PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RCZ sorular ....

bladekel
27-09-2012, 14:00
Arkadaşlar selamlar....

Aracımı alalı 3 gün oldu, ilk izlenimlerim ; süper ötesi :) .

Ancak bazı sorularım olacak, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1- Bluetooth ile telefonumu araca bağlarken her seferinde karşılıklı kod mu girmem gerekiyor ?

2- Camlar aracı kilitleyince otomatik olarak kapanmıyor mu ? Ya da uzaktan kumandayla camları açıp, kapayabiliyor muyuz?

3- Telefon rehberinde bazı kayıtların isimleri "----" olarak gözüküyor. Sebebi ve çözümü nedir ?

4 - USB den bağladığımız flash diskin formatı ne olmalı , fat32 / ntfs ?

mimit
27-09-2012, 15:40
1) Tek bir defa telefon ile aracı eşleştirmek yeterli aslında ama bazı maka ve modeller otomatik bağlantı seçeneği olmasına karşılık her bağlantıda izin istiyor.(kod değil izin)

2) aracın camları otomatik olarak kapatması için kilitleme düğmesine 2 3 saniye basılı tutmanız gerekiyor.

3) Türkçe karakter yada özel karakterler sorun çıkarta biliyor ama onların yerine farklı simgeler gözüküyordu bende serviste yazılım güncellemesi ile çözülmüştü --- olayını bilemiyorum.

4) ntfs. teyp ib playlist desteğini daha çözemedim media player ve winamp listlerini görmüyor :S

bladekel
27-09-2012, 17:41
1) Tek bir defa telefon ile aracı eşleştirmek yeterli aslında ama bazı maka ve modeller otomatik bağlantı seçeneği olmasına karşılık her bağlantıda izin istiyor.(kod değil izin)

2) aracın camları otomatik olarak kapatması için kilitleme düğmesine 2 3 saniye basılı tutmanız gerekiyor.

3) Türkçe karakter yada özel karakterler sorun çıkarta biliyor ama onların yerine farklı simgeler gözüküyordu bende serviste yazılım güncellemesi ile çözülmüştü --- olayını bilemiyorum.

4) ntfs. teyp ib playlist desteğini daha çözemedim media player ve winamp listlerini görmüyor :S

şu cam işini ben mi beceremiyorum, yoksa bizimkinde bir sıkıntı mı var ??

kapıyı kilitledikten sonra, camlar açıkken, kumandanın kilitleme tuşuna uzunca basıyorum; yok , kilitlerken uzun basıyorum; gene yok....

peki cam açmanın bir yolu var mı kumandadan ???

Yasin CCK
27-09-2012, 17:58
Cam açma yok, kapama var. Kapanmıyorsa bir sıkıntı var.

TanerHoca
27-09-2012, 18:09
çağrı senden aracım bölümünde başlık açarak aracınla ilgili foto ve her türlü paylaşımı oradan yapmanı bekliyoruz. :havali

Alper90
27-09-2012, 18:28
Arkadaşlar selamlar....

Aracımı alalı 3 gün oldu, ilk izlenimlerim ; süper ötesi :) .

Ancak bazı sorularım olacak, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1- Bluetooth ile telefonumu araca bağlarken her seferinde karşılıklı kod mu girmem gerekiyor ?

2- Camlar aracı kilitleyince otomatik olarak kapanmıyor mu ? Ya da uzaktan kumandayla camları açıp, kapayabiliyor muyuz?

3- Telefon rehberinde bazı kayıtların isimleri "----" olarak gözüküyor. Sebebi ve çözümü nedir ?

4 - USB den bağladığımız flash diskin formatı ne olmalı , fat32 / ntfs ?
Numaraların neden öyle göründüğünü bilmiyorum bende olmuyor camlar kapanmıyor benim aracımda öyle her rczde öyledir usb bellek ise fat32 yada ntfs farketmiyor benim her ikisindede gördü ve dinleyebiliyorum müzikleri kod meselesi ise her zaman kod girmenize gerek yok tek seferlik o cihazda ve araçta bluetooth açıksa otomatik bağlanıyorlar birbirlerine bu kadar camları dert etme yok bana serviste demişlerdi yok diye ama varsada yok diyorlarsa bilemem benim servisim lanet olsun onlara yani o derece

bladekel
27-09-2012, 22:26
camların olmaması aslında önemli değil ama, önceki aracım megane 3 coupe idi, ve onda vardı.
alışkanlık olmuş.
camları kapamadan çıkıyorum, kumandadan kitliyorum... hadiiii camlar açık kaldı, gir bidaha camları kapa, çık :) bir sürü iş :)

Alper90
27-09-2012, 22:30
Haklısınız benim bazen kanat için oluyor o camları alıştım kapatıyorum ama kanat kalıyor bazen mecbur kapatıyorum sitede çocuklar oynuyor kanat açık kalınca :D

Yasin CCK
27-09-2012, 22:31
Koca RCZ'de otomatik cam kapama yok mu :S Şoke oldum :D

bladekel
28-09-2012, 07:36
Koca RCZ'de otomatik cam kapama yok mu :S Şoke oldum :D

Rezillik , sorma :)
Kanatta sıkıntı tabi :)

reisG
28-09-2012, 08:00
bladekel.
uzaktan kumanda üzerinden otomaik cam kapama var. fakat yazdığından yanlış bir işlem yaptığını görüyorum. Yapacaklarını şöyle anlatayım. araçtan indin kapıyı ittin kapandı sonra uzaktan kumandadaki kilit tuşuna uzun basıyorsun ve açık olan camlar kapanıyor bu işlemi yaparken aynı anda kapıları da kilitlemiş oluyor.
yani senin yaptığın gibi önce tuşa basıp kapıları kiltledikten sonra tekrar aynı tuşa uzun basıp camları kilitleme durumu hatalı....

Arka aktif spoiler durumu ise şöyle. Zaten kullanımda belli bir hızın üzerine çıkınca spoiler yükseliyor o hızın altına inince kapanıyor. Fakat sen bunu manuel olarak tuşla yaparsan hıza duyarlı otomaik sistem devre dışı kalıyor. manuel olarak açmış olduğun kanadı kapatmak istersen yine manuel olarak kapatmalısın.

bladekel
29-09-2012, 11:21
bladekel.
uzaktan kumanda üzerinden otomaik cam kapama var. fakat yazdığından yanlış bir işlem yaptığını görüyorum. Yapacaklarını şöyle anlatayım. araçtan indin kapıyı ittin kapandı sonra uzaktan kumandadaki kilit tuşuna uzun basıyorsun ve açık olan camlar kapanıyor bu işlemi yaparken aynı anda kapıları da kilitlemiş oluyor.
yani senin yaptığın gibi önce tuşa basıp kapıları kiltledikten sonra tekrar aynı tuşa uzun basıp camları kilitleme durumu hatalı....

Arka aktif spoiler durumu ise şöyle. Zaten kullanımda belli bir hızın üzerine çıkınca spoiler yükseliyor o hızın altına inince kapanıyor. Fakat sen bunu manuel olarak tuşla yaparsan hıza duyarlı otomaik sistem devre dışı kalıyor. manuel olarak açmış olduğun kanadı kapatmak istersen yine manuel olarak kapatmalısın.

kanat muhabbetini biliyorum, şu cam kapamayı bugün birdaha deneyelim ..... teşekkürler...

edit: cam kapamayı dediğiniz gibi denedim ama gene olmadı, sanırsam rcz de böyle bir özellik yok.... :(

Abdullah
30-09-2012, 17:55
Arkadaslar rcz de cam kapama yok nedeni ise camin kapiyi acarker ve kapatirken karoserden dolayi mecburi hareketi bende sasirmistim olmadigini gorunce ama bu durum rezillik degil karoserden kaynaklanan tasarimdann dolayi boyle yoksa comfort 308 e koyan rcz ye tabiki koyardi.

Serhat61
30-09-2012, 20:42
yalnız o açıp kapatırken camı zorunlu hareket eden bir çok coupe aracında bu özellik var,bence bu bir sebep olamaz

mtahakorkmaz
01-10-2012, 16:43
evett kumandadan cam kapama yok :D çok güzel deilmi :)

bladekel
05-10-2012, 20:33
Yepyeni sorularla karşınızdayım :)

Kışlık lastik için jantları küçültmeyi düşünüyorum da, minimum kaç inçlik jantlar takabiliyoruz , fikri olan var mı ?
Bir de jantların bijon aralıkları kaç ?

Alper90
05-10-2012, 20:48
18 takacaksın kış lastiklerinde sana epey maliyetli olacak :)

mtahakorkmaz
06-10-2012, 14:40
17" den küçük takamazsın lastik ebatında 205-55-17 :)

CKURT
04-12-2012, 04:20
Biliyorum çok gülüceksiniz ama bi soru sorucam bu arabanın far ayarı içeriden nereden yapılıyo :D ve sizde oluyomu bilmiyorum ama kapı cam açıkken kapatırken çok ama çok çirkin bi ses çıkartıyo sanki içinde bi parça oynuyo gibi yaptırdıktan sonra gene oldu bana çerçevesiz her coup arabada olur bu dendi ama benim z4 ümde böyle olmadı yani...bu arada camı kumandadan kapatamıyosunuz o olay benimde aklıma gelmişti servise fln araştırdım yok dediler o özellik

CKURT
04-12-2012, 20:02
Bide su sacma sapan enerji tasarufu modu nasil kapanir suan arabadayim kriz geciricm:)

mimit
04-12-2012, 23:41
Enerji tasarruf modu nu devre dışı bırakamıyoruz,aküyü korumak adına geliştirilmiş güzel bir sistem, belli zaman aşımı ve elektrik tüketimine göre araç akımı kesiyor,buda akünüzün ömrünü uzatıyor. müzik falan dinleyip araçta vakit geçireyim diyorsanız,,teybin güç kaynağını direk aküden sağlaya bilirsiniz.

Yasin CCK
04-12-2012, 23:56
Orjinal ses sistemi varken arabada müzik dinlemek işkenceydi, 5 dk da bir arabayı çalıştır işin yoksa :D

Sistemi değiştirince direk aküye bağladım kurtuldum bu dertten :music2

CKURT
05-12-2012, 08:03
Hazir yakalamisken sorim:) far ayari nereden yapiliyor, kapi acip kapatirkenkino cirkin ses normalmi, ve benim orta karar kilodan dolayi koltuk gicirdama yapiyo (kardesim bindigijde yapmiyo:gül5:) bunlari nasil giderebilirim

reisG
05-12-2012, 15:50
Far ayarı kokpitin sol kapı ile birleştiğ yerinaltındaki switch üzerinden yapılıyor normalde 1 de olmalı. kapı açılırken gelen ses problem değil bir wd 40 al menteşeler sık. koltuk gıcırdamaıs için sesi duymadan yorum yapmak zor. :)

rcz200
06-12-2012, 11:04
Far ayarı kokpitin sol kapı ile birleştiğ yerinaltındaki switch üzerinden yapılıyor normalde 1 de olmalı. kapı açılırken gelen ses problem değil bir wd 40 al menteşeler sık. koltuk gıcırdamaıs için sesi duymadan yorum yapmak zor. :)

RCZ de araçta viraja göre hareketli far sistemi bulunduğu için far ayarı otomatik olarak yapılıyor sol tarafta buton yok.
WD40 temizleyici sprey olduğu için sıktığınız yerdeki yağı daha da sileceği için gıcırdama artacaktır. Silikon bazlı sprey kullanılması gereklidir.

CKURT
10-12-2012, 08:19
RCZ de araçta viraja göre hareketli far sistemi bulunduğu için far ayarı otomatik olarak yapılıyor sol tarafta buton yok.
WD40 temizleyici sprey olduğu için sıktığınız yerdeki yağı daha da sileceği için gıcırdama artacaktır. Silikon bazlı sprey kullanılması gereklidir.
yolu göstermiyo resmen, kapının içinden gelen seste böyle camla kapının birbirinr çarpması gibi, koltukta içinfdeki yayların gıcırtısı :D