PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 407 peugeot giderken silkeleme yapıyor

muratyanık
23-10-2012, 15:19
merhaba arkadaşlar,
yaklasık 1 yıldır 407 dizel araç kullanıyorum,
5 aydır zaman zaman aracım giderken bazen gaza fazla basıncada oluyor
silkeleme yapıyor sanki gaz kesiyor gibi,titreme değil ama....
bu konuda servis bana yardımcı olamadı ,başına böyle birşey gelen varsa bana yardımcı olun lütfen....
çözemedim bir türlü neden yapar....bazen 1 hafta yapmıyor,bazen gunde 10 kere oluyor.....almış oldugum benzın kalıtelı benzın bp den alıyorum ....
saygılar

muratyanık
23-10-2012, 16:37
merhaba ana sayfada cevaplantı yazıyor konum için ,fakat cvb yok!!!!

FeRoz
05-11-2012, 06:17
merhaba.şahsen bu olah bendede varki tahminimce kullanım şeklinden dolayı.yüksek devirlerle kalkışlarda 1. ve 2. viteslerde yaşanıyor.bence sorun değil fiziksel bir olay bu.araç 1,5 ton ıvır zıvır ile 1,7 ton(sürücüde dahil :) ) eğer 1. viteste gaz kesme yapmaksızının 2 ye atar ve düzgün bir şekilde vitesi geçirirseniz bunu yapmıyor.geçiş sırasında gecikme olduğunda 2 ye attığınızda motor devirden .düşüyor ve 2 ye taktığınızda araç hafif yığılma yapıyor.bu yığılmanın yarattığı sarsılma gaz pedalına kesik basmanın başlangıcını oluşturuyor ve ortalama olarak 2500 devire kadar 2 3 kez sallıyor aracı.ana neden şanzuman ve pedal ilişkisi yani :)

Abdullah
05-11-2012, 10:48
merhaba ana sayfada cevaplantı yazıyor konum için ,fakat cvb yok!!!!

lütfen ünlem kullanımına dikat edelim!!!!!

Anasayfada cevap yazılmadan kimse konunuza cevaplandı yazmaz. Zaten o sistemin otomatik yazdığı birşeydir. Ayrıca isminizin muratyanık olduğunu biliyoruz önce aracınızın fotograflarını ekleyip aracınızıda tanıtmanızı forumumuzu sadece işinizi halletmek için kullanmamanızı buradaki dostluk ortamına katılmanızı öneririm.
Saygılar...

muratyanık
13-11-2012, 08:47
merhaba,yazınızı okudum,fakat bu olay bende yenı basladı,daha once boyle bırsey yoktu,biryerınde bir parcasında arıza var ama hangısınde bulamıyoruz.sızın soyledıgınızle ılgılı devrını bulamama ıle ılgılı bıse dıl bu,gıderken gaz kesıyor.bakalım bu hafta sonu yenı baska bır ustaya gostercem.
ıyı gunler dılerım.

FeRoz
20-11-2012, 17:18
merhaba,yazınızı okudum,fakat bu olay bende yenı basladı,daha once boyle bırsey yoktu,biryerınde bir parcasında arıza var ama hangısınde bulamıyoruz.sızın soyledıgınızle ılgılı devrını bulamama ıle ılgılı bıse dıl bu,gıderken gaz kesıyor.bakalım bu hafta sonu yenı baska bır ustaya gostercem.
ıyı gunler dılerım.

sorunun ne olduğunu paylaşırsanız bilgileniriz. :) teşekkürler

muratyanık
23-11-2012, 17:22
merhaba halen çözülemedi..........

Ekrem Sezer
23-11-2012, 23:25
aynı sorun bendede var. araba kimi zaman giderken gaz kesiyor.paazartesi servisteyim. sonucunu yazarım

parkmen
26-11-2012, 18:19
Arkadaşlar turbolarınıza da bir baktırın ama serviste değil pompacı'da işi sadece pompa, pönamatik. turbo tamiri ve bakımı olan bir yerde baktırın.

Ekrem Sezer
26-11-2012, 20:47
Bugün arabayı sabah servise bıraktım. Daha önce bir usta turbo demişti ama arabada güç kaybı yoktu. Bugünkü usta motor arızalarını söyledi ve 1920.eh kodlu Krank Devir Sensörünü değiştirdi. Şuan için bir problem yok ki 160 km hıza çıktım. Turbo arızası olan 1.6 Motorlu 1500 kilo bir araba nasıl 160 a çıkar :)

parkmen
28-11-2012, 18:34
Sorunun halledildiğine sevindim. Ben kesinlikle turbodandır demedim ki baktırmanda fayda var anlamında söylemiştin. Dizel araçlarda ekseriyetle bu tip tekleme egr valfinin kurum bağlamasından oluyor buda turbo bakımında meydana çıkıyor ama çok haklısın güç kaybı olup olmadığını sormadan tavsiye yazmıştım. Allah ağız tadıyla kullanmayı nasip etsin.

muratyanık
29-11-2012, 09:17
merhaba bende ona baktırcam ,cok tesekkur ederım .

ozel servıstemı degıstırdınız,kac paraya mal oldu acaba.

Ekrem Sezer
29-11-2012, 13:21
merhaba bende ona baktırcam ,cok tesekkur ederım .

ozel servıstemı degıstırdınız,kac paraya mal oldu acaba.

Evet izmirde özel giztuğda (yaşar üni kampüs arkası) değiştirdim. parça fiyatı 70 lira işçilik on yirmi birşey isterler. ben bakımla arada cıkardım.

muratyanık
07-12-2012, 11:05
merhaba,gecen hafta sonu ozel servıse gıttım,usta bence sensoru degıstırmeye gerek yok dedı(krank devır sensorunu)soktu yerınden ozel bır spreyle temızledı,sonra komple benzınle motoru yıkadılar,sensorlerın hepsını temızledıler,bu arada perıyodık bakımıda yaptırdım,suan ıcın sorun yok gıbı gozukuyor,aracın cekısı falan duzeldı,gıderken teklemde yapmıyor...kısmet bakalım ılerleyen gunlerde nasıl devam eder.bence bu araclarda 1.6 motoruda yoruyor.bence 2000 motor daha konforlu bu modellerde.bır arkdsımda varyakıtı benımkıyle aynı,tek far vergı farkı o da olsun artık.2000 motorları cok ıyı gıdıyor.
ıyı hafta sonları dılerım

demir_mert
07-12-2012, 12:04
merhaba,gecen hafta sonu ozel servıse gıttım,usta bence sensoru degıstırmeye gerek yok dedı(krank devır sensorunu)soktu yerınden ozel bır spreyle temızledı,sonra komple benzınle motoru yıkadılar,sensorlerın hepsını temızledıler,bu arada perıyodık bakımıda yaptırdım,suan ıcın sorun yok gıbı gozukuyor,aracın cekısı falan duzeldı,gıderken teklemde yapmıyor...kısmet bakalım ılerleyen gunlerde nasıl devam eder.bence bu araclarda 1.6 motoruda yoruyor.bence 2000 motor daha konforlu bu modellerde.bır arkdsımda varyakıtı benımkıyle aynı,tek far vergı farkı o da olsun artık.2000 motorları cok ıyı gıdıyor.
ıyı hafta sonları dılerım

100 km'de kaç lt yakıt tüketiyorsunuz?

muratyanık
08-12-2012, 11:19
merhaba ,şehir içinde 7 litre ile 8.5 arası değişıyor
gecen yaz uzun yol yaptım 5-5.5 lıtre yaktı.
sanki bıraz sehır ıcınde fazla yakıyor ama bu kasaya normaldir.
iyi gunler dılerım

tarabya100
17-01-2013, 19:07
Yaklaşık 1 sene 407sw kullandım arabayı ordu"dan aldım , kardeşim getirdi. ordu"dan istanbula geldiğinde arabanın otobanda giderken sallandığını hissettim balans gibi değilidi. motoru gösterdim tanıdık bir pompacı baktı enjektörlerinde sorun olabilir dedi . araba daha 59000 km"deydi kullanılan mazottan olabilir diyerek söküp baktı hakikattende enjektörün biri yanmıştı işemesi düzgün değilidi. 1 tane enjektör buldu taktı ve düzeldi....

tavsiyem öncelik aracınızda elektronik aksamında yada başka bir yerinde sorun yoksa sağlam bir pombacıda enjektörlerini kontrol ettirmeniz. ama öncelikle söktürmeden fiyat alınız

eray307
20-01-2013, 12:48
Merhabalar,
Aynı sorun bir süredir bendede var.Sebebini bilmesemde ne zamanlarda yaptığını çözdüm.Kısa kullanımlarda kesinlikle yapmıyor.Örneğin şehirler arası giderken 100-110 gitsemde yapmıyor,ama gaza yükleniyorum 190km hızla bir kaç dakika gidersem bu silkeleme olayını yapıyor.Yani motoru aşırı sıkıştırınca yapıyor.
Umarım sebebini öğrenip müdahale ederiz :(