PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kadıköy'den selam getirdim yok mu alan?

atrin
28-08-2012, 12:43
Arkadaşlar merhaba;

Adım İlker, 1982 İzmir doğumluyum. 30 yaşındayım, İstanbul Kadıköy'de ikamet etmekteyim. Evliyim, 10 günlük bir kızım var. İş yerim şu an için Bayrampaşa'da. Ancak bir kaç ay sonra İkitelli Organize Sanayiye taşınacak (yakıt masrafına bak peh peh peh).

Şu an eşimin olan 2010 model Honda Jazz'ını kullanıyorum. Hamilelik süresinde eşimin aracını kullandığım için kendi aracımı satmıştım. Bu aralar tekrar araç araştırırken 206 kasasından beri hoşuma giden bir araç olan Peugeot'nun 308 modeli iyice aklıma yattı.

Bir aksilik çıkmazsa bugün-yarın bir adet 308 Active 1.6e-Hdi start-stop Auto6r araç alıp aranıza karışmayı düşünüyorum.

Bu forumu Peugeot Can'da çalışan BZK takma isimli arkadaşımız test sürüşümüz esnasında tavsiye etti ve kendimi tanıtmamı unutmamayı tembihledi =).

Umarım burada Peugeot ve 308 hakkında daha detaylı bilgilere sahip olup, daha çok şey öğrenebilirim.

Sevgiler;

İlker.

Ghost Hunter
28-08-2012, 12:48
Arkadaşlar merhaba;

Adım İlker, 1982 İzmir doğumluyum. 30 yaşındayım, İstanbul Kadıköy'de ikamet etmekteyim. Evliyim, 10 günlük bir kızım var. İş yerim şu an için Bayrampaşa'da. Ancak bir kaç ay sonra İkitelli Organize Sanayiye taşınacak (yakıt masrafına bak peh peh peh).

Şu an eşimin olan 2010 model Honda Jazz'ını kullanıyorum. Hamilelik süresinde eşimin aracını kullandığım için kendi aracımı satmıştım. Bu aralar tekrar araç araştırırken 206 kasasından beri hoşuma giden bir araç olan Peugeot'nun 308 modeli iyice aklıma yattı.

Bir aksilik çıkmazsa bugün-yarın bir adet 308 Active 1.6e-Hdi start-stop Auto6r araç alıp aranıza karışmayı düşünüyorum.

Bu forumu Peugeot Can'da çalışan BZK takma isimli arkadaşımız test sürüşümüz esnasında tavsiye etti ve kendimi tanıtmamı unutmamayı tembihledi =).

Umarım burada Peugeot ve 308 hakkında daha detaylı bilgilere sahip olup, daha çok şey öğrenebilirim.

Sevgiler;

İlker.
ALÜKÜM SELAM:) BUYRUN İZLEYİN:)

http://www.youtube.com/watch?v=QlbVZgx2Dq0

Abdullah
28-08-2012, 13:01
Selam alan olmaz mı hiç aleykümselam. Aracınız şimdiden hayırlı olsun. Desenize aracı aldıktan sonra buluşmalarımıza artık bir 308 daha dahil edeceğiz. Eğer fiyat çok olmazsa Can ın showroomunda bulunan sportium paketli 308 i almanızı tavsiye ederim. Ben geçenlerde inceledim gerçekten çok iyi.

reisG
28-08-2012, 13:02
Aramıza hoşgeldiniz. Yeni doğmuş kızınıza upuzun ve sizlerle birlikte yaşayacağın sağlık dolu bir yaşam dilerim.
Bende eski bir 206 kullanıcısıyım. Ardından 308 e geçtim. Öncelikle çocuklu ailelerin herşeyini taşyacak kadar geniş ve rahat bir araç HDİ auto 6 r ile hem az motorin tüketen hemde sol ayağınıza tatil yaptıran bir araca sahip olacaksınız. Ancak auto 6R bir otomaitk vites değildir. otomatikleştirilmiş bir manuel şanzımandır. Özellikle makyajlı 308lerde ki auto 6R sistemi eskinie nazaran yaklaşık % 40 daha seri ve dinamik oldu. Bu tip vites kutusunun belli kullanım özellikleri var. En önemlisi trafikte beklemelerde mutlaka vitesi boşa atın ve el frenini çekin. Çünki bu tip ototmatikleştirilmiş manuel şanzımanlarda vites Drive veya auto pozisyonunda iken sistem sürekli debriyajı aktive eder bu sürüş anında problem değildir ancak durmalarda baskı balataya aşırı yük bindirir ve normalden daha çabuk sürede balataları yersiniz. Bunun dışında hill holder sistemi ile yokuşlarda 3 sn.lik bir bekleme şansınız vardır bu süre zarfında aracın geriye kaydırmaz. sisteme alıştığınızda ve bu kurallara uyduğunuz çok faydasını görürüsünüz . Forumda bu tip vites kutusunun kullanımı hususunda detaylı bilgi olan bir topic mevcut.
Benim ofisimde altunizade millet parkında yeni aracınız ile kahve içmeye beklerim.Bu arada hengi rengi tercih ettiniz. Birde eğer yeni bebeğiniz olduğundan onu güneşten korumak için cam filmi yaptırmaz iseniz mutlaka aksesuar olarak satılan arka kapı ve arka cam için özel perdelerden alın derim. çok faydalı oluyorlar.

mygold
28-08-2012, 13:20
aramıza hoşgeldiniz. ayrıca gozunuz aydın.. keyıflı forumlar :nargile..

TanerHoca
28-08-2012, 13:39
merhaba ilker. sana foruma, küçük kızına da dünyaya hoşgeldin diyorum. :)
Allah analı-babalı büyütsün.

EmRaH.
28-08-2012, 14:23
hoş geldiniz aramıza

reisG
28-08-2012, 14:45
İlker , karşılama bandolu mızıkalı oldu. Zaten hep böyle merhaba deriz.....

atrin
28-08-2012, 15:15
Merhaba diyen, demeyen ve iyi dileklerini sunan herkese çok teşekkür ederim. Karşılamanız ciddi olarak çok mutlu etti. =)

Birazdan şu an kullandığım Jazz'ın fotoğraflarını uygun bölüme koyacağım. Yavaş yavaş ısınmaya başlayalım foruma.

Tekrar teşekkür ederim. =)

Aramıza hoşgeldiniz.

reisG hocam;

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Hali hazırda yarı otomatik şanzıman (i-shift) kullanıyorum. Bu konuda biraz bilgim var ancak Auto6r için farklılaşmalar illaki vardır. Sonuçta yarı otomatik olmasına rağmen farklı bir şanzıman. Forumda bahsettiğiniz konuyu da okuyup inceleyeceğim.

Not: Sanıyorum siyah renk varmış ellerinde. Zaten siyahı hep sevmişimdir. Bakımı zordur ama en güzel renktir bana göre (eşime göre kendi arabasının rengi en güzeli gerçi). Hali hazırda Jazz'da cam filmi kullanıyorum zaten 308'i alırsam da mutlaka uygulatacağım büyük rahatlık oluyor. Zaten artık muayenelerden de rahatlıkla geçebiliyoruz.

atrin
28-08-2012, 15:20
Sanıyorum buraya da koysam olur =)

http://f1203.hizliresim.com/v/p/3qbm7.jpg

http://f1203.hizliresim.com/v/p/3qbmr.jpg

gokhancpt
28-08-2012, 15:56
hiç selam alınmaz olurmu ilker:arkadas
aramıza hoş geldiniz ve yeni doğmuş kızınızada uzun, sağlıklı bir ömür dilerim.
308 güzel bir seçim, memnun kalacağınıza inanıyorum, tabi reisin de söylediği gibi auto 6r de bazi hususlara dikkat ettiğiniz müddetce bir sıkıntınız olmayacaktır.
keyifli forumlar...

reisG
28-08-2012, 15:58
Jazz'ın rengine hayran kaldım. Nazar boncuğu da çok yakışmış. Hem Jazz hem de yeni 308 ile kazasız yolculuklar dilerim. Küçük hanımefendi için çocuk koltuğunu da eksik etmeyin.....

gokhancpt
28-08-2012, 15:59
Jazz'ın rengine hayran kaldım. Nazar boncuğu da çok yakışmış. Hem Jazz hem de yeni 308 ile kazasız yolculuklar dilerim. Küçük hanımefendi için çocuk koltuğunu da eksik etmeyin.....
reis'e katılıyorum, hakkaten çok güzel bir renk:nazar

TanerHoca
28-08-2012, 16:01
eğer benzin motorlu bir araç alacak olsaydım bu kesinlikle honda jazz olurdu.
renk de bu renk. :iyi

mahmut
28-08-2012, 16:29
aramıza hosgeldiniz keyifli formlar:)

eyup_31
28-08-2012, 17:03
ilker hoşgeldin keyifli forumlar, araç da bebek de hayırlı olsun:)... forum ahalisinin son zamanlar da hep kızları oluyor 2.5 ay kadar önce benim kızım oldu ardından bahadır altun galiba mesut ve bir arkadaşın daha kızı olmuşdu

atrin
29-08-2012, 12:11
Tekrar teşekkürler arkadaşlar. Evet Jazz'dan çok memnunum maşallah diyelim =) Ama artık bu araçtan elimi eteğimi çekme vakti yavaş yavaş geldi.

Sanıyorum buluşmalara katılmaya başladığımda bir süre sonra aile pikniği moduna gireceğiz gibi görünüyor =) Ne güzel herkesin bebeği olmuş =) çok mutlu edici. Allah; sağlıkla, analı ve babalı, mutlu bir şekilde büyütmeyi nasip etsin inşallah.

Ayrıca şöyle bir konu açtım. 0 Km 308 fiyatıyla ilgili.

http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?4078

Sorumu sormayı uygun bulmadım belki faydalanmak isteyen arkadaşlar da vardır.

Sevgiler.

BZK
30-08-2012, 15:14
ilker bey hoşgeldiniz foruma inşalla aracı alıncada ilk buluşmada hep beraber bir arada oluruz:D

atrin
30-08-2012, 15:42
ilker bey hoşgeldiniz foruma inşalla aracı alıncada ilk buluşmada hep beraber bir arada oluruz:D

İnşallah BZK kardeşim. Ayrıca buraya gelmeme vesile olduğun için tekrar teşekkür ederim. =)

converse10
02-09-2012, 21:05
aramıza hoş geldin

Fenomen
02-09-2012, 22:43
Hoşgeldiniz iyi forumlar dilerim :)

atrin
03-09-2012, 09:51
Herkese çok teşekkürler. =)

406 niko
03-09-2012, 13:05
aramıza hoş geldin ilker hayırlı forumlar