PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 407 yerden yükseklik...

engin_407
17-06-2012, 12:32
forumu taradım ama tam anlamıyla bir yorum alamadım. 407 lerin yerden yüksekliği konusunda diğer sitelerde ürkütücü şeyler okudum. anlatıldığı kadar yere yakın bir araç mı 407 ler? ben 6 yıldır 307 kullanıyorum. önümüzdeki günlerde 407 ye geçiş yapacağım. 307 ye göre alçak olduğunu biliyorum. ama bu durum ne kadardır? gerçekten zırt pırt yere sürten bir araç mıdır?

Ahmet Ç.
17-06-2012, 14:05
forumu taradım ama tam anlamıyla bir yorum alamadım. 407 lerin yerden yüksekliği konusunda diğer sitelerde ürkütücü şeyler okudum. anlatıldığı kadar yere yakın bir araç mı 407 ler? ben 6 yıldır 307 kullanıyorum. önümüzdeki günlerde 407 ye geçiş yapacağım. 307 ye göre alçak olduğunu biliyorum. ama bu durum ne kadardır? gerçekten zırt pırt yere sürten bir araç mıdır?

dostum,16" lik jantlarla kaldırıma dik,cepheden yanasırsan plakalık sürter çünkü burnu düşük,4 kişiyle yollardaki setlerden 2. viteste gibi hızlı gecersen kapı altı sürter ama bunlar aman aman durumlar değil ben 18" e gecmeden evvel 2 yıl kullandım canakkale yol sartlarında ki izmir daha iyidir 5 kez sürtmemişimdir sadece 308 e göre temkinli ve daha dikkatli olamlısın ama sakın korku yaratmasın sende :)
şimdi bende 18" lik jant modifiyesinden sonra 3.5 luk yay koydum ama arada 1.20 pul var hiç bir sürtme yada vurma yok yani sen rahat rahat kulanırsın diye düşünüyorum :)

engin_407
17-06-2012, 14:38
son zamanlarda yollarımız daha nitelikli bir hal aldı. ama bizim bu taraf ki ben aliağa ve bergama arasında mekik dokuyan biriyim, yollar izmir e göre daha kötü. bilhassa ara sokaklar ve caddeler parke taşı olduğundan engebeler tümsekler çoğunlukta. bir de stabilize bir çiftlik yolumuz var arada bir gittiğim. ben esas oradan çok korkuyorum. 307 ile haldır huldur daldığım o yolda 407 ile ne yaparım bilmiyorum. o yola girmezse varya babam kesin evlatlıktan reddeder beni..:)

TFSI
17-06-2012, 14:50
Sayın adaşım;

Partner adventureleri bilirsin sag sol gövde kısımları nı içeri gömmüş alt çelik koruma yı egmiş birisi olarak bende haldur huldur yani korkmadan gitmeyi sevigim için yüksek araç tercihimdir.

Lakin 0 aldıgımız 2007 den beri Babam ın aracı olan jetta yı ben daha fazla kullanırım kullandıgım zamanlarda da altımda jetta oldugunu bilir ona göre kullanırım. 2 kişi 3 kişi oldumu 407 nin geçtigi yerde sürtüyor.

Kısacası Baban seni öldürmeden 307 deki off road fantazini bir kenara bırakacaksın.

Artık altında ki Tabiri caiz se agır abi arabası, makas yada arazi aracı degil.

Baktın olmuyor özel yay yaptırıp yükseltirsin. Bu konuda yardımcı olabilirim. Fabrika ile irtibata geçeriz bir takım halleder.

TFSI
17-06-2012, 14:52
Bu arada jetta sürtüyor dedim ama o yükseklik bille bana yüksek geliyor. Bana sorarsan 407 yi spor yay ıle daha da basmak lazım ki ok gibi yolda dursun.

Roadrunner
17-06-2012, 17:15
Sanki kullanıma bağlı Ankarada Ankamall kapalı garaj çıkışı çok diktir ben hep o yokuşta sürter derdim ama sürtmüyor bir de babamların kapalı garaj girişi biraz dik benim bmw oraya giremiyordu 407 giriyor şimdilik bir vukuatım olmadı bakalım bu yaz çok uzun yolum olacak o zaman belli olacak

baturalpm
17-06-2012, 17:34
Aslında standartlara göre normal bir araç fakat yollar için ;) bide ön plakaya dikkat etmeni öneririm :D

orhun57
17-06-2012, 18:11
Bence çok korkmayın ama tabi vur deyince de öldürmemekte fayda var :) benim arabam 407 kadar yakın olmasa bile kapalı garaja girerken çok zorlanıyorum yan yan giriyorum sizde böyle ufak ufak dikkat edersiniz bir sorun olmaz. Bence yol tutuşu için yaylık bir durum yok şile yolunda 5 kasaların e kasaların audi a4 a6ların giremediği virajlara giriyoruz çizgiden bile şaşmıyor yani o arabayı yoldan çıkaran çıkmaz kolay kolay.

dirtyharry
17-06-2012, 18:45
bencede korkulanacak bir durum yok bende on burundan ziyade govdeyı surtuyorum genelde dık otopark cıkıslarında oluyor

engin_407
18-06-2012, 11:27
yorumlarınız içimi biraz rahatlattı ama hayat o kadar iyi niyetli değil bana karşı :) dün 307 ile son kez çiftlik yoluna girdim. dönüşte biraz langur lungur yaptım sanırım olmadık bi yere çok sağlam bir darbe aldım yerden, Allah tan sac karter muhafazam var ama içim cız etti. artıkın 407 ile ne maceralar yapacağız bilmiyorum. temmuzda bir trabzon yapacağım esas oralarda halim nice olur bilmiyorum. girdiğim çıktığım yolların tek tek fotoğrafını çekip, burada vurdum burada vurmadım diye size bilgi vereceğim dönüşte...:):)

tatoo
18-06-2012, 11:42
valla ben Rize de yaşıyorum ve imzam dan da anlayacağın üzre adventure var bizde.ama bundan sonraki araç 407 olacak mesela :) ben korkmuyorsam sen hiç korkma..burnu biraz uzun aracın onun için ön plakalık sıkıntı oluşturabiliyor ama kullandığın aracın ağırlığı zaten o tarz yollarda dikkatli olmanı gerektirir ve hiçbir sorun kalmaz ortada :)

ErgunK
18-06-2012, 11:55
Engin arkadaşım öncelikle aramıza hoşgeldin.
Bende 407 kullanıcısıyım. Standart bi 407 çok fazla sürtme yapmaz, fakat burnu uzun bi araç olduğu için arada ön plaka sürtebiliyor. Şuanda bende 18 inc jant ve 3.5cm yay var ve aracım hala kasiserde ve herhangi biyerde sürtmüyor. Sürtme olayları biraz kullanım şekline bağlı bence. Sen diyırsan ki ben alıp standart hali ile binicem 4 kişi ile bile herhangi bi sürtme yaşayacağını düşünmüyorum...

TFSI
18-06-2012, 12:11
Engin arkadaşım öncelikle aramıza hoşgeldin.
Bende 407 kullanıcısıyım. Standart bi 407 çok fazla sürtme yapmaz, fakat burnu uzun bi araç olduğu için arada ön plaka sürtebiliyor. Şuanda bende 18 inc jant ve 3.5cm yay var ve aracım hala kasiserde ve herhangi biyerde sürtmüyor. Sürtme olayları biraz kullanım şekline bağlı bence. Sen diyırsan ki ben alıp standart hali ile binicem 4 kişi ile bile herhangi bi sürtme yaşayacağını düşünmüyorum...

Benlik bir durum söz konusu degil zaten dostum arkadaşa yardımcı olmak adına uzunca yazdım birşeyler,

Tabiki kullanımla alakalıdır.

Eski alışık oldugu 307 gibi kullanırsa çekecegi var 407 lerin ön aks ile tampon mesafesi uzun helede kasislerden önce frenle girer de arabanınburnunu iyice yere basarsa sıksık vurur. Eh alışana kadar 2 3 vukaat atlatır alışır. Daha ne diyelim.

ErgunK
18-06-2012, 15:58
bende ön tamponu boyatmadım değil hani :D

TFSI
18-06-2012, 22:06
bende ön tamponu boyatmadım değil hani :D

Jetta yı kullanırken normalinde yüksek araç lakin yumuşak süspansiyona alışmak zaman aldı. Altını abartısız kasislere az sürtmedik 2 3 kişi ile hele yetişkin 4 kişi varsa basık araç gibi yan geçiyorum :)

avcifurkan
20-06-2012, 08:32
Yaklaşık bir yıldır kullanıyorum, daha önce mondeo ve kia cerato kullandım bir kere bile bir yere sürtmedim. 407 ile 1 yılda heralde o sürtme sesini 15 kez falan duymuşumdur :)
Geçen balık sırtı bir yerede 60 km/h ile giderken araba yaylandı, çelik karter muhafaza sürttü. Ama çelik karter muhafaza nerden baksanız 3-4 cm daha yere yakın arabaya göre.
En kısa zamanda 508 karter muhafazasını takmak farz oldu.
Birde aracın burnu uzun olduğu için dik bir yere yaklaşırken direk düz değilde yandan gelecek şekilde girmek bir çok yerde işime yaradı.

Özetlersem; biraz daha dikkatli kullanmak gerekiyor o kadar.

uikaratas
20-06-2012, 09:09
Alışkanlık gerektiriyor, işin özü bu. Ben de alışana kadar az sürtmedim. Alışana kadar da her türlü akrobasiyi öğreniyosunuz bu arbada.

baturalpm
20-06-2012, 09:32
Alışkanlık gerektiriyor, işin özü bu. Ben de alışana kadar az sürtmedim. Alışana kadar da her türlü akrobasiyi öğreniyosunuz bu arbada.

katılıyorum tamamen :D

Yaklaşık bir yıldır kullanıyorum, daha önce mondeo ve kia cerato kullandım bir kere bile bir yere sürtmedim. 407 ile 1 yılda heralde o sürtme sesini 15 kez falan duymuşumdur :)
Geçen balık sırtı bir yerede 60 km/h ile giderken araba yaylandı, çelik karter muhafaza sürttü. Ama çelik karter muhafaza nerden baksanız 3-4 cm daha yere yakın arabaya göre.
En kısa zamanda 508 karter muhafazasını takmak farz oldu.
Birde aracın burnu uzun olduğu için dik bir yere yaklaşırken direk düz değilde yandan gelecek şekilde girmek bir çok yerde işime yaradı.

Özetlersem; biraz daha dikkatli kullanmak gerekiyor o kadar.

bende karter korumayı değiştirip 508 için olandan almam lazım dediğiniz gibi normalden fazla aşşağıda.

Ahmet Ç.
20-06-2012, 11:04
508 karter koruma var,yay var 1000 km dir hiç sürtmedim :)
tavsiye ederim

mygold
20-06-2012, 11:14
yay kullanan arkadaşlar için alt karter muhafazaya park sensoru gibi sensorler koymayı planlıyorum içerdende lcd ekrandan ne kadar yaklaşıldıgı takıp edılebılecek bunun patenti bende. böylece daha rahat kullanım sağlanacak:D :nargile ..

uikaratas
20-06-2012, 11:18
yay kullanan arkadaşlar için alt karter muhafazaya park sensoru gibi sensorler koymayı planlıyorum içerdende lcd ekrandan ne kadar yaklaşıldıgı takıp edılebılecek bunun patenti bende. böylece daha rahat kullanım sağlanacak:D :nargile ..

Milimetre hassasiyetinde okuyacak sensör lazım:) Bunu yapar bir de buzzer takarsanız 407 de susmaz o cihaz ömür boyu. :)

Ahmet Ç.
20-06-2012, 11:20

bitanesin mücahit hocam temmuzda görüsün yaylı 407 yi :)

mygold
20-06-2012, 11:26
temmuzda gelde görelim aslanı hocam zaten yakışılıydı şimdi artist gibi olmuştur ayrıca takalım karter muhafa sensorlerini ahmet hocam :arkadas..maksat konforlu sürüşü yakalamak :iyi :gül3:

Ahmet Ç.
20-06-2012, 11:48
temmuzda gelde görelim aslanı hocam zaten yakışılıydı şimdi artist gibi olmuştur ayrıca takalım karter muhafa sensorlerini ahmet hocam :arkadas..maksat konforlu sürüşü yakalamak :iyi :gül3:

tabiki neden olmasın :)

avcifurkan
20-06-2012, 13:10
60 km/h ile giderken ön sezilerininde çok kuvvetli olması lazım sensörün, ileride ki tümseği haber vermesi için :D :D

ErgunK
20-06-2012, 18:43
407 yi biraz dikkat edip kullanırsanız hiç bi sensöre ihtiyaç yok, benim araçta park sensörü bile yok :D

tatoo
22-06-2012, 13:56
407 yi biraz dikkat edip kullanırsanız hiç bi sensöre ihtiyaç yok, benim araçta park sensörü bile yok :D

abi senin araçta sol sinyal sensörü de çalışmıyodu sanırsam:p:gül4::fiuw

engin_407
23-06-2012, 08:05
evettttt, dün akşam üstü kavuştuk gümüş-2 ye ve tüm korktuğum güzergahları tek tek dolaştım. çiftlik yolu dahil biraz dikkat ile sorun yaşamadan yani altını vurmadan geçtim. heheyyyyttt be çok mutlu oldum...:D

yanlız çiftlik yolunda başka bir süpriz vardı. yol dar ve bazı yerlerde yüksek çalı, duvar v.b. engeller ve yolun bir kısmında ortada yüksek otlar olunca ön park sensörü resmen kafayı yedi...:D:D

tatoo
23-06-2012, 09:56
evettttt, dün akşam üstü kavuştuk gümüş-2 ye ve tüm korktuğum güzergahları tek tek dolaştım. çiftlik yolu dahil biraz dikkat ile sorun yaşamadan yani altını vurmadan geçtim. heheyyyyttt be çok mutlu oldum...:D

yanlız çiftlik yolunda başka bir süpriz vardı. yol dar ve bazı yerlerde yüksek çalı, duvar v.b. engeller ve yolun bir kısmında ortada yüksek otlar olunca ön park sensörü resmen kafayı yedi...:D:D

hadi hayırlısı olsun..fotoğraflarını da bekliyoruz :)

aradeth
03-07-2012, 12:28
508 karter koruma var,yay var 1000 km dir hiç sürtmedim :)
tavsiye ederim
508 karter korumanın fiyatı ne kadar paylaşabilirmisiniz?Delikler falan direkt uyuyormu? Ben sacı sanayide eğerek yerden yükseltmeyi düşünüyodum :) 508in karterinin uyduğunu bilmiyordum.

Yasin CCK
03-07-2012, 12:30
Evet tam oturuyor. Birçok üyemiz bu operasyonu yaptı. Fiyat konusunda arkadaşlarımız yardımcı olacaktır.

BZK
03-07-2012, 12:37
[QUOTE=aradeth;105770]508 karter korumanın fiyatı ne kadar paylaşabilirmisiniz?QUOTE

120TL fiyatı bu konuda yardımcı olabilirim yaptıranlar var bildiğim kadarıyla en son ahmet.ç abi yaptırdı.

ErgunK
03-07-2012, 12:49
fiyat 120 veya 150 diye hatırlıyorum. mahmut ve ahmetç de şu anda 508 karter koruması var ufak tefek oynamalarla uyduruluyor..

engin_407
05-07-2012, 12:59
yarın 2 haftam doluyor 407 ile çok şükür daha bir tarafını vurmadım. ama bilhassa geceleri daha dikkatli kullanıyorum 307 ye göre. sanırım anlatılanlar kadar yere yakın değil. haftaya yapacağım karadeniz turunu da atlattık mı sorun yok... :)

Roadrunner
16-07-2012, 08:11
Çanakkale gezisi sırasında bir kere altını vurdum şükür tam karter koruma ya denk geldi

Abdullah
16-07-2012, 10:05
Çanakkale gezisi sırasında bir kere altını vurdum şükür tam karter koruma ya denk geldi

Aman maşallah diyelim aslana...

Ömer Gedik
16-07-2012, 15:26
Geçmiş olsun umarım birşey yoktur.

Roadrunner
17-07-2012, 00:00
Geçmiş olsun umarım birşey yoktur.

Sağolun şimdilik birşey gözükmüyor

bozo018
06-08-2012, 17:31
slm arkadaşlar yaklaşık 2 hafta önce 2007 model 1.6hdi 407 aldım. Aracımın altının yere yakınlığı haricinde cok memnunum. Bu sebepledir ki en ufak bir yol bozukluğunda altı yere değiyor ve çok üzülüyorum. Bu konuda yapabileceğim bişeyler varmı? Bu arada bazı arkadaşlar 508 karter muhafazası takmak ve yay kullanmak demişler. nedir bu yay aracın neresıne takılır ve nasıl tedarik edilir. Son olarak 407 için 508 karter muhafazası uyumlu olurmu. olursa eğer muhafaza ve yayın maaliyeti ne kadar olur? Siz tecrübeli arkadaşlarımdan yardımlarınızı beklıyorum hayırlı ramazanlar...

Yasin CCK
13-08-2012, 08:34
Araç yükseltmek için yay takılmaz, düşürmek için takılır. 508 muhafaza takan arkadaşlarımız oldu, uyum sorunu yok, sürtme olayı daha azaldı, maliyet hakkında yetkili servisten bilgi alabilirsiniz.

Sizde kendinizi ve aracınızı, aracım başlığında tanıtırsanız seviniriz...

Abdullah
13-08-2012, 09:09
http://i1186.photobucket.com/albums/z377/abdullahdanis/servisbox/508karter.jpg

Parça budur. Orjinal Parçanın Servisbox fiyatı 320TL dir. Tabi servisler bunu dışarda yaptırıyorlar. 100-150 Tl arası bulabilirsiniz.

TanerHoca
13-08-2012, 09:26
eğer aracınızda çelik karter muhafaza varsa çıkıntılı yapısı nedeniyle zaman zaman sürtme yapar.
ancak klima borusuna küçük bir müdahala ile çıkıntısı olmayan 508 karter muhafazası taktırılırsa çok ekstrem bir durum olmadıkça herhangi bir sürtme olmaz.forumda iki üye 508 karter muhafazası taktırdı.fiyatı da 150 tl civarı...

bozo018
15-08-2012, 01:49
öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. TANER BEY 508 karter muhafazasnı taktıran üyeler kimlerdir. Bana bu parçayı tedarik etmede yardımcı olabilirseniz sevininrm.

TanerHoca
15-08-2012, 03:14
508 çelik karter muhafazayı herhangi bir peugeot servisinden temin edebilirsiniz.
biz üyelerimizden mahmuttabak'ın aracına dudullu can otomotiv de taktırmıştık.
mahmutun 407 de yay takılı ve araç normal halinden 3 cm daha yere yakın,
buna rağmen bu değişimdem sonra araç yaysız, normal halinden daha az sürtme yapıyor.
mahmut'un araçla ilgili "f407" başlıklı konuya bakabilirsiniz.

savasdemir
13-10-2012, 15:30
Merhaba, arabalar konusunda biraz yeniyim. 2007 model executive bir aracım ve üzerinde de 16" jant ım var. Malum araç yere çok yakın , asfaltla araç arasındaki mesafeyi güvenli bir biçimde arttırabilir miyim? Aklıma daha büyük jant geldi ama bir işe yarar mı yoksa başka alternatifler var mıdır? Teşekkürler.

TanerHoca
13-10-2012, 16:41
konu var olan konu ile birleştirildi. lütfen konu açmadan önde forum içinde arama yapalım.
sorunuzla ilgili bu konuda ayrıntılı cevaplar var.

savasdemir
13-10-2012, 22:00
Teşekkür ederim, haklısınız araştırmadan yazmışım :( Arkadaşlar 508 koruması tavsiye etmiş peki jant değişikliğide işe yararmı? 17" - 18" ne tavsiye edersiniz ve bunlar için uygun olan lastikler nelerdir? Teşekkür ederim.

TanerHoca
13-10-2012, 23:09
aşağıdaki verileri aracın orjinal lastiklerinin 205 60 16 ölçüsünde olduğunu kabul ederek yazıyorum.
buna göre; eğer 215 55 17 ölçüsündeki lastiklerle 17" jant kullanırsan araç yaklaşık 1.6 cm yükselir.
225 45 18 ölçüsündeki lastiklerle 18" jant kullanırsan araç 8mm (bir santimden az)yükselir.

boran04
27-10-2012, 10:25
ben doğuda kullanıyorum 407yi paldır küldür vuruyoruz şimdiye kadar bir sorun olmadı ama vurarken yavaş vur :) gerçi alt koruma ikide bir hasar görüyor ama 407ye değer dostum :) sonuçta karizma araba alıyorsun her güzelin nazı çekildiği gibi

boran04
27-10-2012, 10:30
Arkadaşlar uygun güvenilir bir yerden fren balataları ve amortisör almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirm