PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aquapel yağmur kaydırıcı tavsiye edilir

tesla
03-12-2012, 18:11
Mrb arkadaşlar.

Yıllarca sprey yağmur kaydırıcılardan kullandım ancak bu spreyler hem tam görev yapmıyor hem de ilk yıkamada çıkıyordu. Arkadaşın tavsiyesiyle Aquapel yağmur kaydırıcı tüp aldım netten ve kendim kullanma kılavuzuna uygun şekilde uyguladım. Bilen bilir, Muğla menteşe bölgesinin yağmuru Karadeniz bölgesinden beterdir. Bazen yağmurdan yol bile görünmez hale geliyor. Bugün şiddetli yağışta 3 saat araç kullandım ve inanın şehir içi hariç hiç silecek çalıştırmadım. Bir arabanın arkasında gitmek zorunda kalınca bilirsiniz sileceklerin ayarını arttırırız ki yerden sıçrayan suya yetişebilelim. Bu durumda bile silecek kullanmaya gerek kalmadan damlalar aşağıdan yukarı kayıp gitti, üstelik görüş hep çok netti. Birikintilerden geçen diğer araçların fırlattığı yoğun su bile camdan anında kayboldu. Eşim bile çok şaşırdı bu duruma. Ben inanılmaz memnun kaldım ve gerçekten herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. Ben sahibinden.com'dan 20 liraya aldım, kendim uyguladım. Sonax'ta 50-75 lira arası fiyatla satıp uyguluyorlar. İster sonax'tan ister başka yerden Aquapel'i mutlaka deneyin derim. 1 tüp tüm camlara yetiyor ki bende 308 var, ön camın büyüklüğü malum.

Selim Sümer
03-12-2012, 19:17
Ben de böyle bir ürün arıyordum.Bilgilendirdiğiniz için teşekkğrler.Nasıl uyguladınz acaba?

tesla
03-12-2012, 20:40
Ürün beyaz tahta kalemine benzer bir tüp zaten. Bir tarafı keçeli. Tutacağını sıkınca plastik tüpün içindeki cam kırılıyor (kırılma sesi duyuluyor). Tüpteki kimyasal keçesine geçiyor. bu keçeyi önce yatay daha sonra dikey olarak önceden temizlenip tamamen kurutulmuş cama sürerek yediriyorsunuz. Zaten sıvı camda görülebiliyor. Bu işlemi birkaç dakika uyguladıktan sonra güneşte ya da hava ile kurumasına izin vermeden yanımızda getirdiğimiz kağıt havlu ile iyice kuruluyoruz. (hemen buharlaşmıyor, acele etmeye gerek yok). Tüm camlara ve aynalara aynı yol ile uygulanıyor.) Dalga ya da iz kalmıyor kağıt havlu ile kurulandıktan sonra. Üründe klasik araç yıkama kimyasalları ile camdan çıkmaz diyor. Benimki yıkamayla çıkmadı ki yıkamacılarda malum bulaşık deterjanı kullanılıyor. En iyisi daha uzun ömürlü olması için araç şampuanı kullanmak. Ben toptan satın alıp satan birinden 20 liraya aldım. Ama satıcıda kalmamış. Sahibinden.com üye adı NecmettinEROL (http://www.sahibinden.com/necmettinerolWQQdXQQ1124538WQQpXQQdisplayuser) Kendisine ulaşın belki yine satışa başlar. Elindekiler bitmiş.

Şurada da 2 videosu var: http://www.golf6.com/forum/topic/2711-aquapel-yagmur-kaydirici/

Selim Sümer
03-12-2012, 22:24
Teşekkürler.Olmazsa biraz daha verip başka yerden alırım.

orhun57
03-12-2012, 23:10
Konuyu açmanız iyi olmuş. Bende bakıyordum geçen sene sileceklerimi yeniledim bir problem yok fakat yan camlardan dolayı sıkıntı oluyor bazen. Bende bauhausta bakmıştım spreylerin ömrünün 1 hafta bile sürmediğini söylemişlerdi başka bir ürün önermişlerdi adını hatırlamıyorum fakat bu değildi. Deneyimimi paylaşırım buradan.