

orhun57
07-04-2013, 12:04
Kanka debriyaja bastıkça koku geliyodu o gün. gerçi bugün de biraz kullandım hiç bir sıkıntı yok arabada on numara gidiyo beya . kafam iyice karıştı o.O

Kanka yanar geçer zaten bunu her gün tekrarlamaz isen bir problem çıkmaz zaten. Arada bir çoğu şoförün başına gelir yani birşey olmaz merak etme.

BERKMAN
07-04-2013, 23:02
Yaşar306 teşekkür ederim saolun. :)

Kanka yanar geçer zaten bunu her gün tekrarlamaz isen bir problem çıkmaz zaten. Arada bir çoğu şoförün başına gelir yani birşey olmaz merak etme.

Yani kanka bu araba bu şekilde kullanılırmı ya illa değişmesi gerekmiyo mu ? ben bilmediğim için mekanik konuları yatırıyorum garajda beya ?

TanerHoca
03-05-2013, 19:20
berkman sesin soluğun çıkmıyor.!?

Ömer Gedik
03-05-2013, 20:47

407 cileri canlandırma çabası mı :D

dirtyharry
03-05-2013, 21:06
foruma renk gelsin biraz :)

TanerHoca
03-05-2013, 21:21
foruma renk gelsin biraz :)

kesinlikle.hatta bir şarkı var bununla ilgili:forumdan 407 yi çıkarın, geri neyi kalır kiii.:fiuw:gül4:

BERKMAN
07-05-2013, 11:00

Hocam bende farkındayım son günlerde aşırı yoğun çalışıyoruz turnuvalar ekipman satışları falan derken sabahın köründe çıkıp gecenin bir saati eve geliyorum.Bundan dolayı biraz boşladım :(
Yarın ki buluşmada inşallah varım hepinizi özledim. Selamlar.

TanerHoca
07-05-2013, 22:39
en azından yarın gelecek olman iyi :iyi

BERKMAN
28-05-2013, 22:15
Geçen gün Q7 iyle itişmemiz sonucunda aracımda oluşan, ufak tefek görünen fakat benim ciğerimi parçalayan görüntü. :'(

http://j1305.hizliresim.com/19/w/nkuqc.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Gerçi stop un dışındaki şeffaf kapağın tamamı kırılmamıştı , diğer kısmınıda ben elimle kırdım yeni görüntüsünü çok sevdim pug keşke bu şekilde üretseymiş stopları çok güzel duruyo.

POLISTNBLS
28-05-2013, 22:23
Çok geçmiş olsun, bu aslanın yelesinin teline zarar gelmez İnşallah bir daha ;)

mahmut
28-05-2013, 22:24
kardeşim cok geçmiş olsun allah beterinden korusun insallah.

TanerHoca
28-05-2013, 22:29
geçmiş olsun berkman.Allahtan çok önemli birşey yok.

BERKMAN
28-05-2013, 22:37
Mahmut abim , Şamil abim, Taner hocam hepinizden Allah razı olsun. Allah hiçbirimize ufak tefek de olsa kaza göstermesin inş.

Bekir
28-05-2013, 23:49
Büyük geçmiş olsun çok üzüldüm küçüçükte olsa seni ne kadar üzdüğünü tahmin edebiliyorum allah beterinden korusun.

BERKMAN
29-05-2013, 00:29
Büyük geçmiş olsun çok üzüldüm küçüçükte olsa seni ne kadar üzdüğünü tahmin edebiliyorum allah beterinden korusun.

Abim çok teşekkür ederim . Hepimizi korur inşallah. Allah kimseye göstermesin.

dirtyharry
29-05-2013, 06:50
Gecmis olsun berkman ilk yazinca cok hasar var Zannettim fazla hasar cikmamadina sevindim tekrar gecmis olsun

Yasin CCK
29-05-2013, 07:46
Geçmiş olsun Berkman, Allah'tan çok bir şey olmamış, bence sağ stobuda kıralım, çok güzel görünüyor :cilgin

BERKMAN
29-05-2013, 12:24
Coşkun abim teşekküler Allaha şükür fazla bişey yok fakat yine de üzülüyorum görünce :'(

Yasin abi yemin ederim düşünmedim değil sağ stop için dediğini fakat korkuyorum :D

sessizgece
29-05-2013, 12:37
geçmiş olsun. Allah beterinden korusun

woonmalker
29-05-2013, 12:42
kazasız belasız kullanın İnşAllah

Yasin CCK
29-05-2013, 12:43
Dostum fotoğrafını aradım ama bulamadım, bu kırma işlemini yapmış bir kaç tane 407 var zaten ;)

Eski aracım 206'da bu kırma işlemini yapmıştım :)

http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?1268-quot-M-O-N-S-T-E-R-quot

BERKMAN
29-05-2013, 13:00
Sessizgece, woonmalker saolun Allah razı olsun. size göstermesin inşallah.

Yasin abi Mükemmel olmuş ya :D illa kırdırcaksınız bana sağ stopu da :D zaten kendimi zor tutuyorum :D bir de kırdıktan sonra stop un tamponla birleştiği yerde bayaı bi boşluk kalıyor yahu.

Yasin CCK
29-05-2013, 13:01
Ben illa kır demiyorum, sadece örnek gösterdim :fiuw

BERKMAN
29-05-2013, 13:36
:D bi dakka çekiç arıyorum şuan :D yasin abi abişey daha sorcam forumda arattım sen daha çnce aracını buharlı temizlik yaptırmışsın. Ben anneme bu alf in buharlı temizlik makinasını almıştım onun kutusunda araç ve jant temizliği de yazıyor. 5.5 bar basınç veriyor, ben bu makinayla aracın dışını ve jantlaını temizlesem araç için herhangi bi sıkıntı olurmu , boyalar için bir bezavantaj olurmu acaba ? . hatta torpido da falan yapabilirmiyim ?

Yasin CCK
29-05-2013, 13:52
Evet yaptırmıştım, bir oto show'da en güzel araç seçilip ödül olarak benim aracı yıkamışlardı :D Hey gidi günler...

Ben bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Buhar sonuçta sudan çok daha az zararlı, içindeki bütün zararlı elementlerden arındırılmış bir şekilde uyguluyorsun. Hatta kuş pisliği gibi çıkarılması zor lekelere bire bir. Ama uygulama biraz zahmetli, zaman alıyor.

BERKMAN
29-05-2013, 14:40
Ben birazdan başlicam bi deneyim diyorum. Olumlu ya da olumsuz tüm görüşlerimi paylaşıcam. Eğer akşam buluşmaya gelebilirsem orada da göstericem .

TanerHoca
29-05-2013, 15:58
berkman çekici de al bu akşam buluşmaya gel. gerisi kolay. :)

HamzaHakkı
29-05-2013, 18:47
Çok geçmiş olsun. Böyle de güzel ama yeni model stoplarıyla değiştirmek daha da güzel olabilir.

BERKMAN
17-11-2013, 21:16
Arkadaşlar bugün saçma sapan bi olay başıma geldi silecekler çalışmaya başladı ve durmuyor, aracın kutup başlarını söktüm dursun diye , nerden çıktı bu saçma sapan olay şimdi anlayamadım daha önce bu durumu yaşayan varmı ?????

POLISTNBLS
17-11-2013, 21:24
Kardeşim aracında xenon kullanıyormusun? Kullanıyorsan sayısı nedir xenonların? Bu konuyla ilgili forumdan ve çevremden öğrendiklerime göre 407 lerde xenonlardan kaynaklanan ve sileceklere etki eden bir hata var. Benimkisi sadece kısaca bir bilgi notu. Sorunuza doğru cevabı başta Taner Hocam gibi 407 uzmanlarından ya da Ömer den nokta atışı net bilgiyi edinebilirsin.

TanerHoca
17-11-2013, 21:51
estağfirullah şamil.uzman belli :iyi

berkman senin aracında var mı yok mu tam hatırlamıyorum ama sileceklerin sapıtması ile ilgili olarak benim de aklıma ilk gelen şey şamilin de dediği gibi sonradan yapılan xenon uygulaması.
eğer aracında böyle bir uygulama yok ise yaşadığın sıkıntı ile ilgili uzmanl desteği alman yerinde olacaktır.

sessizgece
17-11-2013, 22:06
bayramda bende yaşadım aynı olayı. Silecekler durmadı. En sonunda akü bitti. Aracım çalışmadı. Sonunda çalışdı, bu sefer abs arızası verdi. Hareket ettikten bir süre sonra o ışıkda söndü. Bayramın 2 nci günü başıma geldi. Bayramdan sonra servise gittiğimde bulamadılar. Sanırım akü bitme arifesinde. Servis tekrarlarsa çağır yerinde bakalım dediler.

BERKMAN
17-11-2013, 23:12
Polstanbul sessizgece Taner hocam evet kısa farlar ve sis farlarım xenon daha önce böyle birşey olmamıştı ama şimdi olması canımı sıktı! Yarın Balıkesir'den İstanbul'a gelicem eğer yolda böyle yaparsa nanayı yedim valla :))

POLISTNBLS
17-11-2013, 23:16
Kardeşim sen madem uzun yola çıkıyorsun, bu işi acilen sabah göster öyle çık yola.

POLISTNBLS
17-11-2013, 23:18
estağfirullah şamil.uzman belli :iyi

berkman senin aracında var mı yok mu tam hatırlamıyorum ama sileceklerin sapıtması ile ilgili olarak benim de aklıma ilk gelen şey şamilin de dediği gibi sonradan yapılan xenon uygulaması.
eğer aracında böyle bir uygulama yok ise yaşadığın sıkıntı ile ilgili uzmanl desteği alman yerinde olacaktır.

Estağfirullah Taner Hocam bu konuda laf bize düşmez :gül9: :dans3

TanerHoca
17-11-2013, 23:26
Polstanbul sessizgece Taner hocam evet kısa farlar ve sis farlarım xenon daha önce böyle birşey olmamıştı ama şimdi olması canımı sıktı! Yarın Balıkesir'den İstanbul'a gelicem eğer yolda böyle yaparsa nanayı yedim valla :))

407 lerde çok bilinen bir problem.bazı xenonlarda sorun yaşanmadığı belirtiliyor kullanıcılar tarafından .hatta forumda da yazılmıştı bu konuda.
ama sen silecek motorunu yakmadan bir an önce hallet işi.

406team
18-11-2013, 09:31
Biraz geç oldu ama ALLAH beterinden saklasın çok geçmiş olsun nazar değmiş aslana :) MAŞALLAH

BERKMAN
02-12-2013, 21:40
Allah nasip ederse perşembe günü Ömer e bırakıcam arabayı onlar artık gerekeni yaparlar. Nedense peugeot deyince aklıma ilk ömer gelmeye başladı :D