PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : boya koruma+cila temizlik firması

emax34
11-09-2010, 00:31
Arkadaslar,

Benim araci aldim alali 2500 km oldu halen boya koruma yaptiramadim :((

Aklimda Sonax var,

Sonax Nano Boya Koruma :200 tl
Sonax Normal Boya Koruma: 100tl
Autobahn Boya Koruma: 200tl

digerlerini sormadim henuz,

sizce bu iki firma seceneginde hangisi en dogru karar olur, bir de tavsiye edeceginiz Meguiars urunleri var biliyorum ama bunu uygulayan hangi firma var?

Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

pannacotta
11-09-2010, 00:55
ben bu işin ehlinin meguiars olduğuna inanıyorum..benim 308 i de geçen hafta meguiarsta boya koruma yaptırdım..

tabi işçilikte çok önemli..sonuç olarak meguiars ürünlerinden başka ürün kullanmayın derim ben..amatör ürünleri bile diğer firmaların profesyonel ürünlerinden kat be kat daha iyi sonuçlar veriyor..

γuяdaeя
11-09-2010, 00:58
En son panacotta meguiarsda oldukça hesaplı bir fiyata yaptırmıştı. Ona bir sorun isterseniz.

Ömer Gedik
11-09-2010, 00:58
Bahçeşehir Meguiars işini güzel yapıyor diyebilirim. Sonax ve diğer bilumu markadan uzak durun. Çok kötüler.

otmotvmhndsi
11-09-2010, 10:08
Arkadaslar,

Benim araci aldim alali 2500 km oldu halen boya koruma yaptiramadim :((

Aklimda Sonax var,

Sonax Nano Boya Koruma :200 tl
Sonax Normal Boya Koruma: 100tl
Autobahn Boya Koruma: 200tl

digerlerini sormadim henuz,

sizce bu iki firma seceneginde hangisi en dogru karar olur, bir de tavsiye edeceginiz Meguiars urunleri var biliyorum ama bunu uygulayan hangi firma var?

Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

Hocam siz İstanbulda değil misiniz ???

Eğer öyleyse neden Sonax vb şirketler ile uğraşıyorsunuz ki...

Bence direk Ömer arkadaşımız ile iletişim kurup, ortak bir gün ayarlayıp araca boya korumayı Ömer'e yaptırın... Çok samimi söylüyorum kullanılan malzemeler ve yapılan işçilik ile Sonax vb hakgetire...

otmotvmhndsi
11-09-2010, 10:57
ben bu işin ehlinin meguiars olduğuna inanıyorum..benim 308 i de geçen hafta meguiarsta boya koruma yaptırdım..

tabi işçilikte çok önemli..sonuç olarak meguiars ürünlerinden başka ürün kullanmayın derim ben..amatör ürünleri bile diğer firmaların profesyonel ürünlerinden kat be kat daha iyi sonuçlar veriyor..

Geçen hafta boya koruma yaptırdım demişsiniz, peki güneş altında aracınızın güneş gelen kısımlarında dairesel kılcal çizikler var mı... Yada makinanın geçtiği yerlerin izleri kalmışmı bunlara dikkat etmek gerekir... Gerçekten daha geçen hafta uygulama yaptırdığınız 308'inizin fotoğraflarını görmek isterim...

emax34
11-09-2010, 17:54

Bence direk Ömer arkadaşımız ile iletişim kurup, ortak bir gün ayarlayıp araca boya korumayı Ömer'e yaptırın... Çok samimi söylüyorum kullanılan malzemeler ve yapılan işçilik ile Sonax vb hakgetire...

[/quote]

Hocam cok guzel soyledin de ben turizmci bir adamim ban uyan omere zor uyar bence ama mantikli aslinda neyse ben bir bakayim ne zaman musait olacagim ona gore bir kontak kurayim omerle.

γuяdaeя
11-09-2010, 18:36

Önyargılı olmak istemem ama Ömer'in Hüseyin'in arabasına uğraşmasını gördükten sonra kolay kolay kimsenin aynı itinayı göstereceğini düşünmüyorum. Enes'in de hakkını yememek lazım tabi :)

emax34
13-09-2010, 13:37
arkadaslar, boya korumaya gerek kalmadi cunku dun aksam uzeri kamyonetin teki benim aracin arka sag tarafi guzelce duzeltti :(((

Malesef daha 2500 km deki aracim artik kazali bir arac oldu.
Hasar arka tampon, sag stop, ve sag arka camurluk, sag arka camurlugun gitmesi kotu oldu cunku o kisim kesilip yeni takilacak ve sorun da komple parca degil de belirli bir bolumun kesilecek olmasi malesef :((((

Cana gelmesin diyorum ama bu araci aldigimdan beri sanssizlik sanssizlik uzerine pesimi birakmadi, bu kaza da uzerine cila oldu. Saka gibi ya...

Arkadaslar ozellikle yagisli havalarda cok dikkat edin yollar cok kaygan. Hepinize kazasiz belasiz sorunsuz surusler...

Ömer Gedik
13-09-2010, 14:16
emax
Büyük geçmiş olsun. Allah beterinden korusun. Kazaların bu şekilde atlatılmasına şükretmek lazım. Benim de arka iki çamurluğum ve tamponum maalesef hasarlı :(

γuяdaeя
13-09-2010, 14:22
Geçmiş olsun arkadaşım.. Allah beterinden korusun.

Yasin CCK
13-09-2010, 14:25
Geçmiş olsun, Allah bir daha yaşatmasın...

emax34
13-09-2010, 14:46
tesekkurler arkadaslar, allah beterini yasatmasin dediginiz gibi ama cok canim sikildi acikcasi. Daha 1 aylik arac onca sorunu atlatmis tam keyfini surcekken guzelim arac gitti resmen. Camurlugun degisme durumu cok canimi sikti, butun parca takilamiyomus o yuzden yaklasik 50 cm lik bir parcayi kesip o kadarlik kisim yeniilenicek, bu durum cok canimi sikiyor. Aglayacaktim resmen aracin hasarini gorunce, gitti guzelim sportium um :(

Duyan da perte cikti sanacak ama napiyim cok seviyorum sportiumumu.

γuяdaeя
13-09-2010, 14:57
Bazı hasarları o şekilde gideriyorlar. Diğer türlü çamurluğun bağlantı yerlerindeki bütün kaynakları keserek çıkarıyorlar. Yenisini takıncada yeni kaynaklar hiçbir zaman fabrikasyon gibi olmuyor.
Bizim Fiorino'nun arka sağ direği de o şekilde tamir ettiler. Bitince gayet güzel görünüyor merak etmeyin. Yeterki işlerini düzgün yapsınlar :)

Ömer Gedik
13-09-2010, 15:17
Şu hasarın fotosu var mı? Umarım servis düzeltmeye üşenmiş değildir.

reisG
13-09-2010, 15:25
emax geçmiş olsun. üzücü bir durum ama öncelikle size bir şey olmaması güzel. şimdi ise servise gerekli baskıyı yapıp temiz iş çıkartmalarını sağlamak gerek. ayrıca, Ömer'in dediği gibi bir hasar resmi koyarsan iyi olur belki de düzeltilebilecek bir iştir.

Ozan
13-09-2010, 15:57
Geçmiş olsun Allah beterinden korusun

emax34
13-09-2010, 16:43
arkadaslar fotolar ekte

emax34
13-09-2010, 16:44
devami

reisG
13-09-2010, 16:47
ne yazık ki eklenememiş.

emax34
13-09-2010, 16:57
fotolar cok buyuk oldugu icin bu kadar ayarlayabildim su an...

Tampon icin aktif iriyil cok buyuk ihtimalle degisecek dedi, ama once auto king e gidecekmis :( bu konuyu hatirliyorum birimizin basina gelmisti buyuk ugraslar vermisti arkadasimiz oyle degisim olmustu. Bu tamponda yirtik var birlesme yerinde ve pimler kirik bakalim ne sonuc alcaz...

emax34
13-09-2010, 16:59
arkadaslar fotolari yukleyebildimmi?? ikilemde kaldim bende gorunuyor ama...

Ozan
13-09-2010, 17:00
Bagaj kapağında bir sıkıntı yok herhalde göründüğü kadarıyla

BahadırALTUN
13-09-2010, 17:01
Fotolar yüklenmiş. Geçmiş olsun. Allah beterinden korusun.

emax34
13-09-2010, 17:02
Forza, bagaj kapaginda ilginc bir sekilde cizik bile yok, stop, tampon ve camurluk..

cmr_cihangir
13-09-2010, 17:03
emax34 geçmiş olsun. Umarım kaza tespit raporunu sağlam tutmuşsundur. Benim bu konuda sütten ağzım bir kere yandı haklı olduğum durumda %100 hatalı çıkmıştım. TRAMER denilen raporun kaza çizimini benim gibi resim yapma özürlü birine verince olacağı da bu oluyor!!! :-\
Sanki ters yöne girip adamın üstüne doğru sürmüşüm gibi çizmişim. :-[
http://i1009.hizliresim.com/2010/9/13/3041.jpg

emax34
13-09-2010, 17:03
camurluk kotu oldu arka sag kapiya kadar dayandi kapiyla arasinda normalde 5mm falan varken su an 1 mm var, kapi hic etkilenmedi ama rahat bir sekilde acilip kapaniyor.

emax34
13-09-2010, 17:07
emax34 geçmiş olsun. Umarım kaza tespit raporunu sağlam tutmuşsundur. Benim bu konuda sütten ağzım bir kere yandı haklı olduğum durumda %100 hatalı çıkmıştım. TRAMER denilen raporun kaza çizimini benim gibi resim yapma özürlü birine verince olacağı da bu oluyor!!! :-\
Sanki ters yöne girip adamın üstüne doğru sürmüşüm gibi çizmişim. :-[
http://i1009.hizliresim.com/2010/9/13/3041.jpg

yok yok bende ozurluyumdur o konuda ama benimki tam sabiha gokcen den gelip teme girerken ki virajli kavsaktaydi, iki arac da dogru yonde ilerliyodu yani, teme cikicaktik cikisin uc noktasinda kaza vardi bende yavaslayip dortluleri yaktim ama arkadaki dort cekere takip geldi :(

TanerHoca
13-09-2010, 17:20
geçmiş olsun.inan çok üzüldüm.senin de söylediğin gibi tam sorunlardan kurtulmuşken
böyle birşey yaşaman tatsız olmuş gerçekten.sağlık olsun.allah beterinden saklasın.
buna da şükür.
baksana adam minibüsle başakşehirde kırmızıda geçip tankere daldı.11 kişiyi canından etti.
şehir içindeki kazada 11 kişi öldü.dile kolay.11 ocak söndü.ne diyeyim daha.
allah herkesi kazadan beladan korusun.bizleri de akıldan mahrum etmesin.milletin araç kullanmasına bakılaınca sanki insanlar aklını yitirmiş gibi...

GLR
13-09-2010, 17:32
Benimde aracı ilk aldığım zamanlarda böyle bir kaza ve hasar yaşamıştım minibüs komple döndürmüştü arabayı yola tersten bakıyordum geçmiş olsun fazla üstünde durmaya değmez İstanbul da her zaman olabilir böyle şeyler önemli olan öncelik insan hayatı.

otmotvmhndsi
13-09-2010, 18:01
Geçmiş olsun... Sizin sportium düzlüğe çıkamadı bir türlü... Tekrar geçmiş olsun...

Ömer Gedik
13-09-2010, 18:37
Fotolar olmuş. Bir iki yere düzelir mi dye bir sorun bence. Pek düzelebeilceğe benzmeiyorsa da .

reisG
14-09-2010, 07:57
emax autoking kavgası veren bendim. Auto Kingten kurtulmak istiyorsanız en basit yol kaza sonrası resim çekmeden evvel hasarlı plastik kısmı tampon veya çamurluk tekme ile parçalayacaksın ki auto kingte tamir edilemeyecek hale gelsin. Bunu benim sigortacım söyledi auto kingten ağzı yanan herkes böyle yapıyormuş.

acemiasker
14-09-2010, 11:49
Hocam geç dahil olduk olaya ama çok geçmiş olsun. Tamirat işiniz bitince boya koruma konusunda size söyleyeceklerim var. Sonax, Meguars bilmem, Ömer'le görüşmeden hiçbirşey yapmamanızı öneririm.

Abdullah
14-09-2010, 12:27
emax34 çok büyük geçmiş olsun. Ama hasar konusunda hiç kafana takma burası İstanbul olur böyle şeyler benim araçtada var 2tane tampon ve sağ sol çamurluk =)) takma kafaya sana birşey olmasın.

ibosener
12-01-2011, 12:51
Hocam geç dahil olduk olaya ama çok geçmiş olsun. Tamirat işiniz bitince boya koruma konusunda size söyleyeceklerim var. Sonax, Meguars bilmem, Ömer'le görüşmeden hiçbirşey yapmamanızı öneririm.

Arkadaşlar Ömer dediğiniz forum yöneticisi Ömer GEDİK mi? Ömer bey bu işi yapıyorsa sanırım benim de onunla konuşmam gerkecek ;)

Güven
14-02-2011, 23:50
Arkadaşlar boya koruma sistemleri ile ilgili bilgi verebilirmisiniz. Hangi marka en iyisi, her sene tekrar yapılmalımı..?

Esat
14-02-2011, 23:52
bu konuda ömer arkadaşımıza danışın bu konun üstadı hemde çok ekonomik uygulamaları var koyu renklerde 5 ayda 1 olması lazım

ibosener
15-02-2011, 08:09
bu konuda ömer arkadaşımıza danışın bu konun üstadı hemde çok ekonomik uygulamaları var koyu renklerde 5 ayda 1 olması lazım

Bu konuda schefo arkadaşıma sonuna dek katılıyorum. Kendi tecrübemle sabittir. Ne sonax, ne ziebart ne de bir başkası. Ömer arkadaşımız kadar bilgili ve işini severek yapan bir ticari kuruluş bulamazsınız.

Aşaığdaki sayfalara bir göz atarsanız ne demek istediğimi sanırım daha iyi anlayacaksınız...

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=1689.0

fectus
03-03-2011, 19:52
Araç sıfırsa kesinlikte polisaj makinesi değdirmeyin, çok pişman olursunuz.

Sadece kille temizlendikten sonra sentetik bir sealant uygulanması yeterli olacaktır. Araç koyu renk ise sealant altına glaze'de kullanabilirsiniz, rengi daha derin gösterir. Bunu 6 ayda bir uygularsanız gayet iyi sonuçlar verir.

Polisaj ise bence en erken 1 yıl sonra oda kılcal ciziklerin durumuna göre uygulanmalı, klasik polish'ler küçülen tanelere sahip olduğundan iyice yedirilerek uygulanması gerekiyor ve vernikten epey götürüyor, ehil bir kişi uygulasa bile çok ince dairesel kılcal çizikler ve belki bir miktar hare bırakıyor. Yeni nesil super micro abresive teknolojisinde ise aşındırıcı tanecikler oldukça küçük olduğundan istenen süre uygulanabiliyor ve böylece sadece ihtiyaç ne kadarsa o kadar kullanıyorsunuz. Sonuçlar daha iyi ve verniği çok daha az yiyorsunuz.

tuncaytt
06-10-2011, 23:49
Arkadaşlar boya koruma sistemleri ile ilgili bilgi verebilirmisiniz. Hangi marka en iyisi, her sene tekrar yapılmalımı..?

Benim tavsiyem Ziebart. Çünkü tüm koruma sistemlerine garanti veriyor ve yılda bir tekrarlanmasını uygun görüyorlar.

Abdullah
07-10-2011, 07:27

Benim tavsiyem Ziebart. Çünkü tüm koruma sistemlerine garanti veriyor ve yılda bir tekrarlanmasını uygun görüyorlar.

Bence garantiye kapılıp dünyanın parasını ziebarta yatırmayın. Aynı garantiyi Ömer arkadaşımızda veriyor. Ayrıca ben kesinlikle hiçbir ziebart bayisi çalışanının Ömer gibi özenerek çalıştığını zannetmiyorum.

drwhiskey
07-10-2011, 07:42
çarşamba günü aracıma boya koruma yaptırdım. yapan arkadaş eski bir ziebart çalışanı. işten atılmış biri. işten atılma sebebi de işlemler sırasında malzemeyi bol kullanması (tanıdık olduğu için biliyorum). onlara sinirlenip kendi malzemesini kendi getiriyor ve kendi uyguluyor. eski müşteriler de ona geliyor. sağ olsun bana da yardımcı oldu. araç 0 olmasına rağmen aracı almaya gittiğimde çok değiştiğini gördüm (beyaz olmasına rağmen). motor bölümüne de koruma yapmış. malzeme sipariş ettik 2 hafta sonra da su kaydırıcı uygulanacak. şayet İzmir'de olup da boya koruma yaptırmayı düşünen biri olursa yardımcı olurum.

TanerHoca
07-10-2011, 08:53

@tuncaytt benim tavsiyem de önce kendinizi ve varsa aracınızı tanıtmanız yönünde olacak :iyi
bakınız: forum kuralları 10. madde

Abdullah
07-10-2011, 09:12

@tuncaytt benim tavsiyem de önce kendinizi ve varsa aracınızı tanıtmanız yönünde olacak :iyi
bakınız: forum kuralları 10. madde

Ben atlamışım Taner hocama bravo der ellerinden öperim :alkis2

deepbluese
15-06-2012, 09:21
Arkadaşlar bir konudafikrinizi almam gerek burada çok tecrübeli arkadaşlar var babamın arabasını boya koruma ve cila yaptıracağız bu konuda bilgim yok iki tane firma var ziebart ve sonax ancak buralarda 500-600 TL fiyat istiyorlar boya temizleme+koruma+parlatma birtde uygun mini paket vcar diyorlar gene boya koruma temizleme ve parlatma içeren oda 300 TL.300 tl normalde 600TL çok geldi bana.Bu iki firma güvenilirmidir baka bu işi yaptırabileceğimiz yerler varmı.Sağolun şimdiden

EmRaH.
15-06-2012, 09:29
ömer bu işi yapiyorda benmi bilmiyorum acaba :)

mygold
15-06-2012, 09:41
Arkadaşlar bir konudafikrinizi almam gerek burada çok tecrübeli arkadaşlar var babamın arabasını boya koruma ve cila yaptıracağız bu konuda bilgim yok iki tane firma var ziebart ve sonax ancak buralarda 500-600 TL fiyat istiyorlar boya temizleme+koruma+parlatma birtde uygun mini paket vcar diyorlar gene boya koruma temizleme ve parlatma içeren oda 300 TL.300 tl normalde 600TL çok geldi bana.Bu iki firma güvenilirmidir baka bu işi yaptırabileceğimiz yerler varmı.Sağolun şimdiden
ömer kardeşimizle irtibata geçin ..

Abdullah
15-06-2012, 10:04
yapıyorda maalesef bildiğim kadarıyla hiç boşluğu yok askere kadar :D

deepbluese
16-06-2012, 00:00
ömer kardeşimizle irtibata geçin ..

birde ömer bey istanbulda sanırım ben kocaelindeyim istanbula gerekirse gidilir ama o kadar benzin yakınca bir anlamı kalmaz kocaelinde bu işi yaptırıp memnun kalan kimse varmıdır

gokhancpt
16-06-2012, 00:13
yapıyorda maalesef bildiğim kadarıyla hiç boşluğu yok askere kadar :D
Askerde de boş olacağını sanmam:gül4:

Ömer Gedik
16-06-2012, 00:28
Tavsiyeler için teşekkür ederim ancak hiç boş vaktim yok olsa dahi öncelikli olarak bekleyen arkadaşlar var. Haliyle şu dönemde iş almam mümkün değil.

Ömer Gedik
16-06-2012, 00:29
Bu arada belirtmek isterim ki bu işte markadan ziyade yapan usta önemli. Birçok marka ürün güzel sonuçlar çıkarıyor. Ben Sonax ve Ziebart sevmem ancak kötü bir usta da Meguiars ürünleriyle berbat iş çıkarabilir.

budsing
20-06-2012, 17:59
Meguiars iyi olabilir ama Sonax ta kötümsenecek bir firma değildir . Ben sonaxın ürünlerini kullanıyorum gayette güzel sonuç veriyor . Evdeki deri koltukları felanda siliyorum onlar bile pırıl pırıl oluyor . Bence En iyi markalar Sonax , meguiars , Würth , Ziebart ve 3M ' dir .