PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 107 EuroNCAP test...

Taylan43
19-12-2012, 14:18
Arkadaşlar EuroNCAP testlerine sıkça bakarım ve bugün çıkan bir habere şaşırdım. PSA grubu ve Toyotanın ortak üretimi olan, Peugeot 107, Citroen C1 ve Toyota Aygo araçları EuroNcap'ten 3 yıldız alabilmişler... Bu gerçekten üzücü, çünkü bu sınıfın araçları olan Hyundai İ10, Ford Ka 4 yıldız, Seat Mii 5 yıldız almışlar.. Hatta Renault Twingo bile 4 yıldız almış... Yazmak istemezdim ama çok rahatsız oldum...

http://i1260.photobucket.com/albums/ii569/taylan43/peugeot107Euroncap_zpse36b57b7.jpg

Abdullah
19-12-2012, 14:20
üzücü bir durum :(

ANKA
04-01-2013, 22:37
Şimdi arasam bulurum bu tip arabalarla ilgili arkadan çarpma testi vardı. Onu bir izleyin tam facia. Kafalık arka cama neredeyse yapışık olduğundan kurtulma şansı çok az. Hatta bu testi yapan kuruluş neden arkadan çarpışma testinin yapılmadığını anlamadığını falan söylüyordu. Ne bileyim 107 pek bi oyuncak gibi geliyor bana. Sanki 106 bile daha heybetliydi.

Ömer Gedik
05-01-2013, 12:17
Burada önemli bir değerlendirme hatası var bence. Daha önce bu grup EuroNcap'ten 4 yıldız almıştı. Gelişen teknoloji ile kriterleri daha zorlu hale getiren EuroNcap bu sefer ise 3 yıldızı layık görmüş. Araçlarda ise zaten bir değişim yoktu. Devrini tamamlayan araçları tekrar teste sokarak ne amaçlıyorlar pek anlamıyorum. Keza geçen günlerde minibüs testleri gerçekleşti ve Peugeot Expert'i teste tabii tuttular. Kaç yıl oldu Expert çıkalı? Sonra da rakiplerle mukayese edilir haberler çıktı.

sarman
08-01-2013, 22:10
Yaa bu testlerde bir gariplik var ama. Ben istatistikçiyim, bu çarpışmayı 30 kez yapsan da hepsin de de farklı sonuç alabilirsin. Çarpma noktasındaki milimetrik kaymalar bile farklı sonuç yaratır. Ben yinede 3 yıldıza layık görmüyorum Bir çok 107 kaza fotoğrafı inceledim, bence en az 4 yıldız hakkı !