PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikletlere Dikkat!

Ömer Gedik
19-02-2010, 15:45
Arkadaşlar bugün şirketimizin Scoter'ıyla bir yere gitmek için harekete geçtim. Motora bindim tam şirket kapısından çıkacak iken bir Renault Broadway in geldiğini görüp kenara çekildim. Şirkete girerken sağa dönüp duracaktı. Bende aracın sağındaydım. Benim üstünde bulunduğum motoru arka egsoz dan sıkıştırarak duvar ile araç arasında sıkıştırdı. Ben hareket halinde değildim. Araç ile geniş dönebilecekken çok dar döndü. O arada ciddi bir sıkışma tehlikesi yaşadım motoru öne attım kendimi direğin arkasında bıraktım motor yere düştü. Bende ise konuşmaya değmeyecek diz üstünde bir morluk ve ayak bileğimde iki minik sıyrık oluştu. Çok önemsiz şeyler ama orada ciddi bir sakatlık ta geçirebilirdim. Beni deli eden şey başta kafa kafaya gelmemize rağmen ayrıca Scooter'ın sesine rağmen aracı park edip şirket içinde bir yere giren sonra seslenmemizle farketmedim diyen aracın kullanıcısıydı.

MaLi
19-02-2010, 15:47
geçmiş olsun Ömer.

Ömer Gedik
19-02-2010, 15:51
Sağol Mali, bu arada kafalarda soru işareti kalmasın A2 ehliyetim var :)

Yasin CCK
19-02-2010, 15:52
Ucuz atlatmışsın Ömer, geçmiş olsun.

reisG
19-02-2010, 15:58
Ömer çok geçmiş olsun. motorsiklet/scooter kullananlara karşı düşmanlık besleyen o kadar insan varki. -ki seninki tamamen göre göre lades olmuş. çok dikkatli olmak lazım.
bizim denizcilikte bir ingiliz sözü vardır. karşıdan gelen kaptanın deli olduğunu düşün ona göre manevra yap. yani işin özü sola sinyal verecekse sağa döner gidecekse durur. görüyorsa belki de görmemiştir.

Abdullah
19-02-2010, 16:06
Ömer çok ama çok geçmiş olsun ben şayet 9 yaşından itibaren motorsiklet kullanan biri olarak çok iyi anlıyorum ve bu yazın için sana teşekkür ederim 3 defa kaza geçirdim ben bunların 2 tanesi ölümcüldü kıl payı yırttık kefeni biri önemsizdi uçuruma yuvarlandık sadece ama İstanbulda Reis abinin de dediğin gibi o kadar düşman var ki anlatamam sanki adamlar biz trafikte bekliyoruz onlar beklemiyor diye hırs yapıyorlar tekrar çok geçmiş olsun yinede bileğin için doktora görünmeni tavsiye ederim çatlak olmasın şayet benim 2 bileğimde çatlak.

TanerHoca
19-02-2010, 16:14
ömer büyük geçmiş olsun.verilmiş sadakan varmış.trafikte yaşam pamuk ipliğine bağlı...

abdullah önemsiz diye bahsettiğin uçuruma yuvarlandığın kaza mı :o ???

Abdullah
19-02-2010, 16:20
Taner Hocam diğer 2 kazamdan biri kamyonun altından sağ salim çıkmak diğeri de bir otomobilin yandan çarpmak suretiyle beni fırlatıp bariyerlerle bir yapmasından sonra uçuruma yuvarlanma biraz hafif ve önemsiz kalıyor. Hala izlerini taşırım kafamdaki 6 dikişlik yarıkdan bacaklarımdaki izlerden ve ömür boyu bana miras kalmış olan bilek çatlaklarımdan ve bel fıtığımdan ;D >:D

TanerHoca
19-02-2010, 16:28
Taner Hocam diğer 2 kazamdan biri kamyonun altından sağ salim çıkmak diğeri de bir otomobilin yandan çarpmak suretiyle beni fırlatıp bariyerlerle bir yapmasından sonra uçuruma yuvarlanma biraz hafif ve önemsiz kalıyor. Hala izlerini taşırım kafamdaki 6 dikişlik yarıkdan bacaklarımdaki izlerden ve ömür boyu bana miras kalmış olan bilek çatlaklarımdan ve bel fıtığımdan ;D >:D

ne diyeyim Allah korumuş.motosiklet bana göre değil.

Abdullah
19-02-2010, 16:31
gerçekten korudu hocam ve birazda babamdan yasak yedim otomobili hiç sevmezdim param olunca direk gider motorsikletlere bakardım ama baba yasak koydu 308 i aldık artık bende de pek istek kalmadı ama yanımdan bir motorsiklet geçtiğinde kalp atışlarımın hızlanmasını kesinlikle önleyemiyorum gerçekten motorsiklet çok başka birşey insanın kanına işliyor vazgeçemiyorsunuz resmen hastalık halini alıyor. Hele de çok küçük yaşlarda başladıysanız.

Yasin CCK
19-02-2010, 16:33
Vay be Abdullah sen baya bir terminatör çıktın yav :)

Ömür hakikatten pamuk ipliğine bağlı, dikkat edelim arkadaşlar...

Abdullah
19-02-2010, 16:34
kazalardan sonra tam terminatör oldum platinleri çıkarmasalardı daha bi havalı olacaktı ama çıkardılar ;D

Ömer Gedik
19-02-2010, 16:36
Sağolun Arkadaşlar, Abdullah gerçekten çok önemsiz şeyler bendekiler. Bu arada motorla ilk kazamı da atlatmış oldum. Sana da büyük geçmiş olsun. Feciymiş. :S

Sözün özü lütfen motosiklet sürücülerine dikkat edelim. Otomobiller gibi koruma maalesef yok.

Enes Gedik
19-02-2010, 17:01
Sadece motosikletlilere değil bisikletlilerede böyle davranılıyor. Bazı insanlarda nedense 2 teker düşmanlığı var.

mistiks
19-02-2010, 17:21
çok geçmiş olsun dostum,Allah beterınden korusun (hepimizi).

okann
19-02-2010, 18:02
Büyük Geçmiş Olsun.

okan
19-02-2010, 18:15
Ömercim çok geçmiş olsun ya üzüldüm walla,malum biliyorsun motosikletlerin trafikte neler çektiğini anlamışsındır.Gerek trafikte gerek park halinde başımız beladan kurtulmuyor:((Geçen arkadaşımın silverwing e park halindeyken çarpıp düşürdüler adam bide ne oldu ya düştüyse düştü kaldır birşey olmaz havalarında geldi 1600 lira masraf çıktı bu da işin maddi boyutu:((Forum peugeot olarak motosikletleri farkedelim lütfen!!!

GLR
19-02-2010, 19:21
Ömer çok geçmiş olsun kardeşim motorlara dikkat etmeliyiz trafikte geçerken sağdan soldan sıkıştıran yol vermeyen arabalar çok görüyorum.Benim babamında chopper motoru vardı yazlıkta dururdu onu sattırdım şimdi bir tane scooter var ben yinede kullanmıyorum sonuçta burası İtalya Roma değil İstanbul!

Ömer Gedik
19-02-2010, 23:36
Teşekkürler Arkadaşlar, sıcağı sıcağına mı farketmedim bilmiyorum biraz ağrım var şimdi... Sağ bacak-bel ve hafifte sağ kolum ağrıyor.

Ben yolda motosiklet gördüğüm anda kenara çekilip yol veririm. Ayrıca motosikleri sıkıştıran zihniyetide hiç anlamam. Hayır nasıl bir haz alınabilir ki :???

Abdullah
19-02-2010, 23:54
Ömer lütfen doktora git hatta acilen git film çektir mutlaka sağlık bu ihmale gelmez.

mygold
19-02-2010, 23:58
gecmıs olsun. :-[

Ömer Gedik
20-02-2010, 08:59
Ömer lütfen doktora git hatta acilen git film çektir mutlaka sağlık bu ihmale gelmez.

Abdullah şimdi iyiyim bende fıtık varda sanırım dün o ağrı yaptı bende tam anlamadım. Zaten kazada ne oldu onuda anlayamadım.

reisG
20-02-2010, 09:03
Ömer bugün nasılsın? bu tip kazalarda sonraki zamanda ağrılar çıkabilir. arada bir buz tedavisi yapsan iyi olur. Bende de bel fıtığı var. 1,5 yıl evvel başladı çok kötüydüm. beyin cerrahı hemen ameliyat dedi. ama ameliyat buişi dah kötü yapıyordur. hemen kilo veridm. bir fizik tedavi doktorundan belli kültür fizik hareketlerini öğrendim. ve dikkat etmeye başladım. şimdi çok iyiyim.sıkıntı yratırsa 3 çeşit ilaç var onları kullanıyorum.
bir ara sana bunların isimlerini veririm.

Ömer Gedik
20-02-2010, 09:10
Sağol reisG şimdi iyiyim. Ağrı dan çok adama sinirliyim :S Ben fizik tedavi aldım çok oturmadığım sürece fıtıkla ilgili sıkıntım olmuyor. ters hareket yapmamaya ve ağır kaldırmamaya dikkat ediyorum.

BahadırALTUN
20-02-2010, 10:06
Çok geçmiş olsun. Bununla atlatığınıza şükür.

otmotvmhndsi
20-02-2010, 13:27
Ömer dostum geçmiş olsun konuyu yeni görüyorum... Büyük geçmiş olsun, dikkatli olmakta bazen bir işe yaramıyor başkaları dikkatsiz olunca...

mistiks
23-02-2010, 11:28
Ömer,Nasıl oldun arkadaşım ? biraz daha iyisindir umarım :-\

Ömer Gedik
23-02-2010, 14:59
Bir sıkıntı yok şu an hepinize teşekkür ederim. :)