PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağ Kaçırma Sorunu Acil Yardım

orkun059
19-06-2012, 13:08
merhaba arkadaşlar 206 aracım var 1.4 benzinli yağ müşürünün oradan bi yağ sızıntısı var filtreyi söktük plastiğini değiştirdik sorun yine var tam müşür ile karterin olduğu kısımdan geliyor sanırım egzos sıcak olduğunda yanıyo çok kötü bi koku veriyor yardımlarını bekliyorum

Ömer Gedik
19-06-2012, 13:29
En azından o bölgenin fotoğrafını çekseydiniz yorum yapabilirdik.

206'daki TU motorlarda silindir veya kapak contalarında kaçaklar olabiliyor. O bölüme baktığınız mı?

sahin-peug
19-06-2012, 16:46
anlattığınıza göre filtre kapağından olacağını zannetmiyorum ,Yağ müşürünü değiştirdinizmi ? müşürün contasındanda kaçırabilir yada ömer kardeşimin dediği gibi contalarda olabilir büyük bir ihtimal

orkun059
19-06-2012, 17:57
teşekkürler arakdaşlar sorun şimdilik çözüldü gibi yağ müşürünün etrafını japon ve slikonladık söktükten sonra şimdi şuan yok sanırım ondan dolayı kaçırıyordu veya varmı böyle hiç başınıza gelen bi olay

sahin-peug
19-06-2012, 18:23
Yağ müşirinin etrafından kaçırır onu komple değiştirirsen daha sağlıklı olur herhangi bir peugeot servisinden temin edebilirsin fiyatı fazla değil 20 tl bişey slikon fayda etmez tekrar kaçırır
farkında olmazsın arac yağsız kalır daha büyük masraf açabilir,

orkun059
19-06-2012, 20:04
evet haklısın oralardan kaçırıyor dostum sanırımm

Ömer Gedik
19-06-2012, 21:14
Yağ müşirinin etrafından kaçırır onu komple değiştirirsen daha sağlıklı olur herhangi bir peugeot servisinden temin edebilirsin fiyatı fazla değil 20 tl bişey slikon fayda etmez tekrar kaçırır
farkında olmazsın arac yağsız kalır daha büyük masraf açabilir,

Hemfikirim. Aracının yağ eksiltmesi farkına varmazsan başına dert olur.

orkun059
22-06-2012, 11:09
yağ kaçırmasından ibaret egzos varya tam orda oraya damlıyor içeri öyle bi koku veriyo ki inanılmaz derecede ordan fark ettim zaten dumanlar çıkmaya başladı kaputun ordan hararete baktım bişey yok normal kaputu açtım araba yanıcak nerdeyse :)