PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neler Oluyor ?

BahadırALTUN
05-07-2012, 23:40
Son günlerde aktif iş yaşantısı ve her an doğacak bebeğimizi stresi nedeni ile foruma çok sık giremiyor ve girsemde konuları gözden geçirip hızlıca çıkmak zorunda kalıyordum.

Gördüğüm üzere bir kaç arkadaş forumda uzaklaştırılmış bir kişi kendi isteği ile ayrılmış ve ayrılmayı düşünen bazı arkadaşlar var.

Bir de yapıldığı düşünülen haksızılık , saygısızlık ne olursa olsun , diğer arkadaşlarını konularını kirleten karşı tarafı itham ettiği şekilde kendisi da hatalı davranan bir arkadaşımız var.
Yöneticiye kızarak diğer arkadaşlara (konuları kirleterek) saygısızlık yapmanın bir anlamı yok. Yönetici hata yapmışsa kendisini hep beraber uyarırız.

Sonuçta bu forumu bir kardeşimiz de kurmuş ve hali hazırda yönetiyorda olsa , BURASI HEPİMİZİN. Hatalarını düzeltmek , küskünlüklere neden olan konuları ortadan kaldırmak hepimizin görevi.

Sonuç olarak ; Konudan haberi olmayan benim gibi diğer üyelerin de bir açıklamaya ihtiyacı var diye düşünüyorum. Mantık, sevgi ve saygı çerçevesi içerisinde fikri olan veya açıklaması olan arkadaşları konuya yazmaya davet ediyorum.

Bahadır ALTUN

Abdullah
05-07-2012, 23:46
Abi Ömer sana gerekli açıklamayı yapacaktır fakat şunuda söylemeden edemeyeceğim giden yada gönderilen insan denemeyecek bir şahsiyet kendini bir halt zannederek içinde tuttuğu dışarı göstermediği pis yüzünü göstermiş oldu bazıları kuyruğuna basılınca bu kadar aşağılık olabiliyor işte.

γuяdaeя
06-07-2012, 00:04
Kim ne hata yaptı bilmiyorum, herkesin davranışı kendini bağlar.
Çok aktif bir üye olmayabilirim ama uzun süredir birlikteyiz ve güzel paylaşımlarımız oldu. Burada benim için gerçekten değerli olan dostlar edindim ve bunlardan bir kısmı gitmek üzere ve bir kısmı da gitti.
Dostluk kolay kolay kazanılmıyor ve kaybetmek de bu kadar kolay olmamalı. Lütfen herkesi sağduyuya davet ediyorum ve herkes üzerine düşeni yapsın.
Bahadır'ın dediği gibi burayı Ömer kurmuş olabilir ama burası bizim..

tatoo
06-07-2012, 00:12
Olayın içerisinde olmama rağmen tam olarak neler olduğunu bende bilmiyorum doğrusu.Burada güzel dostluklar,güzel arkadaşlıklar vede abi diyebileceğim insanlarla tanıştım.Hoş sohbet geçiyordu acısıyla tatlısıyla..Ama neden sonra bilmediğim,sadece fikir yürütebildiğim(üstelik şahsa karşı herhangi bir itamda,art niyetli kelime kullanmadığım) bir konu var ortada.Daha bir kere bile uyarı almadan son uyarımı aldım üstelik tehtit edilerek.Akabinde kin ve hırsla yüklü bir mesaj daha aldım,hiçbir cevap vermeme rağmen.Bu mesajların içerikleri çok da mühim değil.Sanal ortamda hergün ne tehtitler,ne kelimeler duyuyoruz.Onun için şu an sadece buraya yazma nedenim Bahadır abimin sorusunun havada kalmaması,ve olayın içerisinde olduğum için yine Bahadır abime saygı duyduğum için paylaşma gereksinimi duymamdır.

Bahadır abi;

İnan neden bu durumda olduğumu,ne yaptığımı bilmiyorum..He öğrenmek de istiyorum aslında tabi bunu uygun görürlerse..Kimseyle bir problemim yok Çok Şükür..Bu zamana kadar çok yanlış yapılmıştır şahsıma,birçoğunda alttan almışımdır.Burası sanal ortam.Burdan yazdıklarımın hiçbir önemi yok onun için fazla fazla gereksiz yazmayacağım.
Tek diyeceğim bana ve düşünceme göre bazı abilerime haksızlık yapıldığı ve şu anda bu ortamda bulunmadıkları gibi bir yanlışın varolması..

Kalın sağlıcakla..

Ömer Gedik
06-07-2012, 00:46
Arkadaşlar Öncelikle İyi Geceler

ForumPeugeot kurulduğu günden bu yana sevgi ve saygı çerçevesinde kimseye şahsi haksızlık veya saldırı yapmadan yönetilmiştir. Amacımız burada Peugeot kullanıcılarını ve severlerini huzurlu bir şekilde barındırmaktır. Yönetimin veya şahsi olarak benim bu forumdan maddi veya manevi herhangi bir çıkarımım olmamıştır. Aksine yaşanan olayları düzenlemek ve huzuru korumak adına ciddi bir emek harcanmaktadır.

Son olayın neticelenmesi üzerine Şahsıma son derece ağır hakaretler içeren bir mesaj forum içerisinde 11 kez paylaşılmıştır. Kişinin veya bu mesaja vakıf kişilerin maksatları ve düşünce yapıları ortaya bu vesile ile çıkmıştır.

Forum'un huzurunu korumak, düzenli şekilde büyümek adına bir süredir farkında olduğum fakat yönlerini daha doğru seçmeleri adına müdahele de bulunmadığım arkadaşlara bir son uyarı mesajı çektim. İkili ilişkileri bozmamak adına da Şahsi hareket ettim. Netice de forum adına hareket etsem de burada yargılanan her zaman ben oluyorum.

Son olaylar neticesinde gerek forum içerisinde gerek forum dışı sosyal paylaşım sitelerinde ForumPeugeot ve Şahsım adına uygunsuz sözlere vakıf oldum. Ayrıca bu şahıslardan birisi bu sosyal ağda Peugeot üzerine bir grup oluşturmuş. Yine gruptaki üyelerden bazıları ForumPeugeot'un kendileri için bittiğini bu sosyal paylaşım sitesinden belirtmiş.

Amaçları Forum içerisinde seviyeli bir sohbet ve bilgi paylaşımı olmayan kişiler bugün itibariyle forumdan ihraç edilmiştir. Bu şahıslar mevcut huzuru bozmak için ellerinden geleni yapmış ve bizi şu an ki konuma sürüklemiştir.

Uyarıları almalarına rağmen ve konu ile ilgili ortak hareket etmelerine rağmen iki kişi ise iyi niyet çerçevesinde ihraç edilmemiştir.

Verdiğim bilgilerin yararlı olmasını temenni ediyorum. Detay isteyen arkadaşlarla özel mesaj veya telefon ile görüşmek isterim.

Saygılarımla
Ömer GEDİK

reisG
06-07-2012, 12:43
Sevgili Ömer kardeşimin oluşturduğu bu forumun başlangıcı donanımforumdaki ////PEUGEOT 308/// adlı bir topice dayanır. Bizler bir avuç kişi orada birbirimizi bulduk. Ve ardından Ömer'in büyük vakit harcaması ile bu site kuruldu. Amacı ailece görüşülebilecek dostlukların kurulması ve Peugeot markalı araçlar hakkında mümkün olduğu kadar çok ve detaylı bilginin yer aldığı bir bilgi merkezi oluşturmaktı. Ve bu şekilde 3ncü yıla gelindi. Tabii ki işin başından beri içinde olanlara her geçen gün yeni arkadaşlar eklendi. Kimileri aktif olarak yazılar ile katıldı. Kimisi ise bir görünüp sonra çekildi. Ancak bir şey var ki, bu sitenin kuruluş ve varoluş amacını anlayabilen arkadaşlar sayesinde bir yerlere geldik. Yapılan küçük büyük tüm buluşmalarda en az birkaç eski ve kurucu üye bulundu -ki bu sitenin ne anlama geldiğini yeni arkadaşlar anlayabilsin. Bence bu site amacına büyük ölçüde ulaşmış sanal dünyada kendine yer etmiş bir sosyal olgu olmuştur. Ve maddi manevi elinden gelen tüm deteği çıkar gütmeyerek vermiş olan üyeler bunun böyle devam etmesini sağlayacaktır.