PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308' in Sis farı yok .En bazı

budsing
01-06-2012, 20:43
Selamlar . Bu en baz 308 lerde jant kapağı var ve sis farı yok bu sis farı servislerden taktırılabilirmi ve bu en baz 308 lede esp varmı ? Teşekkürler ..:)

orhun57
01-06-2012, 20:55
Evet sis farı takılabilir. Esp yok diye biliyorum fakat aracın model yılına ve şanzumanına göre değişiklik gösterebilir bu durum.

tAKreS
01-06-2012, 20:56
sis farı mutlaka takılır ama Esp yok...

quiet_20
01-06-2012, 21:21
esp de takılır ama çok pahalıya gelir

Cem B
01-06-2012, 21:54
Arka camlar otomatik değil diye bilyorum oda takılır :)

Abdullah
04-06-2012, 11:09
Selamlar . Bu en baz 308 lerde jant kapağı var ve sis farı yok bu sis farı servislerden taktırılabilirmi ve bu en baz 308 lede esp varmı ? Teşekkürler ..:)

biri benim araçtan bahsediyor :D

baz model benim ki imzaya tıklarsanız sorularınızın cevaplarını alabilirsiniz. Herşey mümkün ama arka camları otomotik yapmak bence gereksiz ve çok maliyetli bir işlem.

reisG
04-06-2012, 11:45
Bu sorunuza doğru yanıt verebilmek için ben bir soru sorayım. En baz derken sıfır km. access paket diyorsanız alaşım jant ve sis fasrı uygulaması raktlıkla olabilir. ESP konusunda ise bir müdahaleye gerek yok makyajlı 308lerin hepsinde ESP std. donanım olarak gelmekte. Ancak sorunuz makyajlı MK1 kasa comfort donanım ve baz paket 308 ise yine sis farı ve alaşım jantı taktırabilirsiniz. Ancak ESP olayı bayağı karışık ve maliyetli olur , ESP den vazgeçmeniz gerekir diye düşünüyorum.

InsMuh
04-06-2012, 15:48
Sis farını da kit olarak almayın. Sağ sol ayrı sipariş geçin daha ucuza maloluyor.

Abdullah
04-06-2012, 16:07
Sis farını da kit olarak almayın. Sağ sol ayrı sipariş geçin daha ucuza maloluyor.

evet kitin tek farkı kola yapıştırmak için sis farı stickerı çıkıyor :D

tAKreS
04-06-2012, 16:14
Arka camlar otomatik değil diye bilyorum oda takılır :)

maliyeti ne olur acaba? servis yapıyor mu?

Ömer Gedik
04-06-2012, 16:22
evet kitin tek farkı kola yapıştırmak için sis farı stickerı çıkıyor :D

Birde vidalar ;)

Abdullah
04-06-2012, 16:23
maliyeti ne olur acaba? servis yapıyor mu?

Maliyeti kaba taslak fiyatları söyleyemiyorum ama benim düşündüğüm gerekli malzeme listesi;

Sol ön kapı 4 lü kumanda sistemi
2 adet motor
2 adet tekli kumanda sistemi
2 adet sağ ve sol arka kapı döşemesi
ve son olarak servise gidip bilgisayarda aktif ettirmeniz gerekir diye düşünüyorum.

tAKreS
04-06-2012, 18:10
Teşekkürler...
Fiyat olarak bilen varsa ben yaptırmayı düşünüyorum...

Ömer Gedik
04-06-2012, 18:32
Takres

Bence aracı değiştirmek veya bu parayı farklı bir işlemde harcamak çok daha mantıklı olacaktır. Çok külfetli bir iş.

Cem B
04-06-2012, 19:29
Ben bunu örnek bir espri olarak verdim.Eger alınacak bir araba ise alma derim.Benim yaşadıgım herşeyi yaşarsın malesef.hala ve hala neden premium donanım almadım diye kafamı duvara vuruyorum.

Benim aracım da comfort paket fakat deri direksiyon kol dayama sis farkları alajım jantı olan paketi.Executive gibi birşey diyorlar.

Eger yapabilsem climayı dijital emniyet kemeri ikazını üste vs bile yapabilrim.Fakat imkanlar buna bile el vermiyor para veriyoruz yapın diye olmuyor diyorlar:)

Bu yüzden bu değişiklikleri yapmak yerine bunlar için harcanacak paraya üst donanım almanı tavsiye ederim.

Şartları bilmiyorum ama benim yaşadıklaırmı yaşama diyebilirim.

orhun57
04-06-2012, 20:00
Doğru sözler söylenmiş gerçekten eğer elinizde imkan varsa üst donanım alın onu bunu ekleyeyim derken zaten daha fazla para döküyorsunuz emin olun. Benim arabam Comfort Pack + Executive Paket ama yinede bazı şeyler cezbediyor. Ben alırken premium donanımlı olan mevcut değildi mecbur bunu aldım maddi açıdan değildi 1 ay sonra gelir dediler bizde biraz acele ettik açıkçası. Pişman değilim ama yinede bazı eksikler olmuyor değil.

tAKreS
04-06-2012, 20:15
Takres

Bence aracı değiştirmek veya bu parayı farklı bir işlemde harcamak çok daha mantıklı olacaktır. Çok külfetli bir iş.

Sanırım baya maliyetli böyle dediğinize göre...
Bazı markalarda 100 liraya halloluyor peugeot da da böyleyse yaptırayım diyordum...Zaten aracı satmak istiyordum bahane oldu :D

Yasin CCK
04-06-2012, 20:27
Sanırım baya maliyetli böyle dediğinize göre...
Bazı markalarda 100 liraya halloluyor peugeot da da böyleyse yaptırayım diyordum...Zaten aracı satmak istiyordum bahane oldu :D

Yanlış anlaşılma olmasın, arkadaşlar 4 cam otomatik ve ESP için söylemişler. Sadece sis farı soruyorsanız 200-300TL'ye eklenebilir...

tAKreS
04-06-2012, 20:39
Yanlış anlaşılma olmasın, arkadaşlar 4 cam otomatik ve ESP için söylemişler. Sadece sis farı soruyorsanız 200-300TL'ye eklenebilir...

bende zaten alaşım jant ve sis farı var :) garip bir şekilde arka camlar manuel...

Yasin CCK
04-06-2012, 20:46
bende zaten alaşım jant ve sis farı var :) garip bir şekilde arka camlar manuel...

Araç comfort'tur, onlar sonradan eklenmiş olabilir...

reisG
05-06-2012, 08:37
Benim aracım da comfort donanımlı , ilk alımda premium almak çok istedim ancak 6bin TL civarında fark vardı. Zaman için de pack tampon, krom eşik, ön orta kol dayama görüntülü ön arka par sensörü, arka yan ve arka hatch perde gibi aksesuarları aldım. Fakat tam otomatik iki bölgeli klima , orta havalandırma da koku bölmesi beyaz gösterge, otomaik kararan iç dikiz aynası,sağ koltuk yükseklik ayarı, bej renk döşeme ve kokpit elektrikli kapanan yan aynalar gibi donanımların bir kısmı eksik kaldı pek çoğunu ise sonradan yaptırmak olanaksız veya çok pahalı.yükseklik ayarlı sağ ön koltuk için söylenen rakam yaklaşık 3.000 TL idi.
İlk alımda benim araçta stil paket -ki içinde ön sis farı 205/16 lastik alaşım jant MP3 özellikli ses sistemi ve aux girişi ile elektrik paketi yani elektrikli arka camlar ve otomaik çocuk kilidi mevcut. Şimdi sıkı durun sıfır km. oto alımında elektrik paketi için istedikleri para sadece 200 TL idi. sonradan taktırmaya kalksanız dünyanın parasını isterler.

Ömer Gedik
05-06-2012, 20:10
Takres

Araç 2008 modelse mümkün. O dönem iki opsiyon paketi vardı. Bu iki paket genellikle Comfort modellerde mevcuttu. Benim aracımda sadece Elektrik Paketi vardı ancak Stil paketi yoktu. Tam tersi araçta olabilir. Eğer Mp3lü CD Çalar ve Aux grişi varsa Sizin araç fabrikasyon Stil Paketlidir ancak Elektrik paketi yoktur.

Stil Paket: 16" Alüminyum alaşımlı jantlar + Mp3 uyumlu CD Çalar ve Aux Grişi + Sis Farı

Elektrik Paketi: Elektrikli Arka Camlar + Elektrikli Çocuk Kilidi

tAKreS
05-06-2012, 21:00
Takres

Araç 2008 modelse mümkün. O dönem iki opsiyon paketi vardı. Bu iki paket genellikle Comfort modellerde mevcuttu. Benim aracımda sadece Elektrik Paketi vardı ancak Stil paketi yoktu. Tam tersi araçta olabilir. Eğer Mp3lü CD Çalar ve Aux grişi varsa Sizin araç fabrikasyon Stil Paketlidir ancak Elektrik paketi yoktur.

Stil Paket: 16" Alüminyum alaşımlı jantlar + Mp3 uyumlu CD Çalar ve Aux Grişi + Sis Farı

Elektrik Paketi: Elektrikli Arka Camlar + Elektrikli Çocuk Kilidi

Evet dediğin gibi araç 2008 ve stil paketteki tüm özellikler var...Eski sahibi elektrikli cam farkının 100 lira olduğunu ama beklemek istemediği için böyle aldığını söylemişti. Demek ki doğruymuş :)