PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hava filtresi

safaku
06-02-2010, 22:27
Merhabalar,
aracımla 1700km'yi bugün geçtim 11 Ocak'tan bu yana. Belki daha erken ama çok memnunum aracımdan. Son ana kadar fiat bravo vardı aklımda ama kısmet işte. İyi ki 308 olmuş diyorum açıkçası.
Bir sorum olacak 308 kullanıcılarına. Bugün motoru incelerken akünün hemen önünde ki bölüm kullanım klavuzunda hava filtresi olarak gösterilmiş. Ancak bu kısmı incelediğimde filtre falan göremedim. Sizlerde de böyle mi yoksa benim aracımda mı bir anormallik var?

MaLi
06-02-2010, 22:34
normal.
filitreyi göremessiniz.
kokpitin arkasında kalıyor.

otmotvmhndsi
06-02-2010, 22:35
Merhabalar,
aracımla 1700km'yi bugün geçtim 11 Ocak'tan bu yana. Belki daha erken ama çok memnunum aracımdan. Son ana kadar fiat bravo vardı aklımda ama kısmet işte. İyi ki 308 olmuş diyorum açıkçası.
Bir sorum olacak 308 kullanıcılarına. Bugün motoru incelerken akünün hemen önünde ki bölüm kullanım klavuzunda hava filtresi olarak gösterilmiş. Ancak bu kısmı incelediğimde filtre falan göremedim. Sizlerde de böyle mi yoksa benim aracımda mı bir anormallik var?

Bu soru daha öncede sorulmuştu, bir kez daha cevaplayayım istiyorum. Hava filtresi'ne ulaşmak için 3-4 parçayı sökmek gerekiyor. Baya diplerde, turbo borusunun dibinde tam motora giren yerde...

TanerHoca
06-02-2010, 22:42
meganda da peugeot'unki kadar olmasada gerilerdeydi.ne kadar anlamsız birşey. mazdam varken aracı kendim yıkadığım zaman hava filtresini kolayca çıkarır temizler yerine takardım.hakeza polen filtreside torpido gözünün arkasında idi.kolayca torpido gözünü çıkar.polen filtresini temizle.yerine tak.yazın buz gibi kışın sıcacık hava son hızla içeri dolsun.gelde bunları peugeotta yap. >:(

safaku
06-02-2010, 22:53
Teşekkürler arkadaşlar, önceki aracım Hyundai Getz Dizel'di. Bende onun hava ve polen filtrelerini kendim değiştiriyordum. 308'de de ilk hava girişinde filtre düşünündüğümden, bir şey göremeyince şaşırdım açıkçası.

otmotvmhndsi
06-02-2010, 23:17
meganda da peugeot'unki kadar olmasada gerilerdeydi.ne kadar anlamsız birşey. mazdam varken aracı kendim yıkadığım zaman hava filtresini kolayca çıkarır temizler yerine takardım.hakeza polen filtreside torpido gözünün arkasında idi.kolayca torpido gözünü çıkar.polen filtresini temizle.yerine tak.yazın buz gibi kışın sıcacık hava son hızla içeri dolsun.gelde bunları peugeotta yap. >:(

Ford Focus MKII de, Polen Filtresini sökmek için Gaz Pedalını sökmek gerekiyor, Peugeot 308 de durum yine iyi...

TanerHoca
06-02-2010, 23:23

Ford Focus MKII de, Polen Filtresini sökmek için Gaz Pedalını sökmek gerekiyor, Peugeot 308 de durum yine iyi...

tamam sustum... :o :o :o

http://www.picturelines.com/images/10zn0fkvgot0ix6yh6.jpg

Ömer Gedik
06-02-2010, 23:54
Kolay bir yerde olsa bende sık sık söküp temizlemek isterdim ama ulaşmak oldukça zor :( Tam olarak kokpitin ön kısmının alt hizasında kalıyor.

kivanc
07-02-2010, 00:14
Yoksa servisler nasıl para kazanacak:P

hakan308
07-02-2010, 00:41

megane 2 de torpido sökülüyor polen filtresi için megane 3te daha abzürt biyerdeydide hatırlayamadım şimdi ;D

ANKA
05-03-2014, 19:56
Konuyu hortlattım artık 5000 kmde bir hava filtresini değiştireceğim. Işimi görecek bir lokma takımı da aldım.
Bu yabancı arkadaş epey abartmış her yeri sökmüş ama bu kadar sökmeden de yapılıyor. Yaza doğru ayrıntılı bir paylaşım planlıyorum. Youtubeda doğru dürüst video yok 308 ile ilgili. Aslında ingilizce türkçe bir başlık açıp video yüklesek tüm dünya forumpeugeotun gücünü görmüş olur.
308 hava filtresi sökümü (https://teon.co/cars/peugeot-308-diesel-1-dot-6-hdi/manuals/51b71dfaa1146032750001ff/chapters/interim-service/chapter_parts/air-filter-inspection)

asilsiyah
05-03-2014, 20:38
Konuyu hortlattım artık 5000 kmde bir hava filtresini değiştireceğim. Işimi görecek bir lokma takımı da aldım.
Bu yabancı arkadaş epey abartmış her yeri sökmüş ama bu kadar sökmeden de yapılıyor. Yaza doğru ayrıntılı bir paylaşım planlıyorum. Youtubeda doğru dürüst video yok 308 ile ilgili. Aslında ingilizce türkçe bir başlık açıp video yüklesek tüm dünya forumpeugeotun gücünü görmüş olur.
308 hava filtresi sökümü (https://teon.co/cars/peugeot-308-diesel-1-dot-6-hdi/manuals/51b71dfaa1146032750001ff/chapters/interim-service/chapter_parts/air-filter-inspection)

:havali güzel fikir destekliyorum...sadece hava filtesi ile değil; videolu veya resimli anlatım şeklinde ufak tefek konularda da olabilir. (ampul değ. silecek lastiği,vb. gibi veya araçlarımız ile ilgili herhangi bir uygulama yaparkende olabilir )

Kadir_v
13-03-2014, 10:54
Selam Arkadaşlar. Bendede 308 var,hava filtre kutusu vidaların orada hava alıyor dedi usta. Sabahları çalışırken sıkıntı oluyor,acaba hava filtresi kutusunun hava almasından kaynaklanabilir mii??