PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 406 - Açılış Sinyallerine Sislerin Bağlanması

Mert Ali
06-09-2012, 22:21
Benim aklımda olan birşeydi,ama bu elemanın yaptığı kapanınca kapanıyor. Benim istediğim açılış ve kapanış sinyalleri süresinde yanması ve kapanması,yani yaklaşık 3 saniye.

http://www.youtube.com/watch?v=rlPKRiDKhLA&blend=2&lr=1&ob=5

EmRaH.
07-09-2012, 07:29
bi nevi amerikan park gibi istiyorsunuz dimi :)

Abdullah
07-09-2012, 07:50
güzel düşünce bende 308 premiumlarda olan kumandadan açma düğmesine basınca farların yanmasını çok istiyordum birkaç elektrikciye sordum hepsi pejonun elektriğiyle uğraşma abi cevabı verdi :D

reisG
07-09-2012, 11:46
birkaç elektrikciye sordum hepsi pejonun elektriğiyle uğraşma abi cevabı verdi :D

işin özü bu fransız araçların elektriğiyle uğraşmamak gerek....biranda istendiği gibi farlar yanarken araç çalışabilir veya merkezi kilit devre dışı kalabilir. bende teybi taktırırken mevcut ses sistemine dahil edelim mi diye sordum. ama abi nema lazım fransız aracıdır dokunmayalım dedi harici ve bağımsız hat çekmiştik.

Mert Ali
07-09-2012, 13:18
bi nevi amerikan park gibi istiyorsunuz dimi :)

Yok abi kumandadan açınca sislerin yanıp sonra tekrar sönmesini istiyorum.
Döner istiyorum ama dönmesini istemiyorum gibi oldu :D

Mert Ali
07-09-2012, 13:22
güzel düşünce bende 308 premiumlarda olan kumandadan açma düğmesine basınca farların yanmasını çok istiyordum birkaç elektrikciye sordum hepsi pejonun elektriğiyle uğraşma abi cevabı verdi :D

Başa bela abi. Arabanın katlanır aynalarını yapayım dedim. 1 tanesi bozuk diğeri sağlam. İkiside bozuldu :D sonra tekrar yapayım dedim bu sefer sol taraftaki aynanın ayna camını sökerken çatlattım. 2 tane yeni ayna almam lazım babalar gününe kadar :D :D yemeyip,içmeyip alıcam 2 tane ayna. 1000 lirayı gözden çıkardım.

Abdullah
07-09-2012, 13:36
Başa bela abi. Arabanın katlanır aynalarını yapayım dedim. 1 tanesi bozuk diğeri sağlam. İkiside bozuldu :D sonra tekrar yapayım dedim bu sefer sol taraftaki aynanın ayna camını sökerken çatlattım. 2 tane yeni ayna almam lazım babalar gününe kadar :D :D yemeyip,içmeyip alıcam 2 tane ayna. 1000 lirayı gözden çıkardım.

işin zor valla :D

Mert Ali
07-09-2012, 14:00
Babamla bozuştuk zaten :D Yapamayacağın işe niye atlıyosun? atmısın sen olum diyo :D

Soylukan
07-09-2012, 14:06
Türkiye'de işini bilmeyen kalas ustalar yüzünden(hem mekanik hem elektronik) hem ne etliye sütlüye bulaşırlar hem bide Fransız arabalarını suçlarlar. Tamam Fransız araçlarının kablo tesisatı ve genel kablo kalitesi çok yüksek değildir ama bu fransız arabalarını kötüleyenler değil midir airbag ışığını kesmek için sisteme yeni yol açıp kısadevre yaptıran? Bu herşeyden önce kendi ustalarımızın beceriksizliği ve kendilerini geliştirmek için hiç çaba göstermemelerinden ileri geliyor, "Fransız aracın elektriğine bulaşma" bu mantıkta olan biri kendini mesleki açıdan geliştirebilmesi mümkün müdür Allah aşkına?

http://toby.or.tv/

Yukarıdaki sitenin sahibi, 406coupeclub.com forumunda da yazan Japon sade bir vatandaş, Mert arkadaşımızın söylediği hatta birçoğumuzun hayal bile etmediği şeyleri ledlerle gerçekleştirmiş, projelerine bakarsanız inanılmaz işler var. Fransız arabası diyip geçse miydi, alın size çok iyi bir örnek, Türk ustaları da bakıp ibret mi alır, yoksa utançlarından kendilerine elektrik mi verir bilemem.

Mert Ali
07-09-2012, 14:45
Çok haklısın Burak abi. Sonuna kadar katılıyorum. Ustaların mantığı nerde trak orda brak.

Adam neler neler yapmış :) Ön farlardaki ampulleri beyaz yapasım var ama dayanımı az,xenon yaptırsam mercekli değil. Karışık durum.

mimit
08-09-2012, 14:06
korkuların üzerine gitmek taraftarıyım daha önceki fransız araçlarımın da elektrik tesisatı ile çok oynadım hiç bir şey olmadı sadece iyi bir usta bulmak gerekiyor video daki arkadaş sisleri tavan aydınlatmaları ile eşleştirmiş bu kolay bir işlem.

Başlıktaki soruya gelince ek bir hat ve gecikme rölesi ise bu iş halledilebilir yada bu iş için karşılama modulu denen moduller var onlardan kulanılabilir. sis,uzun, kısa, sinyaller neye isterseniz bağlaya bilirsiniz.

Mert Ali
08-09-2012, 15:33
Teşekkür ederim Mehmet abi :) bu iyi oldu. Ben elektrik işlerinden pek anlamam ama tarif ederken rahatlık olacak...

mmutlu
14-04-2013, 20:28
Mert Ali ben gündüz farı modülü bağladım kendime onun böyle özelliği var :)

Mert Ali
14-04-2013, 23:26
Abi sonradan takılan far sensörlerindede var böyle ama vazgeçtim bu işlemden. :)

Bekir
29-04-2013, 00:02
Mert çok isabetli bir karar vermişsin :havali aynaları ne yaptın hala arızalımı ben hallederim bilgin olsun

Mert Ali
29-04-2013, 00:06
Yok abi aynalar hala aynı :) Nasıl halledeceksin ? Buldun mu bir çare

Bekir
29-04-2013, 00:18
Yok abi aynalar hala aynı :) Nasıl halledeceksin ? Buldun mu bir çare

Mert Sen bari yapma Bilindik arıza ve çözümleri kısmında sayfa 5 resimli paylaştım sende yorum yazmıştın unutmuşsun belliki ama hala çok güzel çalışıyorlar üstelik hergün sabah akşam açıp kapatıyorum.

Mert Ali
29-04-2013, 00:22
Heeee :) tamam abi,biliyorum onu. O şekilde tekrar denerim boş bir vakitte. Aynayı sökeyim derken ayna camınıda çatlattım ondan biraz tereddütlüyüm.