PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3008 için Rneg Navigasyon

Ömer Gedik
13-07-2012, 08:35
Çıktığı günden bu yana Türkiye'de navigasyon eksikliği ile eleştirilen 3008 artık navigasyonla satın alınabilecek. Opsiyon listelerine eklenmesi ile 3008'de Allure ve Feline donanımlarında opsiyon olarak Navigasyon sunuluyor. Opsiyon bedeli 2200 TL olarak belirlenmiş.

Gelecek olan navigasyon sistemi daha önce 308 CC ile Türkiye'ye getirilen RNEG adlı ünite. Bu ünite 7" lik açılır kapanır ekrana sahip.

308 CC ile geldiğinde Türkiye Haritası olmayan ünitede 3008 için harita bulunacak. Araçlar geldiğinde SD kard üzerinden haritalar yüklenecek.

Fotoğraf temsilidir. Araçlar henüz bayiilere ulaşmadı. Navigasyonlu araçlar şu an için Üretimde görünüyor. Bu da demektir ki 2 ay sonra araçlar bayiilere ulaşacaktır.

http://i1110.photobucket.com/albums/h451/omerg308/ForumPeugeot Arastirma/2675673558_small_1.jpg

cmr_cihangir
13-07-2012, 11:45
Geçen aracımı yıldırım otoya servise verdim. Yanımda bacanak ve kayınbirader vardı. Gelmişken birde showroom a uğrayalım dedik. Ben 3008 e bakarken navigasyon paketini sordum. Tahmin edersinizki görevli kardeşim bundan bir haberdi. Yok öyle bir şey sizin kendi imkanlarınızla taktırmanız gerekiyor, tabi böyşe bir durum garanti dışı bırakır aracı deyip bizi hayal kırıklığına uğrattı.

Ömer Gedik
13-07-2012, 13:04
Ne zaman gittin Cihan abi? Bilgilendirmeler 4 gün önce geldi. Ben detayları belli olunca da forum içerisinde paylaşayım dedim.

Türkiye Haritası olacak ve 2 ay sonra ilk araçlar gelmiş olur. :)

cmr_cihangir
13-07-2012, 13:27
Forumda konuyu daha evvel paylaşmış bizi bilgilendirmiştin. Servise de Çarşamba günü gittim. Bu konuyu bildiğimden biraz fors yapayım dedim :)

lutfuk
04-08-2012, 20:10
arkadaşlar araçlar geldi stokta türkçe sesli navi de fena değil ama yine çağ atlayamadık wip com 3d yok basit rneg veriyolar

Ömer Gedik
05-08-2012, 12:01
Bildiğim kadarıyla Rneg ve WipCom haritaları farklı bu sebeple getirmediler diye düşünüyorum.

tharess
03-09-2012, 16:53
Arkadaşlar merhaba. Ben de 3008 alarak aranıza katıldım. Ancak aracımda navigasyon-görüntü sistemi yok. Sonradan taktırılabileceğini duydum. Taktıran atrkadaşlar varsa deneyimlerini paylaşabilirler mi acaba?

reisG
03-09-2012, 16:57
Aramıza hoşgeldiniz. Öncelikle aracınız ve kendiniz (nerden katılıyorsunuz )hakkında daha çok bilgi aktarırsanız çok seviniriz. sahibi olduğunuz 3008'i 3008/aracım bölümünde bir başlık açarak resimleri ile birlikte tanıtırsanız bizde bu güzel aracın keyfini sürebiliriz.
Sorunuza gelirsek 3008 lere orjinal RNEG ekran navigasyon sistemini taktıran henüz yok Çünki üst torpidonun değişmesi gerekmekte. orta konsola yani müzik sisitemi ve üstüne bir double din boşluğu yaratarak bir orijanl olmayan bir sistemi 308lerde pek çok arkadaşi uyguladı fiyatı 900 Tl ile 2000 TL arasında farklı farklı oldu pek çoğuda olumlu sonuç aldı ancak froumda 3008 e böyle bir orta konsol uygulaması yapan yok.

tharess
03-09-2012, 17:04
Teşekkür ederim. Aracım 2010 premium pack. Adana' dayım.En kısa zamanda resim de yüklerim. Çok bilinen bir araç olmadığı için etrafta bu konu ile ilgili sağlıklı bilgi yok. Araştırmamda flyaudio ve cyclone isimli iki marka öne çıkıyor. Fakat bunlar da yol bilgisayarını destekliyor mu şüpheliyim.

Selim Sümer
03-09-2012, 17:36
Bu konuyu ben de oldukça araştırmıştım.Flyaudio yol bilgisayarını desteklemiyor.Cenmax'ın bir ürünü ve oldukça kaliteli.Cyclone ise ne idüğü belli olmayan bir firma tarafından ithal edilen Çin malı bir sistem.Aracınızdaki yol bilgisayarı ekranını plastik bir muhafaza ile konsol üstüne taşıyorlar.Bu sayede normal kullanabiliyorsunuz.Benim pek hoşuma gitmedi.İstanbul Mepa'da bu uygulamayı yapıyorlar.

tharess
04-09-2012, 13:21
Anladığım kadarı ile bu cihazı takarsam yol bilgisayarı ile vedalaşmam gerekecek!

lutfuk
11-09-2012, 21:06
doğru ömer wipcom da hard diske yüklü olarak geliyor haritalar bende birtane mevcut ve hiç bir şekilde tr yüklenmiyor

altona07
10-10-2012, 16:01
Slm herkese
aranıza katılalı 4 gun oluyor .Aracımda fabrıkasyon navıgasyon var ama wıp 3d degıl Henuz harıtaları alamadım sonradan vereceklerını soyledıler

Murat D.
2012 3008 navigasyonlu sedefli beyaz allure

307sw
21-12-2012, 23:16
3008 aracımızda bu donanım mevcut. aslında çok gerekli değildi bu donanım ama öncelikli alma sebebim; artık yıllardıur koydukları radyo'nun değişiyor olması ve kaliteyi %50 yükseltiyor olmasından tercih ettim. menülere ulaşım çok kolay ve kullancıkça da keyif alıyorsunuz. BMW'nin i-drive den çok daha iyi açıkçası:) illa bi,r sıkıntı varmı diyen olursa da gece sürüşlerinde parlaklığı bazen göz alabiliyor. yönlendirme ve sesli komut gayet başarılı...

snlyldz
06-11-2015, 22:17
Merhaba. Konuyu hortlatıcam ama yeni konu açmak istemedim. 2011 Model 3008 sahibiyim. Aracıma navigasyonlu double din taktırmak istiyorum ama gel gör ki şu orjinal orta gösterge olmadan arabanın bazı fonksiyonlarını ayarlamak mümkün değil gibi. Buna bir çözüm bulan yeni bir sistem var mı? Yada Rneg veya benzeri bir sistemi taktırmak kaça mal olur? Bilgilendirecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

Bülent
03-12-2015, 11:36
Merhaba Arkadaşlar,
Bugün 3008 aslanımın 1.yaş günü :)
Bu sabah aracın kontağını çevirdiğimde ekrana "Navigasyon sisteminiz bir güncellemeden faydalanabilir. Daha fazla bilgi için yetkili satıcınıza danışabilir ya da Peugeot markası internet sitesine bağlanabilirsiniz" yazıyor.
İnternet sitesinden bu navigasyon programının güncellemesini bulabileceğim program nerede bilen varsa yardımcı olabilir mi?

handsome
23-01-2016, 23:37
Merhaba arkadaşlar 3008 ailesine katılalı 2 ay oldu bende özel üretim 1.6 thp 150 hp 6 ileri manuel full donanım araçların üzerine birçok extrası olan Türkiye,de tek diyebileceğim bir 3008 var yukarıdaki resimde görünen katlanır navigasyon bendede var bu ekrandan DVD izlenilebilir mi?? maliyeti ne kadar olur?? Aracimda sadece AUX girişi var görüntü görüntü alabilmek için USB veya VGA girişleri takılabilir mi??

BHOSPİTAL
24-01-2016, 16:13
Merhaba arkadaşlar,
benim 2011 407 im var. RNEG üzerinde var.
Sormak istediğim daha öncede form da yazdım ama kimse yardımcı olamadı.
nav yüklemek için sd kart ve güncellemek için cd gerektiğini öğrendim fakat izmir de bulamadım.
nerede bulacağım konusunda yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
şimdiden tsk