PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracıma flash diski tanıtanıyorum.

simulat
01-12-2012, 14:12
Selamun aleykum arkadaşlar :nazar

Usb girişine defalarca flash ımı yada telefonumu takmama rağmen bir türlü bağlantı sağlayamadım. ???
Konu hakkında bilgili bir arkadaş yardımcı olursa çok mutlu olucam.
Şimdiden teşekkür ederim.

orhun57
01-12-2012, 14:17
Öncelikle aramıza hoş geldiniz. İlgili bölümde aracınızı tanıtıp forumda kalıcı olursanız çok seviniriz. Geçen hafta bende aracıma usb box takmaya karar verdiğim ve taktırdım çalışmadı servise gittim aktif ettirdim teyp onu cd changer olarak görüyor zaten o girişe takılıyor. Fakat piyasadaki hiçbir ürün bizim araçların teybine uyumlu değil hepsini denedim hepsi cızırtı yapıyor. Bu sebepten aldığım ürünü iade etmek durumunda kaldım olanda konsola oldu. Maalesef durum bu. Yani ne yaparsanız yapın çalışsa bile sadece cızırtı duyuluyor. Umarım iade edebilirsiniz veya daha almamışınızdır.

simulat
01-12-2012, 15:18
tavsiyen için çok teşekkür ederim orhun kardeş
yalnız ben tam olarak anlatamadım galiba sıkıntımı. kol dayamanın altındaki usb girişini kullanamıyorum. telefonu şarj edebiliyorum ama flash disk olsun yada telefonun hafızasının içeriği olsun bağlantı sağlanamıyor. aynı şekildede uyarı alıyorum malesef :(

acaba araç hareket halinde yada çalışıyorken denemediğim den mi oluyor?

ipod telefon uyumlu diyor ama bilmediğim bişiler var gibi ???

Can ÖNEL
01-12-2012, 15:42
Flash diskiniz 16GB falan mı? daha ufak bir disk deneyin. Bazen büyük flashları bazı cihazlar tanımıyor. Belki bu araçta da böyle durum olabilir. Flash diskinizin formatı NTFS olabilir mi? Belki NTFS olduğundan tanımıyordur. Umarım çalışır çünkü ben de eğer alırsak sizin gibi flashdiskten mp3 dinlemeyi CD ile uğraşmamayı düşünüyordum. Servise bir sormak lazım.

Şimdi aklıma geldi telefonun usb ayarlarından "Depolama" ayarına getirmeniz gerekiyor olabilir. Normalde tak diye çalışması lazım flashların hayret...

simulat
01-12-2012, 15:53
teşekürler...
ntsf 8gb evet
veri aktarı mı daha hızlı diye öyle formatlamıştım fat 32 mi deneyim???

Safak065
01-12-2012, 17:19
Flash disk'in boyutundan kaynaklanan bir sorun değil çünkü ben 64GB flash disk kullanıyorum sıkıntı yok. Sorun NTFS formatı olmasından kaynaklanıyor. Formatı FAT32'ye çevirin sorun ortadan kalkar.

Can ÖNEL
01-12-2012, 18:32
Flash disk'in boyutundan kaynaklanan bir sorun değil çünkü ben 64GB flash disk kullanıyorum sıkıntı yok. Sorun NTFS formatı olmasından kaynaklanıyor. Formatı FAT32'ye çevirin sorun ortadan kalkar.

+1

Bir soru da ben sorayım. Flash diski takınca menüden klasör klasör görüp, yine list edip istediğimiz şarkıyı seçme şansımız var mı? Yoksa otomatrik tüm şarkıları tek klasörde mi sıralıyor kendine göre?

Safak065
01-12-2012, 21:12
+1

Bir soru da ben sorayım. Flash diski takınca menüden klasör klasör görüp, yine list edip istediğimiz şarkıyı seçme şansımız var mı? Yoksa otomatrik tüm şarkıları tek klasörde mi sıralıyor kendine göre?

Evet istediğiniz şarkıları klasör olarak ayırabilir ve istediğiniz klasörü seçip, açtığınız klasörde de istediğiniz şarkıyı seçebilirsiniz. Klasör oluşturma sınırı yok. Kendimden örnek vereyim 200 klasör +5000 parça içinden istediğimi seçebiliyorum.

Can ÖNEL
01-12-2012, 22:04
Tam düşündüğüm gibi, harika. Çok teşekkür ederim.

fexzi
01-12-2012, 22:06
okumama ile ilgili sıkıntılardan birisi CD01 diye klasör açıp öyle deneyin,olma ihtimali yüksek..

Cızırtı ile ile ilgili problem oldugunuda gördüm öyle bir problem olmaması lazım alırken radio koduna göre alın rd3-rd4 artık ne mevcutsa,cd player olarak gördüğü için sıkıntı çıkmıyor ona özellikle dikkat edin..

Cızırtı kulağı aşındıracak şekildeyse stinger parazit önleyici her türlü cızırtıyı absorbe etmekte :)

simulat
02-12-2012, 00:16
cümleten teşekkürler :)

nilmavisi
13-01-2014, 03:47
Bilgisayara taktığında diske sağ tıklayıp "Biçimlendir" Bu işlem sırasında, flash diskin büyük ihtimal ntfs, onu fat32 yap. Bende de aynı sorun olmuştu ve dosya sistemini fat32 yaptığımda okuyabilmişti.

xmutti
10-02-2014, 16:13
sanki 2 konu karışmış gibi. arkadaşın kol dayama kısmında direk usb girişi varmış. 308 hangi versiyonda oluyor bu, iyi bir özellik.

Audio changer olayı ayrı bir olay. Bunu ben geçen hafta yaptım. 180 tl ye maloldu, cihaz (140), cd changeri aktifleştirme 40 tl. torpidonun içine koydum. Montajı kendim yaptım. Cızırtı vs yok çok memnunum, 5 yıl transmitter kullandım c3 ümde, bu çok iyi geldi bana. Kesinlikle kaliteli ses var..