PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İphone 5 mi Samsung Galaxy Note 2 'mi?

Taylan43
02-11-2012, 11:25
Arkadaşlar, elimdeki iphone 4 yavaş yavaş bozulmaya başladığı için, yeni bir telefon almak zorunda kalacağım. yaklaşık 6 yıldır İphone kullanıyorum ve çıkan bütün modellerini kullandım. Ama artık değişiklik yapmak mı daha iyi olur yoksa rutin mi? Elektronikten çok fazla anlamam, umarım aradaki farkı iyi bilenleriniz vardır. Bazı tanıdıklarım İphone 5'i bekle diyorlar, bazıları Galaxy note2 al diyorlar. Sizce hangisi?

MaLi
02-11-2012, 11:32
Valla ben düşünmeden Note 2 alırdım. Ama Note 2 iphone göre baya büyük olduğunu unutmamak gerek.

Yasin CCK
02-11-2012, 11:33
Her zaman şöyle söylerim;

"iphone ve diğerleri" :)

Bildiğinden şaşma Taylan hocam, maceraya gerek yok :D 5'in fiyatı şu an çok yüksek, 4'le bir süre daha idare edin fiyat düşünce 5'e terfi edin derim ;)

Abdullah
02-11-2012, 11:35
Taylan abi ben iphone 5 derim. Senin için karşılaştırma yaptım.

http://kiyas.la/cep-telefonu/karsilastir/Apple-iPhone-5-vs-Samsung-Galaxy-Note-II-N7100

http://www.ceptown.com/index.php?p=karsilastirma&tel1=2023&tel2=2021&x=145&y=3

karşılaştırma tam tersini söylesede yasin abinin dediği gibi iphone ve diğerleri ;)

Yasin CCK
02-11-2012, 11:43
Note 2 ile değilde S3 ile kıyaslanabilir. S3'ün fiyat performans oranı çok yüksek ama kullanımı zorlayacak dercede büyük (Note daha büyük varın siz düşünün).

Ne olursa olsun bir iphone değil ;)

Abdullah
02-11-2012, 11:48
Ne olursa olsun bir iphone değil ;)

işte işin özü bu :alkis:iyi2

orhun57
02-11-2012, 11:54
Taylan abim telefonun hangisinin iyi hangisinin kötü olduğu değil bence önemli olan sana hangisinin daha uygun olduğudur. Özellik olarak samsung üstün gözüküyor fakat bunlar seni ne kadar ilgilendiriyor. Mesela ben android kullanıcısı iken Blackberry kullanmaya başladım çünkü bana daha uygun olduğunu düşünüyorum. Birde herkes iphone hakkında iyi konuşmuş peki neden? Yani sorum herkese neden samsungtansa iphone tercih? (Bu arada Samsungtan nefret ediyorum beni defalarca sinir krizlerine soktu)

Abdullah
02-11-2012, 12:03
Yani sorum herkese neden samsungtansa iphone tercih? (Bu arada Samsungtan nefret ediyorum beni defalarca sinir krizlerine soktu)

işte bu yüzden ;)

MaLi
02-11-2012, 12:05
İphone kullandığı işletim sistemi olarak stabil. Fakat o fiyatı hak eden bir cihaz değil. Yarı fiyatına Teknik özellik olarak daha üstün bir telefon almak varken, açıkcası ben iphone almam.

Birde genel olarak iphone artık marka olmuş. Alanlar ihtiyaçtan değil, statü göstergesi olarak alıyorlar. Tabi herkes böyle demiyorum.

Yasin CCK
02-11-2012, 12:18
Teknoloji meraklısı bir insanım. Şimdiye kadar bir çok marka telefon kullandım şimdi ise iphone kullanıyorum ya öncekiler telefon değildi ya da iphone telefon değil :D

Mali hocam ve Orhuna katılıyorum. İhtiyaçlarda göz önünde bulundurulmalı, mesela en büyük ihtiyacım forum girişini telefonumdan rahatlıkla yapmaktayım. İnternet hızı diğer telefonlara göre çok hızlı.

İphone işlemcisi:İOS - Samsung İşlemcisi:Android. İOS bir tık önde.
İphone mağazası; Apple Store - Samsung Mağazası; Google Play. Bu karşılaştırmada da arada çok büyük fark olmasa da iphone önde. Birçok firma ve site öncelikle iphone'ye özel uygulama çıkarıyor.

Kişisel görüşüm ve izlenimlerim bunlardır.

orhun57
02-11-2012, 12:24
işte bu yüzden ;)

Çevremde tek samsung kullanan bendim ve çoğu arkadaşım iphone kullanıyor bir bölümü bb. Beni ne kadar sinir etse bile Samsung bozulduğunda 1 haftada tamir edilip geri geldi benimle beraber arkadaşımın iphone'u bozuldu 1 ayda anca geldi o da baskı yapılarak. Çoğu kullanan arkadaşımın telefonlarında (iphone) bir sıkıntı var yani beni samsung deli etti onları iphone. Kısaca araba gibi şans işi. Ben bundan bahsetmiyorum her telefon sorun çıkartır ne farkı var diye soruyorum yani sizce ön plana çıkartan şey nedir?

mimit
02-11-2012, 13:05
ablam s3 aldı,akşamları evde elinden alıyorum, uygulamaları tek tek indirip deniyorum,gerçekten çok başarılı bir cihaz. hele video izlerken mesaj mail falan geldiğinde video ekranını küçültüp mesaj a cevap verilmiyor mu hasta oluyorum :) boyutları biraz büyük evet ama inceliğide bu özellikler için hatrı sayılır derecede bence. 1,5 gb lık filmi s3 ten s3 e 6 7 dakikada aktarbiliyorsunuz, 3 4 mb lık mp 3 ler telefonlar birbrine dokunduğu anda diğerine geçiyor. telefondan film izlemeye başladım düşünün artık gerisini.

Abdullah
02-11-2012, 13:34
ablam s3 aldı,akşamları evde elinden alıyorum, uygulamaları tek tek indirip deniyorum,gerçekten çok başarılı bir cihaz. hele video izlerken mesaj mail falan geldiğinde video ekranını küçültüp mesaj a cevap verilmiyor mu hasta oluyorum :) boyutları biraz büyük evet ama inceliğide bu özellikler için hatrı sayılır derecede bence. 1,5 gb lık filmi s3 ten s3 e 6 7 dakikada aktarbiliyorsunuz, 3 4 mb lık mp 3 ler telefonlar birbrine dokunduğu anda diğerine geçiyor. telefondan film izlemeye başladım düşünün artık gerisini.

S3 de başarılı bir cihaz Gökhan kaptanda var ama taylan abi note almak istiyor. Ayrıca benim iphone tercih nedenim ise Yasin abinin yazdığı birçok firma iphone a özel uygulamalar yapıyor Peugeot da 508 için böyle bir uygulama yapmıştı ;)

Taylan43
02-11-2012, 14:26
S3 de başarılı bir cihaz Gökhan kaptanda var ama taylan abi note almak istiyor. Ayrıca benim iphone tercih nedenim ise Yasin abinin yazdığı birçok firma iphone a özel uygulamalar yapıyor Peugeot da 508 için böyle bir uygulama yapmıştı ;)

Ya apom o uygulamaya hiç gelme, çünkü hiçbir şey yok, kameranın önüne bir tane 508 koyuyor ve öyle duruyor başka hiçbir şey yok :)

Abdullah
02-11-2012, 14:39
Ya apom o uygulamaya hiç gelme, çünkü hiçbir şey yok, kameranın önüne bir tane 508 koyuyor ve öyle duruyor başka hiçbir şey yok :)

:D olsun abi uygulama var sonuçta ;) hiç olmayanlar ne yapsın

gokhancpt
02-11-2012, 15:13
taylanım s3'ü bir kontrol et istersen, internette yazılanlar ile değilde her iki telefonu eline alıp bir iki saat takıl hangisi senin istediğin özellikte ise kararını ver.
hem adroid hemde apple store kullanan biri olarak; android bana daha rahat geliyor. tabi bu benim fikrim. karar senin

parkmen
02-11-2012, 16:23
İphone 5 al bence beğenmezsen Android yükleriz ;)

Abdullah
02-11-2012, 16:28
İphone 5 al bence beğenmezsen Android yükleriz ;)

iyi alıştın sen çıkmam sonra telefonlarına oldu mu 8?

emrexxcv
02-11-2012, 18:12
kesinlikle iphone çünkü androidlerin arayüzü bile ios'un yanında çin malı telefon ayarüzü gibi görünüyor :bambam1: bu arada ev arkadaşımda s3 var ve dibine kadar inceledim ve tekrar anladımki iphone çok başka :keyifli

EmRaH.
03-11-2012, 08:12
Samsung ile iphonu kiyaslamam bile . Tartismasiz iphone diyorum . Adamlar yapmis aga :)

mygold
03-11-2012, 08:20
iphone ve diğerleri ..kullanınca anlaşılıyor..

TanerHoca
03-11-2012, 08:54
eski nokyacılar olmuş ayfoncu.:gül4:
kral öldü yaşasın yeni kral...

benim biraz ters bir yapım var.herkesin nokia kullandığı yıllarda nokiadan hep uzak durdum.
şimdi de herkes iphone deyince isteristemez itici geliyor bana.note 2 yi teknik özellikler bakımından çok beğeniyorum ama fazla iri.
htc alacağım bu gidişle. :)

mygold
03-11-2012, 09:31
taner hocam herkes vw derken peugeot almak gibi degıl bu .. iphone'u kullanmadan anlaması zor..

drwhiskey
03-11-2012, 10:07
iphone 5 ile note II farklı klasmanlarda. tavsiyem galaxy s3 almandır. 3 aydır s3 kullanıyorum "hiçbir sorun, olumsuzluk" yaşamadım. boyutu eğer 15 yaşında değilsen büyük değil. benim elimin boyutu normal ölçülerde ve kullanırken boyut konusunda da tek bir sorun yaşamadım. performansları hiç karşılaştırma zaten. 4 çekirdekli 1.4 ghz işlemci ve 1 gb ram var. zerre kadar takılma, bekleme yaşamazsın. her türlü dosyayı açabilirsin. her türlü elektronik cihazla bağlantı kurabilirsin. internette gezme hızına inanamazsınız zaten. ama iphone 5 te bunları yapamazsın. apple ürünleriyle kullanabilirsin. indireceğin faydalı programların çoğuna para ödersin. s3 te office uygulamasına bile para vermezsin( editleyebilen office uygulaması). s3 aldım alalı bilgisayarın düğmesi üzerinde örümcek ağları birikmeye başladı. bataryaya gelince iphone5, s3 ün yanına bile yanaşamaz. en az 2 kat uzun gider şarjı. bence sen s3 al. pişman olmazsın. dünyada iphone biterken, nedense bizim ülkemize hala iphone 4s i, galaxy s3 ten pahalıya satın alanlar var... anlam veremediğim bir olay. ki iphone 5 dediğin zaman 3000 tl ödemen gerekiyor. bana 3000 tl verseler, bunun tamamına telefon alacaksın deseler, 2 tane s3 alıp birini sokaktaki birine hediye diye veririm...

bu arada uygulama olaylarını unutmuşum. s3 te samsung apps ve google play store var. unutmayalım ki s3 en kısa sürede 20 milyon satış rekorunu elinde bulunduruyor. ve bu rekorları alt üst ederek ilerliyor. bir süre sonra iphone daki uygulamaların çok daha iyilerini (telefonun özellikleri daha iyi olduğu için) s3 lerde göreceğiz.

dirtyharry
03-11-2012, 11:30
iphone kullanıcı olarak ben her turlu ıphone derım ama ıphone tam anlamıyla kullanılacaksa jaılbreak yapılıp oyle kullanılmalı jaılbreak yapıldıgında apple ın butun hızmetlerını sonuna kadar kullanıyosunuz ve buda buyuk avantaj saglıyor zaten uygulama olarak apple herzaman bır numaradır.ama ben jaılbreaksız kullanırım dersenız s3 tercıh edın.ek bır program kurmadan aradıklarınızı google play den rahatlıkla bulabılırsınız.bu arada benım bıraderde s3 var telefon kendılıgınden kapandı acılmadı servıse gonderdık servıste bu sorunun s3 te cok oldugunu sansın sızede vurdunu soyledi.nette arastırdıgınızda zaten bu kapanma sorunu karsınıza cıkar.

Gökay
03-11-2012, 19:10
Ne zaman
sadece sürükle bırak yaparak attığım her videoyu mp3ü calar/oynatır,
istediğim pc'ye sadece usb ile bağlar dosyalarımı alır/veririm

işte
anca ozaman ayfon alırım/kullanırım :gül4:

Android rulezzzz abicim :)
saygılar http://www.forumpeugeot.com/images/smilies/g%C3%BCl1.gif

Safak065
03-11-2012, 19:41
iPhone'dan sonra samsung'a geçiş, acil para ihtiyacından Audi'yi satıp Reno'ya binmek gibidir. Her açıdan iPhone candır.

TanerHoca
03-11-2012, 20:55
iPhone'dan sonra samsung'a geçiş, acil para ihtiyacından Audi'yi satıp Reno'ya binmek gibidir. Her açıdan iPhone candır.

yok artık...

Safak065
03-11-2012, 21:05
yok artık...

Hem S3 hem iPhone4 kullanmış biri olarak kesinlikle Samsung'u tercih etmem :) Şuan halen iPhone4 kullanıyorum ve fazlasıyla memnunum.

TanerHoca
03-11-2012, 21:07
Hem S3 hem iPhone4 kullanmış biri olarak kesinlikle Samsung'u tercih etmem :) Şuan halen iPhone4 kullanıyorum ve fazlasıyla memnunum.

ben tercihe değil, benzetmeye şaştım.

Safak065
03-11-2012, 21:13
ben tercihe değil, benzetmeye şaştım.

Aradaki farkı en kısa yoldan anlatmaya çalıştım sadece :)

Ufuk
04-11-2012, 11:41
Evet 99 model a3 satıp. 2012 model Latitude almak gibi :)

drwhiskey
04-11-2012, 16:41

güzel benzetme :) abartının da bir sınırı var. white lion kusura bakma da iphone 4 ile s3 ü karşılaştırman bile yanlış bence. dünyanın kabul ettiği gerçekleri neden bizim ülkemiz kabul edemiyor anlamıyorum.

Safak065
04-11-2012, 23:29

2016 model Latitu olsa neye yarar ki? Sonuçta Reno reno'dur :)

güzel benzetme :) abartının da bir sınırı var. white lion kusura bakma da iphone 4 ile s3 ü karşılaştırman bile yanlış bence. dünyanın kabul ettiği gerçekleri neden bizim ülkemiz kabul edemiyor anlamıyorum.

iPhone5 ile S3'ü yanyana koyduğunuz zaman hangisi alınması gerekir kendini belli eder zaten. Zevkler farklıdır, saygı duyarım.

cmr_cihangir
05-11-2012, 11:10
iPhone5 ile S3'ü yanyana koyduğunuz zaman hangisi alınması gerekir kendini belli eder zaten. Zevkler farklıdır, saygı duyarım.

Girmeyeyim bu muhabbete dedim ama:
Cihazların fiyatı üzerinde yazılı iken bakarsam tercihim kesinlikle S3 olurdu.

Ufuk
05-11-2012, 12:03
2016 model Latitu olsa neye yarar ki? Sonuçta Reno reno'dur :)

Pejo'da Reno'nun kardeşi sonuçta o zaman düz mantıkla ya telefon tercihiniz yanlış ya da araba tercihi :)

TanerHoca
05-11-2012, 12:28
konu yavaş yavaş amacından sapıyor arkadaşlar.
bundan sonra cihazlar hakkında teknik yorum ve öneriler yazılsın sadece.

Ufuk
05-11-2012, 12:32
konu yavaş yavaş amacından sapıyor arkadaşlar.
bundan sonra cihazlar hakkında teknik yorum ve öneriler yazılsın sadece.

Bence de :)