PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 406 motor arızası

dragon6400
22-08-2012, 23:16
1997 model 406 SV aracım var motor gaz uyumu sağlamıyor araç gaz yemiyor ve sabah ilk çalıştırmada aşırı tekleme yapıyor,gaza bastığımda araç birden kapanıyor ve gaz yemiyor sonra açılıyor fakat buseferde araç arkadan biri asılıp bırakıyormuş gibi tutukluk yapıyor ne yaptı isem arızaya çözüm bulamadım bana yardım edebilirmisiniz teşekkürler.

parkmen
23-08-2012, 10:09
Merhaba hosgeldin, sıkıntıyı biraz daha acarsan daha iyi yardımcı olabiliriz ARACIN yakıt cinsi nedir bazlı ise sistemin markası ARACIN kilametresi ağır bakımları yapildi mı? Yapıldıysa kaç kilometre oldu yapilali pardon bu arada isim neydi ?

dragon6400
23-08-2012, 22:42
slm adım ramazan araçta landirenzo sıralı sistem var bugün aracı yetkili servise verdim silindir kapağını söktüler 3 nolu silindirde subablar yanık çıktı. teklemenin sebebi bu diyorlar araçtaki sıkıntı tam olarak şu idi:sabahları araç ilk çalıştırmada motor çok güçsüz çalışıyordu ayrıcada tekliyordu ısındıktan sonra ise gaz verdiğimde araç önce yığılma yapıyor ve hızlanmıyordu inşaallah problem çözülecek servis bunu yani silindirleri söyledi bakalım sonuç ne olacak bekliyorum hayırlısı

dragon6400
23-08-2012, 22:47
406 çok güzel araç fakat bu problem beni yordu ama çözülürse çok şeyler yapacağım araca iyi modifiye fikirlerim var 406 ların şehir içi ve şehir dışı yakıtları km de ne kadar gazlı yada benzinli şimdiye kadar bu problemlerden dolayı yeterli doğru bilgi aldığımı düşünmüyorum uzun yolda km de 250 kuruş yaktı süratimde 100 km ortalama idi motor yapıldıktan sonra nasıl olacak merak ediyorum bu arada lastiklerim 225-45-17

Bekir
23-08-2012, 22:48
Öncelikle hoşgeldiniz aracınızı sürekli gaz da kullanıyorsanız sabahları veya uzun bekleme sonucu ilk çalıştırmada araç benzinle çalışıp gaza geçtiği süre içerisinde bu tekleme ve gaz yememe sorununu yapabilir gaza geçtiği anda rahatlar arada sırada yani gün aşırı bellli bir mesafeyi aracınızı benzinle kullanın ve kıyaslama yapın zaten arasıra benzinle kullanmanızda fayda var.
Benim lastiklerimde 225 45 17 uzun yolda 120 130 hızla 230 krş şehir içi 270 krş civarı gaz tüketiyor

parkmen
24-08-2012, 17:51
Kardesim bence servisin teşhisi çok yerinde. Benimde aracım gazli atiker taktirdim Bekir Abi'mizin söylediği gaz benzin arası geçişlerde ki tekkeme bende çok çok az ve tekkeme çok normal aracı. Yakıt cinsi degisirken afallamamasi garip olur. Benim lastiklerim 205/55r16 yakıt tüketimi ne oranda dersen 30 litre fazla sehir ici kullanımda 240 km sehir dısında da 340 km yol kat etmekteyim.

vkaplan
30-01-2013, 19:40
Arkadaşlar herkese merhaba bende 2002 model 406 var mtm kit lpg sistem takili şu aralar aracim seyir halindeyken hiz km teli sifira inip bir süre öyle kaliyor bir süre sonrada normale dönüp yine kaç km ile gidiyorsam onu göstermeye devam ediyor sebebini bulamadik bilen yada ayni sorunu yaşayip çözen varsa yardimci olursaniz sevinirim

mimit
30-01-2013, 22:46
Arkadaşlar herkese merhaba bende 2002 model 406 var mtm kit lpg sistem takili şu aralar aracim seyir halindeyken hiz km teli sifira inip bir süre öyle kaliyor bir süre sonrada normale dönüp yine kaç km ile gidiyorsam onu göstermeye devam ediyor sebebini bulamadik bilen yada ayni sorunu yaşayip çözen varsa yardimci olursaniz sevinirim

Merhabalar forum kuralları gereği kendinizi ilgili bölümde tanıtırsanız daha sağlıklı iletişim kurabilir,sorun çözümlerinde daha pratik ve aktif bir yol izleyebiliriz. Elektronik sistemde bir sıkıntı yok ise şanzımanın üzerinde km sayaç dişlisinden kaynaklanıyor.en sık görülen sıkıntı budur,pahalı ve can sıkıcı bir durum değil.

Ghost Hunter
31-01-2013, 08:58
aynısı kısa süre önce benim başıma geldi servisime gittigimde iki ihtimal oldugunu söylemişlerdi ya km saatinden yada şanzıman üzerindeki km okuyucudan kaynaklanıyordu ama genelde ikinci seçenektir benimki şanzıman üzerindeki parça degiştirilerek halledildi 100,00 küsur gibi bir rakama hallettiler.
ve bu problemin aynısı şuan şirket aracımdada mevcut:)

406 niko
25-02-2013, 15:25
arkadaşlar hepinize kolay gelsn ustanın tespiti doğru benim 406 coupedede aynı sorun vardı kilometresi yüksek 406 larda bu hastalık haline geldi bil hassa sabahları motor soğukken yürümeye kalktığınızda motorun hiç canı kalmamış gibi bayılıyor bunların sebepleri supapların ağızlarının bozulması ve zaman içersinde yıpranan silindir kapak contasının silindir içine minik su vermesidir ama en büyük sebebi ne üdüyü belirsiz anti firizlerin kullanılmasıdır koay gelsin