PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzinli 308 motorlara LPG uygulaması

Thesoldier94
28-02-2010, 13:05
arkadaşlar malum benzin fiyatları uçtu, konula ilgili olarak bildiklerinizi gördüklerinizi paylaşırmısınız.

hakan308
28-02-2010, 17:27
bence hiç gerek yok sabah çalıştır ısınmasını bekle yok yolda tekliyo yok gaz yemiyo yok gitmiyo derdiyle uğraşacağınıza arabanızı satın üstüne biraz koyup gene ikinci el dizel 308 alın daha iyi

Selahattin
28-02-2010, 18:42
arkadaşlar malum benzin fiyatları uçtu, konula ilgili olarak bildiklerinizi gördüklerinizi paylaşırmısınız.
Hiç girişme o işe motor beyni arızalanıyor ve sistem oksijen sensörü hatası veriyormuş duyduma göre

Yasin CCK
02-03-2010, 17:13
Bende LPG taraftarı değilim ama LPG o kadarda korkulacak bir durum değil arkadaşlar.

Onlar şehir efsaneleri, enjeksiyonlu olmayan araçlarda daha çok o sorunlar yaşanıyor. Tabiki aracın orjinalinde olmayan bir donanımı araca ekliyorsunuz orjinal gibi olması beklenemez, arada bir kaç sorun çıkaracaktır (orjinal araçlar kadar)

Sıralı sistem otogazlarda ısınma, çekmeme, arıza ışığı gibi sorunlar eskisi kadar sık yaşanmıyor. Çevremde bildiğim eş, dost (yüksel modeller dahil) LPG kullanıyor ve sorun yaşamıyorlar.

Son olarakta LPG montaj işiyle uğraşan ustamın ağzından bir kelimeyi paylaşayım "Ya LPG takılmaz diye birşey yoktur, her araca LPG takılabilir, yalnız bu fransızlar bizi çok uğraştırıyor :D"

ahmet perek
16-05-2011, 08:47
merhabalar
bende uzun arastırmalarım Sonunda aracıma lpg taktırdım ve sorunsuz binmekteyim. Kısaca aracımı anlatayım Peugeot 308 thp modeli aracım 1.6 150 beygir olup direk enjeksiyonludur. Genelde direk enjeksiyonlu araçlarda çok randıman vermediği söylenmişti bende bunun üzerine uzun bir zaman araştırdım ve bir çok lpg ci ile görüşmelerim sonucu 2A Ankara lpg ye gittim. Sağolsun mahir bey çok ilgilendi anlattıklarıda aklıma yattı ve lpg dönüşümünü yaptık. Aracımda su an brc sistemi var ve sorunsuz binmekteyim tasarruf ise beklediğimden da iyi çıktı.

Ozan
16-05-2011, 08:53
Ahmet bey Ankara'da arkadaşım var.Aracına LPG taktırmak istiyordu.
Acaba oraya yönlendirebilirmiyiz?Ne fiyat verirler acaba?

ahmet perek
16-05-2011, 08:57
isterseniz size oranın yetkilisi mahir beyin telefonunu vereyim bi arayın görüşün sizi daha iyi aydınlatır.
mahir
0532 335 96 98

Ozan
16-05-2011, 09:01
Arkadaşa vereceğim.Sağolun
Sizin isminizi versem etkili olurmu acaba?(Fiyat konusunda)

Esat
16-05-2011, 09:04
Ahmet bey aracınızın detaylı fotolarını koyup daha çok aktif olursanız seviniriz
Not:anasayfanın altında en son yanıtlanan konu vardır ordan daha bi aktif gve güncel konulara hakim olabilirsinz(ben ilk üye oldugumda onu fark etmemiştim)

ahmet perek
16-05-2011, 09:15
Arkadaşa vereceğim.Sağolun
Sizin isminizi versem etkili olurmu acaba?(Fiyat konusunda)

tabiki yardımcı olurlar

Ahmet bey aracınızın detaylı fotolarını koyup daha çok aktif olursanız seviniriz
Not:anasayfanın altında en son yanıtlanan konu vardır ordan daha bi aktif gve güncel konulara hakim olabilirsinz(ben ilk üye oldugumda onu fark etmemiştim)

detaylarını ekleyeceğim kısa zaman içerisinde

HELICOPTERPILOT
23-10-2011, 10:21
thp modellere lpg uygulaması uygun değil.thp motorlarda üst pistonların bir bölümü püskürtülen benzin aracılığı ile soğur ancak lpg ile bu soğuma gerçekleşemeyeceğinden limitlerinin üzerinde ısınma ile karşı karşıya kalacağından aracınızda arızaya neden olacaktır.işin kötüsü bu yükselen hararet durumu motor soğutma suyu sıcaklığını ölçen hararet göstergesinde görülmemektedir.internette lpg uygulamasından 15-20000km sonra ciddi masraflar ile karşı karşıya kalan arkadaşların açtığı konular bulunmaktadır.

thp modellere lpg uygulaması uygun değildir.diğer benzınlı modellerde uygulayabilirsiniz

saygılar

levent7706
11-11-2011, 13:59
Selamlar;
Malum foruma yeni üye oldum ve elimden geldiğince tüm forumdaki konuları okumaya gayret gösteriyorum, forum ciddi anlamda tecrübeli ve bilgili insanlarla dolu, nacizane bende konu hakkında araştırmalarımı yazayım belki faydası olur;
"THP" motorlu 308 aracım var 2011 Mart-Nisan aylarında ciddi anlamda araştırıp lpg taktırmak istemiştim, Türkiyede satış yapan tüm firmalarla görüştüm, BRC 2A dışında hiç bir firma bahsi geçen motor tipine uygun kit olmadığını söylemişti, 2A firmasından yetkili biriyle görüşmelerim sonucu Boluda 150 beygir THp motorlu bir araca taktıklarını ve bir sorun yaşamadıklarını belirtip "Turbosunun kor ateş haline geldiğini ama bu durumun benzinliykende olduğunu belirtmişti". Velhasılı ben taktırmaya karar verdim ve alalade Ankara Göral yetkili servisi aradım birde onlara sormak için, konuştuğum kişi kesinlikle taktırmamamı büyük sorunlar açacağını söyledi.
Kısacası uygun kit üretilene kadar kesinlikle taktırmam. Uzun oldu kusura bakmayın.
saygılar.

birdilektut
08-12-2011, 11:48
merhabalar 308 tiptronik 2008 model benzinli aracımı aldığımda üzerinde zavoli marka tüp vardı..vee motor arızası yakıyor sürekli.bende benzinli kullanıyorum ama gene arıza yakıyor.servis bir çözüm bulamadı artı bu arada arabayı sabah çalıştırınca hafif bir titreme oluyordu 2 gündür bu sarsıntı iyice arttı.ve suyu azaltıyor sürekli.o kadar severek aldım ama nefret ediyorum şuann

Ömer Gedik
08-12-2011, 11:51
Lütfen öncelikle forum kurallarını okuyun ve kendinizi tanışma bölümünde tanıtın.

Dreamcatcher
08-12-2011, 12:46
Ayşegül hanım öncelikle hoşgeldiniz...aracınızın su azaltması ciddi sonuçlar doğurabilecek bir sorundur,işini bilen bir ustaya göstermeniz şart ..2008 olduğuna göre aracınız garantiden çıkmıştır,servislere bağlı kalmayınız..

birdilektut
08-12-2011, 13:32
hoşbulduk teşekkür ederim.tüp sorununa gelince bazı arkadaşlar brc taktırmış ve hala memnunlar mı?Ben mevcut oln tüpü değiştirmeyi düşünüyorum ya da benzinli devam edicem :(

aydalper
08-12-2011, 20:09
Zavoli Marka kötü bir marka değil bildiğim kadarıyla, üstelik en kötü kit bile olsa uygun ayarlar yapıldıktan sonra sorunsuz kullanabilirsiniz. Öncelikle motor arıza ışığının neden yandığını gerçekten anlayan birinden öğrenmenizi tavsiye ederim, su eksiltiyor demişsiniz bu zaten başlı başına bir sorun göstergesi bence. Piyasada bulunan birçok usta hata kodlarının ne olduğunu bile önemsemeden (zaten ne anlama geldiklerini bilmiyor ve araştırmıyorlar da) suçu lpg ye atıp geçiyor. Lpg hazır kit dururken benzinle kullanmanın hiç bir anlamı yok.

mimit
08-12-2011, 21:19
Zavoli Marka kötü bir marka değil bildiğim kadarıyla, üstelik en kötü kit bile olsa uygun ayarlar yapıldıktan sonra sorunsuz kullanabilirsiniz. Öncelikle motor arıza ışığının neden yandığını gerçekten anlayan birinden öğrenmenizi tavsiye ederim, su eksiltiyor demişsiniz bu zaten başlı başına bir sorun göstergesi bence. Piyasada bulunan birçok usta hata kodlarının ne olduğunu bile önemsemeden (zaten ne anlama geldiklerini bilmiyor ve araştırmıyorlar da) suçu lpg ye atıp geçiyor. Lpg hazır kit dururken benzinle kullanmanın hiç bir anlamı yok.

burada ufak bir yanılma var lpg montajında ustalık çok önemlidir ama her motorda her lpg sistemi sorunsuz çalışacak diye bir durumda söz konusu olamaz. psa motorları bu konuda oldukça seçici diyebiliriz,ben her şeyden öne kitin brc yada imkanlar dahilinde prins ile değiştirilmesi çok daha uygun olacaktır ama burda da değişimin yapılacağı yer önem kazanıyor,size referans verebilecek ve örnek uygulama gösterebilcek bir yer bulup dönüşümün orada yaptırmak lazım,bunun dışında lpg sisteminden kaynaklı bir arıza oluşmuş ise ki yazılanlardan bu anlaşılıyor bu arızaların giderilip motorun benzin ile sağlıklı tabiri caiz ise saat gibi çalışır hale gelmesi lazım.

maalesef bilinçsizce yapılan böylesine önemli değişimler,sıkıntılara yol açıyor,sonrasında da kişi ya kendisi yada aracın ikinci sahipleri bunlarla uğraşıyor.sorunlarınız en kısa zamanda çözüme kavuşur ve sizde tekrar büyük bir zevkle aracınızı kullanırsınız.

Ömer Gedik
08-12-2011, 22:11
VTI ve THP motorlara tüp önerilmez. Büyük bir hatadır bu araçlara tüp taktırmak.

mimit
08-12-2011, 23:39
VTI ve THP motorlara tüp önerilmez. Büyük bir hatadır bu araçlara tüp taktırmak.

Vti,fsi,tsi motorlar için özel üretilmiş kitler var bunları takınca ne gibi bir sorun olabilir ki, citröen hollanda da fabrika çıkışı lpgli c4 vti satmaya başlamış haberlere bakılırsa.

Ömer Gedik
09-12-2011, 19:36

Vti,fsi,tsi motorlar için özel üretilmiş kitler var bunları takınca ne gibi bir sorun olabilir ki, citröen hollanda da fabrika çıkışı lpgli c4 vti satmaya başlamış haberlere bakılırsa.

Haklısın. Anlamadığım teknik olarak sorun çıkartacağını bildiğim VTI ve THP motorda LPG işinde ben mi yanılıyorum. Yoksa Hollanda da ki araçlarda farklı bir durum mu var.

mygold
09-12-2011, 19:41
motor yapısı nedenıyle lpg takmak mantıklı degıl . şuan itibariylede mumkun gozukmuyor .ancak araca ve motora ozel ozel bır kit hazırlanmış ise tuv de sertıfıka vermışse olabılır..

mimit
09-12-2011, 19:44
bilgiler dahilinde c4; vti 120 hp,başka bir açıklama yok,207 ve 308 vti a 2a mühendislikte brc kit uygulamaları yapılmış, tsi motorlar için üretilmiş sıvı lpg formatın da bir sistem olabilir gibi geliyor bana,yolum pek sanayiye düşmediği için kendi lpg ustamın yanına gidip ayrıntılı bir bilgide alamadım.ama bu konu çok kafama takılıyor ve olur yad olaz konusunda kendimi ikna edemedim,uykularım kaçıyor en kısa sürede bir cevap bulmam lazım ona göre araç değiştirebilirim :) 1500 € gibi rakamlardan bahsediliyor prins in kitleri içinde.

mimit
09-12-2011, 19:48
motor yapısı nedenıyle lpg takmak mantıklı degıl . şuan itibariylede mumkun gozukmuyor .ancak araca ve motora ozel ozel bır kit hazırlanmış ise tuv de sertıfıka vermışse olabılır..

sıralı sistem lpg kitlerinin verimli çalışmadı aşıkar zaten mücahit abi, ee dizel e lpg mi olur öyle şey demiştik bir ara oda mevcut artık.

mygold
09-12-2011, 19:55
opel 1.4 turbo 140hp ye ve vw tsı motora landirenzo marka takıldıgını duydum mehmet bır araştır derım..

mimit
09-12-2011, 20:05
internette çok inanılmaz bir bilgi kirliliği var onun için yüz yüze görüşmeler yapmak istiyorum,uygun zamanlarda sanayide ki yetkili bayileri ziyaret etmek gibi bir niyetim var.

sıvı lpg olayı kafam yattı :)

TSI MOTORLAR İÇİN SIVI LPG (http://www.youtube.com/watch?v=VdyI1U07xZs#noexternalembed-ws)

Skoda Octavia 1.8 TSI - Chiptuning und Autogas 220PS - Gasumrüstung Dresden (http://www.youtube.com/watch?v=CX27i6JwrWQ#)

mygold
09-12-2011, 20:08
zaten başka turlu olmaz.sıvı lpg sistemı olması şart..ama nekadar guvenılır o tartışılır mehmet..

mimit
09-12-2011, 20:19
güvenlik olayının yurt dışında özellikle Almanya gibi kuralcı bir ülkede güzel Türkiyemize nazaran daha sağlıklı olacağını düşünüyorum Mücahit abi. ama dediğim gibi ugun zamanlarda araştırmaya devam.

tAKreS
09-12-2011, 20:36
bilgiler dahilinde c4; vti 120 hp,başka bir açıklama yok,207 ve 308 vti a 2a mühendislikte brc kit uygulamaları yapılmış, tsi motorlar için üretilmiş sıvı lpg formatın da bir sistem olabilir gibi geliyor bana,yolum pek sanayiye düşmediği için kendi lpg ustamın yanına gidip ayrıntılı bir bilgide alamadım.ama bu konu çok kafama takılıyor ve olur yad olaz konusunda kendimi ikna edemedim,uykularım kaçıyor en kısa sürede bir cevap bulmam lazım ona göre araç değiştirebilirim :) 1500 € gibi rakamlardan bahsediliyor prins in kitleri içinde.

tsi veye thp ikisinden birine lpg uyumu olursa bende araç değiştirmeyi düşünüyorum...
prins ve teleflex in lpg kitleri var tsi için ama hala gelmedi ülkemize...

mimit
09-12-2011, 21:35
prins ın ürünleri Türkiyede satışta uygulamalarda yapılıyor firmanın kendi sitesinden bakarsanız,galeri bölümünde bir adet 308 de var :)

mimit
09-12-2011, 21:37
bu link tete test edilen motor kısmında THP motolar yazılmış,

http://www.teleflexgfiturkiye.com/Teleflex-Haber/1-60/FSI-TSI-Cok-Yakinda.html

tAKreS
09-12-2011, 21:41
bu link tete test edilen motor kısmında THP motolar yazılmış,

http://www.teleflexgfiturkiye.com/Teleflex-Haber/1-60/FSI-TSI-Cok-Yakinda.html

umarım olumlu olur sonuçlar...bu arada siz hangi araca lpg takmak istiyorsunuz ?

mygold
09-12-2011, 21:41
mehmet landırenzo thp motora gore urun yapmış :linki
http://www.landi.it/layout.jsp?idz=10036&idtp=163&lang=2#marca

mimit
09-12-2011, 21:44
yani kısmet olursa 308 thp var aklımda şuan 308 hdi kullanıyorum,bunun yanı sıra allah izin verirse babamada superb almak gibi bir niyetimiz var,bu ikisininde daha zamanı var ama,dizel mi benzin/lpg mi sorusuna cevap bulmam lazım,malum dizel olunca fiyatlar artıyor, 65,000 tl ye 1.6 dizel superb ler var,ama bunun çok daha altından full tsi motor seçenekleri var.

tAKreS
09-12-2011, 21:51
yani kısmet olursa 308 thp var aklımda şuan 308 hdi kullanıyorum,bunun yanı sıra allah izin verirse babamada superb almak gibi bir niyetimiz var,bu ikisininde daha zamanı var ama,dizel mi benzin/lpg mi sorusuna cevap bulmam lazım,malum dizel olunca fiyatlar artıyor, 65,000 tl ye 1.6 dizel superb ler var,ama bunun çok daha altından full tsi motor seçenekleri var.

buna sevindim :) ikimizde aynı sistemleri bekliyoruz...
bende rcz veya scirocco için arıyorum..herkes olur mu vs diyor ama bence bal gibi olur..
arabaya 80 bin lira veren benzinini de verir diyenlere sözüm...araba nasıl olsa somut her zaman bende olacak ama benzin öyle mi somutken bir anda soyut oluyor...havaya uçan birşey için ne kadar az para verirsem o kadar iyi :)

tAKreS
09-12-2011, 22:01
bu da bir brc bayiisinden

http://www.mavidenizler.com.tr/fotokat/7-fsitsi-uygulamalarimiz.html

mimit
09-12-2011, 22:07

buna sevindim :) ikimizde aynı sistemleri bekliyoruz...
bende rcz veya scirocco için arıyorum..herkes olur mu vs diyor ama bence bal gibi olur..
arabaya 80 bin lira veren benzinini de verir diyenlere sözüm...araba nasıl olsa somut her zaman bende olacak ama benzin öyle mi somutken bir anda soyut oluyor...havaya uçan birşey için ne kadar az para verirsem o kadar iyi :)

Spor araba ve Lpg çok tartışılır,bu bir zevk meselesidir ve bu zevki daha ucuza daha ekonomik ve daha çevreci yaşamak varken,neden kendimi kasayım yada aracıma sadece hafta sonları bineyim. herkesin alım gücü eşit olmadığı için bu tutum bana yanlış geliyor,isteyen benzinle binsin ama benzin performansını daha ucuza yakalabiliyorsam, kimseninde buna laf etmeye hakkı olduğunu sanmıyorum.

Ömer Gedik
09-12-2011, 22:09
Bu işi çok iyi araştırmak lazım. Çünkü ileride çıkabilecek sorun THP veya TSI gibi motorlarda ciddi maliyetlere sebep olabilir. Birde CNG var ama Türkiye'de pek yaygın değil sanırım.

mimit
09-12-2011, 22:16
bizim belediye otobüslerinde var :) thp yada vti a uyumlu oluyorsa ego istasyonlarında doldururum,sevgili belediyemiz her türlü gelir kapısına açık nede olsa :)

brc prins gibi markaların uzun dönem testlerinden olumlu yanıt almadan bu uygulamalara geçeceklerini pek sanmıyorum, tsi motorlarda iş biraz daha ileride direk aracın kendi enjektörleri kullanılıyor vede yakıt sıvı halde,bu yüzden çok sorun olacağını sanmıyorum ama aracın direk lpg ile çalışması nedense garip geliyor,sanırım eski alışkanlıklardan dolayı.

mygold
09-12-2011, 22:33
zaman lazım bence 1 seneye olayı çözerler

tAKreS
04-01-2012, 16:47
tsi için sıvı lpg sistemi şu an uygulanıyor ülkemizde...az önce konuştum prins bayisiyle %15 benzin %85 lpgyi aynı anda kullanıyormuş...%35 ekonomi sağlar dedileri ama bana az geldi açıkcası...fiyatı da 3500 tl on taksit...
:nargile

hakan33tr
02-02-2012, 00:45
arkadaslar merhaba. 1.6vti aracımda prins marka lpg var fakat devamlı su eksiltmesi oluyor, neden olabilecegi hakkında tahmini olan yazarsa seviniim. tsk.

Ömer Gedik
02-02-2012, 09:12
hakan aramıza hoşgeldin. Forum kurallarını okuyup tanışma bölümünde kendini tanıtmalısın.

kyzgunes
15-02-2012, 23:49
Arkadaşlar bügün aracımı LPG montajı için arkadaşımın BRC 2a mühendisliğin bayiliğini yaptığı Mocan oto ya bıraktım ,yarın öğleden sonra getirecekler bakalım nasıl olucak.

uurgzl
01-10-2012, 12:01
Arkadaşlar son zamanlarda benzine yapılan zamlardan dolayı benzinli bir arabaya binmek lüks oldu artık.Benim sorum vti 120 ps lik motora uygun ve sağlıklı bir şekilde lpg uygulanıyor mu?

reisG
01-10-2012, 12:28
VTi motorlar değişken subap zamanlamalı (BMW Valvetronic'in en gelişmiş hali), elektronik gaz kontrollü, BMW -PSA ortaklığında üretilmiş üst düzey teknolojiye sahip motorlardır. LPG uygulamsı konusunda denenmiş yöntemler var. subap yağlama sistemli prince marka ürünlerin kullanılması yarar sağlayabillir. Ancak bunu hem servis hemde ilgi LPG dönüşüm frması ile konuşmak lazım.VTİ motorların twinscroll turbolu THP serilerinde LPG den sıkıntı yaşayanlar epey fazlaydı.
Ancak bence bu da çözüm olmayacaktır. birkaç aya kadar motorin benzin LPG lt fiyatı 10 TL olarak sabitlenir.

TanerHoca
01-10-2012, 12:48
konu var olan konu ile birleştirildi.lütfen konu açmadan önce forum içi arama motorunu kullanın.

308vti
24-01-2013, 16:01
aracım 308 vti triptronic. aracıma lpg monte ettireli 2 gün oldu. bu hafta sonu aracımı test imkanım olucak. daha sonra detaylı bir yazı yazacağım. selamlar

Abdullah
24-01-2013, 17:14
aracım 308 vti triptronic. aracıma lpg monte ettireli 2 gün oldu. bu hafta sonu aracımı test imkanım olucak. daha sonra detaylı bir yazı yazacağım. selamlar

Paylaşımcı yaklaşımınız için teşekkür ederiz. Merakla testin sonucunu bekliyoruz. Ayrıca sizi tanımak (http://www.forumpeugeot.com/forumdisplay.php?128-Tan%FD%FEma-B%F6l%FCm%FC) isteriz. Aramıza hoşgeldiniz.

budsing
24-01-2013, 17:25

Hangi Markayı Tercih Ettiniz ? Benim Aracım Vti otomatik ZAVOLİ Akıllı kit var Memnunum 210 Kuruş Yakıyor ..

308vti
27-01-2013, 23:13
Herkese selamlar. Aracımı aldığım günden beri kime sorduysam lpg uyumu olmadığını söyledi. Bir çok lpg markasına gittiğimde lpg montajına yanaşmadılar. Ta ki Ankara brc bayisi tuncay ustayla tanışana kadar bende umutsuzdum. Tuncay usta bana aracın lpg montajının biraz farklı bir teknikle yapılacağını bu yüzden biraz fazla uğraştıracağını (aracın emiş değerlerinin çok az olmasından dolayı) diğer bayilerin standart montajın dışına çıkmak istemedikleri için olumsuz baktıklarını belirtti. Montaj 1 günden fazla sürdü. Sızdırmazlık raporunu da alınmış halde tarafıma teslim ettiler. Bende montajın her aşamasında ustaların başında bulundum. Araç mekaniği konusunda bilgim olmamasına rağmen biraz endişe birazda meraktan aracın başından ayrılmadım. Ustalar sağolsun her sorumu büyük bir sabırla yanıtladılar. Araca psa modülü de taktırdım. Şimdi gelelim araç sürüşüne......
Aracı sürerken lpg geçişlerinde yaşadığım tek sıkıntı lpg ye geçtiğini hissettirmemesi : ) rölantide hiç bir sıkıntı olmadı. Lpg ye geçiş belli olmadığı için ilk gün gözüm hep lpg düğmesinde idi. Aracın çekiş gücünde de hiç azalma olmadı. Aracı özellikle sıkıştırarak yüksek devirlerde ve ani hızlanmalarla kullanmama rağmen sıkıntı olmadı. Araç arıza ışığı hiç yanmadı.
Lpg montajı düşünen kullanıcılara tavsiyem montajı usta ellere ve bu konuda bilgili firmalara yaptırmaları. Buradan BRC ye ve özellikle TUNCAY Usta ya teşekkür ediyorum.
Aracın yakıt değerleri ve km de kaç kuruş yaktığını bugün gaz almadığım için hesaplayamadım. Fakat en kısa zamanda bu konuda da bilgi vermeye çalışacağım. Forum daki üyelere iyi geceler.
Not: Forum yöneticilerinin ve üyelerin yanlış anlamamaları için montaj yaptırdığım yerin adını açık şekilde yazmadım. Eğer sıkıntı olmadığı belirtilirse daha sonra firma adını montaj yaptırmak isteyenlere belirtebilirim.

Yasin CCK
28-01-2013, 08:54
Bilgilendirme için teşekkürler. Firma ismi vermediğiniz iyi olmuş. Arzu eden size özelden sorabilir.

byhakan
29-01-2013, 20:01
Arkadaşlar bizde 2011 model 1.6 vti comfort pack araca lpg taktırdık. arkadaşlarında dediği gibi hiçbir firma lpg takmaya yanaşmadı. brc ye gittik .onlar araç hakkında yeterli bilgiye sahip. aracımıza güzel bir şekilde montaj yaptılar. 10 bin km ve yaklaşık 5 ay oldu hiçbir sorunla karşılaşmadık.Tercihinizi brcden yana kullanabilirsiniz.çok memnun kaldık.

Grkn
16-02-2013, 21:25
Benim aracımda lpgli. Thp motor. Takılmaz denilen motora taktırmış benden önceki sahibi. Arıza ışığı yanıyor bazen kayboluyor fln pek takılmıyorum :)
Ama basınca gidiyor şimdilik bi sorun yok. Yani Lpg uygulanmicak motor yok gerçekten. Bu arada lpgnin markası brc.

n_medya
03-05-2013, 13:30
2010 Model 308 1.6 VTİ (OTM) 120 hp lpg uyumu, marka önerisi, Ankara'da iyi montaj yapan yer.(Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.)

308vti
24-05-2013, 18:29
Ankara ..... mühendislik Tuncay ustayla mutlaka görüş. İnternet siteleri var. Oradan ulaşırsın. Daha öncede belirttiğim gibi bugüne kadar hiç sorun yaşamadım.

Yasin CCK
25-05-2013, 08:23
Reklam amaçlı olmaması adına önerilerinizi özel mesaj yoluyla yapınız. Anlayışınız için teşekkürler...

anakin
07-09-2013, 10:22
merhaba arkadaşlar. henüz 308 almadım ama hafta içi alabilirim,yani anlayacağınız dereyi görmeden paçayı sıvama telaşındayım. lpg siz alıp kendim taktırmak istiyorum. 308 1.6 vti araca uygun alacak en iyi sistem(prins ve vialle hariç olsun gücüm yetmez) hangisidir? veya istanbulda hangi yetkili servisler var ? tavsiyenize çok ihtiyacım var

mimit
07-09-2013, 10:34
aracınıza uzun dönem sorunsuz bir şekilde binmek istiyorsanız prins tan yana olsun tercihiniz, Ankara da oturduğum için, usta konusunu bilemem ama 3 lira fazla verirsiniz sonradan uğraştırmaz

e_uludag
07-09-2013, 10:55
Lpi yi araştırdınız mı? Belki İstanbul da uygulayan yerler vardır.

Yasin CCK
07-09-2013, 11:00
Bizim araçlar LPG konusunda hassas. Montaj ve işçilik en az marka kadar önemli. Prins dışında ki çoğu markadan şikayet duydum.

Ömer Gedik
07-09-2013, 11:49
Niye VTI alıp LPG taktırmak yerine LPg takmak için harcayacağınız tutarı ekleyerek HDI almıyorsunuz.

anakin
07-09-2013, 13:04
Bir arabaya mximum 32000 lira verebilirim.dizeki cok dusundum km si az gosterilip fiyati uygun olanlara suphe ile yaklasiyorum.100.000 km uzeri araci da almak istemiyorum. Tercihim bu yönde

woonmalker
07-09-2013, 14:05
bende peugeot partner vardı 259 000 de kardeşime verdim 280000 civarı ve hala taş gibi kullanıyor üstadım. bence bakımları düzgün yapıldıktan sonra çok km nin önemi yok. zira 20tl ye adam gözmün önünde 130000 den 43000 e düşürdüler.

Emrah_06
07-09-2013, 20:08
Prins harici demişiniz ama bence prinsden başka marka düşünmeyin. Kabül diğerlerine göre biraz daha pahalı ama kaliteden şaşmayın derim. Bi kaç özel kiti var kit düşünmezseniz fiyatıda düşebilir. Sağlam pazarlık yapmayı da unutmayın(mümkünse taksit yerine peşin para).

anakin
08-09-2013, 14:26
prins taktırmam için 28-29.000 e araç bulmam gerek 3.000 lira kadar para tutar prins dediğimiz

Emrah_06
08-09-2013, 14:38
Ben taktıralı 4 ay falan oldu kitle beraber 1800 lira ödedim. (NAKİT)

anakin
08-09-2013, 16:14
ankara da mı taktırdınız? istanbulda bayisi varmıdır?

Kadir_v
27-11-2013, 11:45
Arkadaşla 2009 model 308 var bende. Uzun araştırmalarım sonucu Prins taktırdım,200 manifot işçiliği, 1800 lpg. 10 taksit. yalnız sabah ilk çalıştığında hemen hareket edince gaz yememe ve titreme oluyor. Ama tasarruf konusunda mükemmel

muratsari
01-12-2013, 22:28
Arkadaşla 2009 model 308 var bende. Uzun araştırmalarım sonucu Prins taktırdım,200 manifot işçiliği, 1800 lpg. 10 taksit. yalnız sabah ilk çalıştığında hemen hareket edince gaz yememe ve titreme oluyor. Ama tasarruf konusunda mükemmel
Kadir bey bende de 2009 model 308 1.6 THP 140 HP Otomatik var. LPG taktırmak istiyorum ama kime sorsam sizin aracınıza LPG takılamıyor diyorlar. Sizinki farklı motor mu?

ehondi
23-01-2014, 17:14
Selam arkadaşlar forumu taradım ama lpg li 308 ler hakkında fazla bir konu bulamadım , o yüzden bu konuyu açma gereği duydum. Çoğunluk dizelci ve benzinli az da olsa benim gibi lpg li araç kullanan arkadaşlar varsa burada deneyimlerini paylaşırlarsa faydası olacağı kanatindeyim. Performans, yakıt tüketimi, sıkıntılar gibi konularda paylaşımlar yaparsak taktırmayı düşünen veya alacak olan arkadaşlara yol gösterebileceğimizi düşünüyorum. İşte lpg hakkında söyleyebileceklerim;
Aracımı alalı 2 ay oldu aldığımda üzerinde lpg takılıydı dolayısıyle benzinli ile arasında performans farkı var mı yok mu tam olarak bilemiyorum yazlık performans lastikleriyle 195 km gördüm daha da gideri vardı kışlık lastiklerle ise 170 km gördüm ama hızlanma ivmelenmesi yavaş, ortalama yakıt tüketimim hıza göre değişmekte ama sehir içi 1 lt 10 km, şehir dışı 14 km kadar gidiyor diyebilirim. İlk çalıştırma da bazen rölanti dalgalanma yapıyor onun dışında şimdilik bir sıkıntısı olmadı. Reis usta benzinde 130 km 2500 d/d görebileceğimi yazmış ben 130 km 3500 d/d görüyorum lpg de bu performans konusunda bir fikir verir mi bilemiyorum başta da söylediğim gibi araçta yeni olduğum için şimdilik verebildiğim bilgiler bunlar deneyimli olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
Tüm arkadaşlara kazasız sürüşler dileğiyle, :iyi

Kadir_v
10-02-2014, 11:38
Benim araç 2009 model.Bende alır almaz lpg attırdım,hemde araştırmalarım sonucu Prins marka attırdım,ama bin pişman oldum. Sabahları çalıştırdıgım zaman sıkıntı oluyor,düzgün çalışmıyor,gaz yemiyor,taa merkezden uzman geldi hala bir sonuç yok. Tüm parçalar yenilendi hala sonuç yok. Yani pişman oldum lpg için, ama artık yapacak bişey yok:(

Kadir_v
10-02-2014, 11:45
Kadir bey bende de 2009 model 308 1.6 THP 140 HP Otomatik var. LPG taktırmak istiyorum ama kime sorsam sizin aracınıza LPG takılamıyor diyorlar. Sizinki farklı motor mu?

Selam Murat bey.Benimki 2009 vti 120 hp 1.6. Bazı yerlerde takılmıyor dediler. Ama ben bursada prins taktırdım,tasarruf yönünden iyi ama sabahları çalışmada sıkıntı oluyor. Yani durum bu,yinede takılmıyor diye bişey yok,Erzurum takılmıyor dedi,Bursa yüzlerce taktık,neden takılmasın dedi:)

srknclb
11-07-2014, 19:55
hrkese iyi akşamlar 308 vti 120 beygir otomatik araba aldım. benzin fiyatları uçmuş malum. Bizimkide sanki benzinkolik. Benzine doymuyor. Forumdaki yorumları okudum. kimisi lpg takılır diyor kimisi takılmaz. Kimi sorunsuz kullandığını soyluyor kimi takdırgına pişman. Ne yapacağıma karar veremedim. Ne yapmalıyım

budsing
12-07-2014, 11:56
Bendede 120 bglik otomatik vardı . Akıllı kitli zavoliydi . Araç ta lpg seviyesi düşünce veya artınca stop ediyordu . İstanbuldan çıktım kahramanmaraşa kmye 18 kuruş yakmıştı az yakıyordu fakat arada stop ediyordu . Ustaya göstermiştim vti motorlara lpg sistemi zarar veriyor demişti .

iPhone 'den Tapatalk aracılığıyla

srknclb
16-07-2014, 01:13
prins taktırmayı düşünüyorum. Geçen servise gittim usta lpg den uzak dur dedi. Şehiriçinde benzine yetişemiyoruz. Ne yapacağımı şaşırdım

kemalakkan
17-07-2014, 06:18
Selamlar Öncelikle
Arkadaşlar bende 2008 model 308 vti premium var bende lpg araştırıyorum sanırsam brc nin vti motorlar için özel bir kiti var ama taktıran varmı yada takılınca sorun felan çıkarmışmıdır bilgim yok hatta arabayı bile satlığa çıkardım otomatik başka bir marka araba bakıyorum benzin pahalı yılda bir gezmeye gitsemde yine cok geliyor nediyebilirimki alternatiflerden başka bişeyler bulmaya calısyoruz acıkcası

308vti
02-08-2014, 09:39
Arkadaşlar aracıma brc lpg sistemi taktıralı neredeyse 2 sene oldu. Aracımda lpg ile ilgili hiçbir sorun yaşamadım bugüne kadar. Önemli olan markadan ziyade işçilik kalitesi. Aracıma ilk günden beri ucuz gaz doldurttum. Katkılı veya pahalı satılan gaz hiç almadım diyebilirim. 2 sene içinde aracımda arızalar çıkmadı değil ama hiç birisi lpg ile alakalı değildi. Sabah ilk çalışmada yaz kış titreme sorunu olmuyor. Lpg konusunda Allah yardım etti şanslıyım diyebilirim. Vti motorlara lpg olmaz lafına inanmıyorum. Yeterki servis kaliteli usta bilgili olsun. Uyguladığı işçiliğin arkasında olan firmayı bulmak önemli.

fztahmet
02-09-2014, 17:49
Merhaba arkadaşlar. Vti aracım için antalya veya alanyada lpg montajı için iyi bir usta Tavsiyelerinizi rica ediyorum.

RCZForever
01-09-2016, 14:52
Yakın zamanda Peugeot RCZ aracıma Prins - VSI 2.0. - DI kitinden taktırdım... Fiyatı 4.000 TL civarında... Yalnız lpg tüketimi yol bilgisayarında gösterilmiyor tecrübe ile ne kadar tükettiğini öğreniyorsun....Detaylı soruları olan arkadaşlara seve seve yardımcı olurum...

Selam arkadaşlar forumu taradım ama lpg li 308 ler hakkında fazla bir konu bulamadım , o yüzden bu konuyu açma gereği duydum. Çoğunluk dizelci ve benzinli az da olsa benim gibi lpg li araç kullanan arkadaşlar varsa burada deneyimlerini paylaşırlarsa faydası olacağı kanatindeyim. Performans, yakıt tüketimi, sıkıntılar gibi konularda paylaşımlar yaparsak taktırmayı düşünen veya alacak olan arkadaşlara yol gösterebileceğimizi düşünüyorum. İşte lpg hakkında söyleyebileceklerim;
Aracımı alalı 2 ay oldu aldığımda üzerinde lpg takılıydı dolayısıyle benzinli ile arasında performans farkı var mı yok mu tam olarak bilemiyorum yazlık performans lastikleriyle 195 km gördüm daha da gideri vardı kışlık lastiklerle ise 170 km gördüm ama hızlanma ivmelenmesi yavaş, ortalama yakıt tüketimim hıza göre değişmekte ama sehir içi 1 lt 10 km, şehir dışı 14 km kadar gidiyor diyebilirim. İlk çalıştırma da bazen rölanti dalgalanma yapıyor onun dışında şimdilik bir sıkıntısı olmadı. Reis usta benzinde 130 km 2500 d/d görebileceğimi yazmış ben 130 km 3500 d/d görüyorum lpg de bu performans konusunda bir fikir verir mi bilemiyorum başta da söylediğim gibi araçta yeni olduğum için şimdilik verebildiğim bilgiler bunlar deneyimli olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
Tüm arkadaşlara kazasız sürüşler dileğiyle, :iyi

RCZForever
06-09-2016, 14:29
Ben de RCZ aracıma yakın zamanda LPG taktırdım... Bu araca özel bir kit... Sorularınız olursa seve seve yardımcı olurum...