PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RCZ Sprint Booster

Serhat61
03-06-2012, 11:11
Merhabalar,yaklaşık bir kaç haftadır aracıma hiç bir şey yaptıramamanın can sıkıntısıyla internetten bir şeyler araştırmaya başladım.Biliyorsunuz RCZ modifiyeye pek uygun bir araba degil, o yüzden ufak tefek değişiklikler arasından bir şeyler seçmeye çalışıyorum.Fiyatları 450 - 600 tl arası değişen Sprint Booster parasının karşılığını verir mi pek emin olamadım bir de sizlere sormak istedim.Kullanan veya hakkında detaylı bilgi sahibi olanlanların tavsiyelerine ihtiyacım var

Yasin CCK
03-06-2012, 11:18
O fiyatın karşılığını vereceğini düşünmüyorum stock bir araçta...

Alper90
03-06-2012, 11:19
Boşuna para kaybı masraf bence yasin abi haklı onun yerine prochip uygulaması yaptır daha iyi ben yaptıracağım önümüzdeki ay falan.

MaLi
03-06-2012, 11:39
o aparaya chip yaptırırsınız.

Serhat61
03-06-2012, 12:00
chip ile yazılım aynı şeyler mi onu ben bilmiyorum. bazı peugeot servislerinde motora yazılım yaptıklarını duydum garantili falan.prochip bundan farklı mı?benim de öncelikli hedefim beygiri arttırmak fakat nerde yaptıracağımı bilmiyorum

Alper90
03-06-2012, 12:04
chip ile yazılım aynı şeyler mi onu ben bilmiyorum. bazı peugeot servislerinde motora yazılım yaptıklarını duydum garantili falan.prochip bundan farklı mı?benim de öncelikli hedefim beygiri arttırmak fakat nerde yaptıracağımı bilmiyorum
benim bildiğim şu yazılımdan memnun olmadın sildirebiliyorsun yani stock haline dönebiliyorsun ama verdiğin para uçuyor :) chip ise aracın beynine falan takılıyor girişleri var istediğin zaman çıkartırsın satmak istediğinde alıcısını bulursan satarsın fazla zarar etmezsin ;) yanlış biliyorsam düzeltin beni bu konuda :D internetten racechip prochip falan diye bakarsan bulabilirsin sahibinden de bile satılıyor istanbul'da yapan tanıdıklarımda var benim yani yapan yer sıkıntısı yok ;)

Serhat61
03-06-2012, 12:15
peki önce yazılım ardından da chip yaptığımızda ikisinin gücü birbirine ekleniyor mu :D servisteki yazılımla 180 beygire çıkıyormuş bu http://urun.gittigidiyor.com/garaj/racechip-pro-peugeot-rcz-1-6-thp-156-hp-58225907 chiple kaça çıkar acaba hangisi daha mantıklı

Yasin CCK
03-06-2012, 12:35
Servis güç artışı sağlayan yazılım yapmaz, güncelleme yazılımları yapar genelde, yapıyorsa bu işte bir gariplik vardır.

Bunu takınca bu kadar olur diye birşey söylemek imkansız. %20'ye kadar güç artışı sağlanabilir.

Serhat61
03-06-2012, 12:39
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-rcz-185hp-kacmiycak-firsat-88555403/detay burdaki ilandan yola çıkarak söyledim servisteki yazılım olayını.http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-race-chip-pro-197-hp-chiptuning-peugeot-rcz-1-6-thp-1598ccm-115-35149288/detay/ burda 197 hp diyor bu biraz abartı geldi sanki ama 185 190 falan da gayet tatminkar olur.bir kaç gün içinde arabanın 1 yıllık bakımını yaptırıp ondan sonra da chip taktırcam sanırım.Alper benden önce yaptırırsan yorumlarını esirgeme :)

MaLi
03-06-2012, 12:59
arkadaşlarında dediği gibi iki türlü oluyor.
birinde modül takılarak yapılıyor. ama çok tavsiye edilmiyor.
diğeri ise aracın kendi yazılımı ile oynama yapılıyor.
mesela sprint booster erken gaz tepkimesi sağlıyor. yazılım değişikliği yapılırken oda yapılıyor.

sprint booster 500 civarı demişsiniz. chip modül olanda 300Euro.
500TL gibi bir rakama aracınıza özel yazılım yaptırabilirsiniz.

MaLi
03-06-2012, 13:00
ilanıda şimdi okudum. o ne öyle ya 1500TL

Yasin CCK
03-06-2012, 13:06
İlanda superchips yazlım kullandığını söylemiş, yani bu zaten bir ürün farklı bir marka, Peugeot ile alakası yok, bunu servis uygulayınca mı servis uygulamalı oluyor? :)

Mali hocamın dedikleri doğrudur. Aynen katılıyorum...

Serhat61
03-06-2012, 13:08
mesela sprint booster erken gaz tepkimesi sağlıyor. yazılım değişikliği yapılırken oda yapılıyor.

chip olarak burdaki http://www.racechip.de/iframe.php?id=6c565f@381&model=3830 iki seçenekten birini düşünüyorum fakat sanırım siz chip i çok tavsiye etmiyorsunuz anladığım kadarıyla? Yazılım da bana gereksiz pahalı gibi geldi ve herkesin yapabileceği bir iş değil diye düşünüyorum

MaLi
03-06-2012, 13:17
bahsettiğim parçaları alarak daha çok para harcicaksınız.

ben yazılım yaptırdım İstanbulda. Bülent Rayman'a. Wimmer RST nin sahibi idi.
Şimdi kendisi araca özel yazılım yapıyor. Çeşitli modifiye firmaları ona yaptırıyor.

Serhat61
03-06-2012, 13:20
İstanbulda alternatif bol fakat Ankara'da bu işlerden birine güvenmek yürek istiyor :)

MaLi
03-06-2012, 13:25
Bahsettiğim arkadaş belli zamanlara Ankara ya gidiyor.

Serhat61
03-06-2012, 13:37
Bülent Rayman'ın varsa iletişim bilgilerini özel mesaj olarak atarsanız sevinirim.Aslında chip kafama yatmıştı istediğin zaman tak çıkar falan.internet sitelerinde de garanti verdiklerini ve hiç bir zararı olmadığını falan yazmışlardı.Siz ne sebeplerden dolayı önermiyorsunuz chip uygulamasını

MaLi
03-06-2012, 13:46
Bülent Rayman'ın varsa iletişim bilgilerini özel mesaj olarak atarsanız sevinirim.Aslında chip kafama yatmıştı istediğin zaman tak çıkar falan.internet sitelerinde de garanti verdiklerini ve hiç bir zararı olmadığını falan yazmışlardı.Siz ne sebeplerden dolayı önermiyorsunuz chip uygulamasını

o tarz modüller araya girerek işlem yapıyor. yazılımda ise araç direk o şekilde çalışıyor. dışardan müdahale yok. ve performans kazanca genelde daha düşük oluyor.

Can
03-06-2012, 19:00
.....

Serhat61
03-06-2012, 19:19
156 ile 200 hp nin fiyati arasinda neredeyse fark kalmadi. Peformans isteyenler 200, goruntu ve otomatik vites konforu isteyenler 156 almali bence. Sonradan cok para harcayip yapacaklariniz, harcadiginiz paranin karsiligini vermez size cunku rcz performans modifiyesine uygun bir arac degil. Goruntusu ile oynayin ama motoruna bence dokunmayin. 14 senedir modifiye ile yakindan ilgili biri olarak size tavsiyemdir. Tabi son karar sizin. Para da arabada sizin.

samimi tavsiyeniz için teşekkür ederim yalnız yazılımın motoru çok zorlayacağını düşünmüyorum o yüzden 30 35 beygirlik bir artış beni uzun süre tatmin eder diye düşünüyorum.Normalde ben de motora bir şey olur bi zarar görür korkusuyla çok dokunmak istemiyordum, görüntü olarak oynanacak şeyler çok sınırlı olduğu ve bir kaçını yapmış olmam dolayısıyla motora yöneldim

Can
03-06-2012, 19:34
.....

Serhat61
03-06-2012, 19:40
Benim demek istedigim motorun zorlanmasindan cok 30, 35 hp artis alamayacaginiz. Turbo arabalarda genelde iyi artislar alinabiliyor ama rcz'de maalesef. Sadece yazilim ile net 35 alamayacaksiniz. Ticari amacli bunu soyluyorlar. Guvendiginiz daynosu olan biri varsa oncesini olcturun ve yazilim yaptiracaklardan garanti isteyin. Sonra kendi yerinizde tekrar dynoya sokun araci. Gercek artis icin turbo ve sogutma sistemini buyutmekle baslamaniz gerekir ki bununla birlikte yapilmasi gerekecek zorunlu degisiklikler de olacak. Yani cok para harcamaniz gerekir.

Haklısınız kafadan 5 10 beygiri kendileri koyuyodur zaten de azıcık bi değişiklik de beni mutlu edebilir :)

mtahakorkmaz
06-06-2012, 07:48
bunlar yalan şeyler ya ben bugüne kadar box takıpda memnun olan kimseyi hiç görmedim millet yazılım yapıyor çeşitli firmalar var orada yazılım yaptırmak daha mantıklı benim aracım yazılımlı şuan gayet memnunum ben

Serhat61
06-06-2012, 20:03
Ben de yazılıma karar verdim.Cuma günü aracın 1 yıllık bakımını yaptıracağım ardından telefonla irtibata geçtiğim 3 yere de uğrayıp yüzyüze konuşup bana en çok samimi gelen yere yazılım yaptırcam.Sonucunu merak edenler için burda paylaşacağım

mygold
06-06-2012, 22:59
hadi hayırlısı olsun serhat sonuçları bekliyoruz..

Serhat61
06-06-2012, 23:16
hadi hayırlısı olsun serhat sonuçları bekliyoruz..

eyvallah mücahit abi

mtahakorkmaz
07-06-2012, 08:18
tek önerim var ucuz ve tanınmayan yere yaptırmada :)

Serhat61
07-06-2012, 09:07
tek önerim var ucuz ve tanınmayan yere yaptırmada :)

:) öneri için teşekkürler zaten 3 seçenekten biri senin yazılımını yapan mehmet gazihan,diğeri superchips yazılımıyla ünlü btg maslak'ın ankaradaki şubesi fm tuning,diğeri de Ankara'da bilinen artı tuningin sahibi cemal arslan.Sende hiç yazılımdan sonra herhangi bir hata ışığı veya memnun olmadığın bi durum oldu mu?

mtahakorkmaz
07-06-2012, 09:32
:) öneri için teşekkürler zaten 3 seçenekten biri senin yazılımını yapan mehmet gazihan,diğeri superchips yazılımıyla ünlü btg maslak'ın ankaradaki şubesi fm tuning,diğeri de Ankara'da bilinen artı tuningin sahibi cemal arslan.Sende hiç yazılımdan sonra herhangi bir hata ışığı veya memnun olmadığın bi durum oldu mu?
benim tek sorunum kat iptali yaptığım zaman yanıltıcısı biraz geniş olmuş onun için sadece sensör yani basınç sensöründan dolayı arıza veriyor servisde bi kaç sildirdim ayrıcı 3 kontak yapıncada gidiyor bazen tekrar yanıltıcıyı elden geçirmek için eriniyorum açıkcası ayrıca egzosda var bende ondanda yapıyor ama kolayı var elm cihazıyla siliyorum çıktıkca :)

mtahakorkmaz
07-06-2012, 09:35
ha bide rcz ile kalkış yapma baskısı inanılmaz hassas :)

Serhat61
07-06-2012, 15:17
Yani yazilimla alakali bi durum degil diyosun ariza isiklari icin? Ben cunku bu konuda cok titizim en ufak bi hata istemiyorum bir de son mesajini anlayamadim hassas olan nedir :)

mtahakorkmaz
07-06-2012, 15:51
baskı balatası çok hassas anında bırakır valla :)

Serhat61
07-06-2012, 17:03
içimi karartmaa :) bu arada yüksek ihtimalle cumartesi günü mehmet gazihana yaptırıyorum yazılımı.Telefonda konuştuk samimi cevaplar verdi umarım ben de senin gibi memnun olurum yazılımdan

mtahakorkmaz
07-06-2012, 17:15
ben ay sonunda istanbuldayım gazihanın yanına gidicem bişeler daha yapıcaz sonra dyno ya giricem inş

Serhat61
07-06-2012, 17:32
sende de yenilikler bitmiyor hadi bakalım inşallah :)

anıl turan
07-06-2012, 23:01

aynen... sprint booster yeni nesil araclarda bulunan elektronik gaz kelebeğine, gaz pedalının tepkimelerini daha kısa surede iletmeye yarayan cihaz kaba tabirle... iyi birşey aslinda ancak para/şokomel eğrisine bakarsak stock motorda yazilim kadar alacagin verimi vermezz. ancaaakkk

yazilimdan sonra yapılacak adım olmalı bana kalırsa sprintbooster... kullanan arkadaşlarım inanılmaz memnunlar... tabi araçlarına yazılım attırdıktan sonra...

Alper90
08-06-2012, 16:20
serhat yazılım işini bana göre en iyi paşaoğlu yapıyor oraya yaptır derim pişman olmazsın gazihan'da iyidir ama pek güvenmiyorum ben kulağımız geniştir az buçuk tabi karar senin.

Serhat61
08-06-2012, 18:34
alper ankarada olduğum için paşaoğluna yaptırmam zor.güvensizliğinin sebebi nedir acaba yarın için randevu almıştım şuan içime kurt düşürdün :D

Yasin CCK
08-06-2012, 19:21
Muhtemelen Gazihan'ın Ford konusunda kötü bir tecrübesi var onu duymuşsundur. Bazen araçlar sıkıntı çıkarabiliyor, Gazihan iyidir :iyi

Serhat61
08-06-2012, 20:01
Forumlarda baya araştırma yaptım çok ufak tefek olumsuz yorumlar dışında bir şey duymadım ben de valla alper.Bugün aracın 1.yıl bakımını yaptırdım.Tertemiz bir şekilde yarın gidip yazılımı yaptırcam umarım sıkıntı yaşamam

Alper90
08-06-2012, 20:21
yasin abi belirtmiş tabi kusursuz yer yoktur inş güzel olur yaptırınca yorumlarını bekliyorum belki bende ona göre yaptırabilirim

Serhat61
08-06-2012, 21:10
tabiki,yeni halini mutlaka yazıcam buraya

Serhat61
09-06-2012, 16:38
Bugün 5 gibi gittim yaptirmaya fakat beyni sokmeden yapilmaz dedi o islem de yaklasik 3 saat suruyormus o yuzden malesef haftaicine kaldi islem

Serhat61
12-06-2012, 18:27
Arkadaşlar yazılımı dün yaptırdım bugün sildirdim.Olaya gelince; yazılımdan sonra aracın hızında pek bir farklılık hissetmedim ama zaten Gazihanın Ankara şubesi olan Ergazi elektroniğin yazılımdan sorumlu kişisi Koray Bey 15 günlük bir deneme süreci verdiği için belki o an hissedememişimdir diye geri götürmedim.Yazılımdan yaklaşık bir saat sonra daha önce kalkış yaptığım bi arkadaşımla aracın değişip değişmediğini anlamak için bir kalkış yapmaya gittik fakat tam gazı köklediğim sırada motor arıza ışığı yandı ve hemen kenara çektim. arkadan gören bi arkadaşın dediğine göre ben gazı köklediğimde egzoz ufak bir duman atmış ve tam o anda ben arıza verdiği için kenara çekmişim.Açıkçası bu konuda biraz pimpirikli olduğum için baya telaş yaptım ve hemen Koray Bey'i aradım kendisi bana ertesi gün(Salı) gelmemi söyledi.Bugün gittim cihaza soktu ve arıza turbo basıncıyla alakalı gözüktü benim telaşım iyice arttı ve yazılımı sildirmeye,orjinale döndürmeye karar verdim.Gazihan Koray beye o arızayı gidericek dosyalar attığını söylese de onu uygulamaya cesaretim yoktu bu yüzden aracın yazılımını orjinale döndürttüm.Sağolsun koray bey verdiğim tüm parayı geri verdi fakat arıza ışığı hala yanıyor malesef.Sizce durum ciddi midir?Görala gidip baktırmak istiyorum fakat araçla oynandığını anlamalarından korkuyorum sizce anlarlar mı yani aracımı garantiden çıkarırlar mı?

orhun57
12-06-2012, 18:45
Araçta yazılım varken bile yazılım olduğunu anlamıyorlar. Chip değil sonuçta yazılım. Anlayacaklarını sanmıyorum yani yüklendim oldu gibi belirtebilirsiniz bence tabi tamamen eski hale geldiyse. Fakat şunu belirteyim ben olsam garantiden çıkacağı kesin olsa bile o arıza ışığı yanarken içim acıyacağı için dayanamaz götürürdüm gözüme uyku girmez.

mygold
12-06-2012, 18:49
bence işlemi yapan iyi yapamamış serhat yoksa yaptıranlar ve kullananlar var.. şu an gidişi nasıl eskısı gıbı performanslımı eger düşüs varsa arıza ışıgı turboyla alakalı olabılır.

Serhat61
12-06-2012, 18:49
Dün gece uyuyamadım ki zaten :D ama bugün biraz daha rahatım en azından yazılım silindi orjinale dönüldü yani göğsümü gere gere gidip bu araç nasıl arıza ışığı yakar daha 3 gün önce bakımını yaptınız diyebilirim :D

Serhat61
12-06-2012, 18:51
bence işlemi yapan iyi yapamamış serhat yoksa yaptıranlar ve kullananlar var.. şu an gidişi nasıl eskısı gıbı performanslımı eger düşüs varsa arıza ışıgı turboyla alakalı olabılır.

abi kimseyi suçlamak istemiyorum o yüzden bişe demiyorum bu konuda.Performansa gelince şuan gayet normal hiç bi çekişten düşme durumu yok

mygold
12-06-2012, 19:00
yazılımı yukleyınce dyno test yapmadımı bunlar tam sonuç almadan nası senı yolluyorlar hayret. işin ehline gitmek lazım herzaman...

Serhat61
12-06-2012, 19:11
yazılımı yukleyınce dyno test yapmadımı bunlar tam sonuç almadan nası senı yolluyorlar hayret. işin ehline gitmek lazım herzaman...

haklısın abi,tecrübelenmiş oldum işte :)

Yasin CCK
12-06-2012, 19:14
Çok acele etmişsin. Yazılım arıza ışığı yakar ve duman atar. Hatta bu sayfada sana söylemiştik.

benim tek sorunum kat iptali yaptığım zaman yanıltıcısı biraz geniş olmuş onun için sadece sensör yani basınç sensöründan dolayı arıza veriyor servisde bi kaç sildirdim ayrıcı 3 kontak yapıncada gidiyor bazen tekrar yanıltıcıyı elden geçirmek için eriniyorum açıkcası ayrıca egzosda var bende ondanda yapıyor ama kolayı var elm cihazıyla siliyorum çıktıkca :)

Ama sildirmen iyi olmuş, senin deyiminle bu pimririklikle kullanamazdın :)

Serhat61
12-06-2012, 19:25
Evet her şey 2 gün içinde olup bitti.Koray Bey de bunlar geçici ve ufak problemler dedi ama işte motor arıza ışığı sonuçta bu motora bişe olma ihtimali olması epey korkuttu beni.Beni telaşlandıran asıl şey yazılımdan önce bana verilen garanti, yani hiç bir şekilde bi uyarının vermeyeceği normal konforunda normal akışında devam edeceğiydi ama bir saat içinde ışık yanınca ister istemez tedirgin oldum.Benim merak ettiğim,her yazılımlı arabada yanar mı bu ışık?Taha uyarı çıktıkça sildiğini söyledi,peki ya bu uyarıları silmek sıkıntıların birikmesi ve daha büyük sıkıntılara yol açılması gibi şeylere sebep olabilir mi?

mtahakorkmaz
13-06-2012, 08:06
valla hocam şuanda benim araçda sürekli yakıyor arıza ışığını bu işle uğraşacaksan arıza ışığın eksik olmıcak :) gerek sensönler gerek basınç değerleri benim arızam egzos basınçdan çıkıyor sürekli turbodan bi arıza vermedi egzosdaki nedense kat iptalinden kaynaklanıyor bende ben o kadar takma derim :)

mtahakorkmaz
13-06-2012, 08:07
ayrıca dediği doğru yazılımın bi oturma süreci var ilk yazıldığında yola basmaya çıkarsan bişe anlamazsın en az 4-5 gün üstünden geçmesi lazım araç iyce alışana kadar

mtahakorkmaz
13-06-2012, 08:17
Evet her şey 2 gün içinde olup bitti.Koray Bey de bunlar geçici ve ufak problemler dedi ama işte motor arıza ışığı sonuçta bu motora bişe olma ihtimali olması epey korkuttu beni.Beni telaşlandıran asıl şey yazılımdan önce bana verilen garanti, yani hiç bir şekilde bi uyarının vermeyeceği normal konforunda normal akışında devam edeceğiydi ama bir saat içinde ışık yanınca ister istemez tedirgin oldum.Benim merak ettiğim,her yazılımlı arabada yanar mı bu ışık?Taha uyarı çıktıkça sildiğini söyledi,peki ya bu uyarıları silmek sıkıntıların birikmesi ve daha büyük sıkıntılara yol açılması gibi şeylere sebep olabilir mi?
müdür şimdi arıza ışıklarının yanması şu şekilde motora hiç bi zararı yok mekanik aksama hiç bi olumsuz tarafı yok sadece basınç sensörlerinden arıza ışığı yakıyor benim aracım 2000km deyken yazılım yaptırdım geçen haftada biraz daha yükledik gidişinden şuan çok memnunum arıza ışığını daha önce dediğim gibi elm327 cihazıyla siliyorum eğer sildiğimde silinmezse mecbur servise gitmesi lazım ama bugüne kadar öyle bi durumla karşılaşmadım çok şükür ki ayrıca araca 3 kontak yaptığındada siliniyor arıza ışığın

Serhat61
13-06-2012, 08:52
Taha,açıklamalarından sonra içim biraz daha rahatladı ama biz hatayı o dedigin cihazla sildik bir saat sonra yine yandı yani önemli bir şey olabilir çünkü cihazda hata turbo basıncıyla alakali gozukmustu.o an silindi ama dedigim gibi orjinale donunce yine yandi

mtahakorkmaz
13-06-2012, 09:12
bende turbo basınçda arıza vermiyor ama egzos çıkışında arıza veriyor benim aracımdada duman atma var ilk çöktüğün zaman

Serhat61
13-06-2012, 09:27
Sen aracina cok sey yaptirmissin sende yakmasi normal :) Yalniz sen arizayi sildigimde bi daha cikiyosa servise gitmem gerekiyor dedin benimkini sildik bi daha cikti.Servis anlar mi beyinle oynandigini veya çözebilir mi bu sorunu? Bir de üç kontak dedigin nedir :)

mtahakorkmaz
13-06-2012, 09:31
yok öyle deil yanlış anladın sen beni arızayı sildin bi müddet gezdin öyle yaktıysa servise gitmene gerek yok 3 kontak yap siler ama arıza silinmiyor senin silmene rağmen o zaman servise başvur servis hiç bi şekilde yazılım olduğunu anlayamaz sadece beyine el atıp kendi sökerse anlar yazılımlı olduğunu sen sadece bilgisayara bağlattır ve sildir görürsün hep sensör arızaları :)

Serhat61
13-06-2012, 09:42
Bir müddet sonra da degil aslinda yazilimi orjinale döndürdüm yola ciktim dip gaz yaptim o an yandi.3 kontak dedigin uc kere kontagi acip kapatmak mi ? :) ben oyle dusunup yaptim ama isik yine gitmedi.senle konusurken kendimi cahil hissediyorum resmen bana ogretecegin cok sey var :D

mtahakorkmaz
13-06-2012, 09:50
yok estagfurullah olurmu öyle şey abi bak şimdi aracı sağa çek 5 saniye aralıklarla 3 kere kontagı aç kapa silinecektir bi dene bakalım

Serhat61
13-06-2012, 11:40
Valla denedim ama olmadi.Servis yolu gozuktu bana sanirim

Alper90
13-06-2012, 14:42
Klasik gazihan diyorum :) serhat aslinda bunlar normal ama turbodan yakmamasi lazimdi arizayi neyse o kadar ciddi bisey degildir emin ol ;)

Serhat61
13-06-2012, 19:04
Gerçekten ciddi değilmiş daha servise gitmeden kendi söndü :D ama kafamda soru işaretleri oluştu keşke yazılımı sildirmekte acele etmeseydim belki o da kendi kendine söncekti ve 4 5 gün sürdükten sonra kendini hissettirecekti

CKURT
04-12-2012, 05:05
emin ol etmicek :D 156 araçlar otm oluyor baştan kaybediyosun çok ağır kalkıyolar 156 araca hiç bişi yapmamak en iyisi bi egzost ok bide yay okdr