PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ön konsol yardım

baturalpm
08-06-2012, 15:44
arkadaşlar aradım ama gözüme çarpmadı bu ön konsolu sökmenin yolunu bilen varmı ortadaki ekranın fln olduğu yer sadece gri çerçeveleri sökmem gerekiyor birde vitesin etrafındaki gri bölüm şu şekil ;

http://i1266.photobucket.com/albums/jj537/baturalp_185/Adsz.jpg

TanerHoca
08-06-2012, 16:04
o parçaları sakın karbon kaplama yapma/yaptırma! direk piano black boyat bence :havali;)

aydalper
08-06-2012, 16:31
Biraz daha geniş fotoğraf koysaydın daha yardımcı olurdu. Ama genelde o parçaların büyük bir bölümünü tırnaklar tutuyor ve torpido ve dierksiyon altında birkaç vida olabilir. Tırnakların tam yerlerini bilmeden başlanan girişimler genelde kırık tırnaklar ve tıkırtı sesleri olarak elde patlıyor.

baturalpm
08-06-2012, 17:19
Biraz daha geniş fotoğraf koysaydın daha yardımcı olurdu. Ama genelde o parçaların büyük bir bölümünü tırnaklar tutuyor ve torpido ve dierksiyon altında birkaç vida olabilir. Tırnakların tam yerlerini bilmeden başlanan girişimler genelde kırık tırnaklar ve tıkırtı sesleri olarak elde patlıyor.

sadece ortadaki ekranın fln olduğu yerler yani gri bölümlerin sökülüşü lazım zaten :)

o parçaları sakın karbon kaplama yapma/yaptırma! direk piano black boyat bence :havali;)

öyle düşünüyorum zaten taner abi :D

TanerHoca
08-06-2012, 22:03
öyle düşünüyorum zaten taner abi :D

hadi bakalım. :)
bir ara ben de çok ciddi olarak düşünmüştüm hatta forumda da paylaşmıştım ama parçaları kırıp dökmeden sökme konusunda ciddi endişelerim olduğu için vazgeçmiştim. :(

baturalpm
09-06-2012, 00:58
yöntemini bilsem öyle korkuları olan biri değilim bi şekilde bulunur geri o parça :)

uikaratas
09-06-2012, 07:42
arkadaşlar aradım ama gözüme çarpmadı bu ön konsolu sökmenin yolunu bilen varmı ortadaki ekranın fln olduğu yer sadece gri çerçeveleri sökmem gerekiyor birde vitesin etrafındaki gri bölüm şu şekil ;

http://i1266.photobucket.com/albums/jj537/baturalp_185/Adsz.jpg

Alakasız bir şey sormak istiyorum, imzanda executive yazıyor ama panel benim comfort aracımla aynı. Model yılından dolayı mı acaba? araç kaç model?

tatoo
09-06-2012, 09:30
Alakasız bir şey sormak istiyorum, imzanda executive yazıyor ama panel benim comfort aracımla aynı. Model yılından dolayı mı acaba? araç kaç model?

Executive deki panel de aynı zaten.2009 modellerin bazılarında ve 2010-2011 lerde var pianoblack ve geniş ekran lcd.

servise çıkarttırsan daha iyi olur bence o alanları..her ihtimale karşı :)

dirtyharry
09-06-2012, 10:37
donanımlarda bildiğim kadarıyla executive de cift taraflı klıma standart dolayasıyla panel daha farklı resımdekı panel tek kontrollu klıma comfort donanımı

eyup_31
09-06-2012, 10:49
donanımlarda bildiğim kadarıyla executive de cift taraflı klıma standart dolayasıyla panel daha farklı resımdekı panel tek kontrollu klıma comfort donanımı
aynen öyle

uikaratas
09-06-2012, 11:41

Evet o yüzden sormuştum.

baturalpm
09-06-2012, 11:49

panel benim arabanın değil konuyu açarken internetten sadece kısmı belirtmek için koyduğum bir fotoğraf

baturalpm
09-06-2012, 11:49
Executive deki panel de aynı zaten.2009 modellerin bazılarında ve 2010-2011 lerde var pianoblack ve geniş ekran lcd.

servise çıkarttırsan daha iyi olur bence o alanları..her ihtimale karşı :)

çok para isterler be abicim :D

tatoo
09-06-2012, 12:00
çok para isterler be abicim :D

ee sen yanlışıkla bir sorunla karşılaştın diyelim (Allah göstermesin) yenisini alman gerektiğinde de çok para isteyecekler :D

baturalpm
09-06-2012, 15:19
ee sen yanlışıkla bir sorunla karşılaştın diyelim (Allah göstermesin) yenisini alman gerektiğinde de çok para isteyecekler :D

Allah göstermesin :D

demir_mert
11-06-2012, 13:35
Teybin ön panelini sökmeye erindiğim için piano black boyatmadım. Ayrıca piano black boyanacaksa eğer kapı kolları da boyanmalı...

baturalpm
11-06-2012, 13:43
boyatırız ya kollar sıkıntı değil önü bi sökebilsek :D

Ömer Gedik
11-06-2012, 13:45
Biraz irdeleseniz aslında sökülmesi muhtemelen pratiktir. Radyo için deliklere Metal çubuk takıp çekiyorsunuz. Çevresindeki çerçevelere takılmıyorsa zaten kolayca çıktığını hissedeceksiniz.

baturalpm
11-06-2012, 13:51
Biraz irdeleseniz aslında sökülmesi muhtemelen pratiktir. Radyo için deliklere Metal çubuk takıp çekiyorsunuz. Çevresindeki çerçevelere takılmıyorsa zaten kolayca çıktığını hissedeceksiniz.

muhtemelern bu akşam birkaç deneme yapacağım :)

Ekrem Sezer
12-06-2012, 00:26

Yanlısınız var Omer Beycim. Torx denilen vida takımıyla açılıyor bizim ön panel. Teybin etrafındaki iki deliğe T10 ile girip vida acar gibi acıyorsunuz sonra o kısım cıkıyor. Ardından daha büyükleri ile ekran kısmı ve diğerleri açılıyor. Benimde boyama planım var bakalım umarım içine tükürmem =)

demir_mert
12-06-2012, 12:44
Boyama konusunda çok sıkıntı yaşanmaz. Benim için tek problem teybin çerçevesini mekanizmadan ayırabilmek...

ErgunK
12-06-2012, 13:31
Kardeşim önce teybi söktürmen gerekiyor, teyp vidalıdır demir çubuklarla falan hiç uğraşıp zaman kaybetmeyin görünen deliklerin dibinde vidalar vardır. teybi söktükten sonra bütün parçalar tırnaklıdır hepsini tek tek yerlerinden çıkartabilirsin....

baturalpm
12-06-2012, 14:19
Kardeşim önce teybi söktürmen gerekiyor, teyp vidalıdır demir çubuklarla falan hiç uğraşıp zaman kaybetmeyin görünen deliklerin dibinde vidalar vardır. teybi söktükten sonra bütün parçalar tırnaklıdır hepsini tek tek yerlerinden çıkartabilirsin....

çok teşekkürler kardeşim.

Ömer Gedik
12-06-2012, 16:25
Konu sahibinden hatalı bilgi için özür dilerim. Düzelten arkadaşlara da bilgilendirme için teşekkür ederim. Peugeot, 407 için çubuk sistemini kullanmamış demek ki ;)

baturalpm
12-06-2012, 18:11
Konu sahibinden hatalı bilgi için özür dilerim. Düzelten arkadaşlara da bilgilendirme için teşekkür ederim. Peugeot, 407 için çubuk sistemini kullanmamış demek ki ;)

önemli değil ömer abi genede yardım için sağol :)

TanerHoca
25-06-2012, 19:45
eee! baturalp ne oldu var mı bir gelişme?

baturalpm
28-06-2012, 23:56
taner abi sökmenin yolunu bulmak yerine özel servisin birine söktürdüm adam boyamak yerine yenisini veriyim (çıkma) dedi istersen geri bunları takarsın hem dedi onları bekliyorum abi :)

KRATERYA
18-01-2015, 11:46
http://www.youtube.com/watch?v=dZq7yGd5M5g Peugeot 407 1.6 ön konsol sökümünün bir bölümü...

TanerHoca
18-01-2015, 19:02
adam " iki dakkada" hallediyor işi. işçiliği ne kadar acaba :D

canmühür
18-01-2015, 21:24
Hocam bu adamla yarışırım. O kadar tecrübelendim artık :) :)

caglar06
18-01-2015, 23:26
canmühür kardeşime katılmakla, benim de günde 3-4 defa söküp taktığım oldu vallahi bu ara ... :gül9:

canmühür
18-01-2015, 23:40
Senin kadar tecrübelenmemişimdir çağlar :)

caglar06
19-01-2015, 13:19
(: tabi senin sistem sorunsuz çalıştığı için kardeşim, bi defada hallettin işi ama benim için öle olmadığı bildiğin üzere ...

KRATERYA
11-04-2015, 19:09
Geçen hafta Parça almaya gittiğim işyerinde tesadüfen Korkmaz Peugeot özel servisinin (KONYA) müdürüne ön konsolu boyatabilirmiyiz diye gösterdim boyanır 100 150 tl tutar dedi bu gün gittim ustasının biriyle konuştu teybin tuş takımından ayrılması zormuş bu yüzden tuşlarda boyanır dedi boyansın dedim arkasındaki kabloların muhafazasını yapamayız problem çıkar yanıtını verdi ha birde en altta bulunan çakmaklığın olduğu kapaklı kısımın sökülmesi zormuş komple çıkarılacakmış sonuç itibarıyla adamlar hindistan memuru gibi çalışıyor ve uğraşmaya gerek duymuyor ordan çıktım birinin tavsiyesiyle döşemecinin birine vardım adam internetten bulduğu resimleri bana gösterdi ve benim işçiliğim çok temiz vs anlatmaya başladı dedim bu pütürlü görüntü olurmu yaptığında kesinlikle olmaz onlar altını temizleyememiştir ahşabta olurda plastikte kesinlikle olmaz vs herneyse ne kadara yaparsın dedim 500 tl dedi ne yaptın deyince ben bunu 50 tl ye söktüreceğim 20 tl kargo parası verecem istanbulda boyatıp geleceğim onlarda 350 ister bana 50 lira anca kalır dedi KONYA esnafı (arasından tek tük çıkabilir ) tam bir yam yam yanında suriyeliyi çalıştırıp 300 lira veriyor şerefsizler onun kanını emdiği yetmezmiş gibi senin kanınıda emmeye çalışıyor işin ekstrasıda arabadan anlamıyorlar arabanın parçayı sökeceğim diye ağzına tükürüyor aracı kime götürecen kime yaptıracan belirsiz...

HamzaHakkı
12-04-2015, 10:38
Geçen hafta Parça almaya gittiğim işyerinde tesadüfen Korkmaz Peugeot özel servisinin (KONYA) müdürüne ön konsolu boyatabilirmiyiz diye gösterdim boyanır 100 150 tl tutar dedi bu gün gittim ustasının biriyle konuştu teybin tuş takımından ayrılması zormuş bu yüzden tuşlarda boyanır dedi boyansın dedim arkasındaki kabloların muhafazasını yapamayız problem çıkar yanıtını verdi ha birde en altta bulunan çakmaklığın olduğu kapaklı kısımın sökülmesi zormuş komple çıkarılacakmış sonuç itibarıyla adamlar hindistan memuru gibi çalışıyor ve uğraşmaya gerek duymuyor ordan çıktım birinin tavsiyesiyle döşemecinin birine vardım adam internetten bulduğu resimleri bana gösterdi ve benim işçiliğim çok temiz vs anlatmaya başladı dedim bu pütürlü görüntü olurmu yaptığında kesinlikle olmaz onlar altını temizleyememiştir ahşabta olurda plastikte kesinlikle olmaz vs herneyse ne kadara yaparsın dedim 500 tl dedi ne yaptın deyince ben bunu 50 tl ye söktüreceğim 20 tl kargo parası verecem istanbulda boyatıp geleceğim onlarda 350 ister bana 50 lira anca kalır dedi KONYA esnafı (arasından tek tük çıkabilir ) tam bir yam yam yanında suriyeliyi çalıştırıp 300 lira veriyor şerefsizler onun kanını emdiği yetmezmiş gibi senin kanınıda emmeye çalışıyor işin ekstrasıda arabadan anlamıyorlar arabanın parçayı sökeceğim diye ağzına tükürüyor aracı kime götürecen kime yaptıracan belirsiz...
Mesajı okurken epey güldüm küllüğü sökmek çok zor demiş adam yaa (: bir Konyalı olarak bir daha aracınızı sanayiye sokmamani öneririm abi. Bilen bir kişi için dediginiz kisimlari araçtan ayirmak en fazla 8 9 dakika sürer. İstanbula gönderecekmiş de boşanacakmış yalanın bu kadarı. Dediğim gibi abi aman uzak dur. Piano black kaplamak istiyorsan sökmeden de kaplanabilir.

KRATERYA
12-04-2015, 22:04
Mesajı okurken epey güldüm küllüğü sökmek çok zor demiş adam yaa (: bir Konyalı olarak bir daha aracınızı sanayiye sokmamani öneririm abi. Bilen bir kişi için dediginiz kisimlari araçtan ayirmak en fazla 8 9 dakika sürer. İstanbula gönderecekmiş de boşanacakmış yalanın bu kadarı. Dediğim gibi abi aman uzak dur. Piano black kaplamak istiyorsan sökmeden de kaplanabilir.
HamzaHakkı bildiğin bir yer varmı kaplama yaptırabileceğimiz yoksa internetten siparişi verip kendim yapmayı planlıyorum...

HamzaHakkı
12-04-2015, 22:16
HamzaHakkı bildiğin bir yer varmı kaplama yaptırabileceğimiz yoksa internetten siparişi verip kendim yapmayı planlıyorum...

Abi plastidip kaplama yapan bir yer var marangozlar sanayinde işçilik olarak çok düzgün işçiliği var kendin söküp verirsen güzel yaparlar fakat üstündeyken yaparlar mı bilmiyorum.

KRATERYA
11-07-2015, 16:57
İyi akşamlar ön konsolda çakmaklığın bulunduğu kapağı ve kapı kollarının nasıl söküleceğini bilen varsa tarif edebilirmi üst parçaların hepsini çıkarttım ve boyadım son parça kaldı yardım ederseniz sevinirim...

KRATERYA
11-07-2015, 17:55
http://i.hizliresim.com/1y9MMb.jpg (http://hizliresim.com/1y9MMb) http://i.hizliresim.com/LaJ11z.jpg (http://hizliresim.com/LaJ11z) kendi sorumu kendim cevaplayayım bu şekilde çıkarılacağı gibi sadece boyamak için çıkarmayada gerek yok ön kapağı tırnağınızla hafifçe kaldırın birleşim yerinden ön kapak çıkıyor ...