PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 307 hakkında yardımınıza ihtiyacım var

silverhand
31-12-2012, 17:47
Arkadaşlar aracımı yeni aldım fakat kitapçığında genel anlatım var pek birşey anlayamadım aracım 2004 model peugeot 307 1.4 hdİ XR 6 adet hava yastığı var kontağı çevirdiğim zaman abs airbag vs gibi ışıklar yanığ sönüyor fakat esp ve asr ileilgili herhangi bir ışık yanmıyor ama gösterge panelinde ünlem işaretli bir esp yazısı var ama dediğim gibi ışık yanmıyor acaba esp yokmu? kontağı çevirince yanıp sönmesi gerekiyormu yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Can ÖNEL
31-12-2012, 18:57
Arkadaşlar aracımı yeni aldım fakat kitapçığında genel anlatım var pek birşey anlayamadım aracım 2004 model peugeot 307 1.4 hdİ XR 6 adet hava yastığı var kontağı çevirdiğim zaman abs airbag vs gibi ışıklar yanığ sönüyor fakat esp ve asr ileilgili herhangi bir ışık yanmıyor ama gösterge panelinde ünlem işaretli bir esp yazısı var ama dediğim gibi ışık yanmıyor acaba esp yokmu? kontağı çevirince yanıp sönmesi gerekiyormu yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Araştırdım biraz. Sanırım sizin versiyonunuzda ESP yok. Eğer konsolda ESP OFF tuşu varsa varıdır. Klavuzda şöyle yazıyor. http://public.servicebox.peugeot.com/ddb/

"Eğer sistemlerin çalışmalarında bir sorun meydana gelirse, sesli bir ikazla birlikte düğmenin ışığı yanıp söner, gösterge lambası yanar ve çok işlevli ekranda "ESP/ASR not functioning" (ESP/ASR servis dışı) mesajı belirir. Sistemleri kontrol ettirmek için yetkili bir PEUGEOT servisine başvurunuz."

individual
31-12-2012, 19:17
Göstergede esp ikazı olması esp sistemi olduğu anlamına gelmez.
Tek tip gösterge üretilir ve donanım farklılıklarına göre aktif edilir.

Esp sistemi olan araçlarda orta konsolda 4 lü flaşör düğmesinin sağ tarafında zaten off tuşu olur.

Ayrıca xr donanımlı 307 lerde esp hiç bir zaman standart ya da opsiyon olmadı

Aracınız hayırlı olsun bu arada

silverhand
31-12-2012, 19:23
Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim fakat arkadaşımda aynı model 2004 HDİ XR fakat iki hava yastıklı olan modeli var gösterge ekranında araç viraj resimli bir ışık var o yanıyor.Peki bu ne anlama geliyor.Açıklarsanız sevinirim.

silverhand
31-12-2012, 19:26
Birde bir sorum daha olacak aracımın direksiyonunu tam sağa ve tam sola çevirince arı vızıltısı gibi bir ses geliyor sanki birşeyler zorlanıyormuş gibi direksiyon hidroliği azalmıştı ekledim fakat ses yinede kesilmedi bir sorun olurmu. Cevaplarınız için şimdiden teşkkürler.

Yasin CCK
31-12-2012, 20:57
Tam kırdığınızda direksiyondan çıkan ses normaldir.