PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : egzoz kurum kokusu

MTN
03-12-2012, 12:04
Arkadaşlar son 1 haftadır aracımın içinden camlar kapalıyken egzoz kokusu hissetmeye başladım (HDI DIZEL) aracımın egzoz bağlantılarını kontrol ettim kaçak vs yok aracımı yetkili servise götürdüm kaputu açtılar usta enjektör pullarını degiştirmek lazım dedi gerçekten söküldüğünde gördümki enjektörkerden 1 tanesi simsiyah olmuş diğerleri pırıl pırıl değişimi yaptılar şu anda problem bitti aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar olursa bilgileri olsun.

Abdullah
03-12-2012, 12:08
Bilgilendirme için teşekkürler fakat o derece kararması pek hoşuma gitmedi doğrusu.

MTN
03-12-2012, 15:54
Kararmanın nedeni pul zamanla deforme olduğu için kaçak yapıyormuş bu tur kaçaklarda hafif kararma olurmuş merak edilecek bir şey yok dediler

sohbet23
03-12-2012, 16:19
Bilgilendirmeniz için teşekkürler

EmRaH.
04-12-2012, 08:29
Acaba enjektör temizleyicisi bun durumu düzltmez mi ?

converse10
04-12-2012, 22:37
polen filitresi yenilenmediğinde yada ömrü tamamladığında koku gelebiliyor aracın içerisine:nargile

emax34
06-01-2016, 10:50
Arkadaslar Selam,

ayni durum su an benim aracta da mevcut, Polen filtresi cok buyuk ihtimalle omrunu doldurmustur, servis zamani geldi cunku ama firsat bulamadım halen goturmeye, kabin ici havalandırmayı cycle konuma getirdigimde (kabin ici hava dongusu) sıkıntı yok herhangi bir koku yok fakat, ozellikle rolantide duruken ve dis hava akisi kabin icine giriyorsa cok fazla ekzoz kokusu kabin icine giriyor, disarda durdugumda da arabanin ozellikle on kisminda ayni kokuyu cok fazla aliyorum, umarim basit ve dusuk maliyetli birseydir :)
Malum aslanlarin son zamlarla masraflari iyice artti :)
bu ay icerisinde Goxin arkadasimizin belirtmis oldugu servise arabayi goturecegim, zamansizliktan bir turlu goturemedim aslan miyavlamaya basladi bu aralar :)

gazneli
08-02-2016, 11:47
Kardeş şu anda bendede aynı sorun var birde benim dikkatimi çekti motordan tık tık diye ses geliyor ya da benim kuruntum olabilir ama koku aynı senin dediğin gibi ... bir çözüm bulabildin mi?

gazneli
08-02-2016, 12:22
Kardeş şu anda bendede aynı sorun var birde benim dikkatimi çekti motordan tık tık diye ses geliyor ya da benim kuruntum olabilir ama koku aynı senin dediğin gibi ... bir çözüm bulabildin mi?

ozyvet
08-02-2016, 17:13
Ses enjektör kacirdigindan geliyor çok büyük ihtimal üst plastik kapak sokulup biri gaza basarken görsel olarak kontrol edilmeli

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emax34
08-02-2016, 19:55
Dostum selam ustamla konuştum da henüz o tarafa gecemedim, bir ara boş bulup gidip baktiracagim, acaba bilgisayara soksam çıkarmi ? Bu konuda sanırım Ömer kardesim yorum yapar :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emax34
08-02-2016, 19:56
Dostum selam ustamla konuştum da henüz o tarafa gecemedim, bir ara boş bulup gidip baktiracagim, acaba bilgisayara soksam çıkarmi ? Bu konuda sanırım Ömer kardesim yorum yapar :)

Bu arada bende tıkırti yok genel olağan sakirdama o da bana pek batmiyor açıkçası :))

gazneli
08-02-2016, 20:48
sorun çözüldü arkadaşlar , ozyvet in söylediği gibi enjektör gevşemiş fıs fıs diye sesde yapiyordudaha sıkarken ses de kokuda gitti... sorunum çözüldü çok şükür 20 tl :D

gazneli
08-02-2016, 20:51
sorun çözüldü arkadaşlar , ozyvet in söylediği gibi enjektör gevşemiş fıs fıs diye sesde yapiyordudaha sıkarken ses de kokuda gitti... sorunum çözüldü çok şükür 20 tl :D
n