PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 208 Active SMEG ekran

Rocki
26-11-2012, 10:18
Merhaba, ilk kez bir foruma üye oluyorum, hadi bakalım :)
Bu akşam üzeri siyah inci 208'imi teslim alacağım. Merak ettiğim ve servisin de tam cevap veremediği iki konu var.
Belki çok ilgili ya da yabancı sitelerden bilgi alabilen arkadaşlar cevap verebilirler.
Türkiye'de satılan 208 lerin SMEG bilgi ekranında navigasyon bulunmuyor. Fakat büroşür ve sitelerdeki fotoğraflarda
hep yol haritaları görülüyor. Acaba daha sonra bir yazılım güncellemesiyle bu ekran navigasyon özelliği kazanabilir mi?
İkincisi de Active versiyonunda park sensörü de yok. Allure'de SMEG ekranıyla bağlantılı çalışıyormuş. Sanırım ekranda
yaklaşma açısını gösteren bir animasyon çıkıyormuş. Acaba daha sonradan takılabilen sensörleri de bu ekrana entegre edebilirler mi?
Böyle bir uygulama oluyor mu?
İlk günden biraz ağır bir konuyla girdik galiba :) Şimdiden teşekkürler.

karsiyakaliozi
26-11-2012, 11:48
208 konusunda fikrim yok ama genel dusuncemı paylasayım tr de olmaz denen bir çok özelliği aracıma uyguladığımdan dolayı biliyorum her şey yapılabilir yanlız servisden fazla bi şey beklemeyin çünkü tr de aksesuar v.s konularında benim bildiğim bu işleri bilen kimse yok her şeyi kendiniz yaparsanız olabilir yani hangi parca gerekli nasıl montajlanır bunları servis boxdan kendiniz çözüp yapabilirsiniz bu konuda eliniz yaktınsa ve param var derseniz herşey olur , peugeot tr nin turkiyeye yaklaşımı hala 3. dünya ülkesi düzeyinde olduğundan tr ye dolu araç gelmez ekran olur navi olmaz park sensörü olur ekranı olmaz v.s yeni clio da bile navi varken 208 de yok o ekran navisiz ne işe yararsa artık :) şimdi navi olan araçda sistemin donanımına bakmak lazım sizin araçda gps alıcıs,ı işlemci kart okuyucu varsa işiniz kolaylaşır ama gps yoksa işlemci bulunmuyorsa başdan sistem kurmanız gerekir ki bu çok yuksek maliyet demek dam no ile service box dan aracınızın donanımına bakın fikir edinirsiniz kolay gelsin

Rocki
26-11-2012, 12:06
Teşekkürler, karşıyaka'dan kan çekti galiba, ilk cevap mahalleden geldi :)
Bu servis box nedir, nereden bakılır, biraz açar mısınız...

Sanırım internetten buldum servis box'ı teşekkürler..

karsiyakaliozi
26-11-2012, 13:02
service box ücretsiz kısmen kullanma olanağı sunar yetkili servis kullanımı için şifre gerekir ama onuda tedarik edebiliriz bir şekilde elimizde tam sürüm var öncelikle aracınızın donanımını görüp içeriğini inceleyin donanımda sıkıntı yoksa sadece servis de makineye bağlayıp özelliği aktif ederek ve harita yükleyerek kullanabılırsınız yardım gerekirse özelden yazabilirsiniz selamlar

Rocki
26-11-2012, 13:09
Teşekkürler, aracı daha bu akşam alacağım. Donanım özelliklerine baktıktan sonra rahatsız ederim sizi, selamlar...

Abdullah
26-11-2012, 14:00
ozi gerekli cevabı vermi fakat 208 de navigasyon var allure pakette ama ben navigasyon olan aracı kullandım. Park sensörü için taktırdıktan sonra aktif etmek gerekebilir ekran ile bağlantılı çalışması için tabiki servise sorduğunuzda olmaz diyeceklerdir tamamen ozinin söylediği gibi kendi çabanız ile halletmek durumunda kalacaksınız. Navigasyon konusundada eğer GPS modülü var ise oda mümkün.

Rocki
05-12-2012, 17:35
Teşekkürler, her ikisi de çok acil değil. Araç daha yeni bir model, biraz yaygınlaşınca çözümler de çoğalır umarım...

reisG
05-12-2012, 21:13
Teşekkürler, her ikisi de çok acil değil. Araç daha yeni bir model, biraz yaygınlaşınca çözümler de çoğalır umarım...

Ne yazık ki satış rakamları 208in yaygınlaşması konusunda pek iyimser olamıyor. keşke çok satsa,ancak PTnin pazarlama stratejisi, otomatik vitesli modellerin çok yüksekte konumlandırılmış fiyatları 208 in satışını çok düşük tutuyor. ülkemizde bu olurken batı avrupada da 208in durumu pek iç açıcı gözükmüyor. efsanevi 205 ve 206 nın ilk satışa çıktığı dönemlerdeki sıra yazılmaları ve 207 nin hacimsel bir model olarak göreceli olarak yüksek satış rakamlarına ne yazık ki 208 ulaşamadı.

icemy
05-12-2012, 21:50
Ne yazık ki satış rakamları 208in yaygınlaşması konusunda pek iyimser olamıyor. keşke çok satsa,ancak PTnin pazarlama stratejisi, otomatik vitesli modellerin çok yüksekte konumlandırılmış fiyatları 208 in satışını çok düşük tutuyor. ülkemizde bu olurken batı avrupada da 208in durumu pek iç açıcı gözükmüyor. efsanevi 205 ve 206 nın ilk satışa çıktığı dönemlerdeki sıra yazılmaları ve 207 nin hacimsel bir model olarak göreceli olarak yüksek satış rakamlarına ne yazık ki 208 ulaşamadı.

değerli üstat bende bu aracı almayı düşünüyorum.1.4 68 beygir otomatik test ettinizmi.çok hantal olduğundan bahsediyorlar.fiyatı şuan gayet uygun.ekransız modeli 40000 tl ekranlısı 41000 fiyat aldım.manuel ise daha uygun.active modeli için 37500 fiyat aldım.ama bu araçta esp yok.o yüzden biraz geride bırakıyorum
308 hdi 92 lik active için ise 43000 fiyat verdiler.ne dersiniz.bu fiyatlarla 3 model için görüşleriniz artı ve eksileri nelerdir

Abdullah
06-12-2012, 01:04
değerli üstat bende bu aracı almayı düşünüyorum.1.4 68 beygir otomatik test ettinizmi.çok hantal olduğundan bahsediyorlar.fiyatı şuan gayet uygun.ekransız modeli 40000 tl ekranlısı 41000 fiyat aldım.manuel ise daha uygun.active modeli için 37500 fiyat aldım.ama bu araçta esp yok.o yüzden biraz geride bırakıyorum
308 hdi 92 lik active için ise 43000 fiyat verdiler.ne dersiniz.bu fiyatlarla 3 model için görüşleriniz artı ve eksileri nelerdir

öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Forumumuzda elimizden geldiğince bilgilerimiz dahilinde herkese yardımcı olmaya çalışıyoruz fakat bizi diğer forumlardan ayıran en önemli özelliğimiz dostluk ortamıdır. Dolayısıyla muhattap olduğumuz kişiyi tanımak isteriz. Bu yüzden soru sormadan önce lütfen tanışma bölümünde kendinizi tanıtınız. Anlayışınız için teşekkürler...

reisG
06-12-2012, 09:36
öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Forumumuzda elimizden geldiğince bilgilerimiz dahilinde herkese yardımcı olmaya çalışıyoruz fakat bizi diğer forumlardan ayıran en önemli özelliğimiz dostluk ortamıdır. Dolayısıyla muhattap olduğumuz kişiyi tanımak isteriz. Bu yüzden soru sormadan önce lütfen tanışma bölümünde kendinizi tanıtınız. Anlayışınız için teşekkürler...
Sevgili kardeşim Abdullah'ın da belirttiği üzere kendinizi tanıtmanızı rica ederiz. 208 1.4 HDi otomatik testi forumumuz tarafından can otomotivin verdiği araçla yapılmış olup forumda ilgili yerlerde test sonuçları yer almaktadır.

brksntr
30-06-2014, 09:09
Arkadaşlar merhaba , bende navigasyon konusunda sizlerden yardım rica edeceğim. Aracım 1.2 vti allure smeg ekran mevcut. bu ekrana navigasyon yazılımı attırma şansım var mıdır? şimdiden teşekkürler

Advantan
24-08-2014, 00:58
Arkadaşlar merhaba , bende navigasyon konusunda sizlerden yardım rica edeceğim. Aracım 1.2 vti allure smeg ekran mevcut. bu ekrana navigasyon yazılımı attırma şansım var mıdır? şimdiden teşekkürler

Ben denedim ancak güncelleme dosyalarında bilgi bulunamadı hatası veriyor , zaten şöyle de bir durum var piyasada (yabancı forumlarda) bulunan navigasyon dosyalarında malesef Türkiye yok yüklenebilse bile ülkemiz olmadığı için çalışmayacak

InsMuh
16-09-2014, 18:14
SMEG ekranda USB 'den mp3 dinlerken albüm kapak görüntüsünü nasıl görebiliriz.?

tsinanb
16-09-2014, 20:16
2008 de navigasyon var 208 le aynı ekran değil mi? Farklı yazılım mı var

InsMuh
16-09-2014, 20:24
ekranlar aynı bende de navigasyonlu 2008 var. konu hazır varken yenisi açmak istemedim. sizde kapak görüntüsü çıkıyormu?

tsinanb
16-09-2014, 21:05
Biz de yeni aldık arabayı cumartesi günü görecem istanbuldan gelecek. Gelince dediğinize bakacam. Arabanızdan memnun musunuz paylaşım falan göremedim sizden. Aracım kısmında sadece 1 araba var forumda

tsinanb
20-09-2014, 22:10
ekranlar aynı bende de navigasyonlu 2008 var. konu hazır varken yenisi açmak istemedim. sizde kapak görüntüsü çıkıyormu?
Araba bugün geldi ben de dediğinize baktım bende usb de çalan şarkıların albüm kapak fotoğrafı çıkıyor

InsMuh
24-09-2014, 22:55
Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Guzel gunlerde kullanırsınız inşallah.
Resimleri mp3 e hangi programla atıyorsunuz.? Eğer resmi direkt olarak klasöre atıyorsanız resim hangi formatta ve dosya ismini ne olarak veriyorsunuz?
İyi forumlar.

tsinanb
24-09-2014, 23:46
Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Guzel gunlerde kullanırsınız inşallah.
Resimleri mp3 e hangi programla atıyorsunuz.? Eğer resmi direkt olarak klasöre atıyorsanız resim hangi formatta ve dosya ismini ne olarak veriyorsunuz?
İyi forumlar.

Teşekkür ederim siz de güzel günlerde kullanırsınız inşallah allah kaza bela vermesin. Ben müzikleri telefondan indiriyorum genelde resim eklemiyorum bazılarında kendi albüm kapağıyla birlikte iniyor ama android cihazlarda musixmatch adlı uygulamayı indirirseniz orda istediğiniz şarkının bütün detaylarını değiştirebilirsiniz ve albüm kapağı ekleyebilirsiniz. Bilgisayardan nasıl yapıldığına dair bir bilgim yok ama bu yöntem kolay oluyor. Uğraştırıcı yanı şarkıları telefon-pc-usb arasında aktarma kısmında olabilir

mechanix
10-11-2014, 16:19
Ekranda navigasyon olmaması son derece sinir bozucu bir durum. Ekranlı 208'den soğutur adamı. Geçen bayiyi arayıp sordum, verdiği yanıt daha da kötüydü. Zaten olan navigasyon bir işe yaramıyor dedi. tsinanb 2008'de nasıl durum? Navigasyondan memnun musunuz?

tsinanb
10-11-2014, 16:42
Ekranda navigasyon olmaması son derece sinir bozucu bir durum. Ekranlı 208'den soğutur adamı. Geçen bayiyi arayıp sordum, verdiği yanıt daha da kötüydü. Zaten olan navigasyon bir işe yaramıyor dedi. tsinanb 2008'de nasıl durum? Navigasyondan memnun musunuz?

Nasıl bir mantıkla bunu demiş anlayamadım kötü olur söylersin ama bu resmen kendi malını kötülemek olmuş. Ben navigasyondan çok memnunum. Geçen bayramda antalyaya tatile gittik navigasyonu ilk orda kullandım otelin kapısına kadar götürdü bizi. Dönüşte malatyaya gittik sanayinin sokakları ve gecekondu mahalleleri bile navigasyonda vardı. Bence dokunmatik ekranda navigasyon çok işe yarıyor.

mechanix
10-11-2014, 17:04
Gerçekten anlaşılması zor bir durum. 106'yı satarsak 208 mi alalım acaba diye düşünüyoruz. Ekran var navigasyon yok deyince beynim döndü resmen. Olan navigasyon da işe yaramıyor diyorlar, şimdi sen de diyorsun ki yarıyor. Bu Peugeot Türkiye'yi anlamak gerçekten çok zor. 208'lerin neden az sattığı ortada. İnsanı arabadan soğutan kendileri resmen.

İkinci bir anlamadığım nokta da şu ki; bu navigayon yazılımı kaç paradır ki her ekranlı araca standart koymazlar? Koy şunu standart olarak da bu dert bitsin. Yanlış mı düşünüyorum bilemedim.

tsinanb
10-11-2014, 17:12
Gerçekten anlaşılması zor bir durum. 106'yı satarsak 208 mi alalım acaba diye düşünüyoruz. Ekran var navigasyon yok deyince beynim döndü resmen. Olan navigasyon da işe yaramıyor diyorlar, şimdi sen de diyorsun ki yarıyor. Bu Peugeot Türkiye'yi anlamak gerçekten çok zor. 208'lerin neden az sattığı ortada. İnsanı arabadan soğutan kendileri resmen.

İkinci bir anlamadığım nokta da şu ki; bu navigayon yazılımı kaç paradır ki her ekranlı araca standart koymazlar? Koy şunu standart olarak da bu dert bitsin. Yanlış mı düşünüyorum bilemedim.

Bir şey soracağım türkiyeye gelen hiçbir 208de navigasyon opsiyonu yok mu? Arabanın kataloğunda opsiyon olduğu yazıyor. Gerçekten Peugeot tr yi anlamak çok zor. Çok saçma satış politikası izliyorlar. Bütün modeller gelmiyor ülkeye gelenler de eksik donanımla geliyor anlamak zor iş. Bizdeki 2008 92 hp motora sahip ama başka ülkelere 6 ileri 115 hp olanlar da gidiyor 1.4 hdi motorlu olanlar gidiyor. Ülkemizde dizel motora bu kadar ilgi varken neden gelmiyor bütün seçenekler anlamak zor. Navigasyon konusu da araçların segmentiyle alakalı bence. Segment yükseldikçe standart donanımlarda o kadar artıyor. 508 de standart olarak geliyor artık ama diğer arabalarda opsiyon

ayı_boğan
10-11-2014, 19:58
Navigasyon nasıl işe yaramıyor demiş bayi anlamadım.Ben fazla kullanmadım ama kullanmam gerektiği zamanlarda oldu ve harika iş çıkartıyor.208'e navigasyon çok yakışırdı,gece görüntüsü bir başka oluyor.

fatihtr
10-11-2014, 20:05

Bu peugeot satıcıları gercekten bir tuhaf (daha ağırda yazacakt ama uyarı alırım diye tuhaf yazıyorum )

Benzer bir şeyi bende yasadım 207 1.4 alırken cc istedim satıcının bana dediği su abi 1.4 araçta ne yapacaksın cc ise yaramaz.

Bu nasıl bir mantiktir. Bu nasıl bir yaklaşımdır. Otokoptaki galericiler bile daha iyi ağız yaparken bunlar yetkili satıcılar. Tabii bende o lafı ona öyle bir yedirdimki sormayın :). Bir daha yapmaz

ugi0607
06-01-2016, 09:12
Öncelikle herkese kazasız keyifli sürüşler. Peugeot ailesine yeni katıldım 13 gün önce aracı aldım. Peugeot 208 Active.
Bir kaç sorum olacak cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim:

1- Smeg'te video izleniyor mu? İzleniyorsa hangi formatta?
2-Navigasyon ekletebiliyor muyuz?
3-LG G4 telefonum var mirrorlink çalışmıyor. Bir çaresi var mı?

Cimbom80
13-06-2016, 23:18
Güncel....