PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracım Satılmıştır. Alan güle güle kullansın.

Sayfa : 1 [2]

TanerHoca
03-05-2011, 10:20
Kalkışlarda şehir içerisinde ısındıktan sonra debriyaj titretmeye başladı. Önce bir şey yok normal denildi. Israr etmem neticesinde hafif titretme başlangıcı var denildi. PT ye yazıldı cevap bekleniyor.

garantiden değişim için mi ?

BahadırALTUN
03-05-2011, 10:26
Elbette , ancak şu ana kadar ses çıkmadı . Ben tekrar şikayet edene kadar da ses çıkmaz. Yarın 308 i bakıma götürünce bir dürtüklerim ne olsu diye . Bu arada kalkıştaki titremede azaldı neredeyse geçecek :)

BahadırALTUN
12-05-2011, 21:47
Tarafımdan silinmiştir.

Dreamcatcher
12-05-2011, 21:48
Canlı hayvan çok zarar verir araca..ama bu kadar da biraz fazla...kangal falanmıydı çarptığınız?

BahadırALTUN
12-05-2011, 21:51
Büyüktü bayağı , hızımızda fazlaydı çevre yolunda olduğumuzdan . 120-130 ile gidiyordum sanırım . Hayvana 70-80 ile çapmışımdır. Bayağı bir darbe oldu . Airbag felan açılmadığına sükrediyorum. Yapacak bir şey yok .Bunla kurduşduğumuza sükredelim.

emrexxcv
12-05-2011, 21:55
görünmez kaza allah daha beterinden korusun :nazar sizde bir şey olmamasına çok sevindim. :) tekrar çok geçmiş olsun. :nazar :nazar :nazar

Esat
12-05-2011, 21:56
Bahadır abi çok geçmiş olsun en önemlisi bu olsun ama Allah korumuş sizi genede çok geçmiş olsun kaput ve sol çamurluk degişmez gibime geldi

otmotvmhndsi
12-05-2011, 22:09
Bahadır abi çok çok geçmiş olsun... Nedir bu başına gelenler, ufak tefek sürekli... Neyse cana geleceğine mala gelsin diyorum ama inşallah bir daha böyle küçük şeylerde yaşamazsın...

Tekrar geçmiş olsun...

SAMET010
12-05-2011, 22:12
geçmiş olsun abi , Allah daha beterinden korusun

Yasin CCK
12-05-2011, 22:13
Geçmiş olsun Bahadır Hocam, bizimde benzer olay başımıza geldi ama daha küçük hasarla atlattık, çokşükür sizlere bişey olmamış...

γuяdaeя
12-05-2011, 22:14
Geçmiş olsun Bahadır... Bu kadarla kurtulmana şükret hocam. Hızın hiç te az değilmiş.

Cem B
12-05-2011, 22:16
Abi geçmiş olsun. Evet resimlerden köpeğin boyu ve yapılan hızı ortalama tahmin edebilyioruz.Daha iki hafta önce bizimde başımıza geldi aynısı ama sürat daha az oldugu için tırnağı kırılan far ,sis farı ve tamponda düzeltmeyle kurtardık.1 hafta serviste kaldı araç.

Allah büyüğünden sakınsın.neyseki mala gelmiş.tekrar tekrar geçmiş olsun

Ozan
12-05-2011, 22:17
Bahadır geçmiş olsun.Allah daha beterinden korusun.

Sendekide şanssızlık.Bende geçen ay Eskişehir'de köpeğe çarptım Renault Symbol ile.90-100 civarında hızım vardı.Çıkan sesten arabanın önünün döküldüğünü sandım.Ancak inip baktığımda sadece plakalık kırılmıştı.Kısmet buymuş diyeceksin takma kafaya.... :( :yahoo

BahadırALTUN
12-05-2011, 22:22
Sağ olun arkadaşlar desteğiniz için .

Dediğiniz gibi bununla atlattığımıza şükretmek lazım. Araç yeniden yapılır , yapılmazsa yenisi alınır. Bize bir şey olmadı ya ona bakalım. Keşke köpeğede bir şey olmasaydı.

γuяdaeя
12-05-2011, 22:25

Dediğiniz gibi bununla atlattığımıza şükretmek lazım. Araç yeniden yapılır , yapılmazsa yenisi alınır. Bize bir şey olmadı ya ona bakalım. Keşke köpeğede bir şey olmasaydı.

Neticede gidip bile bile çarpmıyosun ama insanın o garibanlara da içi fena acıyor. TEM'de çarptığım köpeğin gece karanlıkta ışıldayan gözleri maalesef aklımdan hiç gitmiyor :(

Ozan
12-05-2011, 22:31

Neticede gidip bile bile çarpmıyosun ama insanın o garibanlara da içi fena acıyor. TEM'de çarptığım köpeğin gece karanlıkta ışıldayan gözleri maalesef aklımdan hiç gitmiyor :(

Boşverin köpeği gözünü filan.Vurun gitsin çünkü biz insanların canı daha önemli.
Çok insan karşısına çıkan hayvana vurmamak için yaptığı hatalar sonucunda hayatından olmuştur.
Allah korusun asıl önemli olan yayaya vurmamak.

mygold
12-05-2011, 23:12
bahadır abı gecmıs olsun. sevındırıcı olan sıze bısey olmaması .tekrar gecmıs olsun..gorusmek uzere..

muhti
13-05-2011, 00:04
çok geçmiş olsun Allah beterinden saklasın..

İlkay
13-05-2011, 00:18
Bahadır abi çok büyük geçmiş olsun. Sizlerde bir şey olmayışı sevindirici.

TanerHoca
13-05-2011, 01:11
bahadır geçmiş olsun.ozanın da söylediği gibi hayvana çarpmamak adına yapılan refleks ile
kaza yapıp zarar gören bir çok insan var.senin kazanın bu kadarla atlatılmış olması büyük şans. :iyi
Allah beterinden korusun.

aydalper
13-05-2011, 05:40
Çok geçmiş olsun. Malesef bu garibanlar gece kendilerini araçların önüne atma eğiliminde oluyorlar ve yüksek hızlarda çok büyük kazalara neden olabiliyorlar. Siz sakin davranarak büyük bir şey olmadan atlatmışsınız neyse ki.

cmr_cihangir
13-05-2011, 07:47
İletileri şimdi gördüm Bahadır ağabey çok geçmiş olsun. Sizlere birşey olmaması sevindirici. Allah bizleri daha büyüklerinden muhafaza buyursun.

hakan308
13-05-2011, 08:13
Allah beterinden saklasın abi geçmiş olsun airbag açmaması büyük şans

ibosener
13-05-2011, 08:18
Bu gün yaptığım Ankara Samsun Ankara yolculuğunun son kısımında bir köpeğe çarptım. Malasef bayağı bir hasar oluştu. Allahtan bizde bir şey yok. Köpek malesef mefta. Yanarım yanarımda daha 1 hafta önce değiştirdiğim plakalara yanarım. Gördüğüm kadarı ile Tampon , farlar sisler, park mesafe , Sol çamurluk , ön panjur silecek suyu deposu ve muhtemlen ön kaput değişecek yada tamir görecek. Panjur ve arkasındaki tüm ıvır zıvır da da hasar var. :(

Öncelikle geçmiş olsun. Kazanın kendisi çok üzücü tabii ancak insanların zarar görmeden bu kazayı atlatmış olması da teselli edici. Böyle bir durumda sakin kalarak daha büyük hasarlara sebeb olmamanız da direksiyon başındaki tecrübeniz ve özgüveninizden kaynaklanıyor sanırım. Ancak bir köpeğin değerinin sizin gözünüzde bir plaka kadar olmadığını okumanın da beni üzdüğünü söylemeliyim. Tabii ki herşeyden önce insan, ama köpek' te bir can. Değeri bu kadar ucuz olmamalı en azından benim gözümde bu böyle. yukarıda kırmızı ile vurguladığım satırı, size yaşattığı korku, tehlike ve meydana gelen hasar dolayısı ile sinirle yazdım derseniz anlarım tabii. Ama gerçekten plakanıza üzüldüğünüz kadar köpeğe üzülmediyseniz buna ben üzülürüm.

Tekrar tekrar geçmiş olsun, Allah daha kötülerinden korusun

TanerHoca
13-05-2011, 08:26
ibrahim açıkçası ben kırmızı ile işaretlediğin kısmı sinirle yazılmış bir yazı olarak değil de bir latife olarak algıladım. :iyi
yoksa araç bu hale gelmişken plaka için üzülmek sence de biraz garip değil mi ;)

reisG
13-05-2011, 08:30
Bahadır, dün akşam yazmıştım ama resimleri gördükten sonra açıkçası Allah korumuş diyorum. Size birşey olmaması çok iyi. Araçta da büyük bir şey yok sayılır sadece kozmetik olarak ön tampon değişecek(zaten autokingten ötürü yamalıydı.) sis farı, sağ çamurluk ve belki tırnakları kırıldıysa sağ ön far; kolay halledilecek şeyler. Seninde yazdığın gibi airbaglerin açılma olasılığı vardı. İşte o zaman sıkıntı olurdu. Tekrar büyük geçmiş olsun diliyorum.

BahadırALTUN
13-05-2011, 09:53
Öncelikle geçmiş olsun. Kazanın kendisi çok üzücü tabii ancak insanların zarar görmeden bu kazayı atlatmış olması da teselli edici. Böyle bir durumda sakin kalarak daha büyük hasarlara sebeb olmamanız da direksiyon başındaki tecrübeniz ve özgüveninizden kaynaklanıyor sanırım. Ancak bir köpeğin değerinin sizin gözünüzde bir plaka kadar olmadığını okumanın da beni üzdüğünü söylemeliyim. Tabii ki herşeyden önce insan, ama köpek' te bir can. Değeri bu kadar ucuz olmamalı en azından benim gözümde bu böyle. yukarıda kırmızı ile vurguladığım satırı, size yaşattığı korku, tehlike ve meydana gelen hasar dolayısı ile sinirle yazdım derseniz anlarım tabii. Ama gerçekten plakanıza üzüldüğünüz kadar köpeğe üzülmediyseniz buna ben üzülürüm.

İbrahim abi teşekkür ederim. Sanırım yazılanlar mimikler ve yüz ifadeleri açıkça görünmediği için bu şekilde yanlış anlamalara yol açabiliyor. Taner Hocamla hem buluşup hemde telefonla sık sık görüştüğümz için o daha iyi anlamış mesajımı ve espiriyi .

Normalde kendi yazdığım bir konu hakkında bu tip açıklama mesajı yazdığım hiç olmamıştır. Ancak size duyduğum saygı, sevgi ve hürmet sebebiyle bu açıklamayı yapma gereği duydum.

Kaza ile ilgili yazdığım tüm açıklamalarda kazaya neden olan hayvan hakkında en küçük bir kınama nefret veya sinir gibi bir şey bulamazsınız. Çünkü hayvanın hiç bir kabahati yok. Burada belki üzüldüğümü açıkça yazmamış olmam sizi bu mesajı yazmaya yöneltti. Acaba köpek dişimiydi ,dişiyse yavruları varmıydı, varsa onlar ne olacak vs vs gibi bin tane soruyu zaten sorduk kendi kendimize ve elbette üzüldük. Ancak bunları burada yazmayı gerekli görmedim , çünkü bunlar insanın kendi içinde yapacağı muhasebe ve hesaplardır.

Her neyse daha fazla uzatmayayım . Geçmiş olsun dileklerini ileten tüm arkadaşlarıma tekrar teşekkürler.

cmr_cihangir
13-05-2011, 10:07
Siz değerli büyüklerimin bu aklı selim yorumlarını taktir ve hayranlıkla takip ediyorum. :iyi :kalp Bahadır ağabey tekrar geçmiş olsun.

06cnk
13-05-2011, 10:18
köpeğin ölmesi gerçekten çok üzücü ama bahadır abi ve ailesi bu kazadan daha kötü bir sonuçla çıkabilirdi fakat allahdan bir şey olmamış,cana geliceğine mala gelsin abi çok geçmiş olsun allah beterinden saklasın...

Ömer Gedik
13-05-2011, 10:41
Bahadır abi büyük geçmiş olsun. Size birşey olmaması sevindirici. Maalesef o hızlarda yapacak pek bir şey yokmuş. Özellikle 407 lerin ön tampon, kaput vb aksamları yumuşak yumuşak malzemeden yapılmıştır. (Yaya vb çarpmalarda hasar oluşmasın diye.) Hasarın şiddetinden ötürü de hasar kalıcı oldu sanırım.

Gökay
13-05-2011, 10:45
Geçmiş olsun
Allah cümlemizi kazalardan korusun diyorum bu mübarek Cuma günü..

ibosener
13-05-2011, 10:54
ibrahim açıkçası ben kırmızı ile işaretlediğin kısmı sinirle yazılmış bir yazı olarak değil de bir latife olarak algıladım. :iyi
yoksa araç bu hale gelmişken plaka için üzülmek sence de biraz garip değil mi ;)

Taner hocam açıkçası latife olacağı pek aklıma gelmemişti. Ben daha çok "ulan nerden çıktın karşıma, başımıza bir sürü iş ve masraf çıkardın" tarzında bir serzeniş olabileceğini tahmin ettim ki yazımda da bunu belirttim. yazışarak anlaşmalarda -mimik, vurgu eksikliğinden- ne yazık ki böyle yanlış anlamalar olabiliyor. Zaten Bahadır da mesajında buna değinmiş. Plaka ve diğer masraflar konusunda da şunu söylemek isterim; Bazen insanlar kayıplarını maddi değerlerinden farklı olarak değerlendirebiliyor. Bir arkadaşım sağ tarafının tamamen dağılıp pert' e çıkan kaskolu aracı için aynen şu cümleyi kullanmıştı "Hıyarın birisi sağ tarafı sert birşeyle boydan boya çizmişti. Bende çizgilerden rahatsız olduğum için daha 3 gün önce sağ tarafı komple boyattım. Arabanın gitmesi o kadar koymadı da bunu düşününce canım daha çok sıkılıyor"

İbrahim abi teşekkür ederim. Sanırım yazılanlar mimikler ve yüz ifadeleri açıkça görünmediği için bu şekilde yanlış anlamalara yol açabiliyor. Taner Hocamla hem buluşup hemde telefonla sık sık görüştüğümz için o daha iyi anlamış mesajımı ve espiriyi .

Normalde kendi yazdığım bir konu hakkında bu tip açıklama mesajı yazdığım hiç olmamıştır. Ancak size duyduğum saygı, sevgi ve hürmet sebebiyle bu açıklamayı yapma gereği duydum.

Kaza ile ilgili yazdığım tüm açıklamalarda kazaya neden olan hayvan hakkında en küçük bir kınama nefret veya sinir gibi bir şey bulamazsınız. Çünkü hayvanın hiç bir kabahati yok. Burada belki üzüldüğümü açıkça yazmamış olmam sizi bu mesajı yazmaya yöneltti. Acaba köpek dişimiydi ,dişiyse yavruları varmıydı, varsa onlar ne olacak vs vs gibi bin tane soruyu zaten sorduk kendi kendimize ve elbette üzüldük. Ancak bunları burada yazmayı gerekli görmedim , çünkü bunlar insanın kendi içinde yapacağı muhasebe ve hesaplardır.

Her neyse daha fazla uzatmayayım . Geçmiş olsun dileklerini ileten tüm arkadaşlarıma tekrar teşekkürler.

Bahadır, yazdığın güzel cümleler için çok teşekkür ederim. Bende sizlerden böyle bir şey beklemediğim için mesajımın sonunu "....kadar köpeğe üzülmediyseniz ....." şeklinde bağlamıştım. Benimde vurgulamak istediğim sadece hayvanlara karşı biraz daha duyarlı olunmasına dikkat çekmekti (sadece size karşı değil bu konuyu okuyan hepimize). Ben özellikle köpeklere karşı -belkide gereğinden fazla- hassasım. Bunun da sebeblerini aşağıdaki resimlerden görebilirsiniz (her ikisini de 1 ay arayla kaybettim)

Eğer sizleri üzdüm veya kırdıysam bende özür dilerim...

http://img232.imageshack.us/img232/4991/hpim4385.jpg
http://img168.imageshack.us/img168/2568/07022009282lp7.jpg
http://img123.imageshack.us/img123/2921/22112008182gf2.jpg

BahadırALTUN
13-05-2011, 12:31
Kırılmak yok üzülmek yok , özür dilenecek bir şey de yok :iyi .

Paylaşıma devam .

Hasan_33
13-05-2011, 18:08
Cok gecmis olsun abi. Herkesin dedigi gibi hafif atlatmissin. Böyle bir olayda tabiki her normal insan hem arabasi icin hem de carptigi hayvan icin cok üzülür ve vicdani sizlar tabi ki. Ama daha önemlisi insan canidir! Ben daha kötüsünü yasamistim :( Ehliyetimi yeni aldigim zamanlardi, önüme sira halinde yavru köpekler cikti!!! Arkamda da bir tir vardi frenede basamazdim.ve yapacagim tek sey onlari ortalamakti, öyle yaptim, arabanin altindan gelen o sesleri hic unutamiyorum :((( ama baska bir sekilde tepki verseydim cok daha kötü durumlara yol acabilecegimi düsündugum zaman birazda olsa teselli buluyorum.

TanerHoca
13-05-2011, 22:06
http://img168.imageshack.us/img168/2568/07022009282lp7.jpg

gerçekten de çok sevimli ve güzellermiş.mesajını okuyunca inan ben de çok üzüldüm. :uzgun

BahadırALTUN
17-05-2011, 20:42
Kasko ısrarla tamponu tamir ettirmeye çalışıyor.Hemde kasko kapsamında mini hasar veya Auroking klozu olmamasına rağmen.

Bu arada 5 günlüğüne 1,6 benzinli Jetta vermişler.Yarın alacağım , 5 günlük bir Jetta testi yapayımda forumdaki Peugeot - Vw kıyaslamalarına bi katkım olsun :)

Esat
17-05-2011, 20:44
El freni gerginse virajlarda rahat edersin :)

TanerHoca
17-05-2011, 20:44
Kasko ısrarla tamponu tamir ettirmeye çalışıyor.Hemde kasko kapsamında mini hasar veya Auroking klozu olmamasına rağmen.

adamların varoluş gayesi can sıkmak :kizgin

Bu arada 5 günlüğüne 1,6 benzinli Jetta vermişler.Yarın alacağım , 5 günlük bir Jetta testi yapayımda forumdaki Peugeot - Vw kıyaslamalarına bi katkım olsun :)

süper haber!hadi bakalım 308-407 kıyaslaması tadında bir karşılaştırma bekliyoruz senden :iyi

mygold
17-05-2011, 20:49
abı benzınlı jetta cekılır mı dızel hyundaı accent ondan ıyıdır.. :D

Esat
17-05-2011, 20:50
Amörtisörlerinden sonra peugeottan soguyabilirsin abi o konuda başarlı almanlar

Ozan
17-05-2011, 20:51

:S :S :S Hatlarmı karıştı Esat :S :S :S
anlamadım

Dreamcatcher
17-05-2011, 20:52
Amortisör dedin mi peugeot dan iyi olmayan araç yok ki zaten :kafa :kafa :kafa

Esat
17-05-2011, 20:54

:S :S :S Hatlarmı karıştı Esat :S :S :S
anlamadım

Yok abi mesela tenha bi şehir içi 20 30 la girdigin bi viraj olursa el freni destegiyle çok rahat dönüyor vosvoslar abartmadan :)

TanerHoca
17-05-2011, 21:08
Yok abi mesela tenha bi şehir içi 20 30 la dindigin bi viraj olursa el freni destegiyle çok rahat dönüyor vosvoslar abartmadan :)

zaten 20 30 la dindilen bir virajda el freni desteği şart :havali

Esat
17-05-2011, 21:10
o ne abi ya sendemi projeksiyonun önünden yazıyorsun :)

mygold
17-05-2011, 21:12

esat projeksiyonun onundemı yazıyon alemsın valla :gul5 :gul5

Esat
17-05-2011, 21:16

esat projeksiyonun onundemı yazıyon alemsın valla :gul5 :gul5

Tamamen taner abi bildigi için söyledim oda karanlık ben klavyeden ezbere basıyorum genelde:)

Hasan_33
17-05-2011, 21:56
vallahi bahadir abi iki arac arasinda yasayacagin fark ilk önce yakit masrafin olacak :) bügün benim yasadigim gibi, 407 1.6 hdi dizelden sonra, hele ki arac deneme maksadiyla, servisden verilen bu benzinli 2011 model 308 Aktive1,6 VTI araci agresif :f1 bir sekilde kullanirsan; geri aracini alirken cok mutlu ve huzurlu olacaksin. Deposu full olan araci 20 km kullandim( ev-is-servis arasi) ve tekrar fullerken 3 lt de birakdim tabancayi, daha alacakdi yani.
Ama yine de pisman degilim cok guzel bir sürüs keyfi verdi :ralli Evet dizel ile benzinli motor arasinda zaten fark var ama öyle olmasa bile insan kendi arabasina bu sekilde kiyamiyor :fiuw

BahadırALTUN
17-05-2011, 22:03
vallahi bahadir abi iki arac arasinda yasayacagin fark ilk önce yakit masrafin olacak :) bügün benim yasadigim gibi, 407 1.6 hdi dizelden sonra, hele ki arac deneme maksadiyla emanet alinan bu benzinli 1,6 VTI araci agresif :f1 bir sekilde kullanirsan; geri aracini alirken cok mutlu ve huzurlu olacaksin. Deposu full olan araci 20 km kullandim( ev-is-servis arasi) ve tekrar fullerken 3 lt de birakdim tabancayi, daha alacakdi yani.
Ama yine de pisman degilim cok guzel bir sürüs keyfi verdi :ralli Evet dizel ile benzinli motor arasinda zaten fark var ama öyle olmasa bile insan kendi arabasina bu sekilde kiyamiyor :fiuw

İki gündür Bmw kullanıyorum şehir içi kullanıma göre 13-17 Lt/100 Km arası , Sürüş keyfi çok mükemmel :D . Benzin masrafı paha biçilemez. :bilmem

Jetta sanırım 7-10 Lt/100 Km arası yakar . Bu bile rahatlarır beni :)

TanerHoca
17-05-2011, 22:08
İki gündür Bmw kullanıyorum şehir içi kullanıma göre 13-17 Lt/100 Km arası , Sürüş keyfi çok mükemmel :D . Benzin masrafı paha biçilemez. :bilmem

Jetta sanırım 7-10 Lt/100 Km arası yakar . Bu bile rahatlarır beni :)

bahadır sanki tüketilen benzin ile alınan keyif arasında doğru orantı var gibi :gul2

Esat
17-05-2011, 22:08
otm ise min 9 yakar

sergiojr
18-05-2011, 07:25
bahadır abi aldığım tüyolara göre ankaradaymıssınız bende ankaradayım foruma yeni katıldım

bahadir2603
18-05-2011, 17:50
Çok geçmiş olsun adaş. ALLAH daha büyüklernden korusun sana bişey olmasın. Kaskocular gerçekten bazen anlaşılmaz işler yapıyor. Bu işin bir standardı yok neye göre karar veriliyor belli değil. Adamın iki dudağının arasında değişsin yada onarın bu kadar. Benim bildiğim ve başıma geldiği kadarıyla buşekilde ilerliyor sistem. Buna bir standart getirilmeli. Şuan ikinci el aracı sorgladığımızda bile artık "PERT" ibaresi kullanılmıyor AĞIR HASARLI yazıyor ama pert olacak kadar mı ağır hasarlı yoksa arka kısım tamamen mi düzeltilmiş arasında bir fark yok. Neyse konuyu dağıttım heralde :)..Tekrar geçmiş olsun.

Esat
18-05-2011, 18:37
bahadır abi aldığım tüyolara göre ankaradaymıssınız bende ankaradayım foruma yeni katıldım

Sergio özelden pm at telefon al bu adamlar bu işi biliyor:)

TanerHoca
24-05-2011, 21:27
bahadır ne oldu? nedir senin 407 nin durumu.
mümkünse son durumla ilgili kısa bir rapor alalım :)

TanerHoca
25-05-2011, 07:36
bahadır ne oldu? nedir senin 407 nin durumu.
mümkünse son durumla ilgili kısa bir rapor alalım :)

ba-ha-dııır! elma dersem çık armut dersem çıkma.
ELMA! :D

BahadırALTUN
25-05-2011, 13:18
Hocam kusura bakmayın. Biraz yoğunluk var. Araç yapıldı. Tampon değişti. Boya orta kalitede işçilik ve son finish sıfıra yakın . Kaput ta iki tane büyük göçük var . Arkadaşlar bunları serviste görememişler. NEdense ben aracı dışarıda ışık altında görmek istediğim zaman ben gördüm bunları. Her neyse Cumartesi de kaput çektirme yöntemi ile boyasız olarak düzeltilecek. Hafta sonuna doğru detaylı olarak anlatırım.

TanerHoca
25-05-2011, 20:35
olur mu hiç kusura bakmak. ;)
gözün aydın işin büyük kısmı bitmiş. :iyi

İlkay
26-05-2011, 05:28
Geçmiş olsun bahadır abi. Araç yapılmış çok güzel gözüküyor. :nazar

Ömer Gedik
26-05-2011, 11:18
Bahadır abi geçmiş olsun. Aracına sorunsuz ve keyifle binersin umarım. ;)

cmr_cihangir
26-05-2011, 11:32
http://img862.imageshack.us/img862/8910/fotograf1.jpg

İyi iş çıkarmışlar Bahadır ağabey, kazadan eser yok. :havali2

reisG
26-05-2011, 12:36
Pırıl pırıl olmuş. eski autoking tamirli tampondan da kurtuldun artık.

Yasin CCK
26-05-2011, 12:37
Güzel olmuş Bahadır hocam :iyi

BahadırALTUN
26-05-2011, 17:15
olur mu hiç kusura bakmak. ;)
gözün aydın işin büyük kısmı bitmiş. :iyi

Evet Sağolun Hocam bitti sayılır . Kaputtaki göçükleride çektireyim sonra Araç Berkerin ellerinden öper .

Geçmiş olsun bahadır abi. Araç yapılmış çok güzel gözüküyor. :nazar

Daha önceki işlerden iyi . Tüm parçalar değişti. Sadece çamurluğun ucu işlem gördü. Sağolasın İlkay.

İyi iş çıkarmışlar Bahadır ağabey, kazadan eser yok. :havali2

Sağol Cihan.

Pırıl pırıl olmuş. eski autoking tamirli tampondan da kurtuldun artık.

Aynen öyle oldu Reis. :)

Güzel olmuş Bahadır hocam :iyi

Sağolasın Yasin.

Cumartesi Tekrar foto çekpi eklerim. İyi dileklerini bildiren tüm arkadaşlara tekrar teşekkürler.
Allah hepimizi kazadan beladan korusun.

TanerHoca
26-05-2011, 20:15
bahadır hazır senin araç servisten çıkmışken, benim de depoda hala 3.12 lik mazot varken
407 sahipleri olarak modele özel bir buluşma yapalım. :cilgin
malum tek 407 olduğu için abanttan ben pek birşey anlamadım :fiuw :havali2

BahadırALTUN
26-05-2011, 20:53
Olur Hocam. Yeri ve zamanı söyleyin yeter. :)

BahadırALTUN
26-05-2011, 20:54

Özür dilerim , kazaydı servis derken hengameden atladım. Hoşgeldiniz foruma ilk fırsatta tanışırız.

sergiojr
30-05-2011, 20:54
Bahadir abi islerin yogunlugndan takip edemedim cok gecmis olsun ama araban son haliyle iyi gorunuyor allah kaza bela vermesin

TanerHoca
01-06-2011, 07:57
bahadır sakıncası yoksa fikir vermesi adına yapılan işlemleri ve toplam maliyetin ne kadar olduğunu
paylaşabilir misin?

Abdullah
01-06-2011, 09:56
bahadır abi geçmiş olsun Allah daha kötüsünden korusun inşallah aslanın başına bir daha birşey gelmez kazasız belasız bin inşallah

BahadırALTUN
01-06-2011, 12:45
bahadır sakıncası yoksa fikir vermesi adına yapılan işlemleri ve toplam maliyetin ne kadar olduğunu
paylaşabilir misin?

Öğreneyim Hocam elbette , Servisten istedim sanırım akşam üstü elimde olur. Sigortadan yapıldığı için sormamıştım.

bahadır abi geçmiş olsun Allah daha kötüsünden korusun inşallah aslanın başına bir daha birşey gelmez kazasız belasız bin inşallah

Sağolasın Abdullah. Allah hepimizi kazalardan belalardan korusun.

BahadırALTUN
07-06-2011, 21:39
Küçük gibi görünen kazanın maliyeti. Sol ön çamurluk dışında işlem gören parça olmadı sayılır. Sayılır dedim çünkü kaputtaki iki adet göçük vakum ile düzeltildi. Kaupttaki koruyucu filim bile bozulmadan , sökülmeden.

Toplam 4.236.TL . Bu arada forumda 407 ler arttı karşıklık olmasın diye aracımın adını KARA TREN olarak değiştirim. Eşe dosta duyurayım. :D

http://img199.imageshack.us/img199/6536/img1825ye.jpg

http://img508.imageshack.us/img508/9364/img1826f.jpg

γuяdaeя
08-06-2011, 00:01
Geçmiş olsun Bahadır, Allah daha kötülerinden korusun :nazar
Faturada dikkatimi çeken şey, adamlar tavuğun suyunun suyunu bile eklemişler. Demekki böyle oluyor bu işler :bilmem

TanerHoca
08-06-2011, 00:08
,,,

Toplam 4.236.TL . Bu arada forumda 407 ler arttı karşıklık olmasın diye aracımın adını KARA TREN olarak değiştirim. Eşe dosta duyurayım. :D
,,,

vatana millete hayırlı uğurlu olsun :alkis2

çıkan fiyat tam düşündüğüm gibi.işin içinde servis olmasa bunun 1/4 fiyata bile yaptırılabilir gibime geliyor.

Dreamcatcher
08-06-2011, 07:17
"Sökme takma" adı altında alınan paralara bakarmısınız..gündüz gözüyle soygun...

Esat
08-06-2011, 08:22
Eeeeeee nerde kaldi bizim Milli servetimiz tabikide bu adamlar mutsuz ama zengin bi hayat gecirince nerde sorusuna bi kulp aramasinlar yaziklar olsun

bahadir2603
16-06-2011, 21:00
Adaş ALLAH daha büyüklerinden korusun. Tekrar geçmiş olsun.

TanerHoca
15-07-2011, 14:30
bahadır kara tren yaban ellerde ne yapıyor arayıp sordun mu hiç :D

BahadırALTUN
15-07-2011, 15:38
Sordum Hocam ; Güneşin altında pelte kıvamında yatıyormuş. :)

TanerHoca
15-07-2011, 15:48
Sordum Hocam ; Güneşin altında pelte kıvamında yatıyormuş. :)

senin tren iyice kararmıştır o zaman :havali2

BahadırALTUN
31-07-2011, 20:28
Selamlar ,

Kız Kardeşlerim gittikleri tatilden döndüler. Ankara Antalya Didim güzergahını tamamlayıp döndüler. Gezileri toplam 15 gün sürdü. Araçtan gayet menun kalmışlar

Peşi sıra geçen Perşembe ben ufak bir yolculukla Ankara Afyon(Sandıklı) İzmir Didim - Ankara güzergahı yaptım. Benim gezim topu topu 4 gün sürdü. Bende gezim sırasında araçtan çok menun kaldım.

Ancak sıcak ortamlarda yapılan yolculuklardan sonra aracın içindeki ısıyı düşürmek için en açık tonda da olsa cam filimi yaptırmak gerektiğine karar verdim. Ankara'da ki uzman arkadaşlara bilahare bu konuyu danışacağım.

Asıl sorum şu ; BMW üzerinde ufak bir kaç modifikasyon yaptım. 17" jant spor yay vs vs (aracı henüz bende görmedim , ama güzel olmuş öyle dediler :) ) . BMW üzerinde önceden takılı bulunan 225/55/16 ölçülerinde Toyo lastiklerimide 407 de değerlendirmek istiyorum. Çünkü o lastikleri alalı henüz 3000-4000 km olmuştu.

Lastik ve Jant uzmanı arkadaşlar ne dersiniz bu işe ? Uygunmudur ?

TanerHoca
31-07-2011, 20:34
çap ölçüsü olarak iki lastik neredeyse birebir aynı.aradaki fark %0.24 :iyi
ancak bizim 16 lık jantların ağızları çok dar.genişleyen tabandan ötürü lastik görüntü olarak biraz fazlaca janttan
dışarı taşma yapacaktır.

Ömer Gedik
31-07-2011, 20:37
Bahadır abi Tanerhocamın dediği gibi çaplar neredeyse aynı. Haliyle kullanımda çok sorun oluşturmaz ama yine de Tanerhocamın dediği gibi lastik janttan biraz taşma yapacak. Yol tutuş için ideal yakıt tüketimi için kötü tercih. 3000-4000 km'deki lastik bence yazıktır abi tak gitsin.

BahadırALTUN
31-07-2011, 20:39
Anlaşıldı. Çapı arttıramıyoruz bari tabanı genişletelim . :)

İlkay
01-08-2011, 20:06
Bahadır abi Jant ve lastik konusunda Taner hocama katılıyorum standart sapması çok az ama malum lastik yanaklarına gelince 225 tabandan dolayı dışa yanak sarkması çok olucaktır. Ama 225/55 yanak ın süspansiyon etkisi bayağı keyifli olucaktır.
Cam filmine gelicek olursak benim aracımda 3M in %35 ışık geçirgenliğine sahip bir filimi var.Serisini şu anda hatırlamıyorum.
%99 ultraviyole özelliğe sahip. Güneş ışığı aracın camına tam dik geldiğinde bile camlar kapalıyken Kesiyor ve yansıtma özelliğine sahip. Araç içindekileri rahatsız etmiyor. Klıma performansı düşmüyor,ısı kaybı olmuyor ve döşemeler güneş ışığından etkilenmiyor. Şiddetle tavsiye ederim.
Ben Kazım karabekir caddesinde Llumarr Bayisine yaptırdım. Arcı ilk aldığımda şimdi sadece heralde llumarr yapıyorlar ama siparişle 3M de getirebiliyorlar.

KAZIM KARABEKİR CAD. EFELER İŞ MERKEZİ 89 / 26
İSKİTLER / ANKARA

Çağrı Yapı ve Güvenlik Malzemeleri
Telefon :
+90 312 341 00 13
Fax :
+90 312 341 00 04
e-mail :
ibrahim.abis@cam-filmi.com

Firma sahibi: İbrahim ABİŞ Beni söyledinizde gerekli ilgi ve alakayı göstericektir.

BahadırALTUN
01-08-2011, 22:07
Teşekkür ederim İlkay , hafta sonu bakacağım .

BahadırALTUN
22-09-2011, 11:17
Arka tampon boyanıyor. Keyfe keder bir iki çizik ve bir iki küçük ezik vardı. Her an bir buluşma felan olabilir endişesiyle :D boyatayım kurtulayım dedim. Tampon sökülünce ortaya çıkan görüntü DTM araçları gibi oldu.

Birde paralel yürüyen asıl proje varki ne siz sorun nede ben söyleyeyim. :)

http://img35.imageshack.us/img35/4369/img3164y.jpg

http://img535.imageshack.us/img535/2008/img3147c.jpg

http://img38.imageshack.us/img38/3862/img3145yu.jpg

Esat
22-09-2011, 11:53
Abi şu arabayı sedefli beyaza boyat ya bide csl jantı taktınmı yanar ortalık :)

cmr_cihangir
22-09-2011, 12:09
Aslında seçenek çok. Bir kaç örnek ben vereyim: :cilgin

http://img339.imageshack.us/img339/7593/grib.jpg
http://img594.imageshack.us/img594/9127/beyazk.jpg
http://img18.imageshack.us/img18/3281/kursun.jpg
http://img703.imageshack.us/img703/6940/mavigs.jpg
http://img855.imageshack.us/img855/4229/siyahds.jpg

Ve bence en şık siyah olanı gibi :havali2

Yasin CCK
22-09-2011, 12:22
Yeni tamponu çiziksiz kullanırsın inşallah Bahadır hocam ;)

BMW aşkınıza ise diyecek yok :havali Sizle aynı aşkı besleyen çok gizli hayran var forumda :fiuw

TanerHoca
22-09-2011, 18:24
ben bmw deki işlemin sonucunu merakla bekliyorum :havali

mygold
22-09-2011, 18:57
Arka tampon boyanıyor. Keyfe keder bir iki çizik ve bir iki küçük ezik vardı. Her an bir buluşma felan olabilir endişesiyle :D boyatayım kurtulayım dedim. Tampon sökülünce ortaya çıkan görüntü DTM araçları gibi oldu.

bahadır abı bır buluşma gercekten ıyı olur en kısa zamanda inş...
bmw yi tanıyamadım bahadır abı işe temelden başlanmış ama sonuclarının guzel olacagı belli..

İlkay
23-09-2011, 00:01
Bmw büyük bir evrim geçiriyor. Demek ki araba aşkı böyle oluyor. Sabır ve öz verine hayran kaldım bahadır abi. :alkis2

BahadırALTUN
29-09-2011, 13:00
Çok severek aldığım ve kullandığım aracım; Peugeot 407 1.6 Hdi Black şu itibari ile satılmıştır. Alana hayırlı olsun , güle güle kullansın.

Abdullah
29-09-2011, 13:09
Bahadır abim üzüldüm karatrenin gittiğine ama eminim daha güzel bir peugeot ile karşımıza çıkacaksın :D Şimdi sana kesinlikle 508 yakışır abim. Alan hayrını görsün senin içinde en iyisi olsun inşallah abim.

cmr_cihangir
29-09-2011, 13:10
Abdullah sana katılıyorum. Bahadır ağabeye şimdi bir 508 çok yakışırdı. :)

TanerHoca
29-09-2011, 13:23
Çok severek aldığım ve kullandığım aracım; Peugeot 407 1.6 Hdi Black şu itibari ile satılmıştır. Alana hayırlı olsun , güle güle kullansın.

hayırlı olsun.üzüldüm ama giden sadece 407. :iyi

mygold
29-09-2011, 13:31
hayırlı olsun bahadır abı. şimdilik yeni bir araç düşünüyormusun ?

Yasin CCK
29-09-2011, 15:04
Hayırlı olsun, hayırlısı olsun Bahadır Hocam :iyi

İlkay
29-09-2011, 15:08
Hayırlı olsun. Alan arkadaş güle güle kullansın.

Esat
29-09-2011, 15:15
Hayirli olsun abicim

MaLi
29-09-2011, 17:29
hayırlı olsun abi.

yerine ne gelecek merak ediyorum.

Ahmet Ç.
29-09-2011, 17:38
hayırlı olsun.
ama bir yıldız gökyüzünden kaydı bu yıldız 407 olduğu için tanerhocamla biz daha çok burkulduk.
alana hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullansın

γuяdaeя
29-09-2011, 19:11
Hayırlı olsun ;)

Ömer Gedik
29-09-2011, 19:21
Hayırlı olsun Bahadır abim, daha güzellerini alırsın inşallah

BahadırALTUN
29-09-2011, 21:04
Tüm iyi dileklerini sunan arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. 407 gitsede Peugeot ruhu gitmez. Allah hepimize uzun ömür versin, hep beraberiz inşallah .

bahadir2603
08-10-2011, 21:03
Hayırlı olsun her iki tarafada diyelim. Ama demekki Bahadırların genelinde var bi 407 ve BMW hastalığı ama ben senden bir basamak geriden geliyorum abi :)..neyse kendimin ilerideki halini izliyorum :))

Ahmet Ç.
14-10-2011, 20:23
Tüm iyi dileklerini sunan arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. 407 gitsede Peugeot ruhu gitmez. Allah hepimize uzun ömür versin, hep beraberiz inşallah .

:iyi

TanerHoca
04-11-2011, 20:28
bahadır merak ettim; "kara tren"le ilgili özlediğin birşey var mı? :)

Ömer Gedik
04-11-2011, 21:46
bahadır merak ettim; "kara tren"le ilgili özlediğin birşey var mı? :)

Yakıt Tüketimi olsa gerek ::)

BahadırALTUN
04-11-2011, 21:55
Ömer'in tespiti doğrudur Hocam yakıt tüketimim %50 arttı. 240 kuruştan yaklaşık 330-350 kuruşlara çıktık . Elbette performansta ona gore değişti.

Ömer Gedik
04-11-2011, 22:22
Ömer'in tespiti doğrudur Hocam yakıt tüketimim %50 arttı. 240 kuruştan yaklaşık 330-350 kuruşlara çıktık . Elbette performansta ona gore değişti.

Peugeot iyidir Bahadır abim :) Daima HDI :)

SAMET010
04-11-2011, 23:43

yeni araç ne bahadır abi peki :)

TanerHoca
05-11-2011, 02:04
bahadır mesajı yazarken -yakıt tüketimi hariç- diye yazayım dedim sonra senin eklediğin
yakıt tüketimini gösteriri fotolar aklıma gelince vazgeçtim :fiuw :D

Ömer Gedik
05-11-2011, 02:47

yeni araç ne bahadır abi peki :)

ipucu vereyim küçük motorlu bir BMW :D