PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : debriyaj sertliği

onurçapan
02-06-2012, 23:05
arkadaslar hayırlı aksamlar öncelikle ikinci el olarak aldıgım 407 aracım su anda 133000 km de aldıgımdan berı sert debrıyajla surmek zorunda kaldım bu aralar cekıste ıyıce dustugu ıcın tanıdık bir ustamın yanıan gittim debriyaj balatamın bittiğini ögrendim ve baskı balatam değişti volanın yeni değişmiş iyi durumda dedi ancak teslim aldıktan sonra ayagımın altındaki sertlik gecmedi geri ustanın yanına dödük hidrolik havası alınırken debriyaj birden boşa kaldı ve usta debriyaj merkezi hidrolik yagının kalitesizliginden press kompressor vermıyor dedi yani sıvıyı yeterınce ıtmıyor şimdi bekliyorum ust merkez değişicek hafıflıcekmı diye sizlere iki sorum var debriyaj balatam cok ınce durumda degıldı acaba bilmeden onu gereksızmı değiştirdi birde bu debriyaj neden sertleşir baskı balata degıstıkten sonra teşşekurler

Abdullah
04-06-2012, 10:00
arkadaslar hayırlı aksamlar öncelikle ikinci el olarak aldıgım 407 aracım su anda 133000 km de aldıgımdan berı sert debrıyajla surmek zorunda kaldım bu aralar cekıste ıyıce dustugu ıcın tanıdık bir ustamın yanıan gittim debriyaj balatamın bittiğini ögrendim ve baskı balatam değişti volanın yeni değişmiş iyi durumda dedi ancak teslim aldıktan sonra ayagımın altındaki sertlik gecmedi geri ustanın yanına dödük hidrolik havası alınırken debriyaj birden boşa kaldı ve usta debriyaj merkezi hidrolik yagının kalitesizliginden press kompressor vermıyor dedi yani sıvıyı yeterınce ıtmıyor şimdi bekliyorum ust merkez değişicek hafıflıcekmı diye sizlere iki sorum var debriyaj balatam cok ınce durumda degıldı acaba bilmeden onu gereksızmı değiştirdi birde bu debriyaj neden sertleşir baskı balata degıstıkten sonra teşşekurler

Usta hemen hemen böyle bir şikayetle gidildiğinde her ustanın yapacağı şekilde teşhis koymuş fakat aracınızın km si yüksek eğer daha önce değişmediyse bu km de değişmesi normal.

onurçapan
04-06-2012, 10:41
abdullah abi 14000 kmde servisde garantiden değişmiş onun dişinda ben bir daha değiştirdiklerini sanmıyorum ama gel görki debrriyaj yine sert pedalın altındaki telden olduguna eminim ben

Yasin CCK
04-06-2012, 10:49
abdullah abi 14000 kmde servisde garantiden değişmiş onun dişinda ben bir daha değiştirdiklerini sanmıyorum ama gel görki debrriyaj yine sert pedalın altındaki telden olduguna eminim ben

Debriyaj altındaki itme yayından olması da mümkün...

Abdullah
04-06-2012, 10:55

Yasin abinin dediği bir ihtimal fakat 14000 de balata neden değişmiş şaşırdım doğrusu.

onurçapan
04-06-2012, 12:44
garantiden değişmiş ilk sahibi herkes peugeot alabilir ama aslanı kullanmak zordur sıyırmıstır:)

sahin-peug
04-06-2012, 14:24
Debriyajın sert olmasının sebeblerinden bir tanesi değişen parçanın kendi orjinal parça ile değilde,daha ucuz olan 308 araçlar için kulanılan parça ile
değişmiş olması olabilir,bunu gözle ayırt etmeniz mümkün değil satıcının vicdanına kalmış bir şey,kimseyi kötülemek istemem ama bu tip olayları rasladığımız için söylüyorum
dikkat etmekte fayda var

EmRaH.
04-06-2012, 14:27
Bende 307'min Debriyaj ve volant parçalarını komple degıstırdım yakın bı tarihte ve aracım ılk gunkı gıbı oldu resmen . Orjinal parça doğru işçilik çok fark ediyor ..

sahin-peug
04-06-2012, 16:24
Bende 307'min Debriyaj ve volant parçalarını komple degıstırdım yakın bı tarihte ve aracım ılk gunkı gıbı oldu resmen . Orjinal parça doğru işçilik çok fark ediyor ..
seninkiler çakma usta :)

onurçapan
04-06-2012, 19:26
daha kibar dille cakma diyorsun:) hidrolik sistemden kaynaklı ise debrıyaj merkezinden sahin peugeot 308 debriyaj seti daha pahalı:) yanılıyormuyum

sahin-peug
05-06-2012, 07:25
benim bahsettiğim 308 hidrolik sistemli debriyaj seti ucuz olan,bu sete rulman ekleyip 308 hidrolikli olmayan,307 ve 407 araçlar için kullanıyorlar,
hidrolik merkezi ayrı olarak satılıyor hidrolikli bir 308 e ayrıyetten merkez alırsanız debriyaj setinin yanında tabiki daha pahalı olacaktır :)

onurçapan
07-06-2012, 21:09
bu işi gercekten biliyorsun eger peugeot bır uzay aracı yapsaydı onu kullanırmıssın şaja yapmıyorum bundan sonra tecrübeleriden faydalanıcam iznin olursa kardeşim

sahin-peug
08-06-2012, 09:32
bu işi gercekten biliyorsun eger peugeot bır uzay aracı yapsaydı onu kullanırmıssın şaja yapmıyorum bundan sonra tecrübeleriden faydalanıcam iznin olursa kardeşim

Estağfurullah,her zaman yardımcı olurum tabiki

onurçapan
19-03-2015, 23:36
selamlar arkadaslar hatırlarsanız bır sure once debrıyaj setimi değişmiştim ama konfor anlamında fiyasko bir durumdu sertlikten cok cekmiştim 2 ay once sachs marka arastırmalarımdan sonra volant baskı balata rulman ayrıca catalda dahıl degısım yaptırdım yumusuyor sertlesıyor pedala basarken ses alıyorum yardımcıolursanız tecrubelı olanlar tessekurler

onurçapan
24-03-2015, 13:17
omer abi yorumlarını bekliyorum:))

Seko
24-03-2015, 13:36
Debriyaj telini değiştirdinmi

Seko 2⃣0⃣6⃣®©

onurçapan
24-03-2015, 13:45
tel varmı bu araclarda? peugeot 407 1.6 hdi

b.kocer
28-03-2015, 19:35
volvo c30 debriyaj seti kullanabilirmiyiz dv6 motor kodlu debriyajlarını ?