PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 407 almalı mıyım?

ankbjk
20-06-2012, 20:59
Arkadaşlar merhaba.Forumda yeniyim.Uzun zamandır 407'lerin hastasıyım.Yakın zamanda mazda mı satıp peugeot 407 yada Toyata Avenisis düşünüyorum.Ama gönlüm 407'den yana.Duruş olarak sağlam ve güçlü bi araca benziyo.Arkadaşlar bu aracın 1.6 dizelimi yoksa benzinli modeli mi tercih edilmeli.Bide herkes ağız birliği yapmış gibi bu aracın sürekli elektrik,klima vs arzıları çıkarttığnı,sağından,solundan anlamsız tıkırtılar falan geldiğini söylüyor.Bu ne kadar doğru? 30 Bin tl yi sokağamı atmış olacam yoksa ? .Bide performas olarak kafama takılılan 1.6 dizeli nasıldır.(Hani az yaksın çok kaçsın istiyorum :) ). Kıyaslamak ne kadar doğru olur bilmiyorum ama,2008 Focus TDCİ Kadar torklu ve serimidir motoru? Şimdiden teşekkür ederim yoruımlarınıza.

baturalpm
20-06-2012, 21:53
aramıza hoşgeldin bende 1 yıla yakındır 407-1.6 hdi exe. kullanıcısıyım benden önce babamda 2 yıl kullandı şuana kadar öyle önemli bi sorunuyla uğraşmadık performansını sorarsan bastığında hissettiriyor max hız yeterli ara hızlanmalar yerinde bi chip olursa tadından yenmez kısacası +407 öneriyorum :) benim aracı ve diğer arkadaşların araçlarını aracım bölümünden inceleyebilirsin :)

orhun57
20-06-2012, 22:02
Hoşgeldiniz Ford tdci motoru zaten PSA üretimi yani dediğiniz motor Peugeot üretimi :) sadece birinin adı hdi diğeri tdci. Peugoet hdi110 luk araçlar aynı yani şimdi kullanılan 112 bg hdi yeni motora ford geçmedi diye biliyorum.

eyup_31
20-06-2012, 22:10
Hoşgeldiniz Ford tdci motoru zaten PSA üretimi yani dediğiniz motor Peugeot üretimi :) sadece birinin adı hdi diğeri tdci. Peugoet hdi110 luk araçlar aynı yani şimdi kullanılan 112 bg hdi yeni motora ford geçmedi diye biliyorum.
Ford 115hp ye gecti

orhun57
20-06-2012, 23:19
Peki oda Psa motoru mu?

edit : evet öyleymiş :)

Safak065
21-06-2012, 00:28
Hoşgeldiniz.

Balina kasa avensisde güzel arabadır. İyi düşünün :)

uikaratas
21-06-2012, 06:50
Arkadaşlar merhaba.Forumda yeniyim.Uzun zamandır 407'lerin hastasıyım.Yakın zamanda mazda mı satıp peugeot 407 yada Toyata Avenisis düşünüyorum.Ama gönlüm 407'den yana.Duruş olarak sağlam ve güçlü bi araca benziyo.Arkadaşlar bu aracın 1.6 dizelimi yoksa benzinli modeli mi tercih edilmeli.Bide herkes ağız birliği yapmış gibi bu aracın sürekli elektrik,klima vs arzıları çıkarttığnı,sağından,solundan anlamsız tıkırtılar falan geldiğini söylüyor.Bu ne kadar doğru? 30 Bin tl yi sokağamı atmış olacam yoksa ? .Bide performas olarak kafama takılılan 1.6 dizeli nasıldır.(Hani az yaksın çok kaçsın istiyorum :) ). Kıyaslamak ne kadar doğru olur bilmiyorum ama,2008 Focus TDCİ Kadar torklu ve serimidir motoru? Şimdiden teşekkür ederim yoruımlarınıza.

Şu anda aynı anda hem focus 1.6 tdci 109 bg hem de 407 1.6 hdi kullanıyorum. Focus şirket aracı. 407 focus kadar gitmez onu söyleyim. 109 luk focus lar uçuyor, bunun nedeni hem araç 407 ye göre yaklaşık 160-170 kg hafif hem de şanzıman oranları farklı. Ama şöyle bir gözlemim de var vites geçişlerinde düşük devirlere yakalanmışsanız 407 daha iyi topluyor, yani turbo boşluğu hiç hissetmiyorum.

407 çok arıza vermiyor diye biliyorum, yakıtı iyi yerden alın yeter. Zaten forumları araştırırsanız 407 ile ilgili arıza mesajlarıın çok fazla olmadığını görürsünüz.

Sağından solundan ses gelme meselesi doğru. Bundan önce kullandığım Octavia ve Astra H çok daha tok ve iç mekan olarak sessiz araçlardı. Ama 407 de motor sesi almıyor içeri.

EmRaH.
21-06-2012, 07:18
Hoş geldin aramıza

ErgunK
21-06-2012, 18:06
Aramıza hoşgeldin. 407 ile Avensis i karşılaştırırken biri dize biri benzili araçlar. Benim kendi tercihim her daim dizel araçlardan olduğu için 407 yi tercih ettim. ama avensis te yabana atılır bi araç değil. avensis i hiç kullanmadım ama 407 hakkında epeyce tecrübelerim var. ben aracımı periodik bakımlar ve ağır bakımları dışında bi problem için servise götürmedim dışardan konuşulduğu gibi ağrıza çıkaran bi araç değil. 110 bg lik 1.6 motor da oldukça tatmin edici neticede yarış yapmıyoruz. araçta motor sesi çok az ama kapılar avensise göre daha zayıftır. ben sizin yerinizde olsam eğer benzinli araç çok problem değilse avensis alırım, ama fiyat performansı açısından ve yakıt ekonumisi bakımından kesinlikle 407. (avensis in benzinli olmasından kastım ben dizel i olmadığını duymuştum. yanlış biliyorsam affedin)

γuяdaeя
21-06-2012, 23:54
Avensis'in 2.0 litre dizeli var.

ankbjk
24-06-2012, 14:33
Merhaba arkadaşlar 407 ile ilgili yorumlarınız için çok teşekkür ederim.Çelik gri renk 2.0 dizelini buldum.(Gaza basınca araç,kafayı biraz kaldırsın istiyorum:) ).Bu hafta Salı günü araca bakmaya gidecez.Anlaşabilirsek alıacam.Herkese kazasız günler diliyorum..