PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marş Basıyor ama Çalışmıyor

serkan719
13-12-2012, 23:59
Öncelikle Herkese Selamlar

Sorunumu Şöyle Özetleyim.

Aracım 2005 Model 1.4 HDI - 206

Aracıma intercooler Taktım. herşey bitti topladım marşa basıyorum ilk 1 saniye içinde çalışcak gibi olup sonrasında marş boşa dönüyo. Sanki anahtardaki immobilizer çalışmıyor gibi.

Aracımı sadece 1 gün çalıştırmadım 24 saat kadar zaman geçti. marşa bastım durum bu.

intercooler ile bir alakası olduğunu sanmıyorum ama ona denk geldi diyebilirim. önerisi olan varmı.

yarın ilk işim intercoolerı söküp eski haliyle marş yapmak olucak.

Birde aküm 1 yıllık yiğit akü elektro - marşa basmadan önce
yeşil yanıyo
kontağı açınca sarı gibi oluyo
ve marş esnasında kırmızı yanıyo.

ancak marş dönüyo.

Sizce Sorun nedir.

Mazot pompası vs.

orhun57
14-12-2012, 00:51
Olayın aküden kaynaklandığını pek sanmıyorum marş basmaz akü bitse. Büyük ihtimalle mozat pompası arızalandı olayın intercooler ile bir alakası olması tuhaf olur sonuçta soğutma sistemi intercooler ateşlemeyle bir alakası yok.

EmRaH.
14-12-2012, 08:15
intercooler zaten orjinalinde yokmu arabanın ?

parkmen
14-12-2012, 09:23
Bu soruna çalıştırma anındaki sesi duymadan, hareketi görmeden cevap vermek çok zor ama ateşleme sorunu gibime geldi ateşleme elemanlarını kontrol ettin mi? hiç

Taylan43
14-12-2012, 14:37
Valla arkadaşım böyle sorunlarla alakalı pek bir bilgim yok ama intercooler taktıktan sonra Akünün voltajı düşük gelebilir diye düşünüyorum. Sonuçta araçta olmayan, artı bir parça. Bence başka bir arabadan akü takviyesi yapıp tekrar dene, bence öyle çözülür bu iş.. Eğer o şekilde çalışmada bir sorun olmuyorsa, bence akünü bir boy daha büyük al.

En başta da dediğim gibi, bu konuda pek bir bilgim yok ama denemeye değer bence..

serkan719
14-12-2012, 15:33
Gulerek cevapliyorum cunku intercoolerin icine pislik girmesin diye bantlamistim hortumuda onun ustune gecirince gormedim ve dolayisiyla intercooler giris ve cikisi kapali :) :) oldugundan araba kompressor uretemiyo
yorumlariniz icin tesekkurler