PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Farların açık kalma sorunu.

kahveciz
17-02-2010, 18:33
Birkaç gün önce akşam arabayı parkettim biraz sinirli >:( olduğum için farları sert bir şekilde kapattım yani çok hızlı.
Bir baktım farlar yanıyor bir kaç kez daha denedim aynı,hızlı bir şekilde kapatınca sönmüyor sakin sakin yaparsan sönüyor.
Servisle görüştüm bu normal dediler peugeot tan bununla ilgili yazı gelmiş arıza olarak algılanmaması gerekiyormuş.
Bizde tamam dedik bundan sonra daha nazik davranırız dedik ve ayrıldık.
Sizlerde böyle bir sıkıntı varmı yoksa benim araca mı özel?

Yasin CCK
17-02-2010, 20:55
Kibar araç bizim aslanlar :D

Şaka bir yana ilk defa duyuyorum, yarın deneyeceğim bakalım bende de olacakmı ???

kahveciz
17-03-2010, 13:12
Bir çok araçta denememe rağmen böyle bir sorunla karşılaşmadım.Bunun üzerine tekrar servisin
yolunu tuttum.Servis yetkilisi ile görüşüp en sonunda ikna oldum gibi birşey :-\
Aydınlatma yazılımı yapılan araçlarda far kolu böyle çalışıyormuş.
Sizlerde deneyip paylaşabilirseniz sevinirim.

mistiks
17-03-2010, 13:19
Bendede aynı problem vardı.Aracınız 2008 model sanırım , ilk üretilen 308 lerde bu sorun var bana mektup geldi pejo dan aracın dış aydınlatmasının kumanda yazılımının yenı bır versıyonunun yuklenmesı gerekli gorulmustur,bu ucret size en yakın pejo bayı ı tarafından ücretsiz olarak uygulanacaktır falan dıye..gittim yazılımı yaptılar suan bır problem yok şükür.iyi forumlar.Selam ile..

Abdullah
17-03-2010, 13:22
Ben böyle bir sorun olduğunu dahi bilmiyorum ne kadar sinirlensemde Aslanıma gelince sakinleşiyorum gayet sakin davranıyorum o yazılım güncelleştirmesini bana da yaptılar Mustafam ama ben neyi değiştirdi pek anlamamıştım. Gidince bakayım bari.

reisG
17-03-2010, 14:03
far ve sileceklerimizin açma kapamaları kollardaki bileziklerden yapılmakta ve oradaki sistem elektronik çok ok hızlı yapılan çevirmelerde elektronik algılamada sorun çıkması normaldir. Tüm elektornik düğme ve sistemlerde nazik ya da gerektiği ölçüde davranmak gerekir.

Taylan43
17-03-2010, 20:11
Kahveciz aynı sorun bende de meydana geliyor ama gariptir ki son arıza güncellemesinden itibaren yapmaya başladı önceden böyle bir sorunum yoktu.. ???
Servisten o kadar sıkıldım ki artık sormuyorum bile eğer yaparsa, açıp kapatıyorum ondan sonra düzeliyor ;)

Yasin CCK
17-03-2010, 21:48
Paylaşım uğruna :)bugün denedim birkaç defa fakat böyle bir sorun yaşamadım

Abdullah
18-03-2010, 09:24
evet bende denedim ama çok hızlı kapatırsanız bu durum oluşuyor bence pek sakıncası yok yada ben bunu arıza olarak görmüyorum çünkü o kadar hızlı bir şekilde farlar kapatılmaz bence zaten elimizde alet elektronik yani sonuçta bir yazılımı var bence normal bir şekilde kapırsa hiç sorun olmuyor.

GLR
27-03-2010, 23:51
Bende de oldu 3 4 defa.Farları kapadım ancak hala açıktı çok garip bir durum gibi geldi ilk başta.Bir iki kere açıp kapatınca düzeliyor.İLGiNÇ :)
Nazik olacağız arabaya hafif dokunuşlarla yavaş yavaş. :D