PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 Vti Otomatik Vites PRND Hatası

budsing
12-01-2013, 18:53
Herkese Merhabalar. ..
Öncelikle Bu sorun aracımda daha önce olmamıştı sadece araba çalışırken sürücü kapısını açtığımda prnd Dikkat kutusunun içinde yazıyordu sonradan kapıyı kapatınca gidiyordu . Ancak 2 gün önce kar yağışı başladı bende sabah arabayı ısıtayım diye hafif gaz veriyordum . Sonra yola koyulunca ibrenin ortasındaki ekranda Dikkat Kutusunda PRND Yazdı hareket halinde iken . sinirim bozuldu normalde bu hata vites kutusunda bir hata oldugunu söyler . ancak ben gene birşey olmadığını farkettim . Bir daha yapmadı . Bugün yine aynı şekilde yaptı aynı hata . ben birde Sport modunda kullanıyorum . Ekranda yine çıktı fakat 307 de ki gibi yol bilgisayarında hiç bir şekilde fault . fln gibi birşey yazmadı hiç bir şey çıkmadı sadece o ekranda prnd çıktı araç D yazan yerde küçük bir simge çıktı ve yanıp yanıp sönüyordu manuele geçmek istedim vites geçti fakat araç halen D Modunda idi . Kitapçıkta vites kutusu hatası diyor ama sizce ne olabilir ?

Tüm FP Ailesine teşekkür Ederim ..

mimit
12-01-2013, 20:32
Şanzımanın içinde bir şey olacağını sanmıyorum ancak konumlandırmada bir hata var gibi,onun içine konumlandırma şalterinin gözden geçirilmesi lazım.hemen çok kötü düşünmeyelim, vites kolu ile konum şalterin de ki halat yada tel bu tarz hatalar sebebiyet verebilir.umarım böyle basit birşeydir ,konum şalterinden bile olsa çok pahalı bir parça değil diye hatırlıyorum.

budsing
13-01-2013, 00:20
İnş Çok pahalı olucak bir şey çıkmaz ..

budsing
16-01-2013, 16:20
Bugün servise Gittim . Peugeot Planet 2000 cihazına bağladılar ve sorun şanzımandaki yağ basıncı dengesiliğinden bunun çözümü için VALF ' lerin değişmesi gerekmiş . Şimdilik hatayı sildiler ancak bir daha olursa götürüp değiştirteceğim . Böyle Sorunları olanlar %90 Valf sorunuymuş . Herkese Teşekkürler ..

Yasin CCK
16-01-2013, 19:20
Geçmiş olsun, bilgilendirme ve geri dönüş için teşekkürler.

Abdullah
17-01-2013, 11:27
Geçmiş olsun. En azından sorunun nerden olduğunun farkındalar ;)

sessizgece
17-01-2013, 11:29
geçmiş olsun

Gökay
17-01-2013, 12:23
Masrafı hakkında bilgi verirmisin?Ne kadara mal olacak bu valf değişimi?

budsing
19-01-2013, 23:02
Geçmiş olsun, bilgilendirme ve geri dönüş için teşekkürler.
Sağolasın Yasin Bey Ne demek Aileyiz Hepimiz ..

Geçmiş olsun. En azından sorunun nerden olduğunun farkındalar ;)
Sağolasın Abdullah Bey .

geçmiş olsun
Sağolun ..

Masrafı hakkında bilgi verirmisin?Ne kadara mal olacak bu valf değişimi?
Masraf Hakkında 450-500 tl yi bulur dediler .