PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Maf sensör arızası böyle mi tespit ediliyor?

uikaratas
07-08-2012, 20:52
Arkadaşlar selam, diğer forumlarda hava akışmetrenin çalışıp çalışmadığının tespitinin araç çalışırken sensör fişinin çekilerek yapıldığı gibi şeylere rastladım. Bu durumda rölantide fişi çekince motor irkilirse yada stop ederse sensör sağlamdır yazıyor.

Denedim aynen ama hiçbir değişiklik olmadı bende. Motorda en ufak bir tepki oluşmadı.

Bu sensörün doğru çalışıp çalışmadığının tespitinin doğru yolu bu mudur gerçekten?

FeRoz
01-12-2012, 21:46
fikri olan yok heralde.bende anlamıyorum bu konudan :)

Abdullah
03-12-2012, 11:04
Arkadaşlar selam, diğer forumlarda hava akışmetrenin çalışıp çalışmadığının tespitinin araç çalışırken sensör fişinin çekilerek yapıldığı gibi şeylere rastladım. Bu durumda rölantide fişi çekince motor irkilirse yada stop ederse sensör sağlamdır yazıyor.

Denedim aynen ama hiçbir değişiklik olmadı bende. Motorda en ufak bir tepki oluşmadı.

Bu sensörün doğru çalışıp çalışmadığının tespitinin doğru yolu bu mudur gerçekten?

kısmen doğrudur ama en doğru yöntem aracın bilgisayara bağlatılmasıdır.

34ALPER36
17-10-2013, 01:18
307de denemiştim ben hiç bişey değişmedide çalışmada sadece arıza ışığı yaktı autopullarlı o meşhur arızayı verdi götürdüm serviste pcden sildiler

HLTYLMZ
22-10-2013, 14:57
Yeni nesil araçlar adapte olmak üzere programlanmış sanırım dolayısıyla rolantide değişiklik olmayabilir fakat kısa bir süre sensör kablosu sökük gezerseniz arıza lambası peşine yakıt+hava karışımı hatalarından dolayı tekleme, vuruntu ve çekişten düşme oluşacaktır. Ama sırf sensörü test etmek için bu da yapılmaz sanırım :)