PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : radyo ekranına trip datası getirmek

aero
12-02-2010, 13:20
1.6 110 hp Auto6R comfort aracımda orta konsoldaki ekranda tarih bilgisi ve yol bilgisayarı bilgilerini görebilir miyim?

Teşekkürler...

viya
16-02-2010, 13:07
Aero merhaba,
bu sorun benim aracımda da vardı. Ankara'nın en aptal iki servisi ABC ve GÖRAL 'a aracımı götürdüm. Bu araçlar böyle gelmiş, showrommda bir iki araca baktılar. Bunlar göstermez deyip beni sepetlediler. Bende Son iki bakıma FATİH Peugeot Ankaraya götürdüm. Orada bunu onlara da söyledim ve bana verilen cevap; "çok kolay abi açarız dediler." 5 dk sürmedi. Adamlar bu işi iyi biliyorlar. Bence Sağdaki soldaki servislere kanıp gitmeyin adamların amacı araç satmak. Servis vermek değil. Peugeot Fatih Ankara'ya gidersen sana yardımcı olurlar.
enis.

aero
16-02-2010, 21:00
Cevabın için çok teşekkürler, ancak istanbuldayım. Buradaki servisimden memnunum (şimdilik) buraya gösteririm artık.
Ben de kullanım klavuzundaki ibarelerden anlamıştım böyle birşey olacağını. Mesela çocuk kilidi de yok menüde, autolock da yok. konsoldaki tuşa uzun basarak aktik/deaktif etmiştim.
Aracın ayarlarında tarih ayarlıyoruz ama hiç bir ekranda çıkmıyor. Bunun iki anlamı olabilirdi. Ya tarih sadece bakım günü sayacı için orada kaydediliyor ya da ekrana getiren ayar menüsü eksik.
Neyse şimdi düşüncemin mantıklı olduğunu anladım. Teşekkürler...

aero
04-03-2010, 17:20
arkadaşlar bu işi hallettim. serviste cihaza bağlayıp resetlediler. artık mode tuşu ile radyo ekranı altına trip datası, yakıt tüketimi vs de geliyor. dreksiyon altındaki ekranda o anda hangi bilgi yoksa orta konsolda o data görünüyor. istersem tarihi de gösterebiliyorum. Auto6r comfort sahiplerinin dikkatine.

Burak
04-03-2010, 17:32
Vay süper bilgi. Teşekkürler. Ekran görüntüsünün fotosunu gönderebilir misin ?

toper
04-03-2010, 17:55
arkadaşlar bu işi hallettim. serviste cihaza bağlayıp resetlediler. artık mode tuşu ile radyo ekranı altına trip datası, yakıt tüketimi vs de geliyor. dreksiyon altındaki ekranda o anda hangi bilgi yoksa orta konsolda o data görünüyor. istersem tarihi de gösterebiliyorum. Auto6r comfort sahiplerinin dikkatine.

Hangi serviste yaptırdınız ve ne kadar ücret ödediniz acaba ???

MaLi
04-03-2010, 19:09
iyi olmuş.

benimde hep aklımda bir konu var.
geri vitese alınca sağ aynanın önceden ayarlanan konuma gelmesi (aşağı bakması).
sonuçta bu yazılımsal bir özellik. sonra ilave olur galiba.

berker
05-03-2010, 14:22
iyi olmuş.

benimde hep aklımda bir konu var.
geri vitese alınca sağ aynanın önceden ayarlanan konuma gelmesi (aşağı bakması).
sonuçta bu yazılımsal bir özellik. sonra ilave olur galiba.

Evet bunu bende yaptırmak istiyorum. Yaptırmış olan var mı?

aero
05-03-2010, 21:37

aynen şöyle oldu. "kitapçıkta açıklandığı gibi mode tuşuna basınca orta konsola yol bilgisayarı bilgileri gelmiyor, sanırım yazılımdan açmanız gerek" dedim. işi yapacak eleman leb demeden anladı zaten. 30dk sürer iş emri açalım dedi. ben de gittim servise kayıt girdilerini yapan arkadaşa, araçta zaten olması gereken birşey yüzünden para ödemeyeceğimi, isterlerse iş emri vs açabileceklerini söyledim. iş emri açmadılar tabi (yoksa içeriğini yazmak ve araçtaki eksiği sistemlerine girmek zorunda kalacaklardı) 30 dk sonra bilgisayarı resetlediklerini söylediler. şimdi datalar görünüyor, ücret ödemedim. Mepa /avcılar servisi. henüz 6500 km deyim hep bu servise gidiyorum. tüm işlerimi hallettiler. sorularımı da mail ile atıyorum cevap alıyorum. şimdilik memnunum.

safaku
02-05-2010, 20:55
Arkadaşlar merhaba,
bu hafta sonu arka sol emniyet kemer tokası kemeri tutmadığından garantiden İzmit Haldızlar'da değişti. Gelmişken ben de orta konsol yol bilgisayarını açtırdım. İşlem çok kolay. Sadece bilgisayarı araca bağlamak ve yol bilgisayarını aktif hale getirmek. Orta konsol artık tüm verileri gösteriyor. Tavsiye ederim. Neden böyle bir özellik varken kullanmayalım ki!

toper
12-05-2010, 20:47

aynen şöyle oldu. "kitapçıkta açıklandığı gibi mode tuşuna basınca orta konsola yol bilgisayarı bilgileri gelmiyor, sanırım yazılımdan açmanız gerek" dedim. işi yapacak eleman leb demeden anladı zaten. 30dk sürer iş emri açalım dedi. ben de gittim servise kayıt girdilerini yapan arkadaşa, araçta zaten olması gereken birşey yüzünden para ödemeyeceğimi, isterlerse iş emri vs açabileceklerini söyledim. iş emri açmadılar tabi (yoksa içeriğini yazmak ve araçtaki eksiği sistemlerine girmek zorunda kalacaklardı) 30 dk sonra bilgisayarı resetlediklerini söylediler. şimdi datalar görünüyor, ücret ödemedim. Mepa /avcılar servisi. henüz 6500 km deyim hep bu servise gidiyorum. tüm işlerimi hallettiler. sorularımı da mail ile atıyorum cevap alıyorum. şimdilik memnunum.

Tekrar merhaba şu avcılar mepa'da kim ayarladı yol bilgisayarını ismi varmı