PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektronik Arıza

frtfrtfrtfrt
21-02-2010, 01:53
Arkadaşlar bugun Bornova Shell'den mazot aldım, araca binmek için kapısını açtığım anda farlar yandı, silecekler çalışmaya başladı, hemen kolları kontrol ettim kapalıydı, açıp kapamayı denedim kapatamadım. Kontağı çevirdim motor arıza ışığı ile birlikte kadranda bulunan ekranda ünlem işareti çıktı ve araç hiçbir şekilde çalışmadı, aynı anda konsolda bulunan bilgi ekranında "Fren Sistemi Arızası" ve bazen "Immobilizer Arızası" yazıları yanıp sönüyordu. Aracı çalıştıramadım, ve farları silecekleri kapatamadım. İterek uygun biryere çektim ve Peugeot Asisstance ı aradım durumu anlattım bilgilerimi aldılar ve en yalın servise ileteceklerini söylediler, bu sırada hala farlar açıktı ve silecekler kendi kendine çalışıyordu. Aracın kumandası kapıları kilitleme veya açma işleminide yapmıyordu. Peugeot servisiyle görüşürken ve servis aracı yolda iken aracım düzeldi, normale döndü. Bütün fonksiyonları denedim, hepsi sorunsuz çalıştı ve yaklaşık 50-60 km yol yaptım bu arızayı tekrarlamadı. Servisteki usta akü problemi olabileceğini söyledi. Haftaiçi uygun olduğum bir zamanda servise uğrayıp aracı kontrol ettireceğim. Elektronik beyinle iligili bir arıza olabileceğini düşünüyorum. Sizin yorumlarınız nelerdir? Daha önce böyle bir durumla kaşılaştınız veya karşılaşan duydunuzmu? Yardımlarınız ve yorumlarınız için teşekkürler. İyi akşamlar.

Abdullah
21-02-2010, 01:59
gerçekten çok ilginç bir durum benim başıma şuan için böyle birşey gelmedi inşallah sorun sadece aküden kaynaklanıyordur senin düşündüğün gibi beyinden olmamıştır. En yakın zamanda sorununun çözülmesi dileğiyle...

reisG
21-02-2010, 11:18
pek çok değişik marka araç kullanan arkadaşımın araçlarında da ilgin problemler oluyor ve hemen hepsi de bir kez olmakta onun için araca cin çarpmış sonra düzelmiş :)de ve unut gitsin. benim 206 da da bir kere yolda giderken tüm ışıklar yanmış ve stop etmişti. bir daha da böyle bir şey yapmamıştı.

MaLi
21-02-2010, 13:42
arabaya Gremlins girmiş olmasın
:) :)

frtfrtfrtfrt
21-02-2010, 16:28
Arabaya ne girdi ne çıktı bilmiyorum ama beni yarım saat benzin istasyonunda bekletti :) Umarım bu tarz bir arızayı tekrar yaşamam yolda kalmam :) Haftaiçi servise uğrayıp bilgi alacağım. :)

MaLi
21-02-2010, 16:32
onlarda büyük bir ihtimal ile herşey normal dicekler.
arızanın tespiti yapabilmemiz için arızanın olduğunda görmemiz gerek dicekler.

TanerHoca
21-02-2010, 16:37
onlarda büyük bir ihtimal ile herşey normal dicekler.
arızanın tespiti yapabilmemiz için arızanın olduğunda görmemiz gerek dicekler.

aynen mali.sadece şunu ekleyebilirim:tekrarlarsa bir getirin bakalım

ancak siz yine de bir servise gidin ve durumu iletin.umarım önemli bir sorun yoktur.

frtfrtfrtfrt
21-02-2010, 16:40
Telefonda görüştüğüm kişi bu arızanın; aracı bilgisayara bağladıklarında gözükeceğini söyledi ancak bende servisten sizlerin söylediği gibi cevaplar bekliyorum. Servis yolumun üstünde zaten, 5-10dk uğrayıp enazından bilgi alırım ve aksesuarlara falan bakarım :D

Yasin CCK
21-02-2010, 21:22
Telefonda görüştüğüm kişi bu arızanın; aracı bilgisayara bağladıklarında gözükeceğini söyledi ancak bende servisten sizlerin söylediği gibi cevaplar bekliyorum. Servis yolumun üstünde zaten, 5-10dk uğrayıp enazından bilgi alırım ve aksesuarlara falan bakarım :D

Doğrudur, aracı bilgisayara bağladıklarında hangi gün saat kaçta hangi arızayı verdiğini yazacaktır. Ama sanırım o gün ekranda yazan fren arızası Immobilizer Arızası olarak gözükecektir. Umarım nedeni bulunur ve tekrarlanmaz.

Ömer Gedik
21-02-2010, 23:27
Geçmiş olsun. Bilgisayara bakıldığında görünecektir. Umarım tekrar yaşanmaz.

steril
18-01-2013, 18:28
aynı arızayı bu akşam yaşadım forumda arayınca burayı buldum. 10 dakika kadar arkadaşın söylediklerinin aynısını yaşadım sonra servisçi bir arkadaşı aradım. Bana silecekler çalışıyor mu derken silecekler durdu ve arabayı çalıştırabildim. servise götürdüm tekrar yaşarsan kutup başını sök tak dedi çalışmazsa beyindendir dedi . bakalım umarım tekrar yaşamam sorunu yaşayan arkadaş okursa burayı 2010 da yazmış hatayı aynı sıkıntıyla karşılaştı mı tekrar cevaplarsa sevinirim.

Gökay
18-01-2013, 23:39
Aracınız 2009 model akünüzün ömrü bitmiş gözüküyor.

Akü ömrünün sonuna yaklaştığında araclarımzda aynı garip hataları veriyor :)