PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam silecek suyu... Delirtecek beni!

Taylan43
14-02-2010, 21:27
Arkadaşlar aracımı seviyorum ama ufak tefek çıkardığı terslikler öldürüyor beni >:( Dün akşamdan beri, aracımın camını silmek için silecek suyunu sıktığım anda, silecek suyunun o alkollü kokusu havalandırmaların içinden aracıma giriyor ve 2 gündür deliriyorum! >:( Yarın sevise gideceğim ve baktıracağım.. Sizce acaba nedir arkadaşlar sorun? :(

otmotvmhndsi
14-02-2010, 21:39
Arkadaşlar aracımı seviyorum ama ufak tefek çıkardığı terslikler öldürüyor beni >:( Dün akşamdan beri, aracımın camını silmek için silecek suyunu sıktığım anda, silecek suyunun o alkollü kokusu havalandırmaların içinden aracıma giriyor ve 2 gündür deliriyorum! >:( Yarın sevise gideceğim ve baktıracağım.. Sizce acaba nedir arkadaşlar sorun? :(

Taylan Abi bunlar terslik değil. Havalandırma o anda açıksa ve silecek suyu karışımı yoğunsa koku gelebilir. Tabi yinede baktırın içiniz rahat etsin...

Bizzat bildiğim arkadaşımın A5'nin kliması bozuk. Bazen çalışıyor bazen çalışmıyor. çalıştığı zaman kapatılamıyor, yol boyunca yanıyorsunuz içerde cam fln açıyorsunuz. Kışın Aralık - Şubat arası parça bekledi... Düşünün yani 65bin euro luk araç alıyorsunuz içinde 3 ay ya sıcaktan kavruluyorsunuz yada soğuktan donuyorsunuz...

Bu tarz ufak tefek sorunları kafaya takmamak gerek...Yoksa kafayı sıyırmak an meselesi değil mi?

TanerHoca
14-02-2010, 22:09
taylan kardeş alkol kokusu bişey değilde hani çevirmede falan yanma sonra ;D

TanerHoca
14-02-2010, 22:12
polis: iyi akşamlar beyefendi
taylan:iyi akşamlar.
polis:ehliyet ruhsat lütfen.
taylan:buyrun memur bey.
polis: alkol var mı?
taylan:ben de mi, cam suyunda mı?
polis:hönk :o

Taylan43
14-02-2010, 22:22
Hocam valla süpersin :D :D :D :D öldüm gülmekten ;D hocam valla benim şüphelendiğim şey su borusunun delik filan olması, çünkü açıp bakındım bişey göremedim, umarım ciddi birşey yoktur :(

Berkercim valla daha önceden de orta konsolun ampülü bitti, 2 yıllık arabada >:( o yüzden cok bunalttı beni bu aralar arabam.. inşallah ciddi birşey yoktur da düzelir kardesim, ilgin için sağol..

Ömer Gedik
14-02-2010, 22:27
Taylan orta konsolun ampülü gayet basit bişey istersen yardımcı olabilirim. Forumda da paylaşmıştım. :)

Silecek suyuyla ilgili su sıkıldığında her araçta koku geliyor. Bu anlamda Peugeot kitapçığında bir hava akımı oluşturarak bu kokuyu engellemeye çalışıldığını okumuştum.

Ömer Gedik
14-02-2010, 22:29
Bu da link:
http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=192.0

Taylan43
14-02-2010, 22:44
Paylaşım için teşekkür ederim kardeşim, gerçekten çok faydalı bir bilgi..

Ömer eskiden cam suyu kapağını açık bıraktığımda biraz da olsa geliyodu ama bu sefer içeriye öyle bir koku giriyor ki, insanın nefesi kesiliyor :(, bakalım yarın servise gideceğim biraz paralayacağım ;) sonucu size bildiririm arkadaşlar..

Taylan43
15-02-2010, 10:30
Arkadaşlar arabayı sabah servise gösterdim ve sorunumu anlattım; bana hangi benzinlikten nasıl cam suyu aldığımı bile sordular, onun haricinde kaç şişe aldığımı da sordular ve bir sonuca vardık, size de ders olsun arkadaşlar çünkü adama kaza yaptıracak cinsten benimki :D

Shell istasyonunu her zaman güvenle kullanırım ve kullanmaya da devam edeceğim tabiki; fakat biliyorsunuz mevsim kış, o yüzden cam suyunu 2 şişe yani 1 lt aldım ve doldurdum. Üzerine hiç su koymadan devam ettim yola ve en sonunda o yoğun karışım yüzünden bütün koku içeriye girdi >:(

Arkadaşlar her cam suyu alışınızda mutlaka 1 şişe cam suyu ve 2-3 şişe de üzerine su koyun.. Sonuç buymuş ??? bana cam suyunu bitirmemi önerdiler, bende orada burada sıkıp duruyorum şimdi ;D eğer bir sorun olursa getirmemi söylediler...

Taner Hocam, Ömer kardeşim ve Berker kardeşim, ilginiz için cok teşekkür ederim.. ;)

TanerHoca
15-02-2010, 10:44
gözün aydın taylan.herhangi bir sorun olmaması sevindirici.geçmiş olsun. ;)

Ömer Gedik
15-02-2010, 12:34
Taylan
Aklımdan geçmedi değil :) Ama sorunun çözülmesine sevinirim. Cam suyunu seyrelterek çözmek gerek :)

Taylan43
15-02-2010, 14:46
İlginiz için cok teşekkürler arkadaslar :) bakalım bundan sonra suyunu fazla koyduk diye donmaz inşallah :D

kaptan magara adami
17-02-2010, 01:51
biraz geç oldu ama silecek suyu ne kadar yoğunsa o kadar koku geliyor.hatta güzel kokulu silecek suları yapıyor firmalar..

c3xx
09-03-2010, 19:37
Geçen sıkınca ben de fark ettim cam suyunu sıkınca içerisi içmişim gibi alkol kokuyor :D Ki cam suyunu ben daha hiç koymadım hala aracı ilk aldığımda gelen silecek suyu bayide doldurmuşlar sanırsam. Bu alkollü cam sularının aracın boyasına zarar verdiği doğrumudur?

mistiks
10-03-2010, 10:51

;D ;D ;D

Abdullah
10-03-2010, 10:58

;D ;D ;D

süper cevap helal valla koptum ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

reisG
10-03-2010, 11:33
Geçen sıkınca ben de fark ettim cam suyunu sıkınca içerisi içmişim gibi alkol kokuyor :D Ki cam suyunu ben daha hiç koymadım hala aracı ilk aldığımda gelen silecek suyu bayide doldurmuşlar sanırsam. Bu alkollü cam sularının aracın boyasına zarar verdiği doğrumudur?

aracın üretiminde konulan silecek suyu kokulu oluyor. bende ilk aldığımda kokuyu duymuştum. sizinki nasıl kokuyor bilmiyorum ama benim depodan gelen koku gayet güzeldi.

toper
10-03-2010, 11:39
Siz yine dua edin ben arabamı yeni aldığımda araba artık güneşin altında çokmu beklemiş ne olmuş silecek suyuda göldenmi ne doldurulmuş silecek suyunu bastığınızda içeri lağım kokusuna benzer bozuk su kokusu geliyordu zamanla parfumlu deterjanlı sular koyduk şimdi geçti ;D

Abdullah
10-03-2010, 11:43

aracın üretiminde konulan silecek suyu kokulu oluyor. bende ilk aldığımda kokuyu duymuştum. sizinki nasıl kokuyor bilmiyorum ama benim depodan gelen koku gayet güzeldi.

benimki de alkol kokuyor ben koymuştum kar yağdığında böylece Alkollü araç kullanmıyoruz ama kokusuyla kendimizi tatmin ediyoruz ;)

BahadırALTUN
10-03-2010, 12:57
Saab'larda cam suyunu püskürtüğünüzda dış hava sirkülasyonu otomatik olarak kesen bir sistem var.
Aslında yazılım demek daha doğru olur. Dışarıdaki koku böylece aracın içinden hissedilmiyor.
Çözüm gördüğünüz gibi çok basit aslında.

Şimdi ben size desemki servise bir sorun belki yazılımla kolayca halledilecek bir şeydir.

Sizce servisin vereceği cevap ne olur ?

Abdullah
10-03-2010, 13:19
Sorumsuz Servis Cevabı: Yok abi bu modeller böyle. Alkol koyma lavanta vs. kokulu deterjanlar var ondan koy cam suyuna. Yada biz araya karton,mukavva felan koyalım koku gelmesin. ;D ;D
Biraz Sorumlu Servis Cevabı: Cam suyunu sıkmadan dış hava sirkülasyonunu engelleme düğmesine basın.
Biraz daha sorumlu Servis Cevabı: Biz genel merkeze mail atalım belki vardır bir çözümü.
Sorumlu Servis Cevabı: Saab da böyle bir sistem varsa aslında yapılabilir. Ben bunu öneri olarak hatta üzerinde çalışarak Genel Merkeze bildirip bir yazılım hazırlamaları konusunda istekte bulunayım.

Taylan43
10-03-2010, 14:14
benim gittiğim servisin cevabı:

Cam suyunu sıkmadan dış hava sirkülasyonunu engelleme düğmesine basın.

yani "Biraz Sorumlu Servis" ;D

TanerHoca
10-03-2010, 14:33
Sorumsuz Servis Cevabı: Yok abi bu modeller böyle. Alkol koyma lavanta vs. kokulu deterjanlar var ondan koy cam suyuna. Yada biz araya karton,mukavva felan koyalım koku gelmesin. ;D ;D
Biraz Sorumlu Servis Cevabı: Cam suyunu sıkmadan dış hava sirkülasyonunu engelleme düğmesine basın.
Biraz daha sorumlu Servis Cevabı: Biz genel merkeze mail atalım belki vardır bir çözümü.
Sorumlu Servis Cevabı: Saab da böyle bir sistem varsa aslında yapılabilir. Ben bunu öneri olarak hatta üzerinde çalışarak Genel Merkeze bildirip bir yazılım hazırlamaları konusunda istekte bulunayım.

çok iyi ya... :D
distribitör firmalar tarafından hizmet içi eğitimlerde servis departmanlarına ders olarak okutulabilir.
müthiş bir tespit.

reisG
10-03-2010, 15:26
1989 yılında üretimi başlayan BMW 8 serisinde daha o yılda dış hava sirkülasyonu açıkken dışardaki havayı ölçen ve kirlilik/gaz vb. durum olduğundan sistemi kapatan sensörlü bir sistem vardı.

Abdullah
10-03-2010, 15:34
1989 yılında üretimi başlayan BMW 8 serisinde daha o yılda dış hava sirkülasyonu açıkken dışardaki havayı ölçen ve kirlilik/gaz vb. durum olduğundan sistemi kapatan sensörlü bir sistem vardı.

;) adamlar boşa para almıyorlar abicim hakketen teknoloji üretiyorlar yani. O 8 serisi sanırım benim bayıldığım seri gerçi üretim yılında 2 yaşındaymışım ama resimleri vardı bende Mazda 323 gibi farları yukarı doğru kalkan seri sanırım.

TanerHoca
10-03-2010, 15:41
Wink adamlar boşa para almıyorlar abicim hakketen teknoloji üretiyorlar yani. O 8 serisi sanırım benim bayıldığım seri gerçi üretim yılında 2 yaşındaymışım ama resimleri vardı bende Mazda 323 gibi farları yukarı doğru kalkan seri sanırım.

reis her ne kadar üretim yılı 89-90 olsa da 8 serisi mukayesesi biraz haksız olmuş. çünkü bu türden araçlar her dönemde diğer araçlardan farklı olurlar.bu araçları alanların beklentileri de zaten üst düzey olur. ;)
http://img715.imageshack.us/img715/7131/51566087.jpg

Abdullah
10-03-2010, 15:45
evvettt hocam tam da dediğim araç bu işte ;D resim koymak için araştırırken açık farlısını sahibinden.com da ilanına rastladım

http://www.sahibinden.com/2_sahibinden_orjinal_bi_arac-61WQQaXQQ19736042WQQpXQQdisplayitem

reisG
10-03-2010, 15:56
BMW'nin BMW olduğu dönemde üretilmiş önünde saygı ile eğildiğim 8 serisine ait bir tane satılık ilanı,

http://www.sahibinden.com/meraklisina_orjinal_8_50_ci_-01WQQaXQQ21264162WQQpXQQdisplayitem

BahadırALTUN
10-03-2010, 16:43
Konu nereden nereye geldi :)
Bmw denince benim için vazgeçilmez tek model vardır. 1985-1987 arası E28 kasa kodlu M5

E28M5

http://i41.tinypic.com/xml8q0.jpg

E28M5

http://i42.tinypic.com/4gq9o4.jpg

reisG
10-03-2010, 16:51
Forumlarda oluşna sohbet ortamınında güzelliği burada bir anda gündem değişiyor. Bende shadow line donanımlı M5 i severim. Zaten şuanda işten atılmış Chris Bangle denen herif BMW nin o güzel çizgisini bozmuştu.şimdilerde yeniden toparlanmaya çalışıyor.

Abdullah
10-03-2010, 17:00
Reis abi benim bulduğum ilandaki daha temiz ;) Bahadır senin resimdeki kasa da çok hoşuma giden bir kasa hatta halk arasında bir ara bu kasa için kafa kaldıran kasa olarak lakap takılmıştı sebebi ise aracın gazına bastığınızda ivmelenmesi süper sanki ön kaldıracakmış gibi hareket etmesiydi.

BahadırALTUN
10-03-2010, 17:06
E28 M5
Üretim yılları 1980 lerin sonları. Motor 3,5 litre. Motor gücü 286 Bg . 0-100Kmh 6-7 saniye arası. Son Sürat 243 Kmh.
Aracın üzerindeki kadran 280km/h da bitiyor. Devir kesici 7000 Rpm de.

Artık bu arac kafayı kaldıramazsa başka hiç bir araç kaldıramaz zaten. ;)

(Elbette tüm yorumları ve teknik verileri aracın yapıldığı yıllar için değerlendirin)

okann
07-04-2010, 21:59
Tam 7 tane 8 serisi BMW sahibi olan bir arkadaşdır kendisi :) İlan açıklaması baya komik yalnız :D

http://www.sahibinden.com/slm_arkadaslar_satilik_850_bmw-55WQQaXQQ21295141WQQpXQQdisplayitem

Abdullah
07-04-2010, 22:20
adam aşmış olayı yahu ;D