PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gündüz farı ve sis lambası

mmusavir
16-01-2013, 21:14
bildiğiniz gibi allure modellerinde far gurubun içinde led gündüz farları diğer modellerde sis far gurubun içerisinde gündüz farları var.Geçen birşey fark ettim aracımda led gündüz farları olmasına rağmen sis far gurubun içeresinde gündüz farı için lamba var lakin yanmıyor bildiğiniz gibi.Tamponun içine baktım iç kısmına baktım ama tabi sökmeden ızgara ile kapalı olduğu için bir şey göremedim :( aynı anda led gündüz ile normal gündüz farlarını yakma olasılığı varmı bilgis olan arkadaşlara sorulur?

mimit
16-01-2013, 21:25
biraz uğraş ile olmayacak iş değil,iyi bir elektrikçi 15 20 dakikada halleder,far içindeki yapıda bir değişiklik yok sadece elektrik yoksa iş çok daha kolay, tampondaki sistemin kablolarına ek yapılıp farın olduğu bölüme uzatılacak ve doğru kablolar bulunup birleştirilecek.akımda bir düşüş olması bu durumda biraz olası yani ikinci ampül devreye girdiğinde biraz güç kaybı olabilir ama bunu araya bir parça koyarak(adını unuttum) hallediyorlar.

Taylan43
16-01-2013, 23:07
Bence yaptirmasaniz daha iyi olur, beyinden far arizasi verebilme ihtimali mevcut. Serviste yapmadiklarini biliyorum cunku ben servisteyken birisi gelip sormustu. Disarida yaptirabilmeniz mumkun olabilir.