PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmir'den Herkese Merhabalar...

engin_407
17-06-2012, 12:23
Herkese merhaba. sitenizin adını bugün tesadüfen google'da arama yaparken yönlendirildiğim linkten öğrendim. kaçak olarak bir kaç konuyu okudum :). 2006 yılından bu yana peugeot kullanıcısıyım. 2003 307 1.4 hdi ege mavisi peugeot aşkının alevlendiği aracımdı. ardından 2007 307 1.6 hdi desingtech gümüş gri ile bu güne kadar geldim. iki gün önce üzülerek ama artık sığamadığımızdan yollarımızın ayırdık. dün 2009 407 exe. gümüş gri için yapılan çetin bir pazarlığın ardından anlaşmaya vardık. bir kaç gün içinde nasip olursa 307 mi yeni sahibine verip, 407 ile yeni bir maceraya ailecek adım atacağız. hayırlısı olur inşaallah. 407 ile ilgili bilmediğim bir dolu şey var. zaman zaman başınızı ağrıtırsam kusuruma bakmayın...

Yasin CCK
17-06-2012, 12:57
Aramıza hoşgeldiniz, keyifli forumlar...

Ahmet Ç.
17-06-2012, 13:57
Dostum aramıza hoşgeldin :)
cok doğru adrestesin,407 almakla iyi etmissin bu fiyata;
- bu kasada (güncel dizayn,eskimeyen yüz,D segment)
- bu yakıt ekonomisinde,
- bu güçte 1.6 dizel motor
bazında en iddalı araclardandır,heleki iyi bakarsan emin ol üzülmezsin.
bu forumda diğer peugeotlarımızın yanında 407 yi FP olarak tekrar yazdık desek (tüm üyeler de destekler ki) yanlış olmaz,
bence 407 sayfasından aracım bölümünden araclarımızı yavas yavas vakit buldukça incele cok ama cok sey öğreneceksin,
umarım paylaşımcı ve uzun soluklu bir üye olursun.
Canakkaleden sevgiler ...

(not: Aracım bölümünde aracının fotolarını görmeyi bekliyoruz) :)

engin_407
17-06-2012, 14:33
araba konusunda hatırı sayılır bir kılçıklığım vardır. bu durum servisçe de tescillidir. ama yaklaşık bir yıldır biraz ihmal etmeye başlamıştım aracımı. neden mi? "baba olmak" desem yeterli cevap olur sanırım. baba olduktan sonra arabam biraz önemini yitirdi gözümde. hele son bir kaç ayı sormayın gitsin. eskiden aracımın içinde neredeyse ciklet çiğnenmesine bile müsade etmezken şimdi aracın arkasının halini bir görseniz inanamazsınız. kağıt parçaları, çubuk kraker artıkları, peçeteler, mendiller v.s. v.s. "sıpa" eline geçeni parçalayıp yere atma dürtüsüyle aracımı perte çıkardı. artık yeni aracımı onun elinden nasıl koruyacağım bilemiyorum...:)

neyse bunlar güzel şeyler aracım biraz "araç" olma eğiliminde bundan sonra. eeee 407 ye yarı yabancı bir insan olarak sizlerden faydalanacağım bir gerçek...

ben uzun süre izmir merkezli bir pug forum sitesinde yöneticilik yaptım. şuan site hayatta değil maalesef. sadece feysteki grup var. zaten o da çok az tık alan bir grup. forum işine yabancı biri değilim. ama işlerin yoğunluğu ve baba olmak son zamanlarda uzak kalmama neden oldu. artık yeni bir heyecanla sizlerle bayağı paylaşım yapacağım kanısındayım...

TFSI
17-06-2012, 15:06
Aramıza hoş geldiniz,

Yeni aracınız hayırlı olsun.

Aracınızla ne kadar ilgilenirseniz ilgilenin çocuk varsa her 2 3 günde bir arabadan kola koltuga yapışmış şeker koltukta çukalata lekesi kraker vs. toplamak la meşgul olunuyor :)

EmRaH.
17-06-2012, 15:57
hoş geldin aramıza

baturalpm
17-06-2012, 17:30
yeni bir 407li üyemiz daha hoşgeldiniz keyifli forumlar aktif olmanızı dilerim :)

dirtyharry
17-06-2012, 18:46
keyifli forumlar hoşgeldiniz...

emrexxcv
17-06-2012, 19:07
hoş geldiniz...

Safak065
19-06-2012, 00:23
Hoşgeldiniz keyifli forumlar.

Ömer Gedik
19-06-2012, 17:08
Aramıza hoşgeldiniz keyifli forumlar ;)

BZK
19-06-2012, 17:26
hoşgeldin keyifli forumlar:)

Abdullah
19-06-2012, 20:28
vallahi tam bir peugeot tutkunusunuz anladığım kadarıyla helal olsun. Aramıza hoşgeldiniz keyifli forumlar dileriz. Aramızda 407 sahibi ve 407 ile ilgili bir çok tecrübesi olan abilerimiz var hepsinden mutlaka güzel şeyler öğrenceksiniz...

engin_407
22-06-2012, 09:02
evet uzun bir bekleyişin ardından sanırım bugün artık 407 ye kavuşuyorum. sıfır araç alır gibi oldu bir haftadır bekliyorum...:)
gelse de binsek heyecan sardı, ilk alt vurma eylemini heyecanla bekliyorum...:D

reisG
22-06-2012, 10:17
aramıza hosgeldınız. Bu keyıflı ortamda hem dostluk hemde cok fazla sayıda bılgı mevcut.benım kzımCeren de dogduktan sonra ne yazık kı arka koltuklar onun hakımıyetıne gectı o bolımlerı gerı almak ımkansız artık. Bunun dısındakı bolgelerın bakımı ıse aksatmadan yapmatayım. Sızınde durumunuz aynı olacak. 407 zamanının otesındekı tasarımı ıle sıze kayıf verecektır. Her trulu sorunuza ıse 407 sahıbı arkadaslarımız detaylı yardımcı olacaklardır.

engin_407
23-06-2012, 08:01
arabama dün saat 17:00 gibi nihayet kavuştum. eve geldikten sonra eşim ve kızım ile yaptığımız deneme sürüşü esnasında kızım arka koltuk hakimiyetini uygulamalı bir şekilde ortaya koydu...:D

icraat 1 - biraz keyifsiz olduğu burnu akıyor bugünlerde ve akan burun nereye sürülmüş tahmin edin, koltuk kafalığına...:D:D
icraat 2 - biraz fazla emme eylemi sonrası doğal reaksiyon kusmuk, koltuk üzerinde...:D:D

yahu dedim bir bari temiz dursaydı...:D:D:D

BZK
23-06-2012, 08:12
abi çok büyük geçmiş olsun yazık olmuş :)koltuklara hemde daha ilk günden

rugger35
23-06-2012, 09:13
O koltuklar bin kere feda olsun o can yavrularımızın her şeyine :)..Bende baba olduğumdan onların saçının teli ne kadar değerlidir çok farkındayım..olsun..yıkanır temizlenir..Hayırlı, uğurlu olsun..Güzel günlerde, kızınızın bir gün gelip baba hadi ver anahtarı araba sürücem been diye peşinizde dolaştığı günleri nasip etsin Allahım..Kapadokya'dayım ama İzmir'im burnumda tütüyor..Bende Şirinyer'liyim..

socrates(MeRiÇ)
23-06-2012, 10:16
Hoş geldiniz forumumuza, belli ki aktif ve ilgili bir forum üyesi daha kazandık :iyi

tatoo
23-06-2012, 10:19
tekrardan hoşgeldiniz diğer konu da da yazdığım gibi aracınızın fotoğraflarını da bekliyoruz :)