PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2012 308 Active 1.6 92HP Dizel (Beyaz) - 34 JL 4408

GOXIN
17-01-2013, 09:22
Evet arkadaşlar sonunda aracımı teslim aldım. Aslında teslimatı Salı günü gerçekleştirdik ama ancak yazabiliyorum. Ptesi gecesi saat 2de Ankaraya doğru hareket ettik ve aracı saat 12de teslim aldık. İçimdeki heyecan sanırım kelimelerle anlatılamaz bir duygu. Ödemeyi 25 Aralıkta yaptığımı düşünürseniz içindeki özlemin ne kadar arttığını tahmin edebilirsiniz. Allaha şükür sorunsuz bir şekilde aracı teslim aldık. Ankara Tekoto Engin Bey'e buradan bir kez daha teşekkür ederim. Hem teslimat öncesinde hem de teslimat sonrasında çok ilgili davrandı ve her sorumuza bilinçli bir şekilde cevap verdi. Başka bir şehirden araç alarak aracımıza ilk uzun yolunu yaptırdık ve tahminen motoru açısında artı bir puan kazandığına inanıyorum. Ankara- İstanbul arası çok temiz ve boş denebilecek bir yolculuk yaptık ve bu süreçte ilk 75 liralık mazotla 320km lik bir yol katettik. Bu süreçte hızımız genelde 90-100km arasındaydı fakat yer yer 3bin deviri geçmeden 130-140kmye çıktım uzun süreli olmamak kaydıyla ve bu süreçte yol bilgisayarı en düşük 4.2lt'yi gösterdi. Bence ilk kullanım için çok çok iyi bir rakam. İkinci 75 liralık mazotta ise şu anda yarısı şehiriçi olacak şekilde 190 km yaptım ve maksimum 5.2lt tüketim göstermekte. Araçtan şu anda genel olarak memnunum fakat ufak bir zıplama söz konusu, bunun için lastik basınçlarına şu an için bakamadım. Bunun dışında hızlanma olsun, yakıt olsun, kullanım olsun bir sıkıntım yok, çok şükür. Resimleri en yakın zamanda paylaşacağım arkadaşlar.

Allah hepimizi kazadan beladan korusun.

Teşekkürler.

Abdullah
17-01-2013, 09:29
haydi hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin güzel günlerde keyifini çıkartın.

sessizgece
17-01-2013, 09:37
hayırlı olsun tekrardan.

Yasin CCK
17-01-2013, 09:47
Hadi hayırlı olsun, aracınıza kavuşmuş olmanıza sevindim :)

Lastik basıçlarını ilk fırsatta kontrol edin, sıfır araçta basıncın 30un çok üstünde çıktığı bir iki durum olmuştu.

Kazasız, belasız, keyifli sürüşler :nazar

onur
17-01-2013, 10:16
ah o bekleme sürecini iyi bilirim kalkıp bilet almaya gitmek bile çok heycanlandırmıştır sizi:) hayırlı uğru olsun kazasız belasız kullanmak nasip olsun.

EmRaH.
17-01-2013, 10:19
Hayırlı olsun

Can ÖNEL
17-01-2013, 10:20
Gökşin Bey aracınız hayırlı olsun. Heyecanınızı anlıyorum ben de bekleyenlerdenim. Allah kaza bela vermesin. Keyifli sürüşler dilerim. Fotoğrafsız da kuru kuru olmaz en yakın zamanda fotoğraf bekliyoruz. :)

GOXIN
17-01-2013, 11:10
Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Öncelikle lastik basınçlarını kontrol edeceğim, duruma göre sallantı durumunu inceleyeceğim. Beklemek gerçekten çok zor ama beklediğime değdi geçekten. Eee şimdi yavaş yavaş ekstralara başlamak lazım. Öncelikle Bi-xenon Far yaptırmayı düşünüyorum. Bostancı Sanayide bir usta bu konuda iyiymiş sanıyorum adı İlker'di. Bir gidip konuşmak lazım. Daha sonrasında Beyaz zeminli gösterge işini halletmek, bu arada da forumda 18" Linca kullanan bir arkadaşın aracında bulunmak ve 18" jantın etkilerini birebir hissetmek ve duruma göre bende Lincalara geçmek istiyorum. Bakalım süreç nasıl olacak? Resimleri de en yakın zamanda paylaşacağım arkadaşlar.

orhun57
17-01-2013, 11:18
Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın. Ben 4 gün beklerken delirmiştim sizi düşünemiyorum. Kazasız belasız...

Abdullah
17-01-2013, 11:25
Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Öncelikle lastik basınçlarını kontrol edeceğim, duruma göre sallantı durumunu inceleyeceğim. Beklemek gerçekten çok zor ama beklediğime değdi geçekten. Eee şimdi yavaş yavaş ekstralara başlamak lazım. Öncelikle Bi-xenon Far yaptırmayı düşünüyorum. Bostancı Sanayide bir usta bu konuda iyiymiş sanıyorum adı İlker'di. Bir gidip konuşmak lazım. Daha sonrasında Beyaz zeminli gösterge işini halletmek, bu arada da forumda 18" Linca kullanan bir arkadaşın aracında bulunmak ve 18" jantın etkilerini birebir hissetmek ve duruma göre bende Lincalara geçmek istiyorum. Bakalım süreç nasıl olacak? Resimleri de en yakın zamanda paylaşacağım arkadaşlar.

o zaman sizi çarşamba buluşmalarına bekleriz. Çünkü hem farlar için hemde 18" lincancabur için cem in aracı size referans olacaktır.

GOXIN
17-01-2013, 11:43
o zaman sizi çarşamba buluşmalarına bekleriz. Çünkü hem farlar için hemde 18" lincancabur için cem in aracı size referans olacaktır.

Ne demek, zaman olarak uygun olursa forum üyeleriyle yakından tanışmak isterim. O konuya bir bakayım ben, Limon kafeydi sanırım. Anadolu yakasında mıydı orası?

Abdullah
17-01-2013, 11:50
Ne demek, zaman olarak uygun olursa forum üyeleriyle yakından tanışmak isterim. O konuya bir bakayım ben, Limon kafeydi sanırım. Anadolu yakasında mıydı orası?

evet ataşehir ;)

γuяdaeя
17-01-2013, 11:56
Hayırlı olsun, güle güle kullanın :nazar

Gökay
17-01-2013, 12:22
Hadi hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.

GOXIN
17-01-2013, 12:47
Teşekkür ederim arkadaşlar, yakıt tüketimi ile ilgili ne diyorsunuz? Ayrıca araca yapmam gereken bir şey var mıdır? Forumda okuduğum kadarıyla yağmur suyu tahliye kanallarına dikkat etmemiz gerekiyor. Bu tarz dikkat edilecek şeyler varsa yazarsanız sevinirim. Konuları okuyorum ama arada kaçırmış olabilirim.

Selim Sümer
17-01-2013, 13:48
Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.Allah kaza bela göstermesinn. İlker'i biliyorum.Bir arkadaşımın aracına işlem yapmıştı.İşinin arkasında duran düzgün bir vatandaş. Fakat sizin aracınızda uzun far ayrı zannedersem.O yüzden bi-xenon uygun olmaz zannedersem.

Abdullah
17-01-2013, 14:22
Teşekkür ederim arkadaşlar, yakıt tüketimi ile ilgili ne diyorsunuz? Ayrıca araca yapmam gereken bir şey var mıdır? Forumda okuduğum kadarıyla yağmur suyu tahliye kanallarına dikkat etmemiz gerekiyor. Bu tarz dikkat edilecek şeyler varsa yazarsanız sevinirim. Konuları okuyorum ama arada kaçırmış olabilirim.

aracınız manuel zaten o yüzden sıkıntı yok. 2008 modellerde tirger seti değişmişti tabi o motorlar euro4 dü yeni motorlarda böyle bir sorun yok bildiğim kadarıyla özellikle sol arka kapı tahliye deliği problemdi ama sizin aracınızda bunu da çözmüş olabilirler makyajlı kasadan böyle bir problem gelmedi. Yakıt tüketimi süper daha da iyi olacaktır ;)

GOXIN
17-01-2013, 14:56
Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.Allah kaza bela göstermesinn. İlker'i biliyorum.Bir arkadaşımın aracına işlem yapmıştı.İşinin arkasında duran düzgün bir vatandaş. Fakat sizin aracınızda uzun far ayrı zannedersem.O yüzden bi-xenon uygun olmaz zannedersem.

Amin, teşekkür ederim. Evet www.geceucusu.com sitesinde bayağı adı geçiyor. Bir ara gidip yüzyüze konuşacağım. Farlara bakmadım açıkcası bir önceki kasadan farklı mı ki makyajlı kasadaki farlar?

aracınız manuel zaten o yüzden sıkıntı yok. 2008 modellerde tirger seti değişmişti tabi o motorlar euro4 dü yeni motorlarda böyle bir sorun yok bildiğim kadarıyla özellikle sol arka kapı tahliye deliği problemdi ama sizin aracınızda bunu da çözmüş olabilirler makyajlı kasadan böyle bir problem gelmedi. Yakıt tüketimi süper daha da iyi olacaktır ;)

Sol arka kapıyı bir kontrol edeyim bakalım nasıl bir şey var. Şimdi aklıma geldi, gösterge panelinde çıkan Vites Geçiş değerleri hakkında ne düşünüyorsunuz? O uyarıya uymak mı gerekiyor? Bir kaç kere ona göre vites değiştirdim ama araç bayılıyor gibi geldi. Ne dersiniz?

Abdullah
17-01-2013, 15:26
Amin, teşekkür ederim. Evet www.geceucusu.com (http://www.geceucusu.com) sitesinde bayağı adı geçiyor. Bir ara gidip yüzyüze konuşacağım. Farlara bakmadım açıkcası bir önceki kasadan farklı mı ki makyajlı kasadaki farlar?

Sol arka kapıyı bir kontrol edeyim bakalım nasıl bir şey var. Şimdi aklıma geldi, gösterge panelinde çıkan Vites Geçiş değerleri hakkında ne düşünüyorsunuz? O uyarıya uymak mı gerekiyor? Bir kaç kere ona göre vites değiştirdim ama araç bayılıyor gibi geldi. Ne dersiniz?

Benim araçta bu sistem olmadığı için birşey diyemeyeceğim kullanan arkadaşlar cevap verirse daha iyi olur benim yorumum o değerler yakıt tasarrufu için ön görülmüş değerler olabilir.

suat3
17-01-2013, 16:35
tekrar hayırlı olsun hocam.. iyi günlerde kazasız belasız kullanın..

GOXIN
17-01-2013, 16:56
tekrar hayırlı olsun hocam.. iyi günlerde kazasız belasız kullanın..

Amin. Size de ayrıca teşekkür ederim. Benim için tatil gününüzde kalkıp, bayiye gittiniz ve aracı kontrol ettiniz.

TanerHoca
17-01-2013, 19:16
hayırlı olsun.güle güle kullanın.

Safak065
17-01-2013, 20:14
Hayırlı uğurlu olsun yeni aracınız. Göstergede çıkan vites değişim uyarısı yakıt sarfiyatını minimum seviye indirmeyi amaçlar. Bu yüzden uyarı esnasında vites değişirseniz aracınızın bayılması normaldir. Size tavsiyem pek takılmayın ona, araç gayet ekonomik zaten :)

GOXIN
18-01-2013, 08:17
Hayırlı uğurlu olsun yeni aracınız. Göstergede çıkan vites değişim uyarısı yakıt sarfiyatını minimum seviye indirmeyi amaçlar. Bu yüzden uyarı esnasında vites değişirseniz aracınızın bayılması normaldir. Size tavsiyem pek takılmayın ona, araç gayet ekonomik zaten :)

Teşekkür ederim. Evet ona uydugum zaman hemen bayılıyor, bır kac kere denedım ama olmuyor, artık yapmam. 2,5 gibi değiştirince çok ıyı oluyor.

Bu arada dun lastıklerı kontrol ettım, on ve arkalara sabit 35 basmıslar hemen 33'e cektım ve su anda hıssedılır derecede ıyılestı, zıplama yapmıyor.

Yasin CCK
18-01-2013, 09:00
Bu arada dun lastıklerı kontrol ettım, on ve arkalara sabit 35 basmıslar hemen 33'e cektım ve su anda hıssedılır derecede ıyılestı, zıplama yapmıyor.

Söylemiştik :)

onur
18-01-2013, 09:04
bu sistem otomatik şanzımanlardaki gibi aracın yükü, yolun eğimi gibi durumları algılayarakmı işaret veriyor yoksa sadece devri mi takip ediyor? eğer sadece devre bakıyosa 112 hp olan modellere göre ayarlanmış olabilirmi sonuçta seri üretim bunları farklı ayarlamakla uğraşmamış olabilirler.

sessizgece
18-01-2013, 09:29
vites değişim uyarısı biraderin eski 2011 model c30 da vardı. Değişken geometrili turbo vardı. Yaklaşık 1 sene kullandık. 45000 km kadar. Bahsettiğiniz araçta da aynı problemi yaşamadık.
Ne zaman roll da 2,2 benzinli vitara kafama vurdu, aynı hafta aracı sattık.???

Can ÖNEL
18-01-2013, 11:14
Vites göstergesi gaz pedalına basışla değişmiyor mu? Yani gaza sert basınca daha geç uyarı verseydi güzel olurdu. Siz dediğiniz gibi kulağınıza göre atın vitesi 2000-2500 arası çok yakmaz, araç 5 vites ise 5. viteste 2200'e ayarlayın yavaş şekilde gaza dokun çek dokun çek yapın araç çok az yakar.

GOXIN
18-01-2013, 11:49
Vites uyarısı yanlımıyorsam devire göre değişiyor ve tam olarak dikkat etmedim ama 2bin devire yaklaşırken uyarı çıkıyor, o noktada değiştirirsem kesınlıkle bayılma yapıyor. En ıdealı sanıyorum 2.3-2.5 arası değişim. Aslında yüke bağlı olarak değişse süper olacak. Çünkü yokuş çıkarken devir 2bine gelince 3'e at diyor ama attığım an motor bayılacak hatta stop bile edebilir konumda oluyor. Aslında şimdi aklıma geldi Vites uyarısını sesli olarak verse nasıl olurdu acaba? İnce bir sesle uyarsa devire bakmadan vites değiştirsek...