PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 407 almak istiyorum ama bilgilerinize ihtiyacım var..

eerkan
03-06-2012, 02:41
arkadaslar ilgilisiniz yada yetkılı 407 hakkında bilgilerinize basvurmak istiyorum benı bılgılendırebilirmisiniz, rica ertsem

2.0 execu.modelı 2005 model benzınlı düz vites(manuel) almak istiyorum.

1.cok mototr arızası cıkardıgı söylenıyor.
2.aractan ses gelıyor ve servis bu sesi gideremıyor.
3.altı cok yere vuruyor.
elektirik aksamnda problem olusuyormus

saygılar tesekur ederım .

tatoo
03-06-2012, 21:30
1) alacağınız araç ne olursa olsun 2005 model.Sizden önceki sahibi aracı nasıl kullandığına bağlı olarak bu söylediğiniz değişebilir.Ama tavsiyem 2007 ve sonrası modelleri olur.
2)bu sorun hakkında birşey diyemeyeceğim ama forumumuzda 407 oldukça yaygın kullanılan bir model ve ben henüz böyle bir şikayet görmedim.Burda da sizden önceki sahibinin kullanım tarzı ve aracına bakması etken.
3)arabanın burnu biraz uzun olduğu için altı alçak sayılabilir aracın ama yay vb unsurlar uygulanmadığı sürece ve çok dengesizce kullanılmadığı sürece herhangi bir problem yaşayacağınızı sanmıyorum.
Bu arada aramıza hoşgeldiniz keyifli forumlar bol paylaşımlar dilerim.

reisG
04-06-2012, 08:50
407 hala zamanının ötesinde bir dizayna sahip D sınıfı bir araç. geniş iç hacmi şık duruşu ve geniş donanım paketleri ile alınası bir otomobil. Eğer büyük motor hacimli bir 407 istiyorsanız ilk gelen serilere yani 2005 li yıllara gideceksiniz . Son yıllarda sadece 1.6 HDi versiyonları geldi. İlk geldiği yıllarda 3.0 lt. V6 seçeneği bile ithal edilmişti.2005 model yılı olarak 8 yıllık bir araç. Geçmişini araştırmışsınız ve bu almak istediğiniz araçta bir ses var diyorsunuz. Bence mümkünse ilik sahibinden servis bakımlı ve geçmişi bilinen bir almanız yerinde olur. Motor arızası varmış, elektrik sistemi arıza yapıyormuş gibi bence Peuegot u kötülemek için yapılmış yorumları önemsemeyin. Her otomobilde olan arıza ortalaması peugeot serilerinde de mevcut ve özellikle yeni jenerasyonlarda peugeot kronik olabilecek arızaların önüne geçti.Piyasa'ya çok fazla sayıda 407 mevcut iyi bir arayışla executive veya dynamic donanımlı 2.0 lt. şık bir 407 bulup keyifle kullanabilirsiniz.2009 ve sonrası 407ler de pek çok iyileştirmeyi kapsayan makyaj uygulanmıştır.

dirtyharry
04-06-2012, 09:48
407 hala zamanının ötesinde bir dizayna sahip D sınıfı bir araç. geniş iç hacmi şık duruşu ve geniş donanım paketleri ile alınası bir otomobil. Eğer büyük motor hacimli bir 407 istiyorsanız ilk gelen serilere yani 2005 li yıllara gideceksiniz . Son yıllarda sadece 1.6 HDi versiyonları geldi. İlk geldiği yıllarda 3.0 lt. V6 seçeneği bile ithal edilmişti.2005 model yılı olarak 8 yıllık bir araç. Geçmişini araştırmışsınız ve bu almak istediğiniz araçta bir ses var diyorsunuz. Bence mümkünse ilik sahibinden servis bakımlı ve geçmişi bilinen bir almanız yerinde olur. Motor arızası varmış, elektrik sistemi arıza yapıyormuş gibi bence Peuegot u kötülemek için yapılmış yorumları önemsemeyin. Her otomobilde olan arıza ortalaması peugeot serilerinde de mevcut ve özellikle yeni jenerasyonlarda peugeot kronik olabilecek arızaların önüne geçti.Piyasa'ya çok fazla sayıda 407 mevcut iyi bir arayışla executive veya dynamic donanımlı 2.0 lt. şık bir 407 bulup keyifle kullanabilirsiniz.2009 ve sonrası 407ler de pek çok iyileştirmeyi kapsayan makyaj uygulanmıştır.

d :iyi

davut72
15-06-2012, 20:00
Ben yaklaşık olarak 4 aydır 2005 model 2.0 exc. kullanıyorum.Bana sorarsan aracın geçmişini bir araştır sorun sıkıntı yoksa hemen al derim.Almadan geçirdiğin zaman boşa geçirdiğin zamandır.(2002 model Ford Mondeo Ghia otomobili 2 yıl kullanmış biri olarak bunları söylüyorum.)

BEYAZ
08-03-2013, 22:46
konuyu açan arkadaş acaba aracı aldımı..
benımde merak ettiğim konu lpg takıldığında şehir içi tüketimi nekadar oluyor.teknik bilgiye sitede nerde ulaşabilirim herhangi bir konu bulamadım yada gözümden kaçtı?

Yasin CCK
08-03-2013, 23:32
konuyu açan arkadaş acaba aracı aldımı..?

Soracağını sordu, alacağını aldı ve gitti. Bir çokları gibi... Bir daha kolay kolay uğramaz buralara...

kirsehirli
11-03-2013, 22:18
ACİLLLL 407 2006 model aracım bindirmelerde siyah duman atıyor acaba neden? bulunduğum yerde servis yok özel servise gittiğimde ise herhangi bir sorun yok krum bağlamış falan dediler ama çok fena duman atıyor böyle bir sorunla karşılaşan oldumu acaba yardımcı olurmusunuz...iyi formlar

kirsehirli
11-03-2013, 22:24
yok mu 407 kullanan

TanerHoca
11-03-2013, 22:24
ACİLLLL 407 2006 model aracım bindirmelerde siyah duman atıyor acaba neden? bulunduğum yerde servis yok özel servise gittiğimde ise herhangi bir sorun yok krum bağlamış falan dediler ama çok fena duman atıyor böyle bir sorunla karşılaşan oldumu acaba yardımcı olurmusunuz...iyi formlar

dizel araçların dip gazda bir miktar siyah duman atması normal.
bir de araca chip uygulanmışsa sizin bindirme diye tabir ettiğiniz gaza yüklenme esnasında siyah duman atar.

kirsehirli
11-03-2013, 22:30
yok yok öle dip gaz filan yapmıyorum diyelim ki biraz rampa var o zaman yapıyor kesik kesik duman atması oluyor sonra geçiyor çekişde düşme de oluyor nereye baktırmalıyım chip uygulamsı yapıldığını nasıl anlarım ve chip uygulaması yapılmışsa araç daha da güçlü olması gerekmez mi?

TanerHoca
11-03-2013, 22:44
size kendimden bir alıntıyla cevap vereyim

...
aracın siyah duman atmasına gelince dizel motorlar dip gazda ve yüksek devirde yapıları gereği bir miktar siyah duman atar ki bu da normal.

ancak siyah duman fazla ise o zaman sebebini aramak gerekir.bunun birçok sebebi olabilir: enjeksiyon aksamındaki bir arıza, hava filtresinin
çok kirli olması, hava debi sensörünün arızalı olması, EGR sisteminin arızalı olması siyah dumana sebep olur. ayrıca eğer sizden önceki sahibi
araca chip tuning yaptırmış ise bu bile siyah duman sebebidir.

kirsehirli
11-03-2013, 22:51
ilginiz ve alakanız için teşekkür ederim ilk iş serviste komple bir bakım yaptırmak olacak arabamı seviyorum ama bu durum beni düşündürüyor birde aracım ortalama 6.3 lt /100 km yakıyor bu normal mi sizlerde durum nedir

TanerHoca
11-03-2013, 23:01
6.3lt şehir içiyse gayet iyi.
ben de şu an 7 lt civarı. :)

kirsehirli
11-03-2013, 23:12
6.3 lt karma şehir içi 7 lt uzun yolda 100-120 arası gidiyorum kırşehir yolu çok iyi araç zorlanmıyor ama şehir içinde yakıt artıyor

HakanAnt
13-03-2013, 21:15
Uzun bir aradan sonra tüm dostlara merhabalar,Antalya dan selamlar sevgiler:)

ysnshn
05-02-2015, 13:00
Öncelikle forumpeugeot ailesine merhaba konuyu yanlış bir yerde açtıysam üzgünüm.
Bir kaç sorum olucak yaklaşık 1aydır 407 ve 206 felline panaromic modellerine bakıyorum tabi 2005 veya 2006 407üzerinde yoğunlaştım fakat her kafadan bir ses çıkıyor gerçek bilgi sahipleri olarak sizden öğrenmek isterim normalde yıllarca ford kullandım ve sıkıldım 407 alıyımmı Parça pahalımı bir kaç araba buldum link versem yardımcı olurmusunuz ? ???

ysnshn
05-02-2015, 13:51
Birde Ankara civarı 2005 2006 satan arkadaşlar varsa benzinli bakmak isterim

ergngll35
05-02-2015, 21:05
Arkadaşım bende 2006 model 407 var. Bende Ankara'dan aldım. Ancak dizel. Dizel almanı tavsiye ederim. 2007 model ve üzeri 407'lerde belli farklılıklar var. Araştırmanı tavsiye ederim. Genel olarak görüşüm 407 alınır :)

P.Lovers
05-02-2015, 21:18
2006 yılından beri kullanıcısıyım. Allah'a şükür ne tık dedi nede yarı yolda bıraktı. Tekrardan 2006 yılına dönsem yine yeniden alacağım araba. Bence düşünülebilir tabi son karar sizin, hayırlı akşamlar :iyi :D

ysnshn
08-02-2015, 15:16
cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar

ysnshn
08-02-2015, 15:18
bunca yıldır farklı farklı arabam oldu ama hiç benzinli olmadı dizelden sıkıldım galiba bide benzin denemek istiyorum yoksa başka bir sebebi yok ayrıca arabanda hayırlı olsun kazısız belasız kullan inşallah

HakanAnt
08-02-2015, 21:15
Benzinli alıpta LPG taktıracaksan sakın böyle bir girişimde bulunma derim,şunu da ifade etmek gerekirse dizel araç kullanan bir insan benzinli arç kullanmaktan keyif almaz,benden söylemesi...Ayrıca 407 bambaşka bir tutku,bir ara bende 508 üzerinde yoğunlaştım kullandım tecrübe ettim fakat aracımı değiştirmekten hemen vazgeçtim,407 gibi bir araç sanrım bir daha üretilmez...

caglar06
08-02-2015, 21:28
2005 yılında sıfır satın aldığım ve takvim tarihi itibariyle 200 bin kmyi devirmiş olarak ama ilk günkü zevk ve tat ile bindiğim aslan 407'im, 1 tek gün bana ihanet etmedi beni yarı yolda bırakmadı çok şükür olsun ... D sınıfındaki en güzel, en ekonomik, en klas arabadır gözümde... bu fiyata, bu kadar az yakan, bu kadar çok kaçan, basınca giden ve basınca da duran bir araba daha varsa ben bilmiyorum...
aracım 2006 model 1.6 HDI motor ve dediğim gibi 200 bim kmde, ben de ankaradayım ama aracımı satmıyorum (:
temizini bulursanız alın derim ben ama karar size kalmış...

tsinanb
08-02-2015, 21:38
2005 yılında sıfır satın aldığım ve takvim tarihi itibariyle 200 bin kmyi devirmiş olarak ama ilk günkü zevk ve tat ile bindiğim aslan 407'im, 1 tek gün bana ihanet etmedi beni yarı yolda bırakmadı çok şükür olsun ... D sınıfındaki en güzel, en ekonomik, en klas arabadır gözümde... bu fiyata, bu kadar az yakan, bu kadar çok kaçan, basınca giden ve basınca da duran bir araba daha varsa ben bilmiyorum...
aracım 2006 model 1.6 HDI motor ve dediğim gibi 200 bim kmde, ben de ankaradayım ama aracımı satmıyorum (:

407 yi çok güzel özetlemişsiniz. Gerçekten harika bir araba sınıfında tasarımı tüketimi konforu ve fiyatı göz önüne alındığında alınacak en iyi araba bence. Ben direksiyon başına ilk 407 de geçtim onda öğrendim o yüzden bende yeri ayrıdır o arabanın :) şu an kendime d sınıfı bir araç alacak olsam 2010-2011 millesim 200 veya gt line alırım :)

HakanAnt
08-02-2015, 21:44

Çağlar kardeşim,yorumunun altına imzamı atıyorum,407 kullanmak bambaşka bir tutku,aracıma çocuğum gibi bakıyorum ihmal etmiyorum çok şükür o da beni mahcup etmiyor ve ayrıca aracım 2012 model 407 kadar bakımlı ve temiz daha iyisi yine bir 407...179.000 km de ve motor mükemmel işliyor,günün birinde başka bir araç alsamda 407 m yine bende olacak...

caglar06
08-02-2015, 22:09
Bilmeyenler var işte 407'yi... koltuğuna bile oturmamış lakin 'peugeot yaramaz' diye duymuş babasından o yüzden kötü sanıyor ama bilmiyor ki babasının zamanının arabası değil bu aslan, 407... o yüzden hakkettiği değeri görmedi pazarda bu araba... ama çok şükür iyi ki 2005te aslanımı almışım, iyi ki ona sahibim ...
herkese kazasız belasız günler diyorum...

KAYA308
08-02-2015, 23:25
ben peugeot u kötüleyen insanları seviyorum onlar sayesinde çok kaliteli ve ekonomik arabalara makul fiyatlara binebiliyoruz.

sabaniren
09-02-2015, 21:25
bencede kaya308 arkadasima katiliyorum peugeot kotu demeseler nasil binerdik d segmenti bu arabaya.hersey onda guvenlik ekonomi karizma 407 baska