PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Torpido ve klima kanallarından gelen ses

Eren
12-02-2010, 09:37
Arkadaşlar, aracımı bozuk yollarda kullandıgım da torpido ve klima kanallarından ince bir ses duyuyorum..Servise gittim, sökersek ya tamamen yok olur ya da daha da artar gb bir yanıt aldım..Bu sorunu daha önce yaşayan arkadaşlar varsa önerilerini bekliyorum..

MaLi
12-02-2010, 10:51
hava üfleme zımbırtılardan kaynaklanmışdı bende.
plastik için bir bakım spreyi sıktılar arasına. ses gitti.
ses hangi tarafdan geliyorsa orda üfleme deliğine elinizi bastırın.
eğer ses giderse çözümü basit

TanerHoca
12-02-2010, 11:18
böyle bir sorun yaşamadım ama ben de ön göğüste yapılacak herhangi bir sökme takma işleminin size daha fazla gürültü olarak döneceğini düşünenlerdenim.

reisG
12-02-2010, 12:09
Taner Hocam haklı aman torpidoda sökme takma yapmayın şimdiki gürültünün misli ile geri dönme durumu var. Bende de debi düğmesi 4 ve 5 te iken bazen torpidonun içinde boydan boya bilye gidip geliyor gibi ses oluyor önemsemiyorum zaten 3. kademe yetiyor.

MaLi
12-02-2010, 12:30
bide kışın ses olayı artıyor.
meseşa soğukta plastikde küçülme oluyor.
sıcakta genleşme.
suda sese yol açıyor.
araç iyice ısınınca parçalar yerine oturunca ses azalır hatta yok olur.
tabi ses plasitkden geliyor.

reisG
12-02-2010, 12:38
Bu tip gürültü sebepleri artık her araçta var çünkü lego gibi kokpitler yapılmakta donnaımlar ve elektronik aksam arttıkça daha çok kablo düğme ve bunları sabitlemek için daha çok parça .... ;D

Eren
12-02-2010, 17:55
önerileriniz için teşekkürler arkadaşlar ses dagınık açıkcası nerden geldigi belli degil gibi..2 kez test sürüşü yaptık fakat belirleyemedik nereden geldigini..klima kanallarına sprey olayını söylerim bakalım ne derece etkili olacak

Abdullah
15-02-2010, 12:09
valla en çok sorun çıkaran 308 ilk seri herhalde çünkü benimkinde bayağı ufak tefek sorunlar olmuştu fakat böyle bir ses ile hiç karşılaşmadım :-\ umarım en kısa sürede sorunun çözülür eren

Eren
15-02-2010, 12:40
teşekkürler, yalnız ben biraz titizim açıkcası en ufak sesleri bile yoketmeye çalıştıgım için, biraz ugraştırıyor araç beni..Yoksa aldıgımdan beri ikiside garantiden olmak üzere motor kulagı ve triger(eksantrk) kayışı degişimi dışında bir problemle karşılaşmadım 308 gayet sorunsuz bir araç..Tek sorunu bizim yollarımıza göre yapılmamış olması..Ki bu tüm peugeot modellerini kapsıyor, malesef kötü yollarda herhangi bir peugeot modelinin konforu oldukça sınırlı..Fakat asfalta çıktıgımız zaman bu araçlardan aldıgımız zevki sınıfındaki herhangi bir araçtan almak oldukça zor..Ön camın genişligi, torpidonun simetrisi vesaire, bambaşka..Geçen gün focus a binmek durumunda kaldım..Bogulucaktım önde..

Abdullah
15-02-2010, 13:06
aynen araçlarımızın konforu,rahatlığı, genişliği ve kullanım zevki bakımından süperler gerçekten ama gelin görün ki Türkiyemizin yolları ahhh ahhh