PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merhaba, Peugeot 208 THP

Teo
16-01-2013, 15:41
Merhaba,

Forum kuralı gereği buraya da belirtmem gerekiyor sanırım;
4 Ocak 2013'te Peugeot'dan yeni aracımı teslim aldım. Başlıkta da belirttiğim gibi, bir THP modeli. Zaten Allure olarak alınabilen bir araç sadece, ben buna ilaveten Vintage paketini de satın alarak ful hale getirdim. Bunun dışında bir modifikasyona ihtiyaç duymuyorum, araçları fabrika çıkışı haliyle seven bir kullanıcı oldum hep. Rengi, buradaki son AutoShow'da o rengiyle görüp beğendiğim için mavi. Derin Mavi diye geçen renk. Geceleri morla lacivert karıştırılmış gibi duruyor daha çok.

Sol kapının gerisi farklı renk yalnız. Orası geçen haftaki yağmurda otopark'ın tavanı aktığı için beyaz. Kireç Beyaz diye geçiyor o da sanırım. Bina yöneticimize söyledim, limonla çıkıyor dedi. 500 lira aidat verip, elimizde de limonla gezeceğiz. 208 LMN.
Bu memleket insanının çözüm hızına bayılıyorum.

Araç için açtığım başlık altında iyi dileklerini ileten ve beğenilerini paylaşan herkese tekrar içtenlikle teşekkür ederim. Belirtmeyi unuttuğum veya hızlı geçtiğim bir detay varsa tüm sorularınızı memnuniyetle cevaplayabilirim.

Saygılar, selamlar.

mygold
16-01-2013, 16:16
tekrar aramıza hoşgeldiniz.. bol paylaşımlı keyıflı forumlar :nargile

reisG
16-01-2013, 16:18
Teo, hızlı bir şekilde aracım bölümünde de istediğimiz bilgileri yadığın için çok teşekkürler. Zaten hep sınıfının en sportif paketli araçlarını almışsınız ve fabrika çıkışındaki hali ile kullanmışsınız. bu da o araçlarfı daha özel yapar. Renk ayrıca çok şık. Aracın bir atarafına gelen kireç problemi ise çok önemli babamın Chrsylerinde de bu olmuştu. evin kapalı otoparkında nasıl olduğysa sol taraftan belki de rutubet sebebiyle krieç tozu yağmış ve aracın sol tarafı-kapılar ve camlar ile tavanın bir bölümü patlamış balonlar gibi krieç rengine gelmişti. aracın yakınına gidince belli oluyordur( otomobil metalik gri) onu hiçbir şekilde yıkayınca çıkaramadık. bir hafta sonu ben önce SRP sonrasında ise turtle wax metalik boya cilası uygulayarak (normalden daha yoğun şekilde) bunun önüne geçtim. Bence vakit geçirmeden sizde temizliği yapın.

Teo
16-01-2013, 17:08
Teşekkürler tavsiye için Reis.
Bunca yıl sokaklara bıraktım araçlarımı bir şey olmadı, ilk kez ful zamanlı otopark kullanacağız, başımıza gelen bu : ) Bu işte evrenin kuralları hiç değişmiyor.
Dünden bu yana yoğun şekilde araştırıyorum çarelerini. Profesyonel çözümler en iyisi. Ziebart'ta halledeceğim bu işi sanırım ben de. Yarın bitmiş olur.
Tekrar teşekkür ederim sana da ve bu vesileyle Mygold'a da.

Can ÖNEL
16-01-2013, 17:27
Aracınız tekrardan hayırlı olsun, nazar değmiş valla, geçmiş olsun. Üzüldüm bu duruma umarım hiç izi kalmadan halledilir sorun. Kocaman bir maşallah diyorum.

Yasin CCK
16-01-2013, 19:08
Belirtmeyi unuttuğum veya hızlı geçtiğim bir detay varsa tüm sorularınızı memnuniyetle cevaplayabilirim.

İsim :D

Mavi araçta en sevdiğim renklerden :iyi Merağım bir kat daha arttı :) Talihsiz olay için geçmiş olsun, umarım en kısa sürede çözüme ulaşır.

sessizgece
16-01-2013, 23:34
şansızlığa bak ya. Üzüldüm doğrusu. Geçmiş olsun.

Abdullah
17-01-2013, 09:34
Aramıza hoşgeldiniz. Sanırım forum olarak bilgili bir insan daha kazandık. Aracınızı keyifle kazasız belasız kullanmanızı dilerim.

Teo
17-01-2013, 18:20
Sevgili Can, Yasin, sessizgece ve Abdullah'a da teşekkür ederim.
Aracın kireç lekesi sorunu dün kolayca halloldu, resim de çekebilirim artık sanırım. Forumdaki resimlerden anladığım, herkesin gerçekten son derece şık ve bakımlı araçları var. 308'ler bir içim su özellikle. Hazır yıkanmış temizken çekeyim, biz de layık olmaya çalışalım ortama.

Abdullah
18-01-2013, 12:02
Aracın kireç lekesi sorunu dün kolayca halloldu, resim de çekebilirim artık sanırım. Forumdaki resimlerden anladığım, herkesin gerçekten son derece şık ve bakımlı araçları var. 308'ler bir içim su özellikle. Hazır yıkanmış temizken çekeyim, biz de layık olmaya çalışalım ortama.

kireci halletmenize sevindim. Resimleri bekliyoruz merakla ;)

307sw
18-01-2013, 12:22
hoşgeldiniz. Autocar'ın ocak ay'ının sayısında aracınızla ilgili küçük bir yazı vardı ve en iyi 208 olarak övüyorlardı. güzel günlerde kullanmanız dileği ile...

Can ÖNEL
18-01-2013, 14:07

Geçmiş olsun. Valla sevindim. Göz bebeği gibi baktığımız araçlarımıza kaza bela gelmesin inşallah.