PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : satılık 308 beyaz gösterge

kaan__
02-10-2012, 18:59
arkadaşlar elimde bir tane daha beyaz gösterge var düşünen olursa yardımcı olurum..
forumdan arkadaşlar aradığından sahibindene ilan vermedim..(daha önce burak arkadaşımıza vermiştim sorunsuz kullanıyor)
fiyat 400 tl

byhakan
02-10-2012, 21:49
308ler için kaçırılmayacak bir parça. hayırlı satışlar

uurgzl
03-10-2012, 03:00
comfort araca uyumlu mu ortadaki km göstergesinden dolayı soruyorum.Uyumluysa ilginebilirim

resim paylaşırsan daha iyi olur.

reisG
03-10-2012, 08:34
Comfort donanımlarda yan perde airbagler yok. Ömer'in alıp denendiği beyaz göstergeyi kendi comfortuna taktığnda perde airbagleri göremediğinden airbag arıza sinyali vermişti. Ancak bunun dışında sorunsuz çalışmıştı. Comfort donanımlı bir 308 e takılacak beyaz göstergenin yine comfort donanımlı bir 308den çıkan beyaz gösterge olması bu hata sinyalini vermemesini sağlayacaktır.

buraks
08-10-2012, 16:19
bende kaan'dan almıştım çok memnunum sıfır sorun
arabayı kattığı değeri tartışmıyorum bile

Red_label
08-11-2012, 18:23
Arkadaşlar merhaba Ortadaki bilgi ekranını nasıl temın edebılırım typec olanı ?

Cem B
08-11-2012, 20:13
Dostum benim aracım comfort ben taktım ilk çalıştıgında dııt uyarı sesi veriyor sora sorunsuz..3 saniye çekiyorsun o sorunu daha sora mükemmel oluyor.

tazcan
14-11-2012, 11:02
ben de sportium var manuel benim araca olurmu olursa düşünürüm nasıl irtibata geçeriz

Abdullah
15-11-2012, 10:51
ben de sportium var manuel benim araca olurmu olursa düşünürüm nasıl irtibata geçeriz

olur. Üyeye özel mesaj atabilirsiniz telefonunuzu o size döner.

kaan__
16-11-2012, 21:03
arkadaşlar gösterge satıldı...sanıyorum forumdan bi arakdaş izmire gönderdim

GOXIN
04-01-2013, 08:04
Hayırlı olsun. Bu beyaz göstergeyi bende istiyorum acaba başka nereden bulabiliriz,yardımcı olabilecek var mıdır? Ayrıca aracım 2012 Dizel Active Düz Vites tam uyumlu olur mu? Bu gibi ilaveler garanti anlamında sıkıntı çıkartır mı?

Teşekkürler.

Abdullah
04-01-2013, 08:55
Hayırlı olsun. Bu beyaz göstergeyi bende istiyorum acaba başka nereden bulabiliriz,yardımcı olabilecek var mıdır? Ayrıca aracım 2012 Dizel Active Düz Vites tam uyumlu olur mu? Bu gibi ilaveler garanti anlamında sıkıntı çıkartır mı?

Teşekkürler.

ebay den bakabilirsiniz. Dikiz aynanızın üzerinde emniyet kemeri uyarı göstergesi var ise tam uyumludur. Garantiden dolayı herhangi bir sorun yaşamazsınız çünkü orjinal ekipman takıyorsunuz.

reisG
04-01-2013, 09:45
Bu göstergeler ve elektronik sistemleri çok ilginç. Ömer, yurtdışından benzinli bir 308 de kullanılmış beyaz göstergeyi getirtti. Kendi aracı comfort paket ve dizel yani 4 airbag var ve bildiğiniz gibi dizel araçların devir göstergesi 6000 de sonlanıyor benzinliler 7000 de . Biz, gösterge takıldığında dizel motorun devirini yanlış gösterir diye düşündük. ancak sistem tanıdı ve doğru gösterdi. yani benzinli devir aralığı bulunan beyaz gösterge dizel motorun devrini doğru anladı ve ona göre gösterdi. sadece hatırladığım kadarıyla airbag arıza ışığı yandı o da önemli bir şey değildi. sebebi ni de Abdullah yukarıda yazmış zaten.

GOXIN
04-01-2013, 11:54
ebay den bakabilirsiniz. Dikiz aynanızın üzerinde emniyet kemeri uyarı göstergesi var ise tam uyumludur. Garantiden dolayı herhangi bir sorun yaşamazsınız çünkü orjinal ekipman takıyorsunuz.
Bunun için aracı teslim almayı beklemem gerekecek o zaman. Bilgi için teşekkür ederim. Peki bu göstergenın montaj aşaması nasıldır, bilginiz var mı? Yanı sökme işleminde sadece gösterge mi çıkartılıyor yoksa ne bileyim ön göğüs falan çıkartılıp mı takılıyor?

Edit: Ebayden getirtmek sıkıntı yaratmaz mı? Gumruk ve kargo parası açısından. Yurtdışı alışverıslerım oldu ama hepsı 100 Euro altındaydı. Bu bıraz fazla olacaktır.

reisG
04-01-2013, 13:55
GOXIN göstergenin sökülmesi ve takılması çok basit olduğu yere geçmeli olarak sökülüp takılabiliyor. Kokpit üzerinde herhangi bir çalışma yapılmıyor.
gümrüğe takılmaması için fatura bedeli olarak uygun bir rakam yazılmalı.

GOXIN
04-01-2013, 16:01
GOXIN göstergenin sökülmesi ve takılması çok basit olduğu yere geçmeli olarak sökülüp takılabiliyor. Kokpit üzerinde herhangi bir çalışma yapılmıyor.
gümrüğe takılmaması için fatura bedeli olarak uygun bir rakam yazılmalı.

Teknik ressam olduğum için elim sökme takma işine yatkındır, kendım yapabılırım o zaman. Gumrukte kutuya rakam yazdırmak kolayda, adamlar artık olayı çözmüşler pakete bakıp, fiyat biçiyorlar. Biraz riskli bir durum he hepsınde bakarlar mı bılınmez ama adamına denk gelmek lazım. Ayrıca ebay de ne dıye aratmamız lazım bu parçayı? Dashboard(Gosterge panelı) olarak arattım ama çıkmadı. Tam olarak ingilizce karşılığı nedir?

orhun57
04-01-2013, 17:50
Teknik ressam olduğum için elim sökme takma işine yatkındır, kendım yapabılırım o zaman. Gumrukte kutuya rakam yazdırmak kolayda, adamlar artık olayı çözmüşler pakete bakıp, fiyat biçiyorlar. Biraz riskli bir durum he hepsınde bakarlar mı bılınmez ama adamına denk gelmek lazım. Ayrıca ebay de ne dıye aratmamız lazım bu parçayı? Dashboard(Gosterge panelı) olarak arattım ama çıkmadı. Tam olarak ingilizce karşılığı nedir?

İnglizcesi dediğiniz gibi dashboard belki speedometer diye ararsanız öylede çıkabilir.

GOXIN
04-01-2013, 17:57
oyle arattigimda genelde cikma on gogus parcasi cikti. Bende acaba yanlis mi aratiyorum diye dusundum. Panel fln denedim onda da bir sey cikmadi.

orhun57
04-01-2013, 18:06
oyle arattigimda genelde cikma on gogus parcasi cikti. Bende acaba yanlis mi aratiyorum diye dusundum. Panel fln denedim onda da bir sey cikmadi.

Speedometer diye aradığınızda çıkması lazım bende çıkıyor ama beyaz yok. En azından şimdilik. Her zaman bulamazsınız zaten bulduklarınız çıkma olur oda denk gelir.