PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emre308

Emre308
16-08-2012, 08:05
Mesajlarınız için tesekkürler. Siteye biraz yabancıyım. Acıkcası nasıl yeni forum açılacagını arastırdım ama bulamadım bu konuda yardımlarınızı rica ederim.

Bunun haricinde aracım 2010 model 308 dizel/ "yarı" otomatik :) ve 59.000 km'de. Yeni motorlu versiyonu yani 112 hp 270 nm torklu. Genel olarak memnunum aracımdan ve 15.000 km'dir bende. Ilk aldıgımda servise birkackez gittim henuz garantisi de bitmemisti. Gitme sebebim arka suspansiyonlardan gelen sese alısamamıs olmam ve yolunda gitmeyen birseyler oldugundan şüpelenmem idi ancak buna her Peugeot surucusunuz(ozellikle 307 ve 308 sahiplerinin) alısması gerektigini ve herseyin normal oldugunu ilettiler. Gerci daha once 307 HB ve SW kullanmıstım ancak onlarda boyle bir sıkıntı yoktu. (Önceki aracımda mazda 3 idi 2006 model "TIK" ses yoktu) Şu anda bu seslere hic duymuyorum sanki kaybolmuş gibi :))) Onun haricinde aracımda bir problem yok şükür. özellikle motor performansından oldukca memnunum. Yakında 60.000 bakımı icin servise goturecegim. Bu konuda yaklaşık masrafı merak ediyorum aslında.

reisG
16-08-2012, 09:11
Emre, aramıza hoşgeldin. Türkiye yollarında sesli çalıştığı söylenen arka amortisörlerden önceleri sen de rahtsız olmuşsun sonrasında ses kayboldu diyorsun, demekki bir alışma süreci geçmiş. Bu arada ben bu sesten rahatsız olmadım çünki en baştan beri hiç böyle rahatsız edici bir ses gelmedi bana.
Bakım konusunda Ömer'in Montebello'sunu yer aldığı linke bakarsan orada 200.000 KMyi devirmiş bir 308 HDI 'nin tüm bakım detaylarını bulabilirsin.

Abdullah
16-08-2012, 10:03
Emre tekrar hoşgeldin. Yeni konu açma ile ilgili bir video hazırladım 10 dakika içerisinde http://www.forumpeugeot.com/forumdisplay.php?129-Kullan%FDm-Detaylar%FD bu başlıkta yayınlayacağım.

TanerHoca
16-08-2012, 10:03
aracınızla ilgili mesajınızı aracım bölümüne bağımsız bir konu olarak taşıdım.
böylece ilk adımı atmış olalım.bu başlık altında aracnızla ilgili foto- izlenim, soru vb. her türlü paylaşımı bekliyoruz.
keyifli forumlar.