PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merhaba Pug hayranlari

GOXIN
19-12-2012, 10:52
Arkadaslar herkese merhaba. Adim Goksin Altunok. Istanbulda oturmaktayim, yeni sayilir 1 senedir evliyim. 29 yasindayim ve ozel bir firmada Teknik Ressam olarak calismaktayim. Daha once 5 senelik bir 106 kullanicisiydim ve Allah kismet ederse su anda sifir 308 alma arefesindeyim. Hatta bu konuyla alakali bir kac sorum oldugu icin yeni bir konu acacagim. Herkese simdiden tesekkur ederim.

Yasin CCK
19-12-2012, 10:56
Aramıza hoşgeldiniz. Teknik ressam olarak araç üzerinde hiç çalışmanız oldu mu :)

Keyifli forumlar...

EmRaH.
19-12-2012, 11:05
Aramıza hoş geldiniz ..

Keyifli forumlar dilerim

suat3
19-12-2012, 11:05
meraba goksin. foruma hoşgeldin. burayı biraz geç keşfettin sanırım. :) birkaç gün önce başka bi forumda konuşmuştuk. :) bu forumdaki tecrübeli arkadaşlardan pejo hakkında daha ayrıntılı bilgiler alabilirsin.. iyi forumlar..

reisG
19-12-2012, 11:15
Aramıza hoşgeldin. Benim eşim de teknik ressamdır.ancak ne yazık ki staj yapıp okul bittikten sonra mesleğini yapmayıp lojistik sektöründe çalıştı. Sıfır 308 için çok uygun fiyatların olduğu bir döneme denk geldin. 52.000 TL ye e-HDi a.6R sportiumlar 44.000 TL ye E-HDı a.6R access ler mevcut.

Can ÖNEL
19-12-2012, 11:37
Gökşin Bey merhabalar. Hoş geldiniz başka bir forumda epey bir konuşmuştuk 308 hakkında. Aracınız şimdiden hayırlı olsun.

GOXIN
19-12-2012, 11:58
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim, benim için sıcak bir karşılama oldu.

Teknik Ressam olarak araba üzerinde çalışamadım maalesef ama hayalım bu.
Siteyi geçen haftalarda buldum ama şimdi üye olabildim. Hayırlısı inşallah.
Teknik Ressamlık rahat bir iş ve sahası geniştir. Hatta bir bayan için daha rahat olacagını düşünmekteyim. Evet fiyatlar çok uygun ben 43bın lıraya Active Dizel için anlaştım. Aslında başka bir bayide 42500 almıştım ama Beyaz renk yoktu. O nedenle 500 fazla olsun istediğim olsun dedim.
Diğer forumdan ne kadar çok arkadaş varmış :) Adını söylesek reklam mı olur gerçi bilmeyen yoktur diye düşünüyorum.
Tekrar hoşbulduk, teşekkürler.

Abdullah
19-12-2012, 12:11
Gökşin Bey aramıza hoşgeldiniz.

Ghost Hunter
19-12-2012, 12:21
Hoşgeldiniz
keyifli forumlar.

GOXIN
19-12-2012, 12:27
Ayrı ayrı teşekkür ederim. Arkadaşlar araç alımı sırasında bazı sorularım olacak ama buradan mı yazsam ayrı konumu açsam bilemedim.

Yasin CCK
19-12-2012, 12:36
Sorularınızı buradan sorun, aracınız için aracım başlığında tertemiz bir sayfa açmış olursunuz :)

orhun57
19-12-2012, 12:46
Hoşgeldiniz, keyifli forumlar dilerim. Şimdiden aracın hayırlı olsun :) soruları alalım :D

GOXIN
19-12-2012, 15:08
peki o zaman hemen basliyorum. Araci alma durumum biraz ugrasli oluyor soyle ki; ben Istanbulda oturuyorum ve istedigim araci ancak Ankarada bir bayide bulabildim. Malum son kanunla artik bolgesel ollarak plaka alinabildigi icin Ankara plakali olamiyor bu nedenle buradan plaka ve ruhsat cikartmam gerekecek. Bu noktada sorunlar basliyor. Zaten su anda arabayi gormedim. Plaka icin bayinin onerisi siz parayi yollayin ben faturayi keseyim size belgeleri kargoyla yollayayim ve sizde plakayi cikartip gelip araci alin. Normal gozukuyor ama seytan durtuyor beni. Nedn mi araci gormedim ve gormeden parayi verip son noktada araci gorebilecek olmak beni rahatsiz ediyor. Biliyorsunuz sifir araclarda tamir durumlari cikti. Olmazda atiyorum elde plaka oraya gittigimde aracta bir sey olursa ne yaparim? Oncesinde gidip baksam sonra gelip parayi yollasam ve yine plaka isinden sonra gidip alsam bu surec icinde bir sey olabilir diye dusunmekten kendimi alamiyorum. Biraz fazla pimpirikleniyorum sanirim? Bayi araci buradaki bayiye yollamiyor, gecici plaka icin ek ucretler yuksek. Bu noktada icim tam olarak rahat degil. Ayrica yarisi kadarini krediyle odeyecegim. Bunun icin bayi bankaya fatura yollayacakmis, kredi onaylandiktan sonra bayinin hesabina gecmesi icin benim onayimi mi bekleyecek? Yoksa faturayi gordugu gibi parayi aktaracak mi? Bayinin faturayi kesebilmesi icin kredi tutari disindaki tum parayi kendine mi almasi lazim yoksa belli bir miktarda bunu yapabiliyorda bana mi puruz cikartiyorlar? Simdilik bu kadar :)

Abdullah
19-12-2012, 15:15
Öncelikle hangi donanımı istiyorsunuz ki sadece Ankarada buldunuz? İstanbuldaki tüm bayilerle görüştüğünüze emin misiniz? Ben kesinlikle uzaktan bu işi yapmamanızı öneririm. Bayilerin neler yapabildiğini düşünemezsiniz bile. Eğer aracı Ankaradan alacaksanız gidip aracın istetmesine kadar kontrol edin. Daha sonra aracı kilitletip garaja indirin. İşlemleri sonra başlatın. Kesinlikle aracı görmeden uzaktan almayın. Sıfır araçlarda bile birkaç fabrikasyon hata olabiliyor.

GOXIN
19-12-2012, 16:33
Öncelikle hangi donanımı istiyorsunuz ki sadece Ankarada buldunuz? İstanbuldaki tüm bayilerle görüştüğünüze emin misiniz? Ben kesinlikle uzaktan bu işi yapmamanızı öneririm. Bayilerin neler yapabildiğini düşünemezsiniz bile. Eğer aracı Ankaradan alacaksanız gidip aracın istetmesine kadar kontrol edin. Daha sonra aracı kilitletip garaja indirin. İşlemleri sonra başlatın. Kesinlikle aracı görmeden uzaktan almayın. Sıfır araçlarda bile birkaç fabrikasyon hata olabiliyor.

Tek korkum bu aslında. Donanım değilde renk benim için belirleyici oldu. Beyaz renk Active Düz Vites arıyordum. Ankara Tekotoda buldum ve kapora yatırdım araç şu anda duruyor. Ama teşhirde mi yoksa depoda mı bilemiyorum. O nedenle Ankarada oturan ve yakın olan bır arkadasın gıdıp kontrol edebılmesı benım ıcın cok onemlı yada artık ben ctesı gunu cıkıp, gidicem. Oraya gittiğimde tamam deyip aracı kilitletip diyorsunuz ya bunu yapıyorlar mı? aslında kapora aldığı aracı kenara alması lazım. Bana acilen Ankarada oturan bir yardımsever bır arkadas lazım.

orhun57
19-12-2012, 16:38
Bende Abdullah'a katılıyorum bence de gidip arabayı görmeden emin olmayın gördüğünüzde de şase numarasını falan kaydedin. Birde emin misiniz burada olmadığına aracın? bazen yapıyorlar bunu.

GOXIN
19-12-2012, 16:52
Bende Abdullah'a katılıyorum bence de gidip arabayı görmeden emin olmayın gördüğünüzde de şase numarasını falan kaydedin. Birde emin misiniz burada olmadığına aracın? bazen yapıyorlar bunu.

Anlaşılan Ankara yolu göründü bana. Vallahi her yeri aradım hatta Peugeot Turkıyeden stok bulunan bayılerı aradım orada da yok. Bildiğiniz varsa kaporayı yakar buradan alırım hiç uğraşmam.

Ankaradan arkadaş yok muuu?

suat3
20-12-2012, 10:34
merabalar goksin ben ankarada oturuyorum. yardım etmek isterim. ama çalışma saatlerim pek esnek değil, zaman sıkıntım var biraz. özelden konuşalım istersen.. telefonumu gönderiyorum..