PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : merhaba arkadaşlar yardımınız lazım:)

htasay
12-06-2012, 18:38
öncelikle hepinize merhaba.
otomatik vites 307 sahibidiydim bugun sattım ve yeni araç almanın arifesindeyim. bu forumdada baktığım kadarıyla 308 kullanıcıları bayagı bi fazla. dedim i bana buradaki arkadaşlar yardım eedebilirler.
308 active vti otomatik(cam tavan , bluetooth katlanır aynalar falan var araç full dedi bayideki) 46 bin tl istiyorlar burada. şimdi benim aklımda 3 araç daha var bi karşılaştırma yapıldığında acaba hangisi önde gelir dayanıklılık konfor ve performans elbeete
auris dizel comfort extra otomatik 48 bin,benzinlisi 44 bin
opel astra enjoy plus sedan kasa 42,500
ve tabiki yukarıda sölediğim 308, 50 bin tl bütçem var yani kasko falan filan hepsi dahil. hangisini tercih etmeliyim yada farklı bir alternatif var mı? ama özellikle bu 308 nin artıları ve eksileri nelerdir:)
şimdiden saygılar

orhun57
12-06-2012, 19:02
Bende alırken çoğu araba arasında kaldım anlıyorum sizi :)
Çok yakın bir arkadaşımda auris var eğer otomatik ise alacağınız model uzak durun derim, çünkü araba neredeyse hiç tutmuyor geri kaçırıyor, çok pişman oldular aldıklarına, performans pek iyi diyemem ama idare eder üzeceğini sanmıyorum dizelden bahsediyorum benzinlisi hakkında bilgim yok. Benim beğendiğim bir araçtır bence olabilir tabi düz ise.
Opel astra sedan güzel bir araç özellikle bagaj hacmi hayli tatmin edici fakat yüzü malum çok eskidi yeni kasanın sedanı yok tabi. Dizeli çok güçsüz kasayı kaldırmıyor, yokuşlarda durdunuz mu kalkamıyorsunuz, klima açıkken uzun yolda bile etkiliyor fakat benzinlisi bence çok güzel hem atak hemde çok yakıt tüketmiyor. Gerek kendim gerekse çevremde bu aracı çok kullanan oldu.
308'e gelince açıkçası beni cezbeden görüntüsü oldu zaten sevdiğim bir araçtı her zaman, saydığınız araçlardan çok çok daha ferahtır, motor gücü olarak yanına yaklaşamazlar, tüketim olarak çok ekonomiktir, yol tutuş bence o sınıf içinde daha yola yapışan görmedim.
Öneri olarak söyleyeyim eğer sıkıldım artık peugeot istemem diyorsanız bence VW golf bakabilirsiniz sedansa jetta'da olur motor ve ferahlık olarak ben geri gördüm golf'ü. (Dizelden bahsediyorum)

Yasin CCK
12-06-2012, 19:09
Aramıza hoşgeldiniz.

özellikle bu 308 nin artıları ve eksileri nelerdir:)

Sorduğunuz soruya istinaden ;

http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?773-Aslanlar%FDm%FDz%FDn-(-)-lar%FD-ve-(-)-leri&highlight=aslanlar%FDm%FDz%FDn

htasay
12-06-2012, 19:12
astra sedan olursa oda benzinlisi olacak hocam çünkü artık dizeli üretilmiyormuş bu araçların hepsi sıfır araçlar, açıkçası beni yakıt ve performans da düşündürüyor. araçların hiç birini deneme şansım olmadı sadece auris yerine benzinli corolla otomatik kullandım test aracını açıkçası beni hayal kırıklığına uğrattı, 308 active vti dayda yokuş kalkış desteği var mı acaba? şuan peugeot sitesi çalışmıyor bakamıyorum özelliklerine

muhti
12-06-2012, 19:14
308 active vti otomatik peşin liste fiyatı 45bin olarak görünüyor yani size verdikleri fiyat hayli yüksek fiyat. birçok yerden fiyat alın derim.

htasay
12-06-2012, 19:22
308 active vti otomatik peşin liste fiyatı 45bin olarak görünüyor yani size verdikleri fiyat hayli yüksek fiyat. birçok yerden fiyat alın derim.

benimde merak ettiğim acaba bu fiyatın içinde cam tavan ve diğer opsiyonlar mecvut mu? sitedeki konfigöretör çalışmıyor şuan. o yüzden net bi fiyat alamadım açıkçası ama araca bayide 46 bin tl fiyat verdiler.

muhti
12-06-2012, 19:25
active donanımda saydığınız tüm özellikler standarttır.

htasay
12-06-2012, 19:30
active donanımda saydığınız tüm özellikler standarttır.
hocam bluetooth kiti ve cd mp3 için 600 tl lik opsiyon fiyarı koymuşlar alt tarafa? bu özellikjlerde standart mıu active de?

muhti
12-06-2012, 19:32
hocam bluetooth kiti ve cd mp3 için 600 tl lik opsiyon fiyarı koymuşlar alt tarafa? bu özellikjlerde standart mıu active de?

o 600 liralık opsiyon access donanım için geçerli. active de standart. active e ekleyebileceğiniz pek opsiyon yok. 17 jant ekleyebilirsiniz sanırım sadece. birde bazı motor seçenekleriyle xenon eklenebiliyor.

orhun57
12-06-2012, 19:43
Vtilarda kaydırma falan yapmaz o açılardan rahat etsin gönlünüz. Bakın işin şu yanını da düşünün. 308 yeni araç, makyajlı kasa, yeni görüntü, yeni özellikler. Bu özelliklerin astrada olduğunu hiç sanmıyorum yani şuan sıfır araç alma arifesindesiniz :) adı üstünde bence yeni bir araç alın. Yanlış anlamayın dediklerimi ben çok beğenirim astrayı mesela bagaj konusu çok önemliyse gerçekten çok geniş bagajı belki sedan istersiniz bu sefer, astra alırsınız. Demem o ki eğer ikisi arasında kaldıysanız gidin bir astraya bakın ardından 308e. En güzel karar böyle alınır. Saydıklarınız activede standart özellikleri bence de fiyatı yüksek söylemişler.

budsing
12-06-2012, 20:37
46.000 tl değil hocam liste fiyatı yani peşin alımında haziran ayı kampanyalı fiyatı 45.000 tl zaten iyi ir pazarlık yapın 44 ve 43.500 e alabilirsiniz.

htasay
12-06-2012, 20:45
46.000 tl değil hocam liste fiyatı yani peşin alımında haziran ayı kampanyalı fiyatı 45.000 tl zaten iyi ir pazarlık yapın 44 ve 43.500 e alabilirsiniz.
evet hocam şuan baktım bütün activelerde aynı özellikler mevcut:) demekki bana fiyat yüksek söylendi. aurisi direk çıkarttınız demekki pekde öle tercih edilen bir araç deil:) astrada bende aynı sıkıntı içindeyim sonuçta eskimiş bi yüzü var. yeni astrada 45 den başlıyor yine otomatik olmak üzere ama 308deki özelliklerin yanına bine yaklaşamıyor özellik olarak. çok kararsız kaldım

budsing
12-06-2012, 20:45
Bence 308 i alırsanız beyaz alın çünkü siyah cam tavana alp beyazı mükemmel uyum sağlıyor ve çok yakışıklı oluyor aslan :keyifli

orhun57
12-06-2012, 21:01
Dediğim gibi gidin ve deneyin. Hangisi içinize sinerse. Bu iş böyle yani belki bize iyi gelen size kötüdür. O yüzden gidip deneyin :)

eyup_31
12-06-2012, 21:56
Dizel otomatik auris hiiiic yaklaşmayın bence...308 icinde forumda 2 tane satış danışmanımız var irtibata geçin derim

htasay
12-06-2012, 22:17
Dizel otomatik auris hiiiic yaklaşmayın bence...308 icinde forumda 2 tane satış danışmanımız var irtibata geçin derim
satış danışmanımı neredeler hemen iletişime geçeyim:)

Ömer Gedik
13-06-2012, 00:21
Ben burdayım :) Yalnız 308 Active Otm. PEugeot'ta araç yoktu en son. Yarın bir kontrol ederim.

Listenizdeki araçları baz aldığımızda 308 şu an en ideal araç. Fiyatı donanımı ve diğer detaylarıyla...

Safak065
13-06-2012, 00:35
Sıfır araç alıyorsanız, ki yakıt benim için önemli'' demişsiniz o zaman VTİ değil HDİ düşünün derim. Benzinin litresi 5 TL'ye merdiven dayamış durumda. Yakıt sizin için önemliyse, benzinli arac aldıktan sonra her benzin istasyonuna girişte kendinize kızabilirsiniz :)

Ha derseniz zaten çok km yapmıyorum, şehiriçi trafigine kalmıyorum o zaman sıkıntı yaratmayabilir. Tabi ki karar sizin, bence sıraladığınız araçlardan en mantıklısı 308'dir. Gerek donanım gerek görsellik açısından.

htasay
13-06-2012, 06:50
Ben burdayım :) Yalnız 308 Active Otm. PEugeot'ta araç yoktu en son. Yarın bir kontrol ederim.

Listenizdeki araçları baz aldığımızda 308 şu an en ideal araç. Fiyatı donanımı ve diğer detaylarıyla...
sizden fiyat bekliyorum hocam bide eğer arada çok fark olmuyorsa dizel otomatik içinde fiyat alabilimiyim:)

Abdullah
13-06-2012, 07:29
Aurisden uzak durun derim. 308 sahibi biriyim fakat şirketimizde 4 adet auris var 2 si benzinli otomatik 2 si dizel manuel. 308 den inip bu araçlara bindiğimde öncelikle yol tutuş konusunda 308 in yanında solda sıfır kalır. Hızlanma torkta aynı şekilde. Ayrıca bizde bulunan manuel dizel araçlarda yağ yakma sorunuda var. Periyodik bakım zamanına 1-2 bin km kala düşük yağ seviyesi uyarısı veriyor araçlar servise sorduğumda dizel araba normaldir diye cevap alıyorum keza araçlar sıfır alındı daha 20.000 KM de. Ayrıca her iki aracın turbolarıda değişti garantiden haberiniz olsun. Tabiki 308 de de bir dizi sorun mevcut fakat bana soracak olursanız konfor,yakıt,sağlamlık,hız,yol tutuş, güven derseniz 308 auristen kat kat üstün.

reisG
13-06-2012, 09:10
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Öncelikle benzinli bir araç istediğiniz belli. Bende 2009 yılından beri VTi düz vites 308 kullanıyorum. Size bir bilgi 2*13 itibariyle Auris kasa değiştirecek. Ve sizin aracınız eski kasa olarak kalacak. Bunu göz önüne alın derim. 308 in yeni kasası 2 yıl sonra devreye girecek. Şimdi gelelim 308'e;
Sınıfının açık ara en geniş iç hacime sahip en ferah aracı benim boyum 1.92 mt. içinde oturduğumda başaım ile tavan arasındaki mesafe 6-7 parmak oluyor.Çocuklu aileler için çok ideal arka koltuklar çok geniş ve rahat.Özellikle ön koltukların geniş olması rahat seyahat imkanı vermekte. kokpit çok sportif, sınıfının en geniş ön camı sabebiyle kullanırken MPV veya SUV havası alıyorsunuz.Kullanılan malzeme dayanıklı ve kaliteli. Bagaja gelince C sınıfında 308 geçen tek araç Honda Civic onun dışındatüm araçların bagaj hacmi 308 in gerisinde daha bu hafta sonu yazlığa gittik. Bagaja koyulanlar şöyle idi iki en büyük ölçüde bavul dikine ve yan olarak üstlerine iki adet büyük spor çanta ve kenarlara da daha bir çok şey pandizot bile kaldırmadan bagaja sığdılar ve içeriye hiçbir şey koymadan yol çıktık.Yeni makyajlı kasa 308 e C sınıfının 0.27 ile en aerodinamik karoserini sağladı. Yol tutuş std. olan ESP nin de varlığı ile çok iyi. Sesli çalışan arka amortisörler ise tipik bir fransız standartı!!.
Motora gelince PSA-BMW ortalığı ile üretilmiş ve sınıfının ödüllüsü olan bu makinede değişken subap ayarı ile 120 bg. ve 160 NM torku her an sağ ayağınızda buluyorsunuz.Motoru kullanmayı tam öğrenince ben düz vitesli versiyonda akan trafikte 100 km.de 5.2 lt gibi şehir içi değerlere ulaştım. Ayrıca triger kayışı olmadığından bu zincir olduğunda triger masrafı yok. motorun gürleyen mekanik sesi ise tam bir keyif... VTi de kullanılan otomaik vites ise gerçek tork konvertörlü otomaik vites yokuşta kesinlikle kaydırmaz bu yüzden otomaikleştirilmiş düz vitesliler gibi hill holder benzeri donanımlara gerek yok.
Frenler 308 in en güzel yönlerinden çok iyi frenaj mesafesi var ve dozlaması yerinde.
Active paket ülkemizdeki en üst düzey versiyon içinde yok yok. Sadece bildiğim kadarıyla bazı activelerde cam tavan olmuyor. Bşir test sürüşü yapmanız kararınızı 308 den yana koymanıza sebep olacaktır.

htasay
13-06-2012, 13:03
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Öncelikle benzinli bir araç istediğiniz belli. Bende 2009 yılından beri VTi düz vites 308 kullanıyorum. Size bir bilgi 2*13 itibariyle Auris kasa değiştirecek. Ve sizin aracınız eski kasa olarak kalacak. Bunu göz önüne alın derim. 308 in yeni kasası 2 yıl sonra devreye girecek. Şimdi gelelim 308'e;
Sınıfının açık ara en geniş iç hacime sahip en ferah aracı benim boyum 1.92 mt. içinde oturduğumda başaım ile tavan arasındaki mesafe 6-7 parmak oluyor.Çocuklu aileler için çok ideal arka koltuklar çok geniş ve rahat.Özellikle ön koltukların geniş olması rahat seyahat imkanı vermekte. kokpit çok sportif, sınıfının en geniş ön camı sabebiyle kullanırken MPV veya SUV havası alıyorsunuz.Kullanılan malzeme dayanıklı ve kaliteli. Bagaja gelince C sınıfında 308 geçen tek araç Honda Civic onun dışındatüm araçların bagaj hacmi 308 in gerisinde daha bu hafta sonu yazlığa gittik. Bagaja koyulanlar şöyle idi iki en büyük ölçüde bavul dikine ve yan olarak üstlerine iki adet büyük spor çanta ve kenarlara da daha bir çok şey pandizot bile kaldırmadan bagaja sığdılar ve içeriye hiçbir şey koymadan yol çıktık.Yeni makyajlı kasa 308 e C sınıfının 0.27 ile en aerodinamik karoserini sağladı. Yol tutuş std. olan ESP nin de varlığı ile çok iyi. Sesli çalışan arka amortisörler ise tipik bir fransız standartı!!.
Motora gelince PSA-BMW ortalığı ile üretilmiş ve sınıfının ödüllüsü olan bu makinede değişken subap ayarı ile 120 bg. ve 160 NM torku her an sağ ayağınızda buluyorsunuz.Motoru kullanmayı tam öğrenince ben düz vitesli versiyonda akan trafikte 100 km.de 5.2 lt gibi şehir içi değerlere ulaştım. Ayrıca triger kayışı olmadığından bu zincir olduğunda triger masrafı yok. motorun gürleyen mekanik sesi ise tam bir keyif... VTi de kullanılan otomaik vites ise gerçek tork konvertörlü otomaik vites yokuşta kesinlikle kaydırmaz bu yüzden otomaikleştirilmiş düz vitesliler gibi hill holder benzeri donanımlara gerek yok.
Frenler 308 in en güzel yönlerinden çok iyi frenaj mesafesi var ve dozlaması yerinde.
Active paket ülkemizdeki en üst düzey versiyon içinde yok yok. Sadece bildiğim kadarıyla bazı activelerde cam tavan olmuyor. Bşir test sürüşü yapmanız kararınızı 308 den yana koymanıza sebep olacaktır.
verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim, bende uzun boyluyum sırf bu yüzden 307 kullanıyordum şimdi 307imi sattım yine aynı aileden 308 ile devam etmek istiyorum. benim baktığım 308 de cam tavanda mevcuttu gerçekten çok hoş görünüyor yalnız fiyat 46 bin tl dendi ve buradaki arkadaşların dediğine göre fiyat çokmuş.daha uygun fiyata alınabilirmiş şimdi yakında bayileri arayacağım. yakıt konusunda fazla yol yapmayan bi insanım senede en fazla 10 bin. alt paket bi dizel otomatik mi yoksa üst paket benzinli otomatik mi açıkçası kararsız kaldım:)

orhun57
13-06-2012, 15:19
Eğer 10.000 km ise gerek yok zira aradaki fiyat farkını çıkaramazsınız. Demeye çalıştığım full olan benzinli veya dizel arasındaki fark. Active vti otomatik 45.000 tl dizel otomatik 54.000 tl. Aradaki 9.000 tl açığı kapatmak 10.000 km için zor. Ben senede 30.000 km yaptığım için dizel aldım mesela. Fakat şunu söyleyeyim dizel aldıktan sonra normalden çok daha fazla yol yapmaya başlıyorsunuz gezesiniz geliyor yani :) Bence ince hesaplar yapıp kararınızı verin. Verdiğiniz para çıkar mı değer mi bunu en iyi siz bilirsiniz bu herkese göre değişen bir kavram çünkü.

htasay
14-06-2012, 09:04
arkadaşlar honda jazz hakkında fikriniz var mı?