PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Araç Önerileriniz

erener
16-12-2012, 13:41
Merhaba arkdaşlar,

Bildiğiniz gibi bir süre önce aracımı sattım şimdi ise yeni araç alacağım ancak bir türlü karar veremedim, geçenlerde 2011 RCZ 200 HP manuel bir araç ile anlaştım ama son anda vaz geçtim makyajlısı çıkacağı için birde artık peugeot yeter diyorum 3 tane peugeot aldık bindik sattık vs..

Benim yoğun olarak aklıma yatan ve aralarında gidip geldiğim modeller aşağıdaki gibi, ve en önemlisi benim için sattığın zaman çabuk satılacak ve minimum değer kaybedecek....

Limitim 65.000 TL önerilerinizi bekliyorum,

1. Yeni GOLF 1.6 TDI Higline Manuel
2. Yeni JETTA 1.6 TDI Higline Manuel
3. Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDM Distinctive
4. BMW 3.20d 2006-2007 model

Fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar,,

emrexxcv
16-12-2012, 16:56
listenizdeki araçların hepsini kullanmış biri olarak söylüyorum ki bence bmw... zaten bmw nin yeri çok ayrı bu araçlardan fakat onunda bakımları tuzlu oluyor va tabiki yakıt tüketimi fazla(8.5-9 lt nin aşşasına düşmez) tabiki keyfi tarif edilemez ancak kullanılmalı :) temiz bir 3.20 her zaman iyidir ama golf de çok tatlı bir araç oldu ve c segmentinde alınabilecek en kaliteli ve teknolojik araba bence şu anda. bu tamamen tercih meselesi ve isteklerle ve beklentilerle orantılı

orhun57
16-12-2012, 17:30
Yeni golf eskisine oranla güzel hiç değilse oturaklı duruyor ama malzeme kalitesi beni çok yanılttı ufak tefek detayları daha var sorun arz eden kısacası beklentimi karşılamadı. Alfa kuzenimin aracı yakıt tüketimi benim aracıma göre bir hayli yüksek performans olarak biraz daha geri, daha 2-3 ay olmadan aracın vites topuzu yerinden çıktı ve araç çok ses alıyor içeriye fakat içi ve dışı aracın gerçekten çok şık yani sizin verdiğiniz listenin en yakışıklısı alfa fakat bilindiği gibi ikinci elde elden çıkartmak pek kolay olmuyor ve fiyatları çok düşüyor. Diğer araçları eleştirebilecek veya önerebilecek kadar zaman geçirmediğim için yorum yapmak istemiyorum yeni kasa 3ü biliyorum fakat bir önceki kasayı incelemek nasip olmadı. Ben olsam ikinci el bmw ye jettayı tercih ederim hiç değilse emin olarak binmek için.

erener
16-12-2012, 17:48
Emre hocam ; 320d en babası ama dediğin gibi en bast bakımı 2-3 bin tutuyor, şirkette arkadaşta sürekli bu paraları veriyor bu nedenle listenin sonunda.
Orhun hocam; Golf 7 sınıfının sağlam ve konforlu aracı gibi geldi bana , son bir aydır tüm bayileri gezip araçları test ediyorum. Yeni golf gerçkten her anlamda başarılı malzeme kalitesi süper adamlar yapmış 308'den her anlamda 3 gömlek üstün ama fiyat biraz pahalı.

B

emrexxcv
16-12-2012, 17:55
tek seçenek var o zaman erener golf 7 :keyifli

orhun57
16-12-2012, 18:11
Çoğu kişinin dikkatini çekmeyen birşeye takıldı benim benim aklım. Hatta satış danışmanı cevap veremedi ve itiraf etti ben ilk defa fark ettim haklısınız diye. Eğer bir kez daha deneme şansınız olursa bir bakın söyleyeceğim yerlere (Golf ten bahsediyorum). Ön kapı ve arka kapı arasındaki platik kalitesinin farkı çok tuhaf ve gerçekten arka kapıda kullanılan plastik öne göre çok çok kalitesiz, araç çok şık duruyor ama malzeme kalitesi gerçekten düşmüş. 4 tane golfe baktım direksiyonlarında ki deri malzemesinde hatalar var, bazı yerlerinde şişkinlikleri var. En çok şaşırtan ise önceki kelebek camı. Hiçbir insanın elini sokamayacağı kadar ufak bir cam mevcut ve ister istemez orada toz pislik vs birikecek. Ben arabada cam açmayan biri olmama rağmen benim aracımda birikiyorsa her araçta birikir ve golf te öyle bir yapmışlar ki temizlenmesi mümkün değil nasıl temizlenecek dediğimde birbirlerine sordular sonra bir çözümle geldiler karşıma "döşeme sökülecek". Test sürüşlerinde de alt devirlerde bizim araca göre biraz daha düşük ve daha sesli olduğunu fark ettim. Biz aracı alıcı olarak denedik (babam için) eğer olsaydı belki şuan alıyorduk babam ufak araç istediği için neyse oradan sektik passatta karar kıldık. Tabi birde aklınızda bulunsun golf te arkalarda bağımsız süspansiyon bulunmuyor :) bu da ayrı bir komedi maliyetleri düşürmek içinmiş. O gün bunların hepsi birer şok gibi geldi bize, bu deneme sürüşlerini golf konusuna yazmadım fanatiklik olarak gözükmesin diye fakat aldıktan sonra pişman olmanızı istemedim açıkçası.

EmRaH.
16-12-2012, 18:27
BMW 3.20d nokta :)

Safak065
17-12-2012, 00:35
Niye manuel düşünüyorsunuz hele ki sıfır alıyorsanız?

reisG
17-12-2012, 09:07
Yeni Mercedes A serisi.. Renk kırmızı olsun. 1.6 benzinli 156 bg.
Orhun, Golf'ün sözde yeni olan versiyonunda 122 bg.den itibaren arkalarda bağımsız süpansiypn sistemi var. 122 bg.den düşük motorizisayonlarda ise yok. yani ülkemizdeki 1.2 lt 105 bg.lik baz pakette yok.

Ghost Hunter
17-12-2012, 09:20
1. Yeni GOLF 1.6 TDI Higline Manuel
2. Yeni JETTA 1.6 TDI Higline Manuel
3. Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDM Distinctive
4. BMW 3.20d 2006-2007 model

erener merhaba
benim tercihim kesinlikle BMW den yana olurdu
golf le jetta nın öncekilerden çok bi farkı yok makyajlanmış alfa romeo ise bizim türkiye şartlarına en uygun olmayan ve nazik bir araç müşteri pörföyüde çok dar pazar
BMW BMW dir gel sen beni dinle adı bile havalı :) unutma aşk üç harftir ( B M W )

Abdullah
17-12-2012, 09:32
Listede 3.20D varken diğerlerini düşünmen hatta aynı liste içerisine koyman bile büyük hata bence.

orhun57
17-12-2012, 09:34
Ben test surusune ciktigimda tak tuk sesler geldi neden boyle sertlesti mi suspansiyon diye sordum (o zamana kadar haberim yoktu bu olaydan) bagimsiz suspansiyon yok dediler dizeldi arac yani 1.6 tdi. Ben araci iyice inceledigimde fark ettim genel laf aracin eskisinden bir farki olmadigiydi ben bu bu goruse katilmiyorum fotograflarda belli degil ama bir onceki araca gore goruntusu cok daha oturakli hale getirilmis icini zaten saymiyorum cok guzel fakat maalesef camlar ufak ve bogucu, birde yolda sokakta ilk bakista fark edilmiyor yeni kasa oldugu o acidan haklisiniz kalite konusunuda yazdim zaten. Yani bizi cok yaniltti acikcasi bizde passatta karar kildik.

Taylan43
17-12-2012, 09:40
6-7 yaşında BMW alınmasındansa, sıfır araç alınması daha mantıklı geliyor.. Alfa Romeo alacaksanız, satmayı düşünmeyeceksiniz.. Golf ve Jetta arasında ise, aileniz varsa Jetta, eğer ben bekarım alayına akarım diyorsanız Golf :) En azından VW satılması kolay olan bir araç..

erener
18-12-2012, 18:46
Harikasınız. bakalım ozaman kısmet diyelim..

γuяdaeя
19-12-2012, 00:40
...ve en önemlisi benim için sattığın zaman çabuk satılacak ve minimum değer kaybedecek...

Bağlayıcı cümleyi yukarıda yazmışsın zaten. Bu durumda en mantıklı seçenekler Golf ve Jetta.
Macera aramaya gerek yok :)

Selim Sümer
19-12-2012, 13:12
Birkaç gün önce yeni golf'ü inceledim.Vw'lerden pek anlamam ama dışında eski versiyona göre pek bir fark göremedim.İçi ise oldukça çekiciydi.Kalite ve ayrıntılara verilen özen benim çok hoşuma gitti.Sadece arka taraftaki duvar gibi şaft tüneli bu araca yakışmamış.Bir de çeşitli renklerdeki dizel modelleri hemen teslim ediyorlarmış.Benzinli için beklemek gerekiyormuş.Ya Doğuş dizel modelleri limanlara yığdı ya da golf meraklılarının beğenmediği birşeyler var.

erener
23-12-2012, 22:56
kararsızım daha once yakalandığım audi Hastalığı'na yakalandım sanırım...

erener
26-02-2013, 16:36
Arkadaşlar,

Tam alacağım araca karar vermiştimki aniden bir ev alma işi çıktı ortaya ve yeni bir ev aldık. Şimdi 20-25 bine kadar ayağımı yerden kesecek bir araç alacağım mecburen.

Tüm huyunu suyunu bildiğim 308 neden olmasın tekrar... 150-200 bin km lerde muhtemelen 110 luk dizel comfor bir araç bakınıyorum, hatta arka camı otomatik bile olmayan çelik jantsız modellerin fiyatları makul seviyelerde.. Ama en kötüsü eğer tekrar 308 alırsam bu dördüncü 308 im olacak. yapıştı gitmiyor 308

Abdullah
26-02-2013, 16:40
abi auto6r yi satarken bir daha almayacağın konusunda çok kararlıydın ama 308 vazgeçilmez söyleyeyim :D

Can ÖNEL
26-02-2013, 17:04
Eviniz hayırlı uğurlu olsun. Ev arabadan daha önemli benim gözümde, araba ayağınızı yerden kessin, güvenilir olsun yeter. Dilerim gönlünüze göre de bir araç bulursunuz.

Ömer Gedik
26-02-2013, 17:29
Eren hayırlı uğurlu olsun Yeni ev. 308 içinde umarım dilediğin gibi bir araç bulabilirsin.Aklımda olsun denk gelirsem haber vereceğim.

emrexxcv
26-02-2013, 17:38
Hayırlı olsun eviniz tabiki konu ev ise araba ikinci plana atılabilir fakat 20-25 bine bulduğunuz 308 dizelin pek randıman veremeyeceğini düşünüyorum