PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç seçimi?

ÇΔĞLΔΨΔ∏
19-06-2012, 23:42
arkadaşlar merhaba sizlere bir fikir danışacam yeni aracımı toyota auris düşünüyorum beyaz camlar 1 numara film :) 2012 sıfır 1.6 benzinli 124 beygir otomatik bu araçla ilgili bilgisi olan varmıdır yakıtı nasıldır veya toyota kullanan arkadaşlar + ları ve - leri yazarlarsa sevinirim nekadar pejomdaki rahatlığı ve full donanımı bulamasamda araç hoşuma gidiyor toyota yı da sağlamlığı ile biliyorum bu seferde bunu denemek istiyorum test sürüşüne daha çıkmadım uzun bir aradan sonra burda olmak mutlu etti beni

Safak065
20-06-2012, 00:23
1 yıl önce 2006 model Toyota Corolla Sol 1.6 benzinli aracımız vardı. Serinin en full aracıydı. Auris hiç kullanmadım hatta içine bile binmedim o yüzden bu yapacağım yorumlar corolla için geçerlidir. Büyük ihtimal aynısı auris içinde geçerli olacaktır.

Araçda pamuk gibi süspansiyon sistemi var, konforlu bir araba.

Yol sesi içerden duyulmayacak derecede az hiç yok değil ama, bunda michelin lastiklerin etkisi büyük.

Çok seri bir araç, bastınmı kafayı havaya kaldıyor :)

Yakıt tüketimi ise basarsan yakar basmazsan yakmaz olay bu :D

Yalnız şunuda belirtmek isterim babam arabaya çok iyi bakardı, şimdiye kadar bir çukuru hızlı geçtiğini görmedim. Aracın bu denli sorunsuz kalmasının en büyük nedenidir bence. Çünkü bu bahsettigim şeyler 6 yıllık bir arabayı anlatıyor.

orhun57
20-06-2012, 01:10
Sağlamlıktan kastınız ne? Eğer motorsa lafım yok. Fakat auris değilse de şimdiki kasa corolla ile iki yakınım (ikiside farklı araçlar) büyük kazalar yaptılar iki araçtada emniyet kemerleri bağlı olmasına rağmen airbagler açılmadı. Biri geçen sene oldu biride bu sene yakın bir tarihte FSM köprüsüne yakın oldu. Beni tamamen soğuttu bu iki olay. Yakında duyulur zaten dava açılacak.
Ben aurisi test etmiştim araba almadan önce fakat ben dizel versiyonu test ettim onuda motor olarak yetersiz buldum zira çok zor ivmeleniyordu ve zorlanıyordu. İç mekan genişliği olarak sınıfının normalleri diyebilirim fakat 308 kadar geniş değildi ki aracınız 407 imiş sizi biraz boğabilir 407'den sonra malum aracınız bir hayli geniş. Ben başka bir eksik görmemiştim açıkçası. Bahsettiğiniz motor gayet performanslı gibi gözüküyor. Bu yazıyı yazmamın asıl sebebine geliyorum o da vites. Dizellerde kullanılanla aynı mı bilmiyorum (multimode M/M dedikleri) eğer aynı ise uzak durun derim çünkü yokuşlarda tutmuyor hill holder varmış ama işe yaramıyor geçişlerde yığılmalar oluyor. Dizel otomatik alan bir arkadaşım var şimdi çok pişman. Pişmanlık sebebi motorun güçsüz oluşu ve şanzıman. Diğer konularda memnun olduğunu belirtiyor.
Eğer eski tip 4 ileri şanzıman var ise onun sorunları hakkında bilgim yok ama geri kaçırmadığını biliyorum.

Yasin CCK
20-06-2012, 08:38
Sağlamlıktan kastınız ne? Eğer motorsa lafım yok. Fakat auris değilse de şimdiki kasa corolla ile iki yakınım (ikiside farklı araçlar) büyük kazalar yaptılar iki araçtada emniyet kemerleri bağlı olmasına rağmen airbagler açılmadı. Biri geçen sene oldu biride bu sene yakın bir tarihte FSM köprüsüne yakın oldu. Beni tamamen soğuttu bu iki olay. Yakında duyulur zaten dava açılacak.

Oooo, bak bu hafife alınmaması gereken çok ciddi bir olay.

eyup_31
20-06-2012, 09:15
Kasa değiştirme lafları da var iyice araştırın derim

tatoo
20-06-2012, 09:49
biraz daha eski modellerde yağ yakma sorunu vardı İstanbul'daki komşumuz sıfır aldı ve araç yağ yakması nedeni ile Toyota ile davalıklar şu anda mahkeme sürüyor bildiğim kadarıyla.

tAKreS
20-06-2012, 10:26

airbag sensörüne darbe gelmediği sürece airbagler açılmaz... Bu tüm markalarda böyle...

Yasin CCK
20-06-2012, 10:55
Arkadaşımız büyük kazalar demiş. Takla attığı halde açılmayan kazalar okuduk. Firmaların "sensöre darbe gelmeli" savunmalarına inanmıyorum. Kamuoyunu uzun süre meşgul eden Hyundai sahibinin isyanı gibi...

http://www.suskunsair.net/wp-content/uploads/2011/11/374851_10150434198542240_643137239_8370224_1295369 776_n1.jpg

10 hava yastıgı olan 2010 Model Aracımız 4-5 aylık iken kaza yapıyor 24 metre boyunca takla atmasına ragmen 10 hava yastıgından 1 tanesi bile acılmıyor... Hyundai Assan Yetkilileri ile görüsmemiz neticesinde aldıgımız cevabı aynen yazıyorum.. ARAC KAZA ESNASINDA ALTTAN DARBE ALACAK VE HAVA YASTIKLARI AÇILACAK... Simdi size soruyorum Kaza yaparken aracının önünü kaldırıp alttan darbe almasını sağlayan kaç baba yiğit var... O halde söyle bir sonuç çıkıyor... 2011 model hava yastıklı bir araca binmekle 89 model hava yastıksız bir araca binmek aynı sey deilmi.... BU ARAC HYUNDAİ İ 30 İŞTE HYUNDAİ KALİTESİ İŞTE HYUNDAİ MODELİ AİLENİZİ CANINIZI TAŞIDIĞINIZ ARACI ALIRKEN SEÇERKEN DİKKAT EDİN... PAYLAŞINKİ HERKES GÖRSÜN... HYUNDAİ KALİTESİNİ

ÇΔĞLΔΨΔ∏
20-06-2012, 14:15
valla 45.000 civarı bir para verecem sıfır almayı düşünüyorum alman kullandım fransız kullandım bide japon deneyeyim diyorum tabi bu paraya daha donanımlı sportif bir araç bulursam otomatik kesin olacak suan arastırma asamasındayım tekrardan iyi bir arabaya bineyim diyorum sizin önerilerinizide dikkate alacam

eyup_31
20-06-2012, 14:32
iyi bir arabaya bineyim diyorum sizin önerilerinizide dikkate alacam
hb arıyorsan 308 auto6r al derim

Ömer Gedik
20-06-2012, 14:41
Bence Auris artık miladını doldurdu. Sıfır Alınacaksa daha yeni modelleri irdeleyebilirsin.Kuzenimde Auris 1.6 M/M vardı her kullandığımda Toyota'dan biraz daha soğuyordum. İlle de Japon deneyeceğim diyorsan Yeni Civic olabilir.

Aksi halde 308-C4 veya Skoda Octavia olabilir.

ÇΔĞLΔΨΔ∏
20-06-2012, 15:06
yeni focus hatcback de düşünüyorum cıtroen pejo yu zonguldak yollarını göz önünde bulundurduğum için şimdilik eliyorum çünkü buralara gidecek arabalar değil konfor ve donanım olarak ii araçlar ama bizim yollar köstebek yuvası olduğu için :)

ÇΔĞLΔΨΔ∏
20-06-2012, 15:07
hb arıyorsan 308 auto6r al derim

pejo dan hiç şikayet etmedim pejoyu sevmeyenlerde benim sayemde sevdi ama malum zonguldak yolları buraların yolları daha gelişemedi :(

ÇΔĞLΔΨΔ∏
20-06-2012, 15:11
İlle de Japon deneyeceğim diyorsan Yeni Civic olabilir.
.

japon diye üstelemiyorum ama toyota ya hiç binmedim oyüzden auris hoşuma gitmişti ama toyota forumunu da inceledim araçtan çok fazla şikayet var benzin deposu full iken lukur lukur ses geliyomuş aynı zamanda orta konsol dan aynı şekilde motorların vtesle sıkıntı cıkardığıda okudum soğudum acıkcası golf yeni focus yeni astra ya da bakacam

eyup_31
20-06-2012, 15:19
çok fazla şikayet var benzin deposu full iken lukur lukur ses geliyomuş aynı zamanda orta konsol dan aynı şekilde motorların vtesle sıkıntı cıkardığıda okudum soğudum
308den önceki aracım corolla 1.4 dizel bence motor yetersiz özellikle biraz performanslı kullanmak istesen yakıtı 2 misline çıkıyordu içeri yol sesi alıyordu hele hele o depodan gelen ses varya inan kafa şişiriyor
http://i1102.photobucket.com/albums/g443/maximus260/a-2.jpg

Ömer Gedik
20-06-2012, 15:23
japon diye üstelemiyorum ama toyota ya hiç binmedim o yüzden auris hoşuma gitmişti ama toyota forumunu da inceledim araçtan çok fazla şikayet var benzin deposu full iken lukur lukur ses geliyomuş aynı zamanda orta konsol dan aynı şekilde motorların vtesle sıkıntı cıkardığıda okudum soğudum acıkcası golf yeni focus yeni astra ya da bakacam

Auris'in kokpiti komple sert plastik. Yolda çıtırdamalar sesler çok oluyor.

Bu sınıfta Mazda 3 'e de bakabilirsin ama onun da dizeline bakmak lazım fiyat çıkıyor.

Skoda Octavia 1.4 TSI 122 olabilir. En sorunsuz TSI'lar 122Hp olanlar.

Honda Civic yeni olduğu için olabilir ama hiç canlı incelemedim.

Focus'ta bizim Dizel motorlar olduğundan mümkünse alınabilir.

mechanix
20-06-2012, 16:43
Toyota Auris otomatik dizel versiyonunda test sürüşü yapmıştım. Şunu açıkça söylemek gerekirse 308'den sonra prangalar vurulmuş gibi hissettim. Aracın içi, ergonomik ve ferah değil bence. Bir de nerdeyse kafa hizasına getirilmiş olan vites çok çirkin ve görüntüyü de iyice daraltmış. Sürüş esnasında iyi hisler verdiğini belirtmem lazım. Ben otomatik vites hiç kullanmadım o yüzden tepkime vb. konularda karşılaştırma yapamam ama yumuşak bir sürüşü var. Corollalarla aynı şanzıman mı kullanılıyor bilmiyorum ama daha önce de yazmıştım. Benim işyerindeki şef, 2 yaşında otomatik corolla ile yolda kaldı. Tam detayını bilmiyorum ama şanzıman problemi. Bir de İstanbul'daki berberim dizel 207'yi satıp 1,33 düz vites Auris aldı. "Nasıl gidiyor Japon arabaları sağlam ve sessiz olurmuş" diye sordum. Özellikle pandizot taraflarından sürekli ses geldiğini ve servisin bir türlü çözüm bulamadığını söyledi. Özellikle servislerden çok şikayetçi. Bildiklerimi paylaşmak istedim. Genel anlamda kötü bir araba olduğunu düşünmüyorum, ancak bence ederinden pahalı bir araba.

orhun57
20-06-2012, 20:08
airbag sensörüne darbe gelmediği sürece airbagler açılmaz... Bu tüm markalarda böyle...

Bilmiyorum nasıl anladınız ama arabayı kötülemek gibi bir düşüncem yok. Airbag sensörüne göre de kaza yapacak değil insan aman orda sensör yoktur biraz daha yandan mı çarpsam dersiniz kaza yaparken? Arabada airbag açılmadıysa açılmamıştır arabada güvensizdir bunun özü bu. Hiç bir firma bu şekilde bir olaydan yırtamaz. Bu iki olaylarda da ölümle burun buruna gelinen kazalar yaşandı, ikisinde kemerler takılıydı. Biri taklalar attı diğeri önce bariyerlere vurmuş sonrada takla atmış. Yani araçların darbe almayan yerleri yok.

tAKreS
20-06-2012, 20:54
Bilmiyorum nasıl anladınız ama arabayı kötülemek gibi bir düşüncem yok. Airbag sensörüne göre de kaza yapacak değil insan aman orda sensör yoktur biraz daha yandan mı çarpsam dersiniz kaza yaparken? Arabada airbag açılmadıysa açılmamıştır arabada güvensizdir bunun özü bu. Hiç bir firma bu şekilde bir olaydan yırtamaz. Bu iki olaylarda da ölümle burun buruna gelinen kazalar yaşandı, ikisinde kemerler takılıydı. Biri taklalar attı diğeri önce bariyerlere vurmuş sonrada takla atmış. Yani araçların darbe almayan yerleri yok.

Bende savunmuyorum zaten ama işin özü bu maalesef...Bu olay tüm markalarda böyle...Mesela Fiat larda sensörler(iki hava yastıklı modellerde) şaside...Oraya darbe almadığı sürece açılmıyor airbag...

orhun57
20-06-2012, 21:19
Peki ama bu durum benim bahsettiğim kazalarda söz konusu olabilecek bir durum değil. Geçen senelerde olan olayın duyulmaması sebebi de sus payını kabul eden şahıs yani arkadaşımın babasıdır bu da ayrı bir konu.

ÇΔĞLΔΨΔ∏
25-06-2012, 20:26
aynı başlık altında gidiyorum sürekli sürekli konu acmak istemiyorum forumdaki üstadların yorumları önemli benim için başka markalara baksamda gönüller bir olduğu için sorun olmayacak sanırım :) ömer arkadaşım başlığı araba seçimi diye değiştirir sanırım görünce bide böyle ir araç buldum ilan rastgele alınmıştır sizlere göstermek için ben araştırıyorum ama araçla ilgili bilgsi olan olabilir veya kullanan piyasası yok gibi geldi bana ama hoşuma da gitti

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-2006-mercedes-b-150-tertemiz-89568807/detay#

tatoo
25-06-2012, 20:31
aynı başlık altında gidiyorum sürekli sürekli konu acmak istemiyorum forumdaki üstadların yorumları önemli benim için başka markalara baksamda gönüller bir olduğu için sorun olmayacak sanırım :) ömer arkadaşım başlığı araba seçimi diye değiştirir sanırım görünce bide böyle ir araç buldum ilan rastgele alınmıştır sizlere göstermek için ben araştırıyorum ama araçla ilgili bilgsi olan olabilir veya kullanan piyasası yok gibi geldi bana ama hoşuma da gitti

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-2006-mercedes-b-150-tertemiz-89568807/detay#
o bir yıldız yani sonuçta :gül4:

eyup_31
25-06-2012, 20:36
Zevk meselesi şahsen o model yılında o araca o kadar para vermem

ÇΔĞLΔΨΔ∏
25-06-2012, 21:01
Zevk meselesi şahsen o model yılında o araca o kadar para vermem

o ilan aracı göstermek amaçlı rastgele seçtim bakmadım bile modele yılına :)
407 den sonra çoğu araç hayal kırıklığına uğratacak beni biliyorum yapacak biişide yok tabi araştırma içerisindeyim şu an

mercedes 1.5 motor otomatik bazılarında fullerınde ototmatik park sistemi var ne bileyim bazem 45.000 50.000 lira sıfır araca para vereceğime mercedes tarzı sağlam arabaları düşünüyorum bu araçtan piyasada fazla görmedim açıkcası yada banaa denk gelmedi alırsam 2008 ve üzeri düşünüyorum fiyatlarıda 40.000 nın üzeri 2012 sıfırı 93 bin lira

Ömer Gedik
25-06-2012, 23:03
Konu başlığı istek üzerine değiştirilmiştir.

Eski B serisi ile Yeni B serisi bana farklı görünüyor. Yeni B'yi daha çok kompakt MPV olarak pazarlıyorlar. Eskisi tam o havayı vermiyordu.

Ben BMW'mi servise götürdüğümde Anahtar Sistemi bozuk diye çalışmayan bir B serisi yüzünden baya beklemiştik. Bu aracı görünce aklıma hep o zaman dilimi gelir. Ne olur ne olmaz anahtar sistemine bakmak gerek ;)

mimit
26-06-2012, 10:03
308 den önce 2011 model 0 km corolla almıştım d4d düz vites, yaşadıklarımı uzun uzun tekrar yazıp sinirlenmek istemiyorum, auris e gelince corollodan biraz daha iyi ama iç mekandaki sesler gıcırtılar ve aracın genelinde ki ayrıntı noksanlığı bence en büyük eksileri. Benzinli motor bir japon için en doğru tercih, bu adamlar dizelden pek anlamıyor,

Toyota benim gözlemlediğim kadarı ile kullanıcıların yorumlarına bakarak kalite çizgisini biraz aşağıya çekmiş durumda,sorunlara servislerin sunduğu çözüm önerileri yetersiz,mekanik belki tamam ama plastik aksam ve zayıf ısı ve ses yalıtımı sorun teşkil edebilir.internette 2011 auris ön konsol gıcırtıları diye bir arama yaptığınızda çoğunluğun bu durumdan şikayetçi olduğunu ama wv gibi bu markanında sempatizanı çok olduğu için bunu eksik yada hata olarak görmeyen, n eolursa olsun toyota abi diye bu araçlara katlanan insanların çok olduğunu görebilirsiniz.ben 20,000 km olmadan 0 km aldığım corollayı satmak zorunda kaldım.

Roadrunner
26-06-2012, 11:03
Şanzumanları çok sıkıntılı diye duymuştum sanırım A kasaların B lerde aynımı bilmiyorum çünkü eşime alacakken direkten dönmüştüm Toyota Auris için ise yeni toyotaların hiç birinde eskilerin tadı yok sağlamlığı yok sadece eski efsane 94 sonrasından 2006 yılına kadar çıkmış olan arabaların cazibesiyle ve namıyla Toyotaya büyük rağbet oldu fakat benim tanıdığım bir çok kişi o eski tadı alamadı...

deepbluese
28-06-2012, 08:50
dostum ilandaki mersedesden bir süre şirkette kullandım ben ve o arabayı nedense hiç sevmedim.Bilmiyorum belki alışk olmadığım için sankli içinde emanet gibi oturuyorsun tamam herşeyi var konforlu ama araba seni içine almıyor sanki.Sanki bir dolmuş kullanıyormuş gibi hissediyor insan özellikle alçak arabaya alıştıysan biraz zor kullanımı.Diğer özellikleri yolda gidişi tamam güvenlikli oda tamam ama ne bileyim sanki herşey zoraki kondurulmuş gibi ilk bindiğimde hiç sevmemiştim en son indiğimdede sevmedim.Toyata auris kullanan bir arkadaşım var birkez onun arabasını kullandım açıkcası o çok memnun olsada bence hantal bir araba direksiyonu evet hafif ama yüksek hızlarda açıkcası araba pek güven vermedi bana.Araç daha çok yeni olduğu için o sesler gıcırtıları duymadım.Bir hafta önce de arkadaşım istanbulda bir belediye otobüsü ile çarpıştı duraktan çıkan bir belediye otobüsüne arkadan şehir içinde normal sayılabilecek bir hızla vurdu resimlerini bana gösterdi sağ ön tampon sağ ön far ve kaput gidip vaziyetteydi.O kadar hasarın olması beni çok şaşırttı ben opel astra ile 70-80 km hız ile giderken kayarak bir otelin duvarına çarptım sadece ön tamponda biraz hasar oluştu.Bencede artık toyata o eski sağlamlığında değil yada adamlar ticari olarak çarpışma anında hasar görebilecek kısımları para kazanmak için dandik yapıp kabin kısmını yolcuları koruyacak şekilde yapıyorlar.Sonuçda şehir içinde bir otobüse arkadan çarpmanın bedeli 4-5 bin lira ve değeri düşen 2012 model bir araç oldu.Bence auris düşünme derim genede zevk meselesidir

ÇΔĞLΔΨΔ∏
28-06-2012, 09:06
eyvallah abi bilgiler için

TanerHoca
28-06-2012, 09:08
... ben opel astra ile 70-80 km hız ile giderken kayarak bir otelin duvarına çarptım sadece ön tamponda biraz hasar oluştu...

euro ncap testleri 50-55 km hızla yapılır ve araç hangi marka olursa olsun çarpma sonucu araçlar pert olur.yani öyle 70-80 km hızla duvara çarpıldığında sadece tampon hasar almaz. sizin kaza anındaki hızınız kesinlikle 70-80 km değildir.

uzun lafın kısası aracın aldığı hasar hıza, çarpma açısına ve çarpılan şeye göre değişir.böyle bir kıyaslama yanlış olur.

opel astra...

http://www.youtube.com/watch?v=LZP1wfJvKcA&feature=player_embedded#!

deepbluese
28-06-2012, 10:08
[QUOTE=T@NeR;104687]euro ncap testleri 50-55 km hızla yapılır ve araç hangi marka olursa olsun çarpma sonucu araçlar pert olur.yani öyle 70-80 km hızla duvara çarpıldığında sadece tampon hasar almaz. sizin kaza anındaki hızınız kesinlikle 70-80 km değildir.

uzun lafın kısası aracın aldığı hasar hıza, çarpma açısına ve çarpılan şeye göre değişir.böyle bir kıyaslama yanlış olur.

Yanlış anlaşılma olmasın düzeltmek isterim geceleyin iş yerinden ana yola çıktığımda tam hızlanmıştım 3. vitese yeni attığımda yol ortasında bir karaltı gördüm insan sanarak refleks olarak direksiyonu sağa kırdım yolun kenarında bir hazır beton tesisi var oradan dökülen kum vb tanecikler yüzünden araç kaymaya başladı ve ben dönerek otelin duvarına vurdum o sırada mesafe kısa olduğu için ben frene basarken arkadaşımda el frenini çekti.Bunlar anlık ve refleks olarak yapılan harekerler sonuçta o yüzden elbetteki direk çarpış hızım 70-80 km değildir.Ben ilk andaki hızımdan bahsettim.Belki yanlış ifade oldu.Ama aynı şekilde auris le kaza yapan arkadaşımında çarpışma anındaki hızının benim yaptığım kazadaki çarpışma anındaki hızımdan çok yüksek olduğunu düşünmediğim için böyle bir örneklemeye gittim.Açıkcası bir opelin aurise göre daha sağlam olduğunu düşünüyorum tabi bu benim şahsi fikrim.Ve dediğiniz gibi direk 70-80 km ile bir hızla duvara vurmak elbette bir tampondan fazla hasara yol açacaktır.Ben sadece bu yönden bir örnekleme yapmak istedim.

ÇΔĞLΔΨΔ∏
28-06-2012, 14:50
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-kia-55-000-km-de-2007-model-kia-sportage-2-0-crdi-91948551/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-hatasiz-orjinal-km-tiriptonik-aksesuarli-91944777/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-46-000-km-de-2009-model-golf-1-4-tsi-highline-160-bg-91945414/detay

nasıl sizce hangisi olabilir kia içime sindi gibi

eyup_31
28-06-2012, 14:57
çağlayan verdiğin linklerdeki araçlar çok başka başka araçlar eğer 2.el ve 48-50 bin bütçen var ve bir suv türü arıyorsan 3008 de düşün bence

ÇΔĞLΔΨΔ∏
28-06-2012, 16:22
evet kafama yatan aracı alıyorum dostum marka modelde takılı kalmam 407 yi de aklımda hiç yokken almıştım :)

tatoo
28-06-2012, 20:22
Eğer SUV tarzı düşünürsen abi Captiva da bir seçenek olabilir.Tam teknik olarak nasıl bilmiyorum ama Jeep performansı beklememek gerek :)
Örnek teşkil etmesi açısından(sadece arabayı görmen için aracı detaylı incelemeden linki koydum);
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-chevrolet-2007-model-captiva-2-0-dizel-medium-otomatik-vites-7-kisilik-92051865/detay
Veya Land Rover;
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-hata-kusur-boya-yok-2-0-td4-hse-paket-92049586/detay
S60 çok mu olur :)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-mukemmel-s60-2-0t-caretta-oto-da-91978140/detay?source=promotion_topl
Yada tabiki A4:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-essiz-temizlikte-ve-sadece-72-bin-km-de-a4-1-8t-caretta-oto-da-91986595/detay?source=promotion_topl

aydın
29-06-2012, 12:09
golf harika duruyor bence incelemekte fayda var

socrates(MeRiÇ)
30-06-2012, 09:24
evet kafama yatan aracı alıyorum dostum marka modelde takılı kalmam

50.000 TL baremini geçmeden SUV önerilerim,

Land Rover Discovery:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-kacirilmayacak-firsat-daha-temizi-ve-orjinali-yok-td5-hse-paket-91831276/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-labarna-dan-2004-discovery-2-5-tdi-td-5-hse-paket-tam-dolu-7-kol-91117806/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-2003-model-hse-paket-td5-91691918/detay

Renault Koleos:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-renault-sadece-12000-km-de-orijinal-75509517/detay
Bu araç muhtemelen hasarlı, bu fiyata bu km olmaz çünkü...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-renault-ruhsat-sahibinden-cam-tavanli-4-lastik-yeni-acil-satilik-91256970/detay

(http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-renault-ruhsat-sahibinden-cam-tavanli-4-lastik-yeni-acil-satilik-91256970/detay)Opel Antara:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-opel-hatasiz-ve-boyasiz-reis-oto-yetkili-servis-bakimlidir7-92073770/detay

ÇΔĞLΔΨΔ∏
30-06-2012, 17:50
eyvallah arkadaşlar güzel araçlar değerlendirme yapıyorum

ÇΔĞLΔΨΔ∏
06-10-2012, 10:19
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-honda-abc-peugeot-2-el-plaza-82705002/detay üstadlar böle bir araç buldum araca yakından baktım benim hoşuma gitti ama honda hiç kullanmadım birde 120.000 de bir araç almadım beni çeken araçın hatasız full orjinal birde makam şoförü tarafından kullanılmış olması bakımları servisinde yapılması dikkatimi çekti sıralı b,ir tüp takarak kullanmayı düşünüyorum fiyatta pazarlık olacak sizce 42000 tl bu araca çokmu yorumlarınız benim için çok önemli internetteki fiyatlar hemen hemen aynı ama internet fiyatları şişirilmiş olduğu için sormak istedim fiyat normalmi ? birde bu araca hangi marka tüp takılır

Yasin CCK
06-10-2012, 10:26
2006 model 120.000 km'de 2.0 motor benzinli 42.000 TL

Sizce bu kelimeler yan yana geldiğinde hiç mantıklı geliyor mu? Yanlış anlamayın ama bana hiç mantıklı gelmiyor.
Tabi ki karar sizin...

ÇΔĞLΔΨΔ∏
06-10-2012, 10:36
2006 model 120.000 km'de 2.0 motor benzinli 42.000 TL

Sizce bu kelimeler yan yana geldiğinde hiç mantıklı geliyor mu? Yanlış anlamayın ama bana hiç mantıklı gelmiyor.
Tabi ki karar sizin...

saol yasin kardeşim tüpte km de35 kuruş yakar tahminim şehir içi honda nın 1.000.000 km e kadar gittiği biliyoruz tabi kullanımla alakalı bide 4x4 full bir araç diye 40 bini gözden çıkarmıştım açıkcası tabi fikirlerinizi bekliyorum

Yasin CCK
06-10-2012, 10:46
saol yasin kardeşim tüpte km de35 kuruş yakar tahminim şehir içi honda nın 1.000.000 km e kadar gittiği biliyoruz tabi kullanımla alakalı bide 4x4 full bir araç diye 40 bini gözden çıkarmıştım açıkcası tabi fikirlerinizi bekliyorum

Dostum Hondanın 1.000.000 km yaptığı doğrudur,bunu diğer markalar da yapabilir avrupa standarlarında yol, bakım ve benzin (kesinlikle lpg değil) kalitesinde. Ayrıca en düzenli artışın benzin fiyatı olduğu bir ülkede yakıtta kuruş hesabı yapmak sizi her zaman yanıltır, litre hesabı daha doğrudur.

ÇΔĞLΔΨΔ∏
06-10-2012, 10:51
söylediklerine kesinlikle katılıyorum benzinde binelecek bir araç değil