PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 için alarm.

mimit
14-01-2013, 20:03
aracıma alarm taktırmayı düşünüyorum, araç kilit sistemine uyanlardan yani aracın kendi kumandası ile çalışan bir sistem olacak bu tip ürünle piyasada mevcut ama benim şöylede bir ek isteğim var tavan lambaları ile de uyumlu olmalı,genelde tavan lambası gecikme röleli diye geçen bir kaç ürün buldum ama satıcılar bir türlü geri dönüş yapmadı. Aracın kendi kilit sistemi kullanıldığı için cam kaldırma modüllerinin de çalışması gerekiyor doğal olarak. Bu tarz bir sistem kullanan üyemiz var mı acaba varsa kullandıkları ürün ile ilgili düşüncelerini paylaşırlarsa sevinirim.

mygold
14-01-2013, 20:12
mehmet cenmax a bak.. başkasını pek düşünme..

mimit
14-01-2013, 20:29
Araştırma içerisindeyim mücahit abi cenmax 942b aslında istediğim özelliklere sahip ama kalite olarak ne durumda bilemiyorum.

mygold
14-01-2013, 20:34
Araştırma içerisindeyim mücahit abi cenmax 942b aslında istediğim özelliklere sahip ama kalite olarak ne durumda bilemiyorum.
piyasada bundan daha kalitelisi yok gibi mehmet..

orhun57
14-01-2013, 20:57
Mehmet abi ben kullanıyorum alarm. Senin dediğin bütün özellikler çalışıyor. Yani arabanın bütün özellikleriyle senkronize çalışıyor fakat ben arabayı alırken aksesuar paketiyle beraber aldım orijinal peugeot alarmı. Aynı alarmdan (sesinden tanıyorum, başka hiçbir alarmın sesi aynı değil) yan apartmanımda bir 3008 ve 308de daha var. Yolda sokakta bir iki defa denk geldim başka Peugeotlarda. Kendince bir kaç özelliği daha var belki başka alarmlarda da vardır ama ben hiç denk gelmedim. Mesela eğer arabanın alarmı çaldı ve siz durdurmadınız yakında değildiniz duymadınız, normal bir şekilde kapıyı açtığınızda kapı açılma sesinden sonra kısa süreli farklı bir ses çıkartarak alarmın öttüğünü bildiriyor. Sadece titreşim ve darbeye değil harekete de duyarlı yani camınızı kırmak yerine kesseler bile içeriye bir cisim girdiğinde yine ötüyor. Sanırım birde devre dışı bırakma özelliği var ama onu hiç kurcalamadım.

Gökay
14-01-2013, 21:00
Aynen Cenmax'sa için rahat olsun bencede.
Vakti zamanında 3 aracımda aynı Cenmax alarmı kullanmıştım ben ne pintiyim dimi,ondan söktürürp öbürüne onu satınca öbürüne takmıştım, 308'i alınca tamam yeter artık deyip bırakmıştım :)

Konunun takibindeyip bi ara bende düşünüyodum,orjinal çok pahalıydı sanırım..

mimit
14-01-2013, 22:30
Mehmet abi ben kullanıyorum alarm. Senin dediğin bütün özellikler çalışıyor. Yani arabanın bütün özellikleriyle senkronize çalışıyor fakat ben arabayı alırken aksesuar paketiyle beraber aldım orijinal peugeot alarmı. Aynı alarmdan (sesinden tanıyorum, başka hiçbir alarmın sesi aynı değil) yan apartmanımda bir 3008 ve 308de daha var. Yolda sokakta bir iki defa denk geldim başka Peugeotlarda. Kendince bir kaç özelliği daha var belki başka alarmlarda da vardır ama ben hiç denk gelmedim. Mesela eğer arabanın alarmı çaldı ve siz durdurmadınız yakında değildiniz duymadınız, normal bir şekilde kapıyı açtığınızda kapı açılma sesinden sonra kısa süreli farklı bir ses çıkartarak alarmın öttüğünü bildiriyor. Sadece titreşim ve darbeye değil harekete de duyarlı yani camınızı kırmak yerine kesseler bile içeriye bir cisim girdiğinde yine ötüyor. Sanırım birde devre dışı bırakma özelliği var ama onu hiç kurcalamadım.

Orhun yazdığın özelliklerin çoğu piyasada ki diğer alarmlar da farklı şekilde mevcut, örnek olarak alarmın çaldığını ses ile değilde alarm ışığından sana haber veriyor hatta her bir nokta için farklı şekilde yanıp sönüyor yani araca bir darbe sonucu alarm devreye girmişse farklı kapı kolları kurcalandıysa farklı gibi. yada ultrasonic sensörler aracın yakınında bir hareketlenme olursa onu algılayıp bir uyarı veriyor tehdit olarak algıladığı durum devam ederse sürekli alarm veriyor.bazı modellerde bunlar standart iken bazı modellerde sonradan alınan ek parçalar ile aktif oluyor.

Aynen Cenmax'sa için rahat olsun bencede.
Vakti zamanında 3 aracımda aynı Cenmax alarmı kullanmıştım ben ne pintiyim dimi,ondan söktürürp öbürüne onu satınca öbürüne takmıştım, 308'i alınca tamam yeter artık deyip bırakmıştım :)

Konunun takibindeyip bi ara bende düşünüyodum,orjinal çok pahalıydı sanırım..

ben daha önceki araçlarım da Desi ve şuan piyasada üzülerek bulamadığım Depar diye bir markanın ürünlerini kullandım,iki markada hiç sıkıntı yaşatmadı.çevremde görüyorum araç hareket halindeyken sireni çalanlar,kapıları açmayanlar falan bunları yaşamak istemiyorum işin açığı.Depar ı özellikle arıyorum çünkü inanılmaz özellikleri olan bir üründü ve ayarları kumanda üzerinden değil alarm beyni üzerindeki düğmelerden yapılıyordu,darbe sensörü ayarının yanı sıra tavan lambalarının yanma süresi gibi özelliklernin yanı sıra far sensör desteği olmamasına rağmen park yada sis lambaları üzerinden karşılama yapabiliyordu bunun tek dezavantajı bunu gece gündüz yapmasıydı :)

tesla
14-01-2013, 23:13
Belki alakasız olacak ama bu alarmların tümünün melodisi aynı mı oluyor? Şu yaşıma geldim, henüz 1 tane farklı tonda çalan alarm duymadım. Bir araçta sadece korna ile birlikte çalan düz bir siren sesi vardı ama bize o gelöez, 308 kornası malum. Bazen yoldaki araçlar acaba beni duyabiliyor mu diye tereddüt etmiyor değilim.

EmRaH.
15-01-2013, 09:32
bende kalite olarak cenmax markasını duydum piyasada.

Yasin CCK
15-01-2013, 09:50
Açıkçası alarm bana pek işlevsel gelmiyor. Anadolu sigortanın çok güldüğüm ve beğendiğim reklamında olduğu gibi :

http://www.youtube.com/watch?v=oviGDKK1dWY

"İçeri girdik, ne oldu? Alarm..
Nanii naniii...
O alarm çalsın be abi, o eğlence, oynuyoz biz." :gül5:

orhun57
15-01-2013, 09:55
Mehmet abi benim ikinci alarm deneyimim daha önceki 98 306da olduğu için bu çok gelişmiş gibi geldi :D Yasin benim alarm öyle iğrenç çalıyor ki anlatamam gece çaldığında ağaçlarda uyuyan kuşlar havalanıyor :D bunda dans edecek varsa gelsin araba benden :D :D

Abdullah
15-01-2013, 10:23
Yasin abi sabah sabah o kadar güldüm ki eline sağlık güzel paylaşım :D

Yasin CCK
15-01-2013, 10:26
Yasin benim alarm öyle iğrenç çalıyor ki anlatamam gece çaldığında ağaçlarda uyuyan kuşlar havalanıyor :D bunda dans edecek varsa gelsin araba benden :D :D

Senin ki farklı havadan, onda da oynarlar merak etme Orhun :D

Yasin abi sabah sabah o kadar güldüm ki eline sağlık güzel paylaşım :D

Allah hep güldürsün Apocan :D

Abdullah
15-01-2013, 10:27
Senin ki farklı havadan, onda da oynarlar merak etme Orhun :D

Allah hep güldürsün Apocan :D

Amin abi Allah razı olsun cümlemizi.

sessizgece
15-01-2013, 10:33
ah bir de ben videoları görebilsem. Şu fortinet i icad eden arkadaşlara selamlar :kafa

Abdullah
15-01-2013, 10:41
ah bir de ben videoları görebilsem. Şu fortinet i icad eden arkadaşlara selamlar :kafa

DNS değişikliğini deneyin 8.8.4.4 ve 8.8.8.8 eğer olmaz ise http://www.hotspotshield.com/tr bu programı indirin ve deneyin ;)

sessizgece
15-01-2013, 10:58
teşekkür ederim. dns ayarları ile oynamamız yasak. Diğer verdiğiniz linkte fortinet e takılıyor. Her zaman ki gibi mecburen evde izleyeceğim.

Can ÖNEL
15-01-2013, 14:04
:D Sincap necmi güzeldi. Oynayan adamda felaket oynamış, tam tip.

mimit
15-01-2013, 14:25
Ben kendimce gerekli görüyorum,kendi mahallem neyse de başka yerlere gidince tedirgin oluyorum.hırsızlık bir yana çizip kaçmalar falan da oluyor,bir caydırıcılığı var bence. Yapılacaklar listesine eklendi.araştırmaya devam.

mimit
05-03-2013, 14:02
Hort :)

evet arkadaşlar cenmax 942 b de karar kıldık gibi,şimdi şöyle bir iki sıkıntı yaşanmış bazı araçlarda sdece bu markada değil benzer özellikli markalarda da mesela bizim cam açma düğmelerinin tamamı de çift kademeli yani bi istediğim kadar açabiliyoruz, birde en son açma ve kapanma seviyesine sistem kendi getiriyor,bazı araçlar bu auto özelliğinden dolayı camların yarı kapanması gibi durumlar yaşanmış çok can sıkıcı,cenmax ın forumunda bu auto özelliğinin iptal edilmesi gerektiğini yazmışlar ama sorun yaşanan araçlar japon :) aynı sorun bizde olursa biz nasıl iptal ettiricez bu özelliği :) öneri ve fikirlerinizi bekliyorum,farklı ürünler kullananlar varsa onlardan da bilgi istiyorum teşekkürler.