PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arıza Lambası Sorunu

Fenomen
05-08-2012, 01:44
Arkadaşlar Merhaba,

Bugün aracı bütün gün kullandım, hiç bir sıkıntı olmadı. Yanlız aracı en son eve dönerken çalıştırdığımda baktım ingiliz anahtarı şeklinde arıza ışığı yanmaya başladı. Bende biraz pimpirikli olduğumdan canım sıkıldı. Araç aldığımızda 102.000 de idi. Şimdi 104.000 de. Acaba kilometre ile alakalı olabilir mi.
100.000 bakımı özel serviste yapıldı. Birde ilk aracım olduğu için nereye götürülür istanbulda nerde bilgisayara bağlatıp baktırabilirim bilmiyorum.Araç lpgli bu arada.Bu konuda da yardımcı olursanız çok sevinirim.???

Abdullah
05-08-2012, 01:56
kilometresinden dolayı yandığını sanmıyorum 115.000 de forumumuzdan erol isimli arkadaşımızın var aracı bir sorun yok. Benim tahminim lpg den dolayıdır. İstanbulda nerede oturuyorsunuz?

Fenomen
05-08-2012, 02:01
İstanbulda Çapa tarafında oturuyorum bu arada yanan motor arıza mı teknik bakım ışığı mı tam bilemedim ingiliz anahtarı şeklinde ışık yanıyor kilometrenin yanında hocam.

Abdullah
05-08-2012, 02:10
İstanbulda Çapa tarafında oturuyorum bu arada yanan motor arıza mı teknik bakım ışığı mı tam bilemedim ingiliz anahtarı şeklinde ışık yanıyor kilometrenin yanında hocam.

:) arıza ışığı değil ki servis zamanı geldiğini belirtiyor o anahtar ;)

Fenomen
05-08-2012, 02:25
Nasıl içimi rahatlattığını anlatamam :) Peki şimdi ben 100bin bakımını özel serviste yaptırdım. Bu ışığı nasıl söndürücem :D Ben yazılımcı adamım hatalara karşı fix etmek gibi bir zaafım var hastalık gibi :D Birde olurda servise gitmem gerekirse gene yer tavsiyesi verirseniz sevinirim.

Abdullah
05-08-2012, 03:21
bakımı yaptırdığın özel servise gidip söyle 2 dakikada hallederler. Herhalde unutmuşlar çok basit bir şekilde sıfırlanıyor hatta sende yapabilirsin. Kilometre düğmesine basılı tutup kontağı bir kaç defa açıp kapatıyorsun. Düğmeye basıp çekiyorsun elini ama kaç defa yapman gerekiyor tam olarak bilmiyorum sadece yöntem bu şekilde. Avrupa yakasında bir servis öneremiyeceğim maalesef pek bilgim yok o tarafla ilgili.

Fenomen
05-08-2012, 11:01
Çok teşekkür ederim bilgiler için yarın hallettireceğim bunu :)